Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 29 lipca 2017 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 21 | ||
Liczba sportowców | 96 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Stany Zjednoczone | ||
Srebrny medal | Holandia | ||
Brązowy medal | Kanada |
Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i finał miały miejsce 29 lipca.
Sztafeta amerykańska w składzie: Caeleb Dressel, Nathan Adrian, Mallory Comerford, Simone Manuel zdobyła złoty medal i poprawiła o prawie cztery sekundy rekord świata, uzyskawszy czas 3:19,60. Srebrny medal zdobyli reprezentanci Holandii, którzy ustanowili nowy rekord Europy (3:21,81). Brąz wywalczyli Kanadyjczycy, czasem 3:23,55 poprawiając rekord swojego kraju.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone | 3:23,05 | Kazań | 8 sierpnia 2015 |
Rekord mistrzostw świata | Stany Zjednoczone | 3:23,05 | Kazań | 8 sierpnia 2015 |
Rekord świata juniorów | Kanada | 3:27,71 | Singapur | 27 sierpnia 2015 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Reprezentacja | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
29 lipca | finał | Stany Zjednoczone Caeleb Dressel (47,22) Nathan Adrian (47,49) Mallory Comerford (52,71) Simone Manuel (52,18) | 3:19,60 | , CR |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 29 lipca o 10:21[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik / Zawodniczka | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Holandia | Ben Schwietert (48,97) Kyle Stolk (48,06) Femke Heemskerk (52,77) Maud van der Meer (54,09) | 3:23,89 | Q |
2. | 1 | 6 | Stany Zjednoczone | Blake Pieroni (48,23) Townley Haas (48,32) Lia Neal (53,98) Kelsi Worrell (53,40) | 3:23,93 | Q |
3. | 3 | 7 | Kanada | Yuri Kisil (48,57) Markus Thormeyer (49,35) Sandrine Mainville (53,75) Chantal van Landeghem (53,40) | 3:25,07 | Q |
4. | 3 | 3 | Węgry | Dominik Kozma (48,25) Nándor Németh (48,61) Zsuzsanna Jakabos (54,18) Evelyn Verrasztó (54,41) | 3:25,45 | Q |
5. | 2 | 4 | Włochy | Alessandro Miressi (48,51) Ivano Vendrame (48,54) Federica Pellegrini (53,80) Erika Ferraioli (54,86) | 3:25,71 | Q |
6. | 2 | 7 | Japonia | Katsuhiro Matsumoto (49,42) Katsumi Nakamura (47,98) Tomomi Aoki (54,86) Chihiro Igarashi (54,65) | 3:26,91 | Q, |
7. | 2 | 5 | Rosja | Nikita Korolew (49,27) Aleksandr Popkow (48,48) Wiktorija Andriejewa (54,63) Wieronika Popowa (54,56) | 3:26,94 | Q |
8. | 3 | 0 | Australia | Louis Townsend (49,42) Zac Incerti (49,03) Brianna Throssell (54,74) Madison Wilson (54,30) | 3:27,49 | Q |
9. | 2 | 1 | Chiny | Lin Yongqing (49,26) Cao Jiwen (49,92) Wu Qingfeng (55,15) Sun Meichen (55,09) | 3:29,42 | |
10. | 3 | 9 | Dania | Anders Lie (49,70) Daniel Skaaning (49,87) Signe Bro (54,79) Emilie Beckmann (55,77) | 3:30,13 | |
11. | 1 | 3 | Izrael | Marcus Schlesinger (50,80) Liran Konovalov (50,27) Keren Siebner (56,14) Andrea Murez (53,95) | 3:31,16 | |
12. | 2 | 6 | Południowa Afryka | Douglas Erasmus (50,02) Zane Waddell (48,85) Erin Gallagher (55,26) Emma Chellius (57,25) | 3:31,38 | |
13. | 1 | 2 | Luksemburg | Julien Henx (50,22) Pit Brandenburger (51,02) Julie Meynen (55,93) Monique Olivier (57,73) | 3:34,90 | |
14. | 1 | 4 | Łotwa | Uvis Kalniņš (50,50) Girts Feldberg (50,83) Gabriela Ņikitina (56,76) Kristina Steina (1:00,27) | 3:38,36 | |
15. | 3 | 6 | Jordania | Khader Baqlah (49,46) Mohammed Bedour (50,47) Talita Baqlah (1:00,69) Dara Al-Bakry (59,69) | 3:40,31 | |
16. | 3 | 8 | Makau | Chao Man Hou (52,33) Lin Sizhuang (52,45) Tan Chi Yan (59,37) Lei On Kei (59,34) | 3:43,49 | |
17. | 3 | 1 | Aruba | Mikel Schreuders (49,80) Jordy Groters (53,10) Allyson Ponson (59,87) Daniella van den Berg (1:01,17) | 3:43,94 | |
18. | 1 | 7 | Seszele | Dean Hoffman (55,23) Alexus Laird (1:00,82) Adam Moncherry (57,93) Felicity Passon (58,29) | 3:52,27 | |
19. | 2 | 9 | Madagaskar | Heriniavo Rasolonjatovo (54,29) Andrianirina Lalanomena (59,04) Elodie Marion Razafy (1:03,53) Hantan Raharvel (1:02,53) | 3:59,39 | |
20. | 2 | 2 | Tadżykistan | Olim Kurbanow (59,51) Ramzijor Chorkaszow (1:05,14) Karina Klimyk (1:13,55) Anastasija Tjurina (1:11,45) | 4:29,65 | |
21. | 3 | 2 | Malediwy | Ismail Muthasim Adnan (1:02,06) Aminath Shajan (1:12,51) Sajina Aishath (1:15,35) Mubal Azzam Ibrahim (1:01,32) | 4:31,24 | |
22. ! | 1 | 5 | Słowacja | 9:99,99 ! | DNS | |
22. ! | 2 | 0 | Wyspy Owcze | 9:99,99 ! | DNS | |
22. ! | 2 | 3 | Egipt | 9:99,99 ! | DNS | |
22. ! | 2 | 8 | Sri Lanka | 9:99,99 ! | DNS | |
22. ! | 3 | 5 | Francja | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał odbył się 29 lipca o 19:17[2].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik / Zawodniczka | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Stany Zjednoczone | Caeleb Dressel (47,22) Nathan Adrian (47,49) Mallory Comerford (52,71) Simone Manuel (52,18) | 3:19,60 | |
2. ! | 4 | Holandia | Ben Schwietert (49,12) Kyle Stolk (47,80) Femke Heemskerk (52,33) Ranomi Kromowidjojo (52,56) | 3:21,81 | |
3. ! | 3 | Kanada | Yuri Kisil (48,51) Javier Acevedo (48,68) Chantal van Landeghem (53,25) Penny Oleksiak (53,11) | 3:23,55 | |
4 | 7 | Japonia | Katsuhiro Matsumoto (49,38) Katsumi Nakamura (47,76) Rikako Ikee (53,50) Chihiro Igarashi (54,14) | 3:24,78 | |
5 | 2 | Włochy | Luca Dotto (48,71) Alessandro Miressi (48,27) Federica Pellegrini (53,49) Silvia Di Pietro (54,42) | 3:24,89 | |
6 | 6 | Węgry | Dominik Kozma (48,12) Richárd Bohus (48,54) Zsuzsanna Jakabos (53,60) Evelyn Verrasztó (54,76) | 3:25,02 | |
7 | 1 | Rosja | Daniła Izotow (48,59) Aleksandr Popkow (48,48) Wiktorija Andriejewa (54,66) Wieronika Popowa (53,76) | 3:25,49 | |
8 | 8 | Australia | Louis Townsend (49,24) Alexander Graham (48,36) Brittany Elmslie (53,93) Madison Wilson (53,98) | 3:25,51 |