110. Mistrzostwa Niemiec w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Eintracht-Stadion w Brunszwiku 17 i 18 lipca 2010.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Alexander Kosenkow | 10.29 | Christian Blum | 10.33 | Marius Broening | 10.37 |
Bieg na 200 m | Daniel Schnelting | 20.73 | Sebastian Ernst | 21.06 | Robert Hering | 21.17 |
Bieg na 400 m | Kamghe Gaba | 45.92 SB | Thomas Schneider | 46.25 | Eric Krüger | 46.52 |
Bieg na 800 m | Sören Ludolph | 1:50.54 | Robin Schembera | 1:50.56 | Sebastian Keiner | 1:51.36 |
Bieg na 1500 m | Carsten Schlangen | 3:45.44 | Moritz Waldmann | 3:46.82 | Arthur Lenz | 3:47.58 |
Bieg na 5000 m | Arne Gabius | 13:52.03 | Filmon Ghirmai | 13:53.43 | Philipp Pflieger | 13:54.03 |
Bieg na 110 m przez płotki | Matthias Bühler | 13.59 | Helge Schwarzer | 13.79 | Marlon Odom | 13.80 |
Bieg na 400 m przez płotki | Georg Fleischhauer | 50.11 PB | Silvio Schirrmeister | 50.12 | Stephan Stoll | 50.37 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Steffen Uliczka | 8:38.29 | Felix Hentschel | 8:46.38 PB | Stephan Hohl | 8:48.45 SB |
Chód na 10 000 m | André Höhne | 40:32.15 SB | Christopher Linke | 40:49.43 PB | Carsten Schmidt | 41:35.93 SB |
Trójskok | Andreas Pohle | 16.28 | Matthias Uhrig | 15.79 PB | Daniel Kohle | 15.78 |
Skok w dal | Christian Reif | 8.18 | Sebastian Bayer | 7.71 SB | Nils Winter | 7.71 |
Skok wzwyż | Raúl Spank | 2.25 SB | Martin Günther | 2.22 | Matthias Haverney | 2.22 |
Skok o tyczce | Malte Mohr | 5.75 | Raphael Holzdeppe | 5.70 | Fabian Schulze | 5.60 |
Pchnięcie kulą | Ralf Bartels | 20.54 | David Storl | 20.45 | Marco Schmidt | 19.72 |
Rzut dyskiem | Robert Harting | 68.67 | Martin Wierig | 63.62 | Markus Münch | 59.18 |
Rzut młotem | Markus Esser | 78.46 | Benjamin Boruschewski | 74.94 SB | Sven Möhsner | 73.45 SB |
Rzut oszczepem | Matthias de Zordo | 80.05 | Mark Frank | 77.23 | Björn Lange | 74.72 |
Kobiety
Półmaraton
Mistrzostwa Niemiec w półmaratonie rozegrano 18 kwietnia w Bad Liebenzell[1][2][3].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Półmaraton | Stefan Koch | 1:04:51 SB | Richard Friedrich | 1:06:02 PB | Tobias Sauter | 1:06:06 SB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Półmaraton | Ingalena Heuck | 1:14:54 PB | Corinna Harrer | 1:15:23 PB | Melanie Schulz | 1:15:56 |
Chód na 20 km
Mistrzostwa Niemiec w chodzie na 20 kilometrów rozegrano 30 maja w Naumburgu[4][5]. Chód kobiet wygrała, nieklasyfikowana w mistrzostwach Niemiec, Czeszka Zuzana Schindlerová (1:35:33)[6].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Chód na 20 km | André Höhne | 1:24:24 | Maik Berger | 1:24:58 | Carsten Schmidt | 1:26:27 |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Chód na 20 km | Christin Elß | 1:45:36 | Kathrin Schulze | 1:48:45 NR | Sabine Schmidt | 1:53:44 |
Wieloboje
Mistrzostwa Niemiec w wielobojach rozegrano 26 i 27 sierpnia w Poczdamie[7].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Dziesięciobój | Michael Schrader | 8003 pkt. SB | Steffen Fricke | 7429 pkt. SB | Adrian Becker | 7077 pkt. PB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Siedmiobój | Claudia Rath | 5746 pkt. | Annelie Schrader | 5356 pkt. SB | Mareike Baldin | 5316 pkt. PB |
Bieg na 10 km
Mistrzostwa Niemiec w biegu na 10 kilometrów rozegrano 11 września w Ohrdruf[8][9].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 10 km | Jan Fitschen | 29:52 SB | Jan Förster | 29:59 PB | Philipp Pflieger | 30:00 SB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 10 km | Simret Restle | 33:33 SB | Corinna Harrer | 35:12 | Anna Hahner | 35:24 |
Przypisy
- ↑ NC Bad Liebenzell GER 18 April Road race [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-12-21] (ang.).
- ↑ Stefan Koch meldet sich zurück [online], leichtatletik.de [dostęp 2010-12-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-11] (niem.).
- ↑ Ingalena Heuck mit starker Schlussrunde [online], leichtatletik.de [dostęp 2010-12-21] (niem.).
- ↑ NC Naumburg GER 30 May 2010 Race walk [online], tilastopaja.org [dostęp 2011-01-12] (ang.).
- ↑ Leichtathletik-Verband Sachsen-Anhalt 41. Internationales Straßengehen + Deutsche Meisterschafte am 30.05.2010 in Naumburg - Innenstadt Naumburg [online], leichtatletik.de [dostęp 2011-01-12] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-15] (niem.).
- ↑ André Höhne verteidigt seinen Titel [online], leichtatletik.de [dostęp 2011-01-12] (niem.).
- ↑ NC Potsdam GER 26 - 29 August 2010 [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-12-15] (ang.).
- ↑ Deutsche Strassenlauf-Meisterschaften 10 km, German Road Racing Championships at 10-K Ohrdruf GER 11 September 2010 Road race [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-12-15] (ang.).
- ↑ Jan Fitschen und Simret Restle siegen [online], leichtatletik.de [dostęp 2010-12-15] (niem.).
Bibliografia
- NC Braunschweig GER 17 - 18 July [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-08-23] (ang.).
- JörgJ. Wenig JörgJ., Harting, Friedrich and Spiegelburg confirm fine form at German championships [online], iaaf.org [dostęp 2010-08-23] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-04] (ang.).