Odbojkaška reprezentacija Rusije
Olimpijski zapisi
| |||
---|---|---|---|
Odbojka | |||
Olimpijske igre | |||
Srebro | 2000. Sidnej | Rusija | |
Bronza | 2004. Atina | Rusija | |
Bronza | 2008. Peking | Rusija | |
Zlato | 2012. London | Rusija | |
Svetska prvenstva | |||
Srebro | 2002. Argentina | Rusija | |
Evropska prvenstva | |||
Bronza | 1993. Finska | Rusija | |
Srebro | 1999. Austrija | Rusija | |
Bronza | 2001. Ostrava | Rusija | |
Bronza | 2003. Nemačka | Rusija | |
Srebro | 2005. Rim/Beograd | Rusija | |
Srebro | 2007. Rusija | Rusija | |
Zlato | 2013. Danska/Poljska | Rusija | |
Svetska liga | |||
Srebro | 1993. Sao Paulo | Rusija | |
Bronza | 1996. Roterdam | Rusija | |
Bronza | 1997. Moskva | Rusija | |
Srebro | 1998. Milano | Rusija | |
Srebro | 2000. Roterdam | Rusija | |
Bronza | 2001. Katovice | Rusija | |
Zlato | 2002. Belo Horizonte | Rusija | |
Bronza | 2006. Moskva | Rusija | |
Srebro | 2007. Katovice | Rusija | |
Bronza | 2008. Rio de Ženiro | Rusija | |
Bronza | 2009. Beograd | Rusija | |
Srebro | 2010. Kordoba | Rusija | |
Zlato | 2011. Gdanjsk | Rusija | |
Zlato | 2013. Mar del Plata | Rusija | |
Svetski kup | |||
Zlato | 1999. Japan | Rusija | |
Srebro | 2007. Japan | Rusija | |
Zlato | 2011. Japan | Rusija | |
Evroliga | |||
Srebro | 1999. Opava | Rusija | |
Zlato | 2005. Kazanj | Rusija |
Odbojkaška reprezentacija Rusije predstavlja nacionalni tim Rusije u međunarodnim takmičenjima u odbojci. Pod ovim imenom reprezentacija nastpa od 1992. godine. Pre toga igrači iz Rusije učestvovali su u sastavu reprezentacije SSSR. Prema zvaničnoj rang listi FIVB, Odbojkaška reprezentacija Rusije trenutno zauzima 2. mesto na svetu iza reprezentacije Brazila, a ispred trećeplasirane Italije.[1]
Uspesi reprezentacije
- Odbojka na Letnjim olimpijskim igrama
Olim. igre | Učestvovanje | Plasman | IG | P | I | SD | SI |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Atlanta 1996. | meč za 3 mesto | 4 | 8 | 3 | 5 | 11 | 15 |
Sidnej 2000. | Finale | 2 | 8 | 6 | 2 | 19 | 13 |
Atina 2004. | meč za 3 mesto | 3 | 8 | 5 | 3 | 17 | 13 |
Peking 2008. | meč za 3 mesto | 3 | 8 | 6 | 2 | 22 | 11 |
London 2012. | Pobeda | 1 | 8 | 7 | 1 | 21 | 8 |
Ukupno | 5/25 | 40 | 27 | 13 | 90 | 60 |
Šablon:OI12RUSo
Svetsko prvenstvo
- Svetsko prvenstvo u odbojci
Svetska liga
- Svetska liga u odbojci
Svetski kup
- Svetski kup u odbojci
Evropsko prvenstvo
Evropska liga
- Evropska liga u odbojci za muškarce
Svetska liga u odbojci 2010.
30. jun 2010.
# | Položaj | Ime i prezime | Datum rođenja | Visina | Klub |
---|---|---|---|---|---|
1 | primač | Dmitrij Ilinjik | 31. januar 1983. | 201 | OK Lokomotiva Belgorod |
2 | korektor | Semjon Poltavski | 8. februar 1981. | 205 | OK Dinamo Moskva |
3 | primač | Dmitrij Krasikov | 8. februar 1987. | 202 | OK Gasprom |
4 | primač | Taras Htej | 22. maj 1982. | 205 | OK Lokomotiva Belgorod |
5 | primač | Pavel Abramov | 23. april 1979. | 200 | OK Jastrežebski |
6 | dizač | Sergej Grankin | 21. januar 1985. | 195 | OK Dinamo Moskva |
7 | srednjak | Aleksej Kazakov | 18. mart 1976. | 217 | OK Nonosibirsk |
8 | tehničar | Denis Birjukov | 8. decembar 1988. | 202 | OK Lokomotiva Belgorod |
9 | korektor | Aleksej Čeremisin | 23. septembar 1980. | 201 | OK Zenit |
10 | primač | Jurij Bereško | 27. januar 1984. | 198 | OK Modena |
11 | libero | Aleksandar Janutov | 19. jun 1983. | 195 | OK Gasprom |
12 | dizač | Aleksandar Butko | 18. mart 1986. | 198 | OK Novosibirsk |
13 | srednjak | Dmitrij Muzerski | 29. oktobar 1988. | 215 | OK Lokomotiva Belgorod |
14 | korektor | Anton Astašenkov | 27. oktobar 1981. | 201 | OK Iskra |
15 | srednjak | Aleksandar Volkov | 14. februar 1985. | 210 | OK Dinamo Moskva |
16 | dizač | Sergej Makarov | 28. mart 1980. | 196 | OK Iskra |
17 | korektor | Maksim Mihajlov | 19. mart 1988. | 203 | OK Jaroslavič |
18 | srednjak | Dmitrij Ščerbinjin | 10. septembar 1989. | 208 | OK Dinamo Moskva |
19 | libero | Valerij Komarov | 21. mart 1980. | 198 | OK Novosibirsk |
- | selektor | Danijele Banjoli | |||
- | pomoćni trener | Jaroslav Antonov | |||
- | tim menadžer | Roman Stanislavov | |||
- | doktor | Jaroslav Smakotnjin | |||
- | fizioterapeut | Roberto Pjaca |
Reference
- ↑ Rang lista FIVB, Pristupljeno 1. 10. 2013.
- p
- r
- u
Nacionalne odbojkaške reprezentacije Evrope (CEV)
Azerbejdžan • Albanija • Andora • Austrija • Belorusija • Belgija • Bosna i Hercegovina • Bugarska • Gibraltar • Grenland • Gruzija • Grčka • Danska • Engleska • Estonija • Izrael • Irska • Island • Italija • Jermenija • Kipar • Letonija • Litvanija • Lihtenštajn • Luksemburg • Mađarska • Makedonija • Malta • Moldavija • Monako • Nemačka • Norveška • Poljska • Portugal • Rumunija • Rusija • Severna Irska • San Marino • Srbija • Slovačka • Slovenija • Turska • Ukrajina • Farska Ostrva • Finska • Francuska • Holandija • Hrvatska • Crna Gora • Češka Republika • Švajcarska • Švedska • Škotska • Španija
Bivše reprezentacije: Istočna Nemačka • Sovjetski Savez • Čehoslovačka • Jugoslavija
Bivše reprezentacije: Istočna Nemačka • Sovjetski Savez • Čehoslovačka • Jugoslavija