Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Kod MKOl | ROU | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro | ||||||
Chorąży | Cătălina Ponor | |||||
Liczba zawodników | 97 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Rumunię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 97 zawodników: 34 mężczyzn i 63 kobiety. Był to dwudziesty drugi start reprezentacji Rumunii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Ana Maria Brânză Loredana Iordachioiu Simona Gherman Simona Pop | Szermierka | szpada drużynowo | W finale pokonały reprezentację Chin 45:38 | 11 sierpnia |
Srebro | Horia Tecău Florin Mergea | Tenis ziemny | debel | W finale przegrali z reprezentantami Hiszpanii Marcem Lópezem i Rafaelem Nadalem 1:2 (2:6, 6:3, 4:6) | 12 sierpnia |
Brąz | Mădălina Bereș Andreea Boghian Adelina Cojocariu Roxana Cogianu Iuliana Popa Laura Oprea Mihaela Petrilă Ioana Craciun Daniela Druncea | Wioślarstwo | ósemka | 6:04,10 | 13 sierpnia |
Brąz | Albiert Saritow | Zapasy | do 97 kg w stylu wolnym | W pojedynku o brązowy medal wygrał z reprezentantem Gruzji Elizbarem Odikadze 10:0 | 21 sierpnia |
Reprezentanci
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Mihai Nistor | waga superciężka | BYE | Ishaish P 1-2 | NQ |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Ana Luiza Filiorianu | wielobój indywidualny | 67.458 | 22. | NQ |
Gimnastyka sportowa
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Andrei Muntean | wielobój indywidualny | 13.733 | 12.500 | 13.700 | 14.633 | 15.466 Q | 13.833 | 83.865 | 36. | NQ | |||||||
poręcze | — | 15.466 | — | 15.466 | 9. Q | — | 15.600 | — | 15.600 | 6. | |||||||
Marian Drăgulescu | ćwiczenia wolne | 12.800 | — | 12.800 | 67. | NQ | |||||||||||
skoki | — | 15.283 | — | 15.283 | 5. Q | — | 15.449 | — | 15.449 | 4. | |||||||
drążek | — | 12.166 | 12.166 | 70. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Cătălina Ponor | równoważnia | — | 14.900 | — | 14.900 | 5. Q | — | 14.000 | — | 14.000 | 7. | ||
ćwiczenia wolne | — | 14.200 | 14.200 | 14. | NQ |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Daniel Natea | + 100 kg | Yea-on W 100 – 000 | Tangriyev P 000 – 110 | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Monica Ungureanu | 48 kg | van Snick P 000 – 100 | NQ | |||||
Andreea Chițu | 52 kg | BYE | Gómez W 101 – 100 | Giuffrida P 000 – 001 | NQ | Miranda P 010 – 100 | NQ | 7. |
Corina Căprioriu | 57 kg | BYE | Gjakova W 002 – 000 | Lien W 100 – 000 | Silva P 000 – 010 | BYE | Monteiro P 000 – 001 | 5. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Kolarstwo szosowe
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Serghei Țvetcov | wyścig ze startu wspólnego | DNF |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Marius Ionescu | maraton | 2:17:27 | 37. |
Alexandru Nicolae Soare | 2:31:53 | 127. | |
Marius Cocioran | chód na 50 km | DNF | |
Narcis Stefan Mihaila | 4:02:46 | 30. |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Marian Oprea | trójskok | NM | NQ | ||
Andrei Gag | pchnięcie kulą | 20,40 | 13. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Bianca Răzor | 400 m | 52,42 | 6. | NQ | |||
Claudia Bobocea | 800 m | 2:03,75 | 6. | NQ | |||
Florina Pierdevară | 2:03,32 | 7. | NQ | ||||
Ancuța Bobocel | 3000 m z przeszkodami | 9:46,28 | 13. | NQ | |||
Daniela Cârlan | maraton | — | DNF | ||||
Paula Todoran | — | 2:48:54 | 101. | ||||
Andreea Arsine | chód 20 km | — | 1:38:16 | 45. | |||
Ana Veronica Rodean | — | 1:38:46 | 50. | ||||
Claudia Ștef | — | 1:41:47 | 57. |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Alina Rotaru | skok w dal | 6,40 | 18. | NQ | |
Cristina Bujin | trójskok | 13,38 | 30. | NQ | |
Elena Andreea Panțuroiu | 14,00 | 16. | NQ |
Piłka ręczna
- Osobny artykuł: Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Turniej kobiet
Trener: Tomas Ryde
|
|
Grupa A
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Brazylia | 5 | 4 | 0 | 1 | 138 | 117 | +21 | 8
|
2. | Norwegia | 5 | 4 | 0 | 1 | 141 | 121 | +20 | 8
|
3. | Hiszpania | 5 | 3 | 0 | 2 | 125 | 116 | +9 | 6
|
4. | Angola | 5 | 2 | 0 | 3 | 116 | 128 | −12 | 4
|
5. | Rumunia | 5 | 2 | 0 | 3 | 108 | 119 | −11 | 4
|
6. | Czarnogóra | 5 | 0 | 0 | 5 | 107 | 134 | −27 | 0
|
Wyniki
6 sierpnia 2016 19:50 | 19-23 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Koo Lee ( Korea Południowa) Widzów: 4465 | |||
Cristina Neagu 8 2× 2× | (9-11) raport | Isabel Guialo 5 5× 3× |
8 sierpnia 2016 16:40 | 26-16 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Bonaventura Bonaventura ( Francja) | |||
Ana Paula Belo 8 2× 2× 1× | (14-9) raport | Cristina Neagu 6 4× 2× |
10 sierpnia 2016 11:30 | 25-21 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Rashed El-Sayed ( Egipt) | |||
Cristina Neagu 10 4× 3× | (11-9) raport | Katarina Bulatović 9 4× 4× |
12 sierpnia 2016 14:40 | 24-21 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Bonaventura Bonaventura ( Francja) | |||
Cristina Neagu 9 2× 2× | (13-11) raport | trzy zawodniczki 4 1× 3× |
14 sierpnia 2016 16:40 | 28-27 | Arena do Futuro, Rio de Janeiro Sędziowie: Alpaidze Berekzina ( Rosja) | |||
Veronica Kristiansen 7 6× 3× | (14-13) raport | Cristina Neagu 11 6× 3× |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Norbert Trandafir | 50 m dowolnym | 22,10 | 16. Q | 21,99 | 14. | NQ | |
Marius Radu | 100 m dowolnym | 49,57 | 38. | NQ | |||
Robert Glință | 100 m grzbietowym | 53,51 | 9. Q | 53,34 NR | 4. Q | 53,50 | 8. |
200 m grzbietowym | 1:57,91 | 18. | NQ | ||||
Alin Coste Daniel Macovei Marius Radu Norbert Trandafir | 4 × 100 m dowolnym | 3:17,03 | 16. | — | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Ana Iulia Dascăl | 100 m dowolnym | 58,72 | 36. | NQ |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Dumitru Captari | −77 kg | 145 kg | 14. | – | – | 145 kg | DNF |
Gabriel Sîncrăian | −85 kg | 173 kg | 5. | 217 kg | 1. | 390 kg | DSQ[a][1] |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Florina-Sorina Hulpan | −69 kg | 100 kg | 12. | – | – | 100 kg | DSQ |
Andreea Aanei | +75 kg | 120 kg | 6. | 145 kg | 10. | 265 kg | 8. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Alin George Moldoveanu | karabin pneumatyczny 10 m | 622,7 | 19. | NQ |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | FinałBM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Tiberiu Dolniceanu | szabla indywidualnie | — | Sun W W 15-7 | van Holsbeke W 15-13 | Szilágyi P 10-15 | NQ |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | FinałBM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Mălina Călugăreanu | floret indywidualnie | Bulcão P 12-15 | NQ | |||||
Ana Maria Brânză | szpada indywidualnie | BYE | Mallo W15-8 | Choi I-j P 8-15 | NQ | |||
Simona Gherman | BYE | Rembi P 10-13 | NQ | |||||
Simona Pop | Mackinnon P 10-15 | NQ | ||||||
Ana Maria Brânză Simona Gherman Loredana Iordachioiu Simona Pop | szpada drużynowo | — | BYE | Stany Zjednoczone W 24-23 | Rosja W 45-31 | Chińska Republika Ludowa W 44-38 |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Adrian Crișan | gra pojedyncza | BYE | Kamal W 4-1 (11:8, 14:12, 9:11, 11:6, 11:8) | Lebesson W 4-3 (11:4, 4:11, 11:8, 9:11, 7:11, 11:9, 11:10) | Lee S-u W 4-3 (9:11, 13:11, 5:11, 10:12, 12:10, 11:6, 13:11) | Zhang P 0-4 (8:11, 9:11, 12:14, 5:11) | NQ | |||
Ovidiu Ionescu | BYE | Alamian W 4-1 (11:7, 11:6, 11:9, 9:11, 11:4) | Gardos W 4-1 (11:9. 5:11, 12:10, 16:14, 11:7) | Freitas P 1-4 (9:11, 11:1, 5:11, 7:11, 9:11) | NQ |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Daniela Dodean | gra pojedyncza | BYE | Das W 4-0 (11:2, 11:7, 11:7, 11:3) | Li W 4-1 (12:10, 11:9, 11:9, 6:11, 11:8) | Fukuhara P 0-4 (5:11, 6:11, 4:11, 1:11) | NQ | ||||
Elizabeta Samara | BYE | Lin W 4-0 (11:6, 11:9, 11:3, 12:10) | Ding P 0-4 (5:11, 8:11, 5:11, 2:11) | NQ | ||||||
Daniela Dodean Elizabeta Samara Bernadette Szőcs | turniej drużynowy | — | Korea Południowa P 2-3 (3:0, 0:3, 3:1, 1:3, 3:2) | NQ |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Florin Mergea Horia Tecău | debel | Delbonis Durán W 6:3, 6:2 | González Reyes-Varela W 6:3, 7:6(9) | Melo Soares W 6:4, 5:7, 6:2 | Johnson Jack Sock W 6:3, 7:5 | López Nadal P 2:6, 6:3, 4:6 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał|BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Irina-Camelia Begu | singel | Hibino P 4:6, 6:3, 3:6 | NQ | |||||
Andreea Mitu | Muguruza P 2:6, 2:6 | NQ | ||||||
Monica Niculescu | Cepede Royg W 6:2, 6:3 | Kuzniecowa P WO | NQ | |||||
Irina-Camelia Begu Monica Niculescu | debel | — | Chan H-c Chan Y-j P 7:5, 4:6, 3:6 | NQ | ||||
Andreea Mitu Raluca Olaru | — | Babos Jani W 6:3, 6:4 | Makarowa Wiesnina P 1:6, 4:6 | NQ |
- Mikst
- Mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Przeciwnicy Wynik | Pozycja | ||
Irina-Camelia Begu Horia Tecău | mikst | Radwańska Kubot W 6:4, 6:7(1), [10-8] | Štěpánek Hradecká P 4:6, 5:7 | NQ |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
- Mężczyźni
Zawodnicy | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Półfinał | Finał | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
George Alexandru Palamariu Cristi-Ilie Pîrghie | dwójka bez sternika | 6:51,71 | 3. S A/B | BYE | 6:48,17 | 6. FB | 7:13,68 | 6. | 12. | |
Vlad-Dragos Aicoboae Marius Vasile Cozmiuc Constantin Adam Toader-Andrei Gontarau | czwórka bez sternika | 6:02,56 | 4. R | 6:39,64 | 4. | NQ | 13. |
- Kobiety
Zawodniczki | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Półfinał | Finał | Miejsce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Mădălina Bereș Laura Oprea | dwójka bez sternika | 7:18,16 | 5. R | 7:55,25 | 1. S A/B | 7:29,20 | 5. FB | 7:19,63 | 3. | 9. |
Gianina-Elena Beleaga Ionela-Livia Lehaci | dwójka podwójna wagi lekkiej | 7:07,29 | 3. R | 8:00,47 | 1. S A/B | 7:21,38 | 4. FB | 7:24,61 | 2. | 8. |
Mădălina Bereș Andreea Boghian Adelina Cojocariu Roxana Cogianu Iuliana Popa Laura Oprea Mihaela Petrilă Ioana Craciun Daniela Druncea | ósemka | 6:16,24 | 3. R | 6:32,63 | 2. FA | — | 6:04,10 | 3. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
- Mężczyźni
- Styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Ion Panait | −66 kg | Albijew P 1-3 | NQ | 12. | |||||
Alin Alexuc-Ciurariu | −98 kg | BYE | Abd al-Wahhab W 3-1 | Aleksanian P 0-4 | NQ | BYE | Timoncini W 3-0 | İldem P 0-3 | 5. |
- Styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Ivan Guidea | −57 kg | BYE | Atlı W 3-1 | Dubow P 0-5 | NQ | 11. | |||
Albiert Saritow | −97 kg | BYE | Ceban W 3-1 | Snyder P 0-3 | NQ | BYE | Cortina W 3-1 | Odikadze W 4-0 |
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Alina Vuc | −48 kg | BYE | Phogat P 0-4 | NQ | 18. |
Uwagi
- ↑ Gabriel Sîncrăian został zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu antydopingowego.
Przypisy
- ↑ MEDIA RELEASE RIO 2016 OLYMPIC GAMES – WEIGHTLIFTING/BOXING. tas-cas.org. [dostęp 2017-07-22]. (ang.).
Bibliografia
- Rumunia na stronie Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016. rio2016.com. [dostęp 2017-07-22]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro