Polska na Igrzyskach Europejskich 2023
Kod MKOl | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Komitet | Polski Komitet Olimpijski | |||||
Igrzyska Europejskie 2023 Kraków | ||||||
Chorąży | Sandra Drabik | |||||
Liczba zawodników | 370 w 29 dyscyplinach | |||||
|
Polska na Igrzyskach Europejskich 2023 – polska reprezentacja występująca na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Kadra liczy 370 zawodników[1], w tym 182 kobiet i 188 mężczyzn[2].
Medaliści
Pierwszy medal dla Polski 22 czerwca zdobyli kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski zajmując trzecie miejsce[3]. Niedługo potem złoto dołożyły kajakarki: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto[4].
Medale według dni | |||||
---|---|---|---|---|---|
Dzień | Data | ||||
Dzień 0 | 21.06 | — | — | — | — |
Dzień 1 | 22.06 | 3 | 1 | 2 | 6 |
Dzień 2 | 23.06 | 3 | 1 | 2 | 6 |
Dzień 3 | 24.06 | 2 | 2 | 2 | 6 |
Dzień 4 | 25.06 | 1 | 4 | 1 | 6 |
Dzień 5 | 26.06 | 1 | 3 | 2 | 6 |
Dzień 6 | 27.06 | 1 | 3 | 0 | 4 |
Dzień 7 | 28.06 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dzień 8 | 29.06 | 0 | 2 | 0 | 2 |
Dzień 9 | 30.06 | 0 | 0 | 3 | 3 |
Dzień 10 | 01.07 | 1 | 1 | 5 | 7 |
Dzień 11 | 02.07 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data |
---|---|---|---|---|
Karolina Naja Dominika Putto Adrianna Kąkol Anna Puławska | Kajakarstwo | K4 500 m | 22 czerwca | |
Natalia Kałucka | Wspinaczka sportowa | Wspinaczka na szybkość | 22 czerwca | |
Klaudia Breś | Strzelectwo | Pistolet pneumatyczny 10m | 22 czerwca | |
Ewa Swoboda | Lekkoatletyka | 100 m | 23 czerwca | |
Karolina Naja Anna Puławska | Kajakarstwo | K2 500 m | 23 czerwca | |
Dorota Borowska | Kajakarstwo | C1 200 m | 23 czerwca | |
Pia Skrzyszowska | Lekkoatletyka | 100 m przez płotki | 24 czerwca | |
Wojciech Nowicki | Lekkoatletyka | Rzut młotem | 24 czerwca | |
Julia Walczyk-Klimaszyk | Szermierka | Floret indywidualnie | 25 czerwca | |
Michał Siess | Szermierka | Floret indywidualnie | 26 czerwca | |
Martyna Kierczyńska | Boks tajski | kat. -54 kg | 27 czerwca | |
Dawid Kubacki | Skoki narciarskie | duża skocznia | 1 lipca | |
Robert Krasoń | Kick-boxing | Full Contact mężczyzn -86 kg | 2 lipca | |
Aleksandra Mirosław | Wspinaczka sportowa | Wspinaczka na szybkość | 22 czerwca | |
Natalia Kaczmarek | Lekkoatletyka | 400 m | 23 czerwca | |
Aleksander Kitewski Sylwia Szczerbińska | Kajakarstwo | C2 200 m | 24 czerwca | |
Marika Popowicz-Drapała Monika Romaszko Magdalena Stefanowicz Ewa Swoboda | Lekkoatletyka | 4x100 m | 24 czerwca | |
Maks Szwed Anna Kiełbasińska Igor Bogaczyński Natalia Kaczmarek | Lekkoatletyka | 4x400 m Mieszane | 25 czerwca | |
Albert Komański | Lekkoatletyka | 200 m | 25 czerwca | |
Polska | Lekkoatletyka | I Liga | 25 czerwca | |
Krzysztof Kaczkowski | Szermierka | Szabla indywidualnie | 25 czerwca | |
Martyna Swatowska-Wenglarczyk | Szermierka | Szpada indywidualnie | 26 czerwca | |
Natalia Kochanowska | Strzelectwo | Karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m | 26 czerwca | |
Aleksandra Kowalczuk | Teakwondo | kat. +73 kg | 26 czerwca | |
Oskar Siegert | Boks tajski | kat. -67 kg | 27 czerwca | |
Roksana Dargiel | Boks tajski | kat. -51 kg | 27 czerwca | |
Polska | Rugby 7 | Kobiet | 27 czerwca | |
Joanna Wawrzonowska Klaudia Breś Julita Borek | Strzelectwo | Pistolet szybkostrzelny, 25 m - drużynowo | 28 czerwca | |
Dariusz Popiela Mateusz Polaczyk Michał Pasiut | Kajakarstwo | Kajak drużynowo | 29 czerwca | |
Adrian Duszak | Teqball | Jedynki mężczyzn | 29 czerwca | |
Klaudia Zwolińska | Kajakarstwo górskie | K1 kobiet | 1 lipca | |
Klaudia Zwolińska | Kajakarstwo górskie | C1 kobiet | 2 lipca | |
Norman Zezula Aleksander Kitewski | Kajakarstwo | K2 500 m | 22 czerwca | |
Miłosz Sabiecki | Karate | kat. -67 kg | 22 czerwca | |
Michał Bąbos | Karate | kat. -84 kg | 23 czerwca | |
Marcin Dzieński | Wspinaczka sportowa | Wspinaczka na szybkość | 23 czerwca | |
Polska | Koszykówka 3×3 | Mężczyzn | 24 czerwca | |
Aneta Stankiewicz Julia Piotrowska Natalia Kochańska | Strzelectwo | Karabin pneumatyczny, 10 m, kobiet | 24 czerwca | |
Norbert Kobielski | Lekkoatletyka | Skok wzwyż | 25 czerwca | |
Jakub Rajewski | Boks tajski | kat. -71 kg | 26 czerwca | |
Dominika Filec | Boks tajski | kat. -60 kg | 26 czerwca | |
Mateusz Bereźnicki | Boks | kat. +92 kg | 30 czerwca | |
Elżbieta Wójcik | Boks | kat. -75 kg | 30 czerwca | |
Marek Pokwap Alicja Bartnicka | Teqball | Gra mieszana | 30 czerwca | |
Oskar Sobański | Kick-boxing | Full Contact mężczyzn -63,5 kg | 1 lipca | |
Jakub Pokusa | Kick-boxing | Full Contact mężczyzn -75 kg | 1 lipca | |
Kinga Szlachcic | Kick-boxing | Full Contact kobiet -60 kg | 1 lipca | |
Karolina Juja | Kick-boxing | Full Contact kobiet -70 kg | 1 lipca | |
Alicja Bartnicka Ewa Kamińska | Teqball | Debel kobiet | 1 lipca | |
Adrian Duszak Marek Pokwap | Teqball | Debel mężczyzn | 2 lipca |
Przypisy
- ↑ Oficjalnie ruszyły sportowe zmagania na Igrzyskach Europejskich 2023. pap.pl, 2023-06-22. [dostęp 2023-06-22]. (pol.).
- ↑ Reprezentacja Polski na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. olimpijski.pl, 2023-06-22. [dostęp 2023-06-22]. (pol.).
- ↑ Igrzyska Europejskie 2023: kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski z brązowym medalem. polskieradio24.pl, 2023-06-22. [dostęp 2023-06-22]. (pol.).
- ↑ Pierwsze złoto dla Polski na III Igrzyskach Europejskich. malopolska.pl, 2023-06-22. [dostęp 2023-06-22]. (pol.).
Linki zewnętrzne
- Reprezentacja Polski na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 (pol.)