Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2022
| |||
Data | 23–25 marca 2022 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Lahti | ||
Dyscyplina | skoki narciarskie | ||
Mężczyźni | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-100 | Jonas Schuster | ||
konkurs drużynowy na skoczni HS-100 | |||
Kobiety | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-100 | Nika Prevc | ||
Konkurs mieszany | |||
konkurs mieszany na skoczni HS-100 |
Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2022 – zawody, które odbyły się w dniach 23–25 marca 2022 roku na skoczni Salpausselkä w fińskim Lahti.
Zawody początkowo miały się odbyć w lutym 2021. Z powodu pandemii COVID-19 zostały przeniesione najpierw na grudzień 2021, a następnie na marzec 2022[1].
Skocznia
Nazwa skoczni | Miasto | Parametry | Rekord skoczni[a][2] | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkt K | HS | ||||||
Salpausselkä | Lahti | K-90 | HS-100 | 103,5 m | Kamil Stoch | 24.02.2017 | |
99,5 m | Maren Lundby | 24.02.2017 |
Wyniki
Kobiety
M | Zawodniczka | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik punktowy | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Prevc, NikaNika Prevc | Słowenia | 95,0 m | 124,5 | 97,0 m | 131,0 | 255,5 |
2. | Midtsundstad, NoraNora Midtsundstad | Norwegia | 92,0 m | 116,0 | 89,5 m | 112,5 | 228,5 |
3. | Arnet, SinaSina Arnet | Szwajcaria | 87,5 m | 107,5 | 90,0 m | 114,0 | 221,5 |
4. | Mühlbacher, JuliaJulia Mühlbacher | Austria | 90,0 m | 114,0 | 87,5 m | 107,0 | 221,0 |
5. | Göbel, MichelleMichelle Göbel | Niemcy | 88,5 m | 109,0 | 86,5 m | 105,5 | 214,5 |
6. | Ulrichová, KláraKlára Ulrichová | Czechy | 85,5 m | 101,5 | 84,5 m | 100,0 | 201,5 |
7. | Chervet, EmmaEmma Chervet | Francja | 83,0 m | 97,0 | 85,0 m | 101,0 | 198,0 |
8. | Sieff, AnnikaAnnika Sieff | Włochy | 80,0 m | 90,0 | 87,0 m | 105,5 | 195,5 |
9. | Komar, TinkaraTinkara Komar | Słowenia | 85,5 m | 102,0 | 80,0 m | 90,5 | 192,5 |
10. | Pyłypczuk, TetianaTetiana Pyłypczuk | Ukraina | 84,0 m | 99,0 | 79,0 m | 88,0 | 187,0 |
11. | Kothbauer, SophieSophie Kothbauer | Austria | 81,5 m | 93,0 | 80,0 m | 89,5 | 182,5 |
12. | Logar, LaraLara Logar | Słowenia | 78,5 m | 86,0 | 83,5 m | 95,0 | 181,0 |
13. | Słowik, NataliaNatalia Słowik | Polska | 79,5 m | 87,5 | 82,5 m | 93,0 | 180,5 |
14. | Berger, FridaFrida Berger | Norwegia | 77,5 m | 83,0 | 85,0 m | 95,5 | 178,5 |
15. | Zanitzer, MartinaMartina Zanitzer | Włochy | 76,0 m | 80,0 | 78,5 m | 86,0 | 166,0 |
16. | Schuller, SahraSahra Schuller | Austria | 78,5 m | 84,5 | 76,0 m | 80,5 | 165,0 |
17. | Lebelt, KlaraKlara Lebelt | Niemcy | 74,0 m | 76,0 | 79,0 m | 87,5 | 163,5 |
18. | Torazza, EmelyEmely Torazza | Szwajcaria | 70,0 m | 67,5 | 83,0 m | 95,5 | 163,0 |
19. | Traaserud, Heidi DyhreHeidi Dyhre Traaserud | Norwegia | 69,5 m | 65,0 | 84,0 m | 97,0 | 162,0 |
20. | Böhme, LiaLia Böhme | Niemcy | 73,5 m | 75,0 | 79,0 m | 86,5 | 161,5 |
21. | Vetrih, NikaNika Vetrih | Słowenia | 74,5 m | 75,5 | 73,5 m | 73,0 | 148,5 |
22. | Folea, DeliaDelia Folea | Rumunia | 78,0 m | 84,0 | 74,5 m | 57,5 | 141,5 |
23. | Oinas, AnnamaijaAnnamaija Oinas | Finlandia | 70,5 m | 67,5 | 70,0 m | 67,0 | 134,5 |
24. | Marcato, AsiaAsia Marcato | Włochy | 73,5 m | 74,0 | 65,0 m | 56,5 | 130,5 |
25. | Mîțu-Coșca, AlessiaAlessia Mîțu-Coșca | Rumunia | 68,0 m | 61,5 | 71,0 m | 67,5 | 129,0 |
26. | Holz, AlvineAlvine Holz | Niemcy | 70,0 m | 66,0 | 57,5 m | 61,0 | 127,0 |
27. | Thors, AlvaAlva Thors | Finlandia | 68,0 m | 60,5 | 69,5 m | 63,5 | 124,0 |
28. | Liane, MarieMarie Liane | Norwegia | 65,0 m | 56,5 | 69,0 m | 61,5 | 118,0 |
29. | Büchel, AlinaAlina Büchel | Liechtenstein | 63,0 m | 52,0 | 62,0 m | 48,5 | 100,5 |
30. | Gobozowa, EsmeraldaEsmeralda Gobozowa | Gruzja | 55,0 m | 32,0 | 52,5 m | 27,5 | 59,5 |
Mężczyźni
M | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik punktowy | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Schuster, JonasJonas Schuster | Austria | 95,0 m | 125,5 | 94,5 m | 125,0 | 250,5 |
2. | Habdas, JanJan Habdas | Polska | 96,0 m | 123,0 | 95,0 m | 124,0 | 247,0 |
3. | Bayer, BenBen Bayer | Niemcy | 91,0 m | 115,5 | 92,5 m | 119,5 | 235,0 |
4. | Obersteiner, LouisLouis Obersteiner | Austria | 92,5 m | 116,5 | 91,5 m | 117,0 | 233,5 |
5. | Bartolj, MaksimMaksim Bartolj | Słowenia | 94,0 m | 118,5 | 91,0 m | 113,0 | 231,5 |
5. | Tittel, AdrianAdrian Tittel | Niemcy | 92,0 m | 118,0 | 90,5 m | 113,5 | 231,5 |
7. | Niederberger, LeanLean Niederberger | Szwajcaria | 91,0 m | 114,5 | 91,0 m | 114,5 | 229,0 |
8. | Završnik, GorazdGorazd Završnik | Słowenia | 91,0 m | 111,0 | 92,0 m | 117,5 | 228,5 |
9. | Wróbel, MarcinMarcin Wróbel | Polska | 91,0 m | 114,5 | 90,0 m | 113,0 | 227,5 |
10. | Fussenegger, AndréAndré Fussenegger | Austria | 90,0 m | 113,0 | 90,0 m | 112,5 | 225,5 |
11. | Milesi, EnzoEnzo Milesi | Francja | 90,0 m | 112,5 | 89,5 m | 112,5 | 225,0 |
12. | Ekart, TajTaj Ekart | Słowenia | 90,5 m | 112,5 | 89,0 m | 111,0 | 223,5 |
12. | Steinbeißer, SimonSimon Steinbeißer | Niemcy | 90,0 m | 112,0 | 90,0 m | 111,5 | 223,5 |
14. | Wasser, YanickYanick Wasser | Szwajcaria | 87,5 m | 106,5 | 90,0 m | 113,0 | 219,5 |
15. | Faißt, JannikJannik Faißt | Niemcy | 87,0 m | 106,0 | 89,5 m | 111,5 | 217,5 |
16. | Palosaari, VilhoVilho Palosaari | Finlandia | 87,0 m | 106,5 | 89,0 m | 110,5 | 217,0 |
17. | Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | Polska | 88,0 m | 107,0 | 87,5 m | 106,5 | 213,5 |
18. | Selbekk-Hansen, RichardRichard Selbekk-Hansen | Norwegia | 85,0 m | 101,0 | 87,0 m | 107,0 | 208,0 |
19. | Kuisma, TomasTomas Kuisma | Finlandia | 84,0 m | 99,5 | 86,5 m | 105,5 | 205,0 |
20. | Chervet, JulesJules Chervet | Francja | 86,5 m | 104,5 | 83,5 m | 98,0 | 202,5 |
20. | Valto, KasperiKasperi Valto | Finlandia | 83,5 m | 98,0 | 87,0 m | 104,5 | 202,5 |
22. | Kesseli, JuriJuri Kesseli | Szwajcaria | 84,5 m | 100,0 | 84,0 m | 99,5 | 199,5 |
23. | Zimmermann, RaffaelRaffael Zimmermann | Austria | 84,5 m | 99,5 | 83,5 m | 97,5 | 197,0 |
24. | Myhre, IverIver Myhre | Norwegia | 82,5 m | 95,0 | 85,5 m | 101,5 | 196,5 |
25. | Joniak, KlemensKlemens Joniak | Polska | 82,5 m | 95,0 | 85,0 m | 101,0 | 196,0 |
26. | Sieber, MariusMarius Sieber | Szwajcaria | 85,0 m | 101,0 | 81,0 m | 93,0 | 194,0 |
27. | Moureaux, FaustinFaustin Moureaux | Francja | 82,0 m | 93,5 | 82,0 m | 93,5 | 187,0 |
28. | Opsahl, Martin TonbyMartin Tonby Opsahl | Norwegia | 84,5 m | 99,0 | 79,5 m | 86,0 | 185,0 |
29. | Folea, AlexandruAlexandru Folea | Rumunia | 80,0 m | 89,0 | 76,0 m | 80,5 | 169,5 |
30. | Heberle, NikNik Heberle | Słowenia | 83,0 m | 95,0 | DSQ | 95,0 | |
31. | Kinnunen, TuomasTuomas Kinnunen | Finlandia | 80,0 m | 88,5 | NQ | 88,5 | |
32. | Rygl, DavidDavid Rygl | Czechy | 79,0 m | 88,0 | NQ | 88,0 | |
33. | Ardelean, RaduRadu Ardelean | Rumunia | 79,0 m | 87,0 | NQ | 87,0 | |
34. | Repellin, AriAri Repellin | Francja | 78,0 m | 84,0 | NQ | 84,0 | |
35. | Cwietkow, DenysDenys Cwietkow | Ukraina | 76,5 m | 82,5 | NQ | 82,5 | |
35. | Jindřišek, JiříJiří Jindřišek | Czechy | 77,0 m | 82,5 | NQ | 82,5 | |
37. | Jipescu, MirceaMircea Jipescu | Rumunia | 76,0 m | 80,0 | NQ | 80,0 | |
38. | Săndulescu, RobertRobert Săndulescu | Rumunia | 77,0 m | 78,5 | NQ | 78,5 | |
38. | Rammo, KarelKarel Rammo | Estonia | 75,0 m | 78,5 | NQ | 78,5 | |
40. | Kysel, ŠtěpánŠtěpán Kysel | Czechy | 75,0 m | 77,0 | NQ | 77,0 | |
41. | Křenek, FilipFilip Křenek | Czechy | 74,0 m | 75,5 | NQ | 75,5 | |
41. | Kapiaš, ErikErik Kapiaš | Słowacja | 74,0 m | 75,5 | NQ | 75,5 | |
43. | Gobozowi, AlanAlan Gobozowi | Gruzja | 72,5 m | 71,5 | NQ | 71,5 | |
44. | Reidolf, Hanno-HenriHanno-Henri Reidolf | Estonia | 68,5 m | 62,0 | NQ | 62,0 | |
99 !– | Aadalen, AdrianAdrian Aadalen | Norwegia | DSQ |
Konkurs drużynowy (24.03.2022)[7]
M | Zespół | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austria | Obersteiner, LouisLouis Obersteiner | 93,0 m | 93,0 m | 240,5 | 920,0 |
Zimmermann, RaffaelRaffael Zimmermann | 87,0 m | 91,0 m | 218,9 | |||
Fussenegger, AndréAndré Fussenegger | 90,0 m | 89,0 m | 219,4 | |||
Schuster, JonasJonas Schuster | 90,0 m | 92,0 m | 241,2 | |||
2. | Polska | Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | 89,0 m | 88,0 m | 217,5 | 916,0 |
Joniak, KlemensKlemens Joniak | 86,5 m | 89,5 m | 210,4 | |||
Wróbel, MarcinMarcin Wróbel | 90,5 m | 95,5 m | 231,4 | |||
Habdas, JanJan Habdas | 95,5 m | 94,0 m | 256,7 | |||
3. | Niemcy | Tittel, AdrianAdrian Tittel | 92,5 m | 90,0 m | 233,0 | 911,5 |
Faißt, JannikJannik Faißt | 89,0 m | 90,5 m | 222,4 | |||
Steinbeißer, SimonSimon Steinbeißer | 86,5 m | 89,5 m | 211,9 | |||
Bayer, BenBen Bayer | 91,5 m | 92,0 m | 244,2 | |||
4. | Słowenia | Završnik, GorazdGorazd Završnik | 94,0 m | 93,5 m | 239,0 | 895,0 |
Ekart, TajTaj Ekart | 90,0 m | 91,5 m | 227,4 | |||
Heberle, NikNik Heberle | 82,0 m | 85,0 m | 190,9 | |||
Bartolj, MaksimMaksim Bartolj | 90,5 m | 90,5 m | 237,7 | |||
5. | Finlandia | Valto, KasperiKasperi Valto | 89,0 m | 91,5 m | 224,0 | 860,5 |
Kinnunen, TuomasTuomas Kinnunen | 85,0 m | 88,5 m | 205,9 | |||
Kuisma, TomasTomas Kuisma | 86,0 m | 90,5 m | 214,9 | |||
Palosaari, VilhoVilho Palosaari | 85,5 m | 86,0 m | 215,7 | |||
6. | Szwajcaria | Wasser, YanickYanick Wasser | 92,5 m | 90,0 m | 232,5 | 852,0 |
Sieber, MariusMarius Sieber | 82,5 m | 83,5 m | 189,4 | |||
Kesseli, JuriJuri Kesseli | 84,5 m | 85,0 m | 195,4 | |||
Niederberger, LeanLean Niederberger | 89,5 m | 90,0 m | 234,7 | |||
7. | Francja | Chervet, JulesJules Chervet | 83,5 m | 85,5 m | 201,5 | 819,0 |
Repellin, AriAri Repellin | 85,0 m | 86,0 m | 198,9 | |||
Moureaux, FaustinFaustin Moureaux | 82,5 m | 84,5 m | 187,4 | |||
Milesi, EnzoEnzo Milesi | 90,0 m | 88,0 m | 231,2 | |||
8. | Norwegia | Myhre, IverIver Myhre | 85,0 m | 89,0 m | 206,9 | 792,5 |
Opsahl, Martin TonbyMartin Tonby Opsahl | 83,0 m | 85,5 m | 193,4 | |||
Aadalen, AdrianAdrian Aadalen | 78,5 m | 80,5 m | 177,0 | |||
Selbekk-Hansen, RichardRichard Selbekk-Hansen | 85,0 m | 85,5 m | 215,2 | |||
9. | Rumunia | Jipescu, MirceaMircea Jipescu | 79,0 m | 79,0 m | 168,5 | 686,0 |
Săndulescu, RobertRobert Săndulescu | 77,0 m | 78,5 m | 158,4 | |||
Ardelean, RaduRadu Ardelean | 80,0 m | 81,0 m | 174,9 | |||
Folea, AlexandruAlexandru Folea | 78,0 m | 80,0 m | 184,2 | |||
10. | Czechy | Kysel, ŠtěpánŠtěpán Kysel | 76,0 m | DNS | 85,1 | 343,1 |
Jindřišek, JiříJiří Jindřišek | 76,0 m | DNS | 80,0 | |||
Křenek, FilipFilip Křenek | 74,0 m | DNS | 76,0 | |||
Rygl, DavidDavid Rygl | 85,5 m | DNS | 102,0 |
Konkurs mieszany (25.03.2022)[8]
M | Zespół | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Słowenia | Komar, TinkaraTinkara Komar | 83,0 m | 83,0 m | 193,5 | 913,0 |
Završnik, GorazdGorazd Završnik | 94,5 m | 92,0 m | 239,0 | |||
Prevc, NikaNika Prevc | 93,5 m | 92,0 m | 241,0 | |||
Bartolj, MaksimMaksim Bartolj | 91,5 m | 94,0 m | 239,5 | |||
2. | Austria | Kothbauer, SophieSophie Kothbauer | 79,5 m | 82,0 m | 183,0 | 897,0 |
Obersteiner, LouisLouis Obersteiner | 94,0 m | 93,0 m | 243,0 | |||
Mühlbacher, JuliaJulia Mühlbacher | 88,5 m | 90,5 m | 225,0 | |||
Schuster, JonasJonas Schuster | 94,5 m | 94,5 m | 246,0 | |||
3. | Szwajcaria | Torazza, EmelyEmely Torazza | 76,5 m | 79,5 m | 169,0 | 857,0 |
Wasser, YanickYanick Wasser | 93,5 m | 91,5 m | 238,0 | |||
Arnet, SinaSina Arnet | 89,0 m | 86,5 m | 212,0 | |||
Niederberger, LeanLean Niederberger | 93,0 m | 93,0 m | 238,0 | |||
4. | Niemcy | Böhme, LiaLia Böhme | 82,5 m | 83,0 m | 190,5 | 848,5 |
Tittel, AdrianAdrian Tittel | 90,0 m | 94,0 m | 236,5 | |||
Göbel, MichelleMichelle Göbel | 84,0 m | 88,0 m | 206,5 | |||
Bayer, BenBen Bayer | 88,5 m | 86,0 m | 215,0 | |||
5. | Norwegia | Berger, FridaFrida Berger | 82,0 m | 89,5 m | 198,0 | 843,5 |
Myhre, IverIver Myhre | 87,5 m | 88,5 m | 215,0 | |||
Midtsundstad, NoraNora Midtsundstad | 92,0 m | 88,5 m | 217,0 | |||
Selbekk-Hansen, RichardRichard Selbekk-Hansen | 87,0 m | 87,0 m | 213,5 | |||
6. | Finlandia | Thors, AlvaAlva Thors | 69,5 m | 69,5 m | 127,5 | 694,0 |
Valto, KasperiKasperi Valto | 86,0 m | 87,5 m | 208,0 | |||
Oinas, AnnamaijaAnnamaija Oinas | 71,0 m | 72,5 m | 140,0 | |||
Palosaari, VilhoVilho Palosaari | 89,0 m | 88,5 m | 218,5 | |||
7. | Rumunia | Mîțu-Coșca, AlessiaAlessia Mîțu-Coșca | 68,5 m | 75,0 m | 141,0 | 677,5 |
Ardelean, RaduRadu Ardelean | 79,5 m | 81,0 m | 179,0 | |||
Folea, DeliaDelia Folea | 80,0 m | 84,5 m | 185,5 | |||
Folea, AlexandruAlexandru Folea | 78,0 m | 79,0 m | 172,0 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 2 | 1 | 0 | 3 |
2 | Słowenia | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Polska | 0 | 2 | 0 | 2 |
4 | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Niemcy | 0 | 0 | 2 | 2 |
Szwajcaria | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Razem | 4 | 4 | 4 | 12 |
Uwagi
- ↑ W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przez rozpoczęciem imprezy
Przypisy
- ↑ Adam Bucholz: EYOF 2022: Środa z konkursem indywidualnym mężczyzn (lista startowa). skijumping.pl, 2022-03-23. [dostęp 2022-03-23].
- ↑ Salpausselkä, Lahti. skisprungschanzen.com. [dostęp 2022-03-07].
- ↑ Adam Bucholz: EYOF 2022: Prevc ze złotem, Słowik trzynasta. skijumping.pl, 2022-03-24. [dostęp 2022-03-25].
- ↑ LAHTI- FINLAND: EYOF2022 – SKI JUMPING HS100 – GIRLS – Girls HS100 Individual. kilipa.com, 2022-03-24. [dostęp 2022-04-01]. (ang.).
- ↑ Adam Bucholz: EYOF 2022: Schuster wygrywa, Habdas ze srebrnym medalem!. skijumping.pl, 2022-03-23. [dostęp 2022-03-25].
- ↑ LAHTI – FINLAND: EYOF 2022 – Ski Jumping HS 100 – Boys – Boys HS100 Individual. kilipa.com, 2022-03-23. [dostęp 2022-04-01]. (ang.).
- ↑ Adam Bucholz: EYOF 2022: Austriacy górą, Polacy ze srebrem!. skijumping.pl, 2022-03-24. [dostęp 2022-03-25].
- ↑ Adam Bucholz: EYOF 2022: Słowenia najlepsza w mikście. skijumping.pl, 2022-03-25. [dostęp 2022-03-25].
Bibliografia
- Lahti (FIN) - EYOF 2022. fis-ski.com. [dostęp 2022-11-27]. (ang.).
- Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2022. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2022-11-27].
- p
- d
- e
←2020/2021 Sezon 2021/2022 w skokach narciarskich 2022/2023→
Puchar Świata | |
---|---|
Puchar Świata kobiet | |
Imprezy mistrzowskie |
|
Cykle pucharowe | |
Mistrzostwa krajowe |
- p
- d
- e
←2020/2021 Sezon 2021/2022 w sportach zimowych 2022/2023→