Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – dwójka bez sternika mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Chorwacja | |
Rumunia | |
Dania |
Rywalizacja w dwójce bez sternika mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 rozgrywana była między 24 a 25 lipca na Sea Forest Waterway.
Do zawodów zgłoszonych zostało 13 osad.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC+09:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC-03:00 | ||
24 lipca 2021 | 09:50 | Eliminacje |
25 lipca 2021 | 09:40 | Repasaże |
28 lipca 2021 | 12:00 | Półfinały |
29 lipca 2021 | 08:30 09:18 | Finał B Finał A |
Wyniki
Eliminacje
Do półfinałów A/B awansowały trzy pierwsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Marius-Vasile Cozmiuc Ciprian Tudosă | Rumunia | 6:33,86 | Q |
2. | 3 | Niki van Sprang Guillaume Krommenhoek | Holandia | 6:36,42 | Q |
3. | 2 | Martin Mačković Miloš Vasić | Serbia | 6:43,18 | Q |
4. | 5 | Jaime Canalejo Pazos Javier García Ordóñez | Hiszpania | 6:53,33 | |
5. | 1 | Luc Daffarn Jake Green | Południowa Afryka | 7:04,03 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Sam Hardy Joshua Hicks | Australia | 6:42,74 | Q |
2. | 2 | Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo | Włochy | 6:48,74 | Q |
3. | 1 | Brook Robertson Stephen Jones | Nowa Zelandia | 6:56,53 | Q |
4. | 4 | Thibaud Turlan Guillaume Turlan | Francja | 7:09,79 |
- Bieg 3
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Martin Sinković Valent Sinković | Chorwacja | 6:32,41 | Q | |
2. | Frederic Vystavel Joachim Sutton | Dania | 6:36,93 | Q | |
3. | Kai Langerfeld Conlin McCabe | Kanada | 6:40,99 | Q | |
4. | Dzmitryj Furman Siarhiej Waładźko | Białoruś | 7:05,65 |
Repasaże
Trzy pierwsze osady awansowały do półfinałów A/B. Pozostałe osady odpadły z rywalizacji.
- Repasaż
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | Jaime Canalejo Pazos Javier García Ordóñez | Hiszpania | 6:47,06 | Q |
2. | 3 | Thibaud Turlan Guillaume Turlan | Francja | 6:49,19 | Q |
3. | 1 | Dzmitryj Furman Siarhiej Waładźko | Białoruś | 6:52,82 | Q |
4. | 4 | Luc Daffarn Jake Green | Południowa Afryka | 6:57,01 |
Półfinały
Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału A. Pozostałe osady awansowały do finału B.
- Półfinał 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Marius-Vasile Cozmiuc Ciprian Tudosă | Rumunia | 6:13,51 | |
2. | 5 | Frederic Vystavel Joachim Sutton | Dania | 6:14,88 | |
3. | 6 | Jaime Canalejo Pazos Javier García Ordóñez | Hiszpania | 6:16,25 | |
4. | 3 | Sam Hardy Joshua Hicks | Australia | 6:19,30 | |
5. | 1 | Dzmitryj Furman Siarhiej Waładźko | Białoruś | 6:30,66 | |
6. | 2 | Brook Robertson Stephen Jones | Nowa Zelandia | 6:41,46 |
- Półfinał 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Martin Sinković Valent Sinković | Chorwacja | 6:15,63 | |
2. | 6 | Martin Mačković Miloš Vasić | Serbia | 6:17,47 | |
3. | 2 | Kai Langerfeld Conlin McCabe | Kanada | 6:19,15 | |
4. | 3 | Niki van Sprang Guillaume Krommenhoek | Holandia | 6:19,57 | |
5. | 5 | Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo | Włochy | 6:20,29 | |
6. | 1 | Thibaud Turlan Guillaume Turlan | Francja | 6:52,24 |
Finały
- Finał B
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Niki van Sprang Guillaume Krommenhoek | Holandia | 6:22,75 | |
2. | 5 | Dzmitryj Furman Siarhiej Waładźko | Białoruś | 6:25,88 | |
3. | 6 | Thibaud Turlan Guillaume Turlan | Francja | 6:28,01 | |
4. | 3 | Sam Hardy Joshua Hicks | Australia | 6:30,20 | |
5. | 2 | Giovanni Abagnale Marco Di Costanzo | Włochy | 6:31,43 | |
6. | 1 | Brook Robertson Stephen Jones | Nowa Zelandia | 6:38,30 |
- Finał A
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
3 | Martin Sinković Valent Sinković | Chorwacja | 6:15,29 | ||
4 | Marius-Vasile Cozmiuc Ciprian Tudosă | Rumunia | 6:16,58 | ||
5 | Frederic Vystavel Joachim Sutton | Dania | 6:19,88 | ||
4. | 1 | Kai Langerfeld Conlin McCabe | Kanada | 6:20,43 | |
5. | 2 | Martin Mačković Miloš Vasić | Serbia | 6:22,34 | |
6. | 6 | Jaime Canalejo Pazos Javier García Ordóñez | Hiszpania | 6:25,25 |
Bibliografia
- Rowing M2- Men's pair Event [online] (ang.).
- Rowing Heat 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Heat 2 Results [online] (ang.).
- Rowing Heat 3 Results [online] (ang.).
- Rowing Repechage 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Semifinal A/B 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Semifinal A/B 2 Results [online] (ang.).
- Rowing Final B Results [online] (ang.).
- Rowing Final A Results [online] (ang.).