Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – ósemka mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Rywalizacja w ósemkach mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 rozgrywana była między 24 a 30 lipca na Sea Forest Waterway.
Do zawodów zgłoszonych zostało 7 osad.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC+09:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC+09:00 | ||
24 lipca 2020 | 12:10 | Eliminacje |
28 lipca 2020 | 12:50 | Repasaże |
30 lipca 2020 | 10:25 | Finały |
Wyniki
Eliminacje
Do finału bezpośrednio awansowali zwycięzcy biegów. Pozostałe osady wzięły udział w repasażu.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Johannes Weißenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | Niemcy | 5:28,95 | |
2. | 4 | Ben Davison Justin Best Daniel Miklasevich Austin Hack Alexander Richards Conor Harrity Liam Corrigan Julian Venonsky Nick Mead | Stany Zjednoczone | 5:30,57 | |
3. | 2 | Alexandru Petrișor Chioseaua Florin-Sorin Lehaci Constantin Radu Sergiu-Vasile Bejan Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Florin-Nicolae Arteni-Fîntînariu Ciprian Huc Adrian Munteanu | Rumunia | 5:39,84 | |
4. | 3 | Nicholas Lavery Joseph O'Brien Josh Booth Simon Keenan Nicholas Purnell Timothy Masters Angus Dawson Angus Widdicombe Stuart Sim | Australia | 5:43,66 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | Bjorn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Lücken Eline Berger | Holandia | 5:30,66 | |
2. | 1 | Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Shaun Kirkham Matt Macdonald Phillip Wilson Sam Bosworth | Nowa Zelandia | 5:32,11 | |
3. | 3 | Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Mohamed Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman | Wielka Brytania | 5:34,40 |
Repasaże
Cztery pierwsze osady awansowały do finału. Pozostałe osady odpadły.
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Shaun Kirkham Matt Macdonald Phillip Wilson Sam Bosworth | Nowa Zelandia | 5:22,04 | |
2. | 4 | Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Mohamed Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman | Wielka Brytania | 5:23,32 | |
3. | 2 | Ben Davison Justin Best Daniel Miklasevich Austin Hack Alexander Richards Conor Harrity Liam Corrigan Julian Venonsky Nick Mead | Stany Zjednoczone | 5:23,43 | |
4. | 5 | Nicholas Lavery Joseph O'Brien Josh Booth Simon Keenan Nicholas Purnell Timothy Masters Angus Dawson Angus Widdicombe Stuart Sim | Australia | 5:25,06 | |
5. | 1 | Alexandru Petrișor Chioseaua Florin-Sorin Lehaci Constantin Radu Sergiu-Vasile Bejan Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Florin-Nicolae Arteni-Fîntînariu Ciprian Huc Adrian Munteanu | Rumunia | 5:27,14 |
Finał
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
2 | Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Shaun Kirkham Matt Macdonald Phillip Wilson Sam Bosworth | Nowa Zelandia | 5:24,64 | ||
3 | Johannes Weißenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | Niemcy | 5:25,60 | ||
5 | Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Mohamed Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman | Wielka Brytania | 5:25,73 | ||
4. | 1 | Ben Davison Justin Best Daniel Miklasevich Austin Hack Alexander Richards Conor Harrity Liam Corrigan Julian Venonsky Nick Mead | Stany Zjednoczone | 5:26,75 | |
5. | 4 | Bjorn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Lücken Eline Berger | Holandia | 5:27,96 | |
6. | 6 | Nicholas Lavery Joseph O'Brien Josh Booth Simon Keenan Nicholas Purnell Timothy Masters Angus Dawson Angus Widdicombe Stuart Sim | Australia | 5:36,23 |
Przypisy
- Rowing M8x Men's eight [online] (ang.).
- Rowing Heat 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Heat 2 Results [online] (ang.).
- Rowing Repachage 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Final A Results [online] (ang.).