2013 Akdeniz Oyunları'nda güreş
2013 Akdeniz Oyunları'nda güreş | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Mersin, Türkiye |
Tarih | 22-26 Haziran |
Stadyum | CNR Yenişehir Fuar Alanı |
← 2009 2018 → |
2013 Akdeniz Oyunları'nda güreş müsabakaları 22-26 Haziran 2013 tarihleri arasında CNR Yenişehir Fuar Alanı C Salonunda düzenlendi.
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Türkiye)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Türkiye* | 14 | 4 | 1 | 19 |
2 | Fransa | 3 | 2 | 4 | 9 |
3 | Mısır | 1 | 4 | 6 | 11 |
4 | İtalya | 1 | 1 | 5 | 7 |
Yunanistan | 1 | 1 | 5 | 7 | |
6 | Tunus | 0 | 4 | 3 | 7 |
7 | Makedonya | 0 | 1 | 3 | 4 |
8 | Sırbistan | 0 | 1 | 2 | 3 |
Hırvatistan | 0 | 1 | 2 | 3 | |
10 | Fas | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | İspanya | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Cezayir | 0 | 0 | 1 | 1 |
Arnavutluk | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (13 Ülke) | 20 | 20 | 36 | 76 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Zoheir El-Ouarraqe Fransa | Ibrahim Hafez Mısır | Theoharis Kalanidis Yunanistan |
Ahmet Peker Türkiye | |||
60 kg | Erhan Bakır Türkiye | Hamza Fatah Fas | Ibrahim Mohamed Mısır |
Jasin Redjalari Makedonya | |||
66 kg | Mustafa Kaya Türkiye | Andreas Triantafyllidis Yunanistan | Dejan Mitrov Makedonya |
Ayad Ibrahim Mısır | |||
74 kg | Soner Demirtaş Türkiye | Abdou Ahmed Mısır | Zaur Efendiev Sırbistan |
Luca Lampis Fransa | |||
84 kg | Serdar Böke Türkiye | Dejan Bogdanov Makedonya | Timofei Xenidis Yunanistan |
Carmelo Lumia İtalya | |||
96 kg | Rıza Yıldırım Türkiye | Rochdi Rhimi Tunus | Stefano Trapani İtalya |
Egzon Shala Arnavutluk | |||
120 kg | Taha Akgül Türkiye | Slim Trabelsi Tunus | Christos Nyfadopoulos Yunanistan |
Boban Danov Makedonya |
Erkekler grekoromen
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Haithem Mahmoud Mısır | Fatih Üçüncü Türkiye | Fouad Fajjari Fas |
Federico Manea İtalya | |||
60 kg | Mevlüt Arık Türkiye | Tarik Belmadani Fransa | Mouatez Djedaiet Cezayir |
Kristijan Fris Sırbistan | |||
66 kg | Atakan Yüksel Türkiye | Aleksandar Maksimović Sırbistan | Dominik Etlinger Hırvatistan |
Artak Margaryan Fransa | |||
74 kg | Emrah Kuş Türkiye | Neven Žugaj Hırvatistan | Tarek Mohamed Mısır |
Steeve Guénot Fransa | |||
84 kg | Selçuk Çebi Türkiye | Samba Diong Fransa | Haykel Achouri Tunus |
Nenad Žugaj Hırvatistan | |||
96 kg | Mélonin Noumonvi Fransa | Cenk İldem Türkiye | Daigoro Timoncini İtalya |
Ahmed Saad Mısır | |||
120 kg | Rıza Kayaalp Türkiye | Radhouane Chebbi Tunus | Mohamed Abdelfatah Mısır |
Rocco Ficara İtalya |
Kadınlar serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
48 kg | Silvia Felice İtalya | Sümeyye Sezer Türkiye | Marwa Mezian Tunus |
51 kg | Mélanie Lesaffre Fransa | Silvia Felice İtalya | Evdoxia Pavlidou Yunanistan |
Mona El Bassiuny Mısır | |||
55 kg | Maria Prevolaraki Yunanistan | Marwa Amri Tunus | Aurélie Basset Fransa |
59 kg | Hafize Şahin Türkiye | Hayat Yusuf Mısır | Héla Riabi Tunus |
63 kg | Elif Jale Yeşilırmak Türkiye | Maria Diana İtalya | Irene Garcia Garrido İspanya |
Agoro Papavasiliou Yunanistan | |||
72 kg | Yasemin Adar Türkiye | Nadia Ahmed Mısır | Aurora Fajardo Prieto İspanya |
Kaynakça
- Oyunlar internet sitesinde güreş