Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria 120 kg w stylu wolnym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.
Artur Tajmazow | |
Ali Reza Rezaji | |
Rywalizacja w wadze 120 kg mężczyzn w zapasach w stylu wolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 27 i 28 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.
W zawodach wzięło udział 20 zawodników.
Klasyfikacja[1]
Pozycja | Nazwisko | Kraj |
---|---|---|
Artur Tajmazow | Uzbekistan | |
Ali Reza Rezaji | Iran | |
Aydın Polatçı | Turcja | |
4 | Marid Mutalimow | Kazachstan |
5 | Alexis Rodríguez | Kuba |
6 | Kuramagomied Kuramagomiedow | Rosja |
7 | Kerry McCoy | Stany Zjednoczone |
8 | Bożidar Bojadżiew | Bułgaria |
9 | Sven Thiele | Niemcy |
10 | Francesco Miano-Petta | Włochy |
11 | Marek Garmulewicz | Polska |
12 | Gelegdżamcyn Ösöchbajar | Mongolia |
13 | Nestoras Badzelas | Grecja |
14 | Aleksi Modebadze | Gruzja |
15 | Palwinder Singh Cheema | Indie |
16 | Jurij Mildzichow | Kirgistan |
17 | Barys Hrynkiewicz | Białoruś |
18 | Ottó Aubéli | Węgry |
19 | Rareș Chintoan | Rumunia |
20 | Serhij Priadun | Ukraina |
Zasady
Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej.
- TF – Łopatki
- PP – Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
- PO – Na punkty (Pokonany bez punktów)
- PA – Kontuzja
- ST – Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
- CP – Punkty
- TP – Punkty techniczne/Czas
Wyniki[2]
Grupy eliminacyjne
Grupa 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artur Tajmazow | Uzbekistan | 2 | 0 | 8 | 20 |
2 | Marek Garmulewicz | Polska | 1 | 1 | 3 | 6 |
3 | Palwinder Singh Cheema | Indie | 0 | 2 | 1 | 4 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Artur Tajmazow | Marek Garmulewicz | 4-0 | ST | 10-0 |
Palwinder Singh Cheema | Artur Tajmazow | 0-4 | ST | 0-10 |
Marek Garmulewicz | Palwinder Singh Cheema | 3-1 | PP | 6-4 |
Grupa 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kuramagomied Kuramagomiedow | Rosja | 2 | 0 | 6 | 11 |
2 | Aleksi Modebadze | Gruzja | 1 | 1 | 3 | 5 |
3 | Ottó Aubéli | Węgry | 0 | 2 | 0 | 0 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Ottó Aubéli | Kuramagomied Kuramagomiedow | 0-3 | PO | 0-6 |
Aleksi Modebadze | Ottó Aubéli | 3-0 | PO | 5-0 |
Kuramagomied Kuramagomiedow | Aleksi Modebadze | 3-0 | PO | 5-0 |
Grupa 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexis Rodríguez | Kuba | 2 | 0 | 7 | 18 |
2 | Nestoras Badzelas | Grecja | 1 | 1 | 3 | 5 |
3 | Serhij Priadun | Ukraina | 0 | 2 | 0 | 0 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Alexis Rodríguez | Nestoras Badzelas | 4-0 | ST | 10-0 |
Serhij Priadun | Alexis Rodríguez | 0-3 | PO | 0-8 |
Nestoras Badzelas | Serhij Priadun | 3-0 | PO | 5-0 |
Grupa 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aydın Polatçı | Turcja | 2 | 0 | 7 | 15 |
2 | Sven Thiele | Niemcy | 1 | 1 | 4 | 5 |
3 | Rareș Chintoan | Rumunia | 0 | 2 | 0 | 0 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Rareș Chintoan | Sven Thiele | 0-3 | PO | 0-4 |
Aydın Polatçı | Rareș Chintoan | 4-0 | ST | 10-0 |
Sven Thiele | Aydın Polatçı | 1-3 | PP | 1-5 |
Grupa 5
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marid Mutalimow | Kazachstan | 3 | 0 | 9 | 10 |
2 | Kerry McCoy | Stany Zjednoczone | 2 | 1 | 7 | 12 |
3 | Francesco Miano-Petta | Szwajcaria | 1 | 2 | 4 | 0 |
4 | Jurij Mildzichow | Kirgistan | 0 | 3 | 2 | 1 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Francesco Miano-Petta | Kerry McCoy | 0-3 | PO | 0-7 |
Marid Mutalimow | Jurij Mildzichow | 3-1 | PP | 3-2 |
Francesco Miano-Petta | Marid Mutalimow | 0-3 | PO | 0-3 |
Kerry McCoy | Jurij Mildzichow | 3-0 | PO | 4-0 |
Francesco Miano-Petta | Jurij Mildzichow | 4-0 | PA | |
Kerry McCoy | Marid Mutalimow | 1-3 | PP | 1-4 |
Grupa 6
Miejsce | Zawodnik | Kraj | W | P | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ali Reza Rezaji | Iran | 3 | 0 | 9 | 15 |
2 | Bożidar Bojadżiew | Bułgaria | 2 | 1 | 7 | 9 |
3 | Gelegdżamcyn Ösöchbajar | Mongolia | 1 | 2 | 3 | 6 |
4 | Barys Hrynkiewicz | Białoruś | 0 | 3 | 1 | 1 |
Zapaśnik 1 | Zapaśnik 2 | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Ali Reza Rezaji | Bożidar Bojadżiew | 3-0 | PO | 5-0 |
Gelegdżamcyn Ösöchbajar | Barys Hrynkiewicz | 3-0 | PO | 6-0 |
Ali Reza Rezaji | Gelegdżamcyn Ösöchbajar | 3-0 | PO | 3-0 |
Bożidar Bojadżiew | Barys Hrynkiewicz | 3-1 | PP | 5-1 |
Ali Reza Rezaji | Barys Hrynkiewicz | 3-0 | PO | 7-0 |
Bożidar Bojadżiew | Gelegdżamcyn Ösöchbajar | 4-0 | TF | 3:22 |
Runda finałowa[3]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
Artur Tajmazow | 7 | ||||||||||||
Kuramagomied Kuramagomiedow | 3 | Artur Tajmazow | 3 | ||||||||||
Alexis Rodríguez | 1 | Aydın Polatçı | 0 | ||||||||||
Aydın Polatçı | 3 | Artur Tajmazow | TF | ||||||||||
Ali Reza Rezaji | |||||||||||||
Marid Mutalimow | 1 | ||||||||||||
Ali Reza Rezaji | 4 | Walka o brązowy medal | |||||||||||
Aydın Polatçı | 3 | ||||||||||||
Marid Mutalimow | 1 |
o 5 miejsce | |||
Kuramagomied Kuramagomiedow | |||
Alexis Rodríguez | WO | ||
Przypisy
Bibliografia
- Raport oficjalny