Data i miejsce urodzenia | 29 lipca 1993 Austria |
Klub | SU Raika Zwettl-Oberoesterreich |
Debiut w PŚ | 28.12.2013, Oberhof (45. miejsce - 3 km F) |
Pierwsze punkty w PŚ | 19.01.2014, Szklarska Poręba (23. miejsce - 10 km C) |
Dorobek medalowy |
|
Nathalie Schwarz (ur. 29 lipca 1993) – austriacka biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2013 r. Wcześniej występowała w zawodach FIS Race, Pucharze Alpejskim oraz Pucharze Słowiańskim. Była ona uczestniczką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w 2014 r.
Osiągnięcia
Igrzyska olimpijskie
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
53. | 11 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | Sprint stylem dowolnym | 2:35,5 min | — | Maiken Caspersen Falla |
38. | 13 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | 10 km stylem klasycznym | 28:17,8 min | +3:05,4 min | Justyna Kowalczyk |
13. | 15 lutego | 2014 | Krasnaja Polana | bieg sztafetowy 4×5 km[a] | 53:02,7 min | +4:02,0 min | Szwecja |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
8. | 25 stycznia | 2010 | Hinterzarten | Sprint stylem dowolnym | — | — | Hanna Brodin |
32. | 29 stycznia | 2010 | Hinterzarten | 10 km bieg łączony | 30:51,0 min | +3:17,2 min | Ingvild Flugstad Østberg |
32. | 26 stycznia | 2011 | Otepää | 5 km stylem dowolnym | 13:50,6 min | +1:12,7 min | Ragnhild Haga |
12. | 31 stycznia | 2011 | Otepää | bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] | 35:03,6 min | +2:50,6 min | Norwegia |
15. | 20 lutego | 2012 | Erzurum | Sprint stylem dowolnym | — | — | Stina Nilsson |
27. | 22 lutego | 2012 | Erzurum | 5 km stylem klasycznym | 14:53,1 min | +1:16,9 min | Natalja Żukowa |
7. | 26 lutego | 2012 | Erzurum | bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] | 34:06,1 min | +1:46,5 min | Rosja |
22. | 21 stycznia | 2013 | Liberec | Sprint stylem klasycznym | — | — | Stina Nilsson |
22. | 23 stycznia | 2013 | Liberec | 5 km stylem dowolnym | 12:35,3 min | +46,3 s | Victoria Carl |
5. | 27 stycznia | 2013 | Liberec | bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] | 35:41,1 min | +1:12,6 min | Szwecja |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
25. | 29 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | Sprint stylem dowolnym | — | — | Elisabeth Schicho |
21. | 30 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | 10 km stylem klasycznym | 29:18,4 min | +2:03,8 min | Martine Ek Hagen |
34. | 3 lutego | 2015 | Ałmaty | Sprint stylem klasycznym | 3:27,66 min | — | Francesca Baudin |
9. | 5 lutego | 2015 | Ałmaty | 10 km stylem dowolnym | 27:20,3 min | +40,9 s | Barbro Kvåle |
20. | 22 lutego | 2016 | Râșnov | Sprint stylem dowolnym | 2:52,14 min | — | Jonna Sundling |
12. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | 10 km stylem klasycznym | 28:49,4 min | +1:31,0 min | Anastasija Siedowa |
24. | 25 lutego | 2016 | Râșnov | 10 km stylem dowolnym | 23:14,1 min | +1:42,0 min | Victoria Carl |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
stan po zakończeniu sezonu 2016/2017
Uwagi
- ↑ Skład drużyny: Kateřina Smutná, Nathalie Schwarz, Teresa Stadlober, Veronika Mayerhofer
- ↑ Skład drużyny: Veronika Mayerhofer, Teresa Stadlober, Sandra Bader, Nathalie Schwarz
- ↑ Skład drużyny: Teresa Stadlober, Lisa Unterweger, Anna Roswitha Seebacher, Nathalie Schwarz
- ↑ Skład drużyny: Lisa Unterweger, Teresa Stadlober, Anna Roswitha Seebacher, Nathalie Schwarz
Bibliografia
- Profil zawodniczki na oficjalnej stronie FIS. [dostęp 2014-02-22]. (ang.).