Rotterdam Open 2024
Miejsce | Holandia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Rotterdam Ahoy | ||
Nawierzchnia | Twarda (hala) | ||
Data | 12–18.02.2024 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | ATP Tour 500 | ||
Pula nagród | 2 290 720 € | ||
Drabinka | 32S/16QS/16D/4QD | ||
Dyrektor | Richard Krajicek | ||
| |||
Strona internetowa |
Rotterdam Open 2024, właśc. ABN AMRO Rotterdam 2024 – tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 500 w sezonie 2024 z cyklu Rotterdam Open rozgrywany w dniach 12-18 lutego 2024 roku w Rotterdamie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 290 720 euro.
Gra pojedyncza
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisista | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Jannik Sinner | 4 | zwycięstwo |
02 | Andriej Rublow | 5 | ćwierćfinał |
03 | Holger Rune | 7 | 2. runda |
04 | Hubert Hurkacz | 8 | 2. runda |
05 | Alex de Minaur | 11 | finał |
06 | Grigor Dimitrow | 13 | półfinał |
07 | Ugo Humbert | 21 | 1. runda |
08 | Aleksandr Bublik | 23 | 2. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 7 | 1 | ||||||||||||||||
PR | Milos Raonic | 64 | 1k | ||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Emil Ruusuvuori | 5 | 64 | |||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 7 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 5 | 4 | ||||||||||||||||
6 | Grigor Dimitrow | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 62 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
6 | Grigor Dimitrow | 4 | 3 | ||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
2 | Andriej Rublow | 65 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Botic van de Zandschulp | 3 | 3 | |||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||
WC | Gaël Monfils | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Q | Denis Shapovalov | 64 | 65 | ||||||||||||||||
WC | Gaël Monfils | 7 | 7 | ||||||||||||||||
1 | Jannik Sinner | 6 | 1 | ||||||||||||||||
PR | Milos Raonic | 64 | 1k | ||||||||||||||||
PR | Milos Raonic | 7 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Jesper de Jong | 65 | 4 | ||||||||||||||||
PR | Milos Raonic | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Aleksandr Bublik | 4 | 4 | ||||||||||||||||
Borna Ćorić | 3 | 4 | |||||||||||||||||
8 | Aleksandr Bublik | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 6 | 69 | 7 | |||||||||||||||
Jiří Lehečka | 3 | 7 | 69 | ||||||||||||||||
4 | Hubert Hurkacz | 7 | 65 | 64 | |||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 65 | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 3 | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Lorenzo Musetti | 6 | 67 | 63 | ||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Emil Ruusuvuori | 5 | 64 | |||||||||||||||||
Alejandro Davidovich Fokina | 6 | 65 | 64 | ||||||||||||||||
Jan-Lennard Struff | 4 | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Jan-Lennard Struff | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Emil Ruusuvuori | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Emil Ruusuvuori | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Ugo Humbert | 65 | 6 | 3 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
6 | Grigor Dimitrow | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Lorenzo Sonego | 64 | 3 | |||||||||||||||||
6 | Grigor Dimitrow | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Márton Fucsovics | 3 | 5 | |||||||||||||||||
Fábián Marozsán | 65 | 1 | |||||||||||||||||
Márton Fucsovics | 7 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Grigor Dimitrow | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 62 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Zhang Zhizhen | 6 | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Aleksandr Szewczenko | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Holger Rune | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Roman Safiullin | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
3 | Holger Rune | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sebastian Korda | 4 | 3 | |||||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | David Goffin | 3 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Dino Prižmić | 4 | 7 | 1 | |||||||||||||||
Q | David Goffin | 6 | 612 | 6 | |||||||||||||||
5 | Alex de Minaur | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||
2 | Andriej Rublow | 65 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Q | Maxime Cressy | 63 | 68 | ||||||||||||||||
Félix Auger-Aliassime | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Félix Auger-Aliassime | 6 | 66 | 5 | ||||||||||||||||
2 | Andriej Rublow | 3 | 7 | 7 | |||||||||||||||
Q | Zizou Bergs | 5 | 3 | ||||||||||||||||
2 | Andriej Rublow | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (ATP) |
Zwycięzca | 399 215 | 500 |
---|---|---|
Finalista | 214 795 | 300 |
Półfinalista | 114 490 | 180 |
Ćwierćfinalista | 58 495 | 90 |
2. runda | 31 225 | 45 |
1. runda | 16 655 | 0 |
Gra podwójna
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Ivan Dodig Austin Krajicek | 7 | półfinał |
02 | Kevin Krawietz Tim Pütz | 31 | 1. runda |
03 | Nathaniel Lammons Jackson Withrow | 43 | półfinał |
04 | Nicolas Mahut Édouard Roger-Vasselin | 45 | 1. runda |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (ATP)[b] |
Zwycięzcy | 131 140 | 500 |
---|---|---|
Finaliści | 69 940 | 300 |
Półfinaliści | 35 390 | 180 |
Ćwierćfinaliści | 17 690 | 90 |
1. runda | 9160 | 0 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2024-02-10]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2024-02-10]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji gry pojedynczej. protennislive.com. [dostęp 2024-02-10]. (ang.).
- Drabinka eliminacji gry podwójnej. protennislive.com. [dostęp 2024-02-10]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2024 / WTA Tour 2024 – Tydzień 7
WTA Tour | |
---|---|
ATP Tour |
|
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do ATP Tour 2024
Wielki Szlem | |
---|---|
Turnieje Mistrzów |
|
ATP Tour Masters 1000 |
|
ATP Tour 500 |
|
ATP Tour 250 |
|
Zawody drużynowe |
|