Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1500 m mężczyzn
| |||
Data | 10 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Gangneung | ||
Miejscowość | Gangneung Ice Arena | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Lim Hyo-jun Sjinkie Knegt Siemion Jelistratow |
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 | ||
---|---|---|
500 m | mężczyźni | kobiety |
1000 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Bieg na 1500 metrów mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się 10 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung[1].
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CET | ||
10 lutego | Eliminacje | 19:00 | 11:00 |
Półfinały | 20:21 | 12:21 | |
Finał | 21:22 | 13:22 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 2:12,835 | Q |
2. | 1 | Samuel Girard | Kanada | 2:12,923 | Q |
3. | 1 | Siemion Jelistratow | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:13,087 | Q |
4. | 1 | Hiroki Yokoyama | Japonia | 2:13,323 | |
5. | 1 | Ward Pétré | Belgia | 2:17,362 | |
- | 1 | Farrell Treacy | Wielka Brytania | - | DNF |
1. | 2 | Charles Hamelin | Kanada | 2:12,130 | Q |
2. | 2 | Jens Almey | Belgia | 2:12,998 | Q |
3. | 2 | Aaron Tran | Stany Zjednoczone | 2:14,133 | Q |
4. | 2 | Andy Jung | Australia | 2:16,995 | ADV |
5. | 2 | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 2:38,865 | ADV |
- | 2 | Yuri Confortola | Włochy | DSQ | |
1. | 3 | Hwang Dae-heon | Korea Południowa | 2:15,561 | Q |
2. | 3 | Itzhak de Laat | Holandia | 2:15,691 | Q |
3. | 3 | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | 2:15,823 | Q |
4. | 3 | Tommaso Dotti | Włochy | 2:16,177 | |
5. | 3 | Pascal Dion | Kanada | 2:16,856 | ADV |
6. | 3 | Choe Un-song | Korea Północna | 2:18,213 | |
- | 3 | Władisław Bykanow | Izrael | DSQ | |
1. | 4 | Lim Hyo-jun | Korea Południowa | 2:13,891 | Q |
2. | 4 | Sébastien Lepape | Francja | 2:13,965 | Q |
3. | 4 | Shaoang Liu | Węgry | 2:14,160 | Q |
4. | 4 | Denis Nikisza | Kazachstan | 2:14,847 | |
5. | 4 | Maksim Siarhejeu | Białoruś | 2:15,242 | |
- | 4 | Kazuki Yoshinaga | Japonia | DSQ | |
1. | 5 | Seo Yi-ra | Korea Południowa | 2:18,750 | Q |
2. | 5 | Roberto Puķītis | Łotwa | 2:18,825 | Q |
3. | 5 | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | 2:19,028 | Q |
4. | 5 | Keita Watanabe | Japonia | 2:19,205 | |
5. | 5 | Csaba Burján | Węgry | 2:19,284 | |
6. | 5 | Aleksander Szulginow | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:19,308 | |
1. | 6 | John-Henry Krueger | Stany Zjednoczone | 2:15,671 | Q |
2. | 6 | Thibaut Fauconnet | Francja | 2:15,768 | Q |
3. | 6 | Sjinkie Knegt | Holandia | 2:15,949 | Q |
4. | 6 | Pawieł Sitnikow | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:33,653 | |
5. | 6 | Xu Hongzhi | Chińska Republika Ludowa | 2:35,641 | ADV |
6. | 6 | Nurbergen Żumagazijew | Kazachstan | - | DNF |
Półfinały
- QA – awans do finału A
- QB – awans do finału B
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Siemion Jelistratow | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:11,003 | QA |
2. | 1 | Charles Hamelin | Kanada | 2:11,124 | QA |
3. | 1 | Seo Yi-ra | Korea Południowa | 2:11,126 | QB |
4. | 1 | Roberto Puķītis | Łotwa | 2:11,165 | QB |
5. | 1 | Andy Jung | Australia | 2:11,183 | |
6. | 1 | Samuel Girard | Kanada | ADV | |
- | 1 | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | DSQ | |
1. | 2 | Sjinkie Knegt | Holandia | 2:11,900 | QA |
2. | 2 | Thibaut Fauconnet | Francja | 2:12,049 | QA |
3. | 2 | Pascal Dion | Kanada | 2:12,640 | QB |
4. | 2 | Aaron Tran | Stany Zjednoczone | 2:13,487 | QB |
5. | 2 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 2:45,709 | ADV |
6. | 2 | Jens Almey | Belgia | ||
- | 2 | John-Henry Krueger | Stany Zjednoczone | DSQ | |
1. | 3 | Lim Hyo-jun | Korea Południowa | 2:11,389 | QA |
2. | 3 | Hwang Dae-heon | Korea Południowa | 2:11,469 | QA |
3. | 3 | Itzhak de Laat | Holandia | 2:11,781 | ADV |
4. | 3 | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 2:11,827 | QB |
5. | 3 | Sébastien Lepape | Francja | 2:11,967 | |
6. | 3 | Xu Hongzhi | Chińska Republika Ludowa | 2:19,310 | |
- | 3 | Shaoang Liu | Węgry | DSQ | |
- | 3 | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | DSQ |
Finały
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Tianyu, HanHan Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 2:26,281 | |
2. | Yi-ra, SeoSeo Yi-ra | Korea Południowa | 2:26,346 | |
3. | Dion, PascalPascal Dion | Kanada | 2:26,412 | |
4. | Puķītis, RobertoRoberto Puķītis | Łotwa | 2:26,525 | |
5. | Tran, AaronAaron Tran | Stany Zjednoczone | 2:27,127 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Hyo-jun, LimLim Hyo-jun | Korea Południowa | 2:10,485 | |
2. | Knegt, SjinkieSjinkie Knegt | Holandia | 2:10,555 | |
3. | Jelistratow, SiemionSiemion Jelistratow | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:10,687 | |
4. | Girard, SamuelSamuel Girard | Kanada | 2:11,176 | |
5. | Liu, Shaolin SándorShaolin Sándor Liu | Węgry | 2:11,520 | |
6. | Laat, ItzhakItzhak Laat | Holandia | 2:12,362 | |
7. | Fauconnet, ThibautThibaut Fauconnet | Francja | 2:53,150 | |
- | Dae-heon, HwangHwang Dae-heon | Korea Południowa | - | DNF |
- | Hamelin, CharlesCharles Hamelin | Kanada | – | DSQ |
Przypisy
- ↑ Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-12]. (ang.).
Bibliografia
- Wyniki eliminiacji. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-12].
- Wyniki półfinałów. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-12].
- Wyniki finałów. pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-12].
Linki zewnętrzne
- Informacje o biegu na oficjalnej stronie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu