Skoki do wody na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015 Kazań | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Data | 24 lipca – 2 sierpnia 2015 | ||
Liczba konkurencji | 13 |
Zawody w skokach do wody na 16. Mistrzostwach Świata w Pływaniu rozegrano w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2015 r. na pływalni Aquatics Palace. Rozegrano 13 konkurencji. Największą liczbę medali oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobyli reprezentanci Chin.[1]
Mistrzostwa Świata w Pływaniu Kazań 2015 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Skoki do wody | |||||
Indywidualne | |||||
1 m | mężczyźni | kobiety | |||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Synchronicznie | |||||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Mieszane | 3 m | 10 m | |||
zespół | |||||
Skoki z klifów | |||||
| |||||
Pływanie na otwartym akwenie | |||||
5 km | mężczyźni | kobiety | |||
10 km | mężczyźni | kobiety | |||
25 km | mężczyźni | kobiety | |||
Zespół | zespół | ||||
Pływanie | |||||
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | mężczyźni | kobiety | |||
1500 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 100 m | styl dowolny • | styl zmienny | |||
Pływanie synchroniczne | |||||
Solo | technicznie | dowolnie | |||
Duety | technicznie | dowolnie | |||
Zespół | technicznie | dowolnie | |||
kombinacja | |||||
Duety mieszane | technicznie | dowolnie | |||
Piłka wodna | |||||
mężczyźni • kobiety | |||||
Ten szablon: pokaż • dyskusja • edytuj |
Program
Źródło[2]:
Data | Godzina[a] | Konkurencja |
---|---|---|
24 lipca | 15:00 | Trampolina 1 m mężczyzn – eliminacje |
25 lipca | 10:00 | Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn – eliminacje |
15:00 | Wieża 10 m synchronicznie par mieszanych – finał | |
19:30 | Trampolina 3 m synchronicznie kobiet – finał | |
26 lipca | 10:00 | Wieża 10 m synchronicznie mężczyzn – eliminacje |
15:00 | Trampolina 1 m kobiet – eliminacje | |
19:30 | Wieża 10 m synchronicznie mężczyzn – finał | |
27 lipca | 10:00 | Wieża 10 m synchronicznie kobiet – eliminacje |
15:00 | Trampolina 1 m mężczyzn – finał | |
19:30 | Wieża 10 m synchronicznie kobiet – finał | |
28 lipca | 10:00 | Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn – eliminacje |
15:00 | Trampolina 1 m kobiet – finał | |
19:30 | Wieża 10 m synchronicznie kobiet – finał | |
29 lipca | 10:00 | Wieża 10 m kobiet – eliminacje |
15:00 | Wieża 10 m kobiet – półfinał | |
19:30 | Konkurs drużynowy | |
30 lipca | 10:00 | Trampolina 3 m mężczyzn – eliminacje |
15:00 | Trampolina 3 m mężczyzn – półfinał | |
19:30 | Wieża 10 m kobiet – finał | |
31 lipca | 10:00 | Trampolina 3 m kobiet – eliminacje |
15:00 | Trampolina 3 m kobiet – półfinał | |
19:30 | Trampolina 3 m mężczyzn – finał | |
1 sierpnia | 10:00 | Wieża 10 m mężczyzn – eliminacje |
15:00 | Wieża 10 m mężczyzn – półfinał | |
19:30 | Trampolina 3 m kobiet – finał | |
2 sierpnia | 15:00 | Trampolina 3 m synchronicznie par mieszanych – finał |
19:30 | Wieża 10 m mężczyzn – finał |
Medaliści
Mężczyźni
Źródło[2]:
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Wynik | Zawodnik | Wynik | Zawodnik | Wynik | |
Trampolina 1 m (szczegóły) | Xie Siyi | 485,50 | Ilja Kwasza | 449,05 | Michael Hixon | 428,30 |
Trampolina 3 m (szczegóły) | He Chao | 555,05 | Ilja Zacharow | 547,60 | Jack Laugher | 528,90 |
Wieża 10 m (szczegóły) | Qiu Bo | 587,00 | David Boudia | 560,20 | Tom Daley | 537,95 |
Trampolina 3 m synchronicznie (szczegóły) | Chiny Cao Yuan Qin Kai | 471,45 | Rosja Jewgienij Kuzniecow Ilja Zacharow | 459,18 | Wielka Brytania Jack Laugher Chris Mears | 445,20 |
Wieża 10 m synchronicznie (szczegóły) | Chiny Chen Aisen Lin Yue | 495,72 | Meksyk Iván García Germán Sánchez | 448,89 | Rosja Roman Izmajłow Wiktor Minibajew | 441,33 |
Kobiety
Źródło[2]:
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodniczka | Wynik | Zawodniczka | Wynik | Zawodniczka | Wynik | |
Trampolina 1 m (szczegóły) | Tania Cagnotto | 310,85 | Shi Tingmao | 309,20 | He Zi | 300,30 |
Trampolina 3 m (szczegóły) | Shi Tingmao | 383,55 | He Zi | 377,45 | Tania Cagnotto | 356,15 |
Wieża 10 m (szczegóły) | Kim Kuk-hyang | 397,05 | Ren Qian | 388,00 | Pandelela Rinong | 385,05 |
Trampolina 3 m synchronicznie (szczegóły) | Chiny Shi Tingmao Wu Minxia | 351,30 | Kanada Jennifer Abel Pamela Ware | 319,47 | Australia Samantha Mills Esther Qin | 304,20 |
Wieża 10 m synchronicznie (szczegóły) | Chiny Chen Ruolin Liu Huixia | 359,52 | Kanada Meaghan Benfeito Roseline Filion | 339,99 | Korea Północna Kim Un-hyang Song Nam-hyang | 325,26 |
Konkurencje mieszane
Źródło[2]:
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnicy | Wynik | Zawodnicy | Wynik | Zawodnicy | Wynik | |
Trampolina 3 m synchronicznie par mieszanych (szczegóły) | Chiny Wang Han Yang Hao | 339,90 | Kanada Jennifer Abel François Imbeau-Dulac | 317,01 | Włochy Tania Cagnotto Maicol Verzotto | 315,30 |
Wieża 10 m synchronicznie par mieszanych (szczegóły) | Chiny Si Yajie Tai Xiaohu | 350,88 | Kanada Meaghan Benfeito Vincent Riendeau | 309,66 | Australia Domonic Bedggood Melissa Wu | 308,22 |
Konkurs drużynowy (szczegóły) | Wielka Brytania Tom Daley Rebecca Gallantree | 434,65 | Ukraina Ołeksandr Horszkowozow Julija Prokopczuk | 426,45 | Chiny Chen Ruolin Xie Siyi | 425,40 |
Klasyfikacja medalowa
Źródło[3]:
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Chiny | 10 | 3 | 2 | 15 |
2. | Wielka Brytania | 1 | 0 | 3 | 4 |
3. | Włochy | 1 | 0 | 2 | 3 |
4. | Korea Północna | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Kanada | 0 | 4 | 0 | 4 |
6. | Rosja | 0 | 2 | 1 | 3 |
7. | Ukraina | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Meksyk | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Australia | 0 | 0 | 2 | 2 |
11. | Malezja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Uwagi
- ↑ Czas lokalny (UTC +3).