Логотип првенства 15. Светско првенство у одбојци за жене 2006. (2006 FIVB Women's World Championship ) је одржано у Јапану од 31. октобра до 16. новембра 2006.. На првенству су учествовале 24 репрезентације које су у предтакмичењу биле подељене у 4 групе по 6 екипа.
Финални меч је одигран између Русије и Бразила. Златну медаљу је освојила репрезентација Русије, сребрну Бразила и бронзану репрезентација Србије и Црне Горе .
Земље учеснице За првенство су се квалификовале следеће репрезентације:
Све репрезентације су дошле на првенство играјући квалификације осим репрезентације Јапана који се квалификовала као домаћин првенства и репрезентације Италије званичног првака света. Жребање за првенство 2006. одржано је у Токију 29. новембра 2005. Репрезентација Србије и Црне Горе је представљала земљу која се раздвојила неколико месеци раније, јер је под овим именом прошла кроз квалификације.
Il National Yoyogi Stadium No.1 Gymnasium di Tokyo
Градови домаћини Утакмице првог круга Светског првенства 2007 играле су се у дворанама следећих градова::
Национална спортска дворана Јојоги , Токио - Група А Спортска дворана Префектуре Хокаидо , Сапоро - Група Б Kobe Green Arena, Кобе – Група Ц Nagoya Rainbow Hall, Нагоја – Група Д Osaka Municipal Central Gymnasium, Осака - Група Ф и завршница
Први круг Формиране су 4 групе по 6 екипа.
Прве 4 екипе из сваке групе иду у други круг. (Ознаке Д=добио, И=изгубио, ДС=добијени сетови, ИС=изгубљени сетови, ДП=добијени поени, ИП=изгубљени поени, ДП/ИП=количник добијених и изгубљених поена. За победу се добијају 2 бода, а за пораз 1 бод.)
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови Кинески Тајпеј 5 5 0 15 4 455 371 1.226 10 Јапан 5 4 1 13 5 437 354 1.234 9 Пољска 5 3 2 11 10 483 455 1.062 8 Јужна Кореја 5 2 3 11 9 458 404 1.134 7 Костарика 5 1 4 4 14 303 425 0.713 6 Кенија 5 0 5 3 15 311 438 0.710 5
31. октобар 2006 .
Јужна Кореја 3–0 Костарика Пољска 3–1 Кенија Кинески Тајпеј 3–1 Јапан
1. новембар 2006 .
Кенија 0–3 Кинески Тајпеј Јужна Кореја 2–3 Пољска Костарика 0–3 Јапан
3. новембар 2006 .
Кинески Тајпеј 3–2 Јужна Кореја Пољска 3–1 Костарика Јапан 3–0 Кенија
4. новембар 2006 .
Костарика 3–2 Кенија Пољска 1–3 Кинески Тајпеј Јужна Кореја 1–3 Јапан
5. новембар 2006 .
Кинески Тајпеј 3–0 Костарика Кенија 0–3 Јужна Кореја Јапан 3–1 Пољска
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови Русија 5 5 0 15 4 451 371 1.249 10 Немачка 5 4 1 13 4 413 354 1.167 9 Кина 5 3 2 11 7 413 378 1.093 8 Азербејџан 5 2 3 8 10 406 381 1.038 7 Доминиканска република 5 1 4 5 12 348 392 0.888 6 Мексико 5 0 5 0 15 210 375 0.587 5
31. октобар 2006 .
Доминиканска република 0–3 Немачка Мексико 0–3 Русија Кина 3–1 Азербејџан
1. новембар 2006 .
Азербејџан 1–3 Русија Немачка 3–0 Мексико Кина 3–0 Доминиканска република
3. новембар 2006 .
Доминиканска република 1–3 Азербејџан Русија 3–1 Немачка Мексико 0–3 Кина
4. новембар 2006 .
Кина 1–3 Русија Азербејџан 0–3 Немачка Доминиканска република 3–0 Мексико
5. новембар 2006 .
Немачка 3–1 Кина Мексико 0–3 Азербејџан Русија 3–1 Доминиканска република
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови Бразил 5 5 0 15 2 411 287 1.432 10 САД 5 4 1 12 7 430 373 1.153 9 Холандија 5 3 2 13 8 466 440 1.059 8 Порторико 5 2 3 6 10 334 381 0.876 7 Казахстан 5 1 4 8 12 420 442 0.950 6 Камерун 5 0 5 0 15 237 375 0.632 5
31. октобар 2006 .
Бразил 3–0 Порторико Холандија 3–0 Камерун САД 3–2 Казахстан
1. новембар 2006 .
Казахстан 0–3 Бразил Камерун 0–3 Порторико Холандија 2–3 САД
3. новембар 2006 .
Бразил 3–2 Холандија Порторико 3–1 Казахстан САД 3–0 Камерун
4. новембар 2006 .
САД 0–3 Бразил Камерун 0–3 Казахстан Холандија 3–0 Порторико
5. новембар 2006 .
Бразил 3–0 Камерун Порторико 0–3 САД Казахстан 2–3 Холандија
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови СЦГ 5 5 0 15 4 464 388 1.196 10 Италија 5 4 1 13 4 415 315 1.317 9 Куба 5 3 2 11 8 432 388 1.113 8 Турска 5 2 3 6 11 368 359 1.025 7 Перу 5 1 4 9 12 419 447 0.937 6 Египат 5 0 5 0 15 174 374 0.464 5
31. октобар 2006 .
1. новембар 2006 .
3. новембар 2006 .
4. новембар 2006 .
5. новембар 2006 .
Други круг Првопласиране 4 екипе из група А и Д формирале су групу Е, а екипе из група Б и Ц групу Ф.
Резултати утакмица са екипама из групе пренети су у новонастале групе тако да те екипе неће играти међусобне утакмице.
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови Италија 7 6 1 19 4 568 448 1.268 13 СЦГ 7 6 1 20 7 628 563 1.115 13 Куба 7 5 2 17 7 578 532 1.086 12 Јапан 7 4 3 14 14 652 644 1.012 11 Тајпеј 7 3 4 12 16 574 636 0.903 10 Турска 7 2 5 7 16 493 540 0.913 9 Јужна Кореја 7 1 6 8 18 552 592 0.932 8 Пољска 7 1 6 5 20 524 614 0.853 8
8. новембар 2006 .
9. новембар 2006 .
11. новембар 2006 .
12. новембар 2006 .
Тим Меч Д И ДС ИС ДП ИП ДП/ИП Бодови Бразил 7 7 0 21 5 628 517 1.215 14 Русија 7 6 1 19 6 596 512 1.164 13 Холандија 7 4 3 16 13 620 646 0.960 11 Кина 7 3 4 15 14 648 642 1.009 10 Немачка 7 3 4 14 13 609 606 1.005 10 САД 7 3 4 12 16 605 608 0.995 10 Азербејџан 7 2 5 8 17 549 585 0.938 9 Порторико 7 0 7 0 21 394 533 0.739 7
8. новембар 2006 .
Азербејџан 0–3 Бразил Кина 3–1 САД Немачка 2–3 Холандија Русија 3–0 Порторико
9. новембар 2006 .
Азербејџан 3–2 САД Кина 2–3 Бразил Немачка 3–0 Порторико Русија 3–0 Холандија
11. новембар 2006 .
Азербејџан 0–3 Холандија Кина 3–0 Порторико Немачка 0–3 Бразил Русија 3–0 САД
12. новембар 2006 .
Азербејџан 3–0 Порторико Кина 2–3 Холандија Немачка 2–3 САД Русија 1–3 Бразил
Полуфинале 15. новембар
16. новембар 2006 .
16. новембар 2006 .
Од 5 до 8 места 15. новембар
Куба 1–3 Кина Јапан 3–1 Холандија
16. новембар 2006 .
16. новембар 2006 .
Куба 3–0 Холандија
Од 9 до 12 места 15. новембар 2006 .
16. новембар 2006 .
Кинески Тајпеј 0–3 Немачка
Коначни пласман учесника Место Репрезентација 1 Русија 2 Бразил 3 СЦГ 4 Италија 5 Кина 6 Јапан 7 Куба 8 Холандија 9 САД 10 Турска 11 Немачка 12 Кинески Тајпеј 13 Јужна Кореја Азербејџан 15 Пољска Порторико 17 Костарика Доминиканска република Казахстан Перу 21 Камерун Египат Кенија Мексико
Спољашње везе Службени сајт ФИВБ Службени сајт првенства