Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2009.
Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2009. | |
---|---|
Град и земља домаћина | Каунас, Литванија |
Датум одржавања | 16–19. јула |
Стадион | Darius and Girėnas Stadium |
Број учесника | 901 |
Број земаља | 42 |
Број дисциплина | 44 (22 м и 22 ж) |
Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2007. (У-23) је 7. европско првенство за млађе сениоре под надзором Европске атлетске асоцијације ЕАА. Одржано је у Каунасу од 16. до 19. јула 2007. на Darius and Girėnas Stadium-у.
Сагласно правилима првенства могли су учествовати такмичари рођени 1987—1989.
Земље учеснице
Учествовала су 901 спортиста из 41 земље.
- Азербејџан (1)
- Аустрија (8)
- Белгија (17)
- Белорусија (31)
- Бугарска (9)
- Грчка (22)
- Данска (11)
- Естонија (11)
- Израел (15)
- Ирска (6)
- Италија (56)
- Јерменија (2)
- Кипар (9)
- Летонија (23)
- Литванија (39)
- Луксембург (1)
- Мађарска (22)
- Република Македонија (1)
- Малта (1)
- Молдавија (4)
- Монако (1)
- Немачка (59)
- Норвешка (15)
- Пољска (67)
- Португалија (16)
- Румунија (28)
- Русија (61)
- Сан Марино (1)
- Словачка (8)
- Словенија (6)
- Србија (3)
- Турска (16)
- Уједињено Краљевство (48)
- Украјина (28)
- Финска (36)
- Француска (72)
- Холандија (28)
- Хрватска (8)
- Чешка (22)
- Швајцарска (13)
- Шведска (23)
- Шпанија (50)
Резултати такмичења
Мушкарци
Дисциплина | Резултат | Резултат | Резултат | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м детаљи | Хари Ејкинс-Аритеј Уједињено Краљевство | 10,15 | Ливан Јервуд Уједињено Краљевство | 10,26 ЛРС | Рион Пјер Уједињено Краљевство | 10,28 ЛР |
200 м детаљи | Тоби Сандеман Уједињено Краљевство | 20,37 ЛР | Алајксо Платини Менга Немачка | 20,59 | Игор Бодров Украјина | 20,61 ЛРС |
400 м детаљи | Јаник Фонса Француска | 45,68 ЛР | Најџел Левин Уједињено Краљевство | 45.78 ЛР | Јан Ћепјела Пољска | 45,81 ЛР |
800 м детаљи | Адам Кшчот Пољска | 1:45,81 | Марћин Левандовски Пољска | 1:46,52 | Робин Шембера Немачка | 1:46,63 |
1.500 м детаљи | Иван Тухтачев Русија | 3:51,19 | Џејмс Бруер Уједињено Краљевство | 3:51,33 | Јакуб Холуша Чешка | 3:51,46 |
5.000 детаљи | Мохамед Елбендир Шпанија | 13:55,10 | Нуредин Смајл Француска | 13:59,23 | Дејвид Макарти Ирска | 14:00,78 |
10.000 м детаљи | Селим Бајрак Турска | 29:47,15 | Андреа Лали Италија | 29:49,80 | Дмитро Лашин Украјина | 30:08,44 |
110 м препоне детаљи | Артур Нога Пољска | 13,47 | Џани Франкис Уједињено Краљевство | 13,57 ЛРС | Калум Пристли Уједињено Краљевство | 13,63 |
400 м препоне детаљи | Лојд Гамбс Уједињено Краљевство | 49,62 ЛР | Станислав Мељников Украјина | 49,88 | Винсент Ванрикегем Белгија | 49,90 ЛР |
3.000 м препреке детаљи | Александр Павељев Русија | 8:40,55 | Хосе Луис Галван Шпанија | 8:41,53 ЛР | Кристијан Залевски Пољска | 8:42,06 ЛР |
4 х 100 м детаљи | Рајан Скот Тоби Сандеман Рион Пјер Ливан Годвуд Уједињено Краљевство | 39,09 | Емануел Бирон Микал Арминана Пјер-Алекси Песоно Теди Тинмар Француска | 39,26 | Камил Крински Артур Зачек Олаф Парузел Јакуб Адамски Пољска | 39,52 |
4 х 400 м детаљи | Марћин Собјех Јакуб Кшевина Михал Пјетжак Јан Ћепјела Пољска | 3:03,74 | Марко Вистали Изалбет Јуарез Доменико Фонтана Матео Галван Италија | 3:03,79 | Бруно Наприкс Маме-Ибра Ан Јоан Десимус Јаник Фонса Француска | 3:04,06 |
20 км ходање детаљи | Мигел Анхел Лопез Шпанија | 1:22:23 ЛР | Дзианис Симанович Белорусија | 1:22:57 | Матео Ђупони Италија | 1:23:00 ЛР |
Скок увис детаљи | Силвестер Беднарек Пољска | 2,28 ЛР | Олександр Нартов Украјина | 2,26 | Андриј Проценко Украјина | 2,24 =ЛРС |
Скок мотком детаљи | Рафаел Холцдепе Пољска | 5,65 ЛРС | Лук Кутс Уједињено Краљевство | 5,60 ЛР | Димитриос Патсоукакис Грчка | 5,55 ЛР |
Скок удаљ детаљи | Јанис Леитис Летонија | 7,90 ЛР | Павел Каравајев Русија | 7,86 | Мико Кивинен Финска | 7,85 =ЛР |
Троскок детаљи | Данијеле Греко Италија | 17.20 ЛР , НРмс | Живко Петков Бугарска | 16,81 | Aliaksandr Liabedzka Белорусија | 16,80 ЛР |
Бацање кугле детаљи | Валериј Кокојев Русија | 20,20 ЛР | Ник Петерсен Данска | 18,94 ЛР | Матеуш Микос Пољска | 18,89 ЛР |
Бацање диска детаљи | Николај Седјук Русија | 60,80 ЛРС | Ирфан Јилдирим Украјина | 59,61 | Мартин Вијериг Немачка | 59,12 |
Бацање кладива детаљи | Јури Шајуноу Белорусија | 78,16 | Анатолиј Позднаков Русија | 72,42 | Александар Циглер Немачка | 72,32 |
Бацање копља детаљи | Ари Манио Финска | 84,57 РЕПмс | Петр Фридрих Финска | 80,53 | Спиридон Лебесис Грчка | 79,37 ЛР |
Десетобој детаљи | Елко Синтниколас Белгија | 8.112 ЛР | Матео Соса Француска | 7.885 | Михаил Дудаш Србија | 7.855 ЛР |
Жене
Дисциплина | Резултат | Резултат | Резултат | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м детаљи | Лина Гринчикајте Литванија | 11,37 | Наталија Погребњак Украјина | 11,45 | Марика Попович Пољска | 11,50 |
200 м детаљи | Александра Федорива Русија | 22,97 ЛРС | Евелина Птак Пољска | 23.07 ЛР | Марика Попович Пољска | 23,25 |
400 м детаљи | Ксенија Аксјонова Русија | 51,74 | Ксенија Задорина Русија | 51,76 | Ана Седова Русија | 52,58 |
800 м детаљи | Јелена Котулска Русија | 1:58,94 | Наталија Лупу Украјина | 2:01,08 | Агњешка Лешчинска Пољска | 2:01,53 ЛР |
1.500 м детаљи | Султан Хајдар Турска | 4:14,12 | Кристина Калајева Русија | 4:14,78 | Јелена Фесенко Русија | 4:15,86 |
5.000 м детаљи | Наталија Попкова Русија | 15:54,11 | Свјатлана Куџелич Белорусија | 16:03,85 | Емили Пиџеон Уједињено Краљевство | 16:04,71 ЛРС |
10.000 м детаљи | Наталија Попкова Русија | 33:37,31 | Жофија Ердељи Мађарска | 33:39,89 ЛРС | Азра Еминовић Србија | 33:47,19 ЛР |
100 м препоне детаљи | Кристина Вукићевић Норвешка | 12,99 | Јекатерина Штепа Русија | 13,28 | Алина Талај Белорусија | 13,30 |
400 м препоне детаљи | Пери Шејкс-Дрејтон Уједињено Краљевство | 55,26 ЛР | Ејлид Чајлд Уједињено Краљевство | 55,32 ЛР | Дарија Кораблева Русија | 56,08 |
3.000 м препреке детаљи | Анкута Бобочел Румунија | 9:47,90 | Јулија Хилер Уједињено Краљевство | 9:57,44 | Суси Луц Немачка | 10:01,87 ЛР |
4 х 100 м детаљи | Анабел Луис Joey Duck Луси Саргент Елејн О’Нил Уједињено Краљевство | 43,89 | Агњешка Цегларек Марика Попович Милена Пенђивиатр Вероника Ведлер Пољска | 43,90 | Силвија Песецкаите Лина Андријаускаите Соната Тамошаитите Лина Гринчикајте Литванија | 44,09 |
4 х 400 м детаљи | Ана Седова Ксенија Задорина Ксенија Рижова Ксенија Усталова Русија | 3:27,59 | Естер Кремер Јил Рихардс Јанин Линденберг Сорина Нвахукву Немачка | 3:29,21 | Марина Либоза Катсјарина Мисхина Хана Ташпулатава Алена Киевич Белорусија | 3:30,45 |
Ходање 20 км детаљи | Јелена Шумкина Русија | 1:33:05 | Зузана Шиндлерова Чешка | 1:33:42 | Татјана Шемјакина Русија | 1:34:13 |
Скок увис детаљи | Александра Шамсутдинова Русија | 1,89 | Мелани Баушке Немачка | 1,89 | Уршула Домел Пољска | 1,86 ЛР |
Скок мотком детаљи | Лиза Рицих Немачка | 4,50 =ЛР | Мина Никанн Финска | 4,45 =ЛР | Ванеса Ванди Финска | 4,35 |
Скок удаљ детаљи | Мелани Баушке Немачка | 6,83 ЛР | Настасија Мирончук Белорусија | 6,76 | Елоаз Лезије Француска | 6,72 ЛР |
Троскок детаљи | Параскеви Папахристу Грчка | 14,34 | Кристина Бујин Румунија | 14,26 ЛР | Лилија Кулик Украјина} | 13,88 |
Бацање кугле детаљи | Денизе Хинрик Немачка | 19,18 | Ирина Тарасова Русија | 17,90 | Алена Копец Белорусија | 17,72 |
Бацање диска детаљи | Иден Франсис Немачка | 57,29 | Вера Кармишина Русија | 54,48 | Џејд Николс Уједињено Краљевство | 54,44 ЛР |
Бацање кладива детаљи | Залина Петривскаја Молдавија | 67,67 | Катежина Шафранкова Чешка | 63,01 | Сара Холт Уједињено Краљевство | 62,55 |
Бацање копља детаљи | Мадара Паламеика Летонија | 64,51 НР | Вера Ребрик Украјина | 61,43 | Ана Весман Шведска | 55,91 ЛР |
Седмобој детаљи | Ајга Грабусте Летонија | 6.396 НР | Олга Курбан Русија | 6.205 | Надежда Сергејева Русија | 6.118 ЛР |
Биланс медаља
Медаље земље домаћина |
Земље су рангиране по редоследу, према њиховом броју златних, сребрних и бронзаних медаља.
Биланс медаља, мушкарци
| Биланс медаља, жене
|
Биланс медаља, укупно
Биласн медаља је направљен после свих досадашњих померања добитника мадаља после више дисквалификација због допинга, а према табели на сајту ЕАА.[1]
Земља | |||||
---|---|---|---|---|---|
1. | Русија | 12 | 8 | 5 | 25 |
2. | Уједињено Краљевство | 7 | 6 | 5 | 18 |
3. | Немачка | 4 | 4 | 4 | 12 |
4. | Пољска | 4 | 3 | 8 | 15 |
5. | Летонија | 3 | 0 | 0 | 3 |
6. | Шпанија | 2 | 1 | 0 | 3 |
7. | Турска | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Белорусија | 1 | 3 | 4 | 8 |
9. | Француска | 1 | 3 | 2 | 6 |
10. | Италија | 1 | 2 | 1 | 4 |
11. | Финска | 1 | 1 | 2 | 4 |
12. | Румунија | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Грчка | 1 | 0 | 2 | 3 |
14. | Литванија | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Норвешка | 1 | 0 | 0 | 1 |
Холандија | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Молдавија | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18. | Украјина | 0 | 6 | 4 | 10 |
19. | Чешка | 0 | 3 | 1 | 4 |
20. | Бугарска | 0 | 1 | 0 | 1 |
Мађарска | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Данска | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23. | Србија | 0 | 0 | 2 | 2 |
24. | Ирска | 0 | 0 | 1 | 1 |
Шведска | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Белгија | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Укупно (26) | 44 | 44 | 44 | 132 |
Табела успешности на Европском првенству за млађе сениоре 2009.
Ово је преглед успешности земаља према осам првопласираних (финалиста) у свим дисциплинама. Бодови су додељивани на овај начин. Првопласирани је добијао 8 бодова, другопласирани 7, а последњи, осми 1 бод.
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. | Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Русија | 12 | 8 | 5 | 2 | 5 | 6 | 2 | 5 | 45 | 237,83 |
2. | Уједињено Краљевство | 7 | 6 | 5 | 0 | 4 | 2 | 3 | 1 | 28 | 157 |
3. | Немачка | 4 | 4 | 4 | 7 | 4 | 2 | 6 | 4 | 35 | 156,50 |
4. | Пољска | 4 | 3 | 8 | 1 | 4 | 2 | 6 | 2 | 30 | 142 |
5. | Украјина | 0 | 6 | 4 | 4 | 1 | 2 | 7 | 2 | 26 | 112 |
6. | Француска | 1 | 3 | 2 | 4 | 4 | 7 | 2 | 7 | 30 | 108,50 |
7. | Белорусија | 1 | 3 | 4 | 4 | 2 | 3 | 2 | 1 | 20 | 95 |
8. | Италија | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 15 | 62 |
9. | Шпанија | 2 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1 | 11 | 53 |
10. | Финска | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 | 41 |
11. | Чешка | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 | 36,33 |
12. | Летонија | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | 36 |
13. | Белгија | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 2 | 2 | 10 | 34,33 |
14. | Грчка | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 8 | 34 |
15. | Литванија | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 8 | 32 |
16. | Холандија | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | 31 |
17. | Мађарска | 0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | 30 |
18. | Шведска | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 4 | 9 | 24 |
19. | Румунија | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | 22 |
Турска | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 22 | |
21. | Норвешка | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 18 |
22. | Естонија | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 5 | 16 |
23. | Србија | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 12 |
Ирска | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 12 | |
25. | Данска | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 |
Бугарска | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 10 | |
27. | Молдавија | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 |
28. | Швајцарска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 8 |
Словачка | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 8 | |
30. | Португалија | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 |
31. | Словенија | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3,50 |
32. | Аустрија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 |
33. | Кипар | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Хрватска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Референце
- ^ Табела освајача медаља на сајту ЕААПрибављено 6.12.2017.
Спољашње везе
- Комплетни резултати такмичења ЕП 2009. сајт ЕАА
- п
- р
- у