Palermo Open 2023
Miejsce | Włochy | ||
---|---|---|---|
Obiekt | ASD Country Time Club | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 17–23.07.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 250 | ||
Pula nagród | 225 480 € | ||
Drabinka | 32S/24Q/16D | ||
Dyrektor | Oliviero Palma | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Zheng Qinwen | |||
Gra podwójna Jana Sizikowa Kimberley Zimmermann | |||
| |||
Strona internetowa |
Palermo Open 2023, właśc. 33rd Palermo Ladies Open – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 250 w sezonie 2023 z cyklu Palermo Open rozgrywany w dniach 17–23 lipca 2023 roku w Palermo na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 225 480 euro.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Darja Kasatkina | 10 | ćwierćfinał |
2/WC | Zheng Qinwen | 25 | zwycięstwo |
03 | Majar Szarif | 31 | półfinał |
04 | Elisabetta Cocciaretto | 43 | 1. runda |
05 | Jasmine Paolini | 44 | finał |
06 | Lucia Bronzetti | 47 | 1. runda |
07 | Emma Navarro | 55 | ćwierćfinał |
08 | Julia Grabher | 58 | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Darja Kasatkina | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||
5 | Jasmine Paolini | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
5 | Jasmine Paolini | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Sara Sorribes Tormo | 66 | 0 | |||||||||||||||||
Sara Sorribes Tormo | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Clara Burel | 1 | 66 | |||||||||||||||||
5 | Jasmine Paolini | 4 | 6 | 1 | |||||||||||||||
2/WC | Zheng Qinwen | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||
Camila Osorio | 4 | 1 | |||||||||||||||||
3 | Majar Szarif | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Majar Szarif | 4 | 6 | 1 | |||||||||||||||
2/WC | Zheng Qinwen | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
7 | Emma Navarro | 4 | 2 | ||||||||||||||||
2/WC | Zheng Qinwen | 6 | 6 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Darja Kasatkina | 6 | 62 | 6 | ||||||||||||||
Martina Trevisan | 3 | 7 | 0 | 1 | Darja Kasatkina | 6 | 6 | |||||||||||
Nigina Abduraimova | 3 | 4 | Q | Tatiana Prozorowa | 3 | 1 | ||||||||||||
Q | Tatiana Prozorowa | 6 | 6 | 1 | Darja Kasatkina | 4 | 6 | 3 | ||||||||||
Q | Mia Ristić | 4 | 2 | 5 | Jasmine Paolini | 6 | 4 | 6 | ||||||||||
Dajana Jastremśka | 6 | 6 | Dajana Jastremśka | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||
Arantxa Rus | 4 | 7 | 2 | 5 | Jasmine Paolini | 2 | 6 | 6 | ||||||||||
5 | Jasmine Paolini | 6 | 5 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
4 | Elisabetta Cocciaretto | 3 | 6 | 0 | ||||||||||||||
Sara Sorribes Tormo | 6 | 4 | 6 | Sara Sorribes Tormo | 6 | 6 | ||||||||||||
Q | Tessah Andrianjafitrimo | 3 | 4 | Q | Nuria Brancaccio | 3 | 2 | |||||||||||
Q | Nuria Brancaccio | 6 | 6 | Sara Sorribes Tormo | 6 | 7 | ||||||||||||
Cristina Bucșa | 3 | 6 | 7 | Clara Burel | 1 | 66 | ||||||||||||
LL | Francesca Curmi | 6 | 3 | 5 | Cristina Bucșa | 2 | 4 | |||||||||||
Clara Burel | 6 | 7 | Clara Burel | 6 | 6 | |||||||||||||
8 | Julia Grabher | 4 | 5 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
6 | Lucia Bronzetti | 6 | 0 | 2 | ||||||||||||||
Erika Andriejewa | 4 | 6 | 6 | Erika Andriejewa | 7 | 0 | 2 | |||||||||||
Camila Osorio | 7 | 6 | Camila Osorio | 63 | 6 | 6 | ||||||||||||
WC | Fiona Ferro | 62 | 1 | Camila Osorio | 4 | 1 | ||||||||||||
Olga Danilović | 3 | k | 3 | Majar Szarif | 6 | 6 | ||||||||||||
LL | Sofja Łansere | 6 | LL | Sofja Łansere | 3 | 3 | ||||||||||||
Jéssica Bouzas Maneiro | 6 | 66 | 5 | 3 | Majar Szarif | 6 | 6 | |||||||||||
3 | Majar Szarif | 3 | 7 | 7 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
7 | Emma Navarro | 7 | 6 | |||||||||||||||
Q | Eva Vedder | 65 | 1 | 7 | Emma Navarro | 6 | 6 | |||||||||||
WC | Camilla Rosatello | 6 | 6 | WC | Camilla Rosatello | 2 | 1 | |||||||||||
Viktorija Golubic | 1 | 1 | 7 | Emma Navarro | 4 | 2 | ||||||||||||
Diane Parry | 6 | 6 | 2/WC | Zheng Qinwen | 6 | 6 | ||||||||||||
Q | Aurora Zantedeschi | 4 | 3 | Diane Parry | 5 | 6 | 3 | |||||||||||
Sara Errani | 0 | 0 | 2/WC | Zheng Qinwen | 7 | 3 | 6 | |||||||||||
2/WC | Zheng Qinwen | 6 | 6 |
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 29 760 | 280 |
---|---|---|
Finalistka | 17 590 | 180 |
Półfinalistka | 9810 | 110 |
Ćwierćfinalistka | 5580 | 60 |
2. runda | 3410 | 30 |
1. runda | 2438 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Jana Sizikowa Kimberley Zimmermann | 90 | zwycięstwo |
02 | Ingrid Neel Wu Fang-hsien | 114 | 1. runda |
03 | Cristina Bucșa Bibiane Schoofs | 172 | ćwierćfinał |
04 | Andrea Gámiz Eva Vedder | 198 | 1. runda |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 10 820 | 280 |
---|---|---|
Finalistki | 6090 | 180 |
Półfinalistki | 3504 | 110 |
Ćwierćfinalistki | 2086 | 60 |
1. runda | 1606 | 1 |
Uwagi
Przypisy
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-17]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-17]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-17]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2023 / WTA Tour 2023 – Tydzień 29
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do WTA Tour 2023