Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 – dwójka podwójna mężczyzn
| |||
Dyscyplina | wioślarstwo | ||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 10 września | ||
Zamknięcie (finał) | 12 września | ||
Liczba zawodników | 34 zawodników (17 osad) | ||
I miejsce | Cédric Berrest | ||
II miejsce | Allar Raja | ||
III miejsce | Petr Vitásek |
Dwójka podwójna mężczyzn (M2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.
Harmonogram konkurencji
Wydarzenie | Runda |
---|---|
Piątek, 10 września 2010 | Eliminacje |
Piątek, 10 września 2010 | Repasaże |
Sobota, 11 września 2010 | Półfinały A/B |
Sobota, 11 września 2010 | Finał A |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał B |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał A |
Medaliści
Złoto | Srebro | Brąz |
Francja Cédric Berrest Julien Bahain | Estonia Allar Raja Kaspar Taimsoo | Czechy Petr Vitásek David Jirka |
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Cédric Berrest Julien Bahain | Francja | 6:25,72 | PA/B |
2 | Eric Knittel Stephan Krüger | Niemcy | 6:29,08 | PA/B |
3 | Stanisłau Szczarbaczenia Dzianis Mihal | Białoruś | 6:45,32 | R |
4 | Mads Rasmussen Thomas Larsen | Dania | 6:53,24 | R |
5 | Jovan Jovanović Dušan Bogićević | Serbia | 6:54,18 | R |
6 | Vasileios Tzaninis Konstantinos Douflias | Grecja | 6:55,12 | R |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Michał Słoma Wiktor Chabel | Polska | 6:25,82 | PA/B |
2 | Gabriele Cagna Federico Ustolin | Włochy | 6:26,02 | PA/B |
3 | Allar Raja Kaspar Taimsoo | Estonia | 6:27,15 | R |
4 | Marian Moraru Aurelian Stoica | Rumunia | 6:50,73 | R |
5 | Dani Fridman Oleg Gonorovski | Izrael | 6:52,46 | R |
6 | Artem Morozow Witalij Krywenko | Ukraina | 6:57,88 | R |
Eliminacje 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Petr Vitásek David Jirka | Czechy | 6:26,11 | PA/B |
2 | Andre Vonarburg Florian Stofer | Szwajcaria | 6:26,32 | PA/B |
3 | Mario Vekić Hrvoje Jurina | Chorwacja | 6:28,86 | R |
4 | Mykolas Masilionis Saulius Ritter | Litwa | 7:01,04 | R |
5 | Miguel Menezes Leonardo Vale | Portugalia | 7:24,14 | R |
Repasaże
Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC
Repasaże 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Allar Raja Kaspar Taimsoo | Estonia | 7:02,53 | PA/B |
2 | Stanisłau Szczarbaczenia Dzianis Mihal | Białoruś | 7:04,31 | PA/B |
3 | Mykolas Masilionis Saulius Ritter | Litwa | 7:05,21 | PA/B |
4 | Vasileios Tzaninis Konstantinos Douflias | Grecja | 7:14,79 | FC |
5 | Dani Fridman Oleg Gonorovski | Izrael | 7:24,98 | FC |
Repasaże 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Mario Vekić Hrvoje Jurina | Chorwacja | 7:08,74 | PA/B |
2 | Jovan Jovanović Dušan Bogićević | Serbia | 7:10,00 | PA/B |
3 | Artem Morozow Witalij Krywenko | Ukraina | 7:10,68 | PA/B |
4 | Mads Rasmussen Thomas Larsen | Dania | 7:11,37 | FC |
5 | Marian Moraru Aurelian Stoica | Rumunia | 7:26,70 | FC |
6 | Miguel Menezes Leonardo Vale | Portugalia | 7:36,07 | FC |
Półfinały A/B
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB
Półfinały A/B 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Cédric Berrest Julien Bahain | Francja | 6:25,92 | FA |
2 | Michał Słoma Wiktor Chabel | Polska | 6:27,51 | FA |
3 | Andre Vonarburg Florian Stofer | Szwajcaria | 6:30,61 | FA |
4 | Stanisłau Szczarbaczenia Dzianis Mihal | Białoruś | 6:35,46 | FB |
5 | Mario Vekić Hrvoje Jurina | Chorwacja | 6:46,17 | FB |
6 | Artem Morozow Witalij Krywenko | Ukraina | 6:50,89 | FB |
Półfinały A/B 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Allar Raja Kaspar Taimsoo | Estonia | 6:26,40 | FA |
2 | Eric Knittel Stephan Krüger | Niemcy | 6:27,52 | FA |
3 | Petr Vitásek David Jirka | Czechy | 6:28,94 | FA |
4 | Gabriele Cagna Federico Ustolin | Włochy | 6:32,00 | FB |
5 | Mykolas Masilionis Saulius Ritter | Litwa | 6:48,01 | FB |
6 | Jovan Jovanović Dušan Bogićević | Serbia | 07:05,37 (6) | FB |
Finał C
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Vasileios Tzaninis Konstantinos Douflias | Grecja | 6:38,60 | |
2 | Mads Rasmussen Thomas Larsen | Dania | 6:40,74 | |
3 | Dani Fridman Oleg Gonorovski | Izrael | 6:44,01 | |
4 | Marian Moraru Aurelian Stoica | Rumunia | 6:45,76 | |
5 | Miguel Menezes Leonardo Vale | Portugalia | 6:55,83 |
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Gabriele Cagna Federico Ustolin | Włochy | 6:28,17 | |
2 | Mykolas Masilionis Saulius Ritter | Litwa | 6:34,03 | |
3 | Mario Vekić Hrvoje Jurina | Chorwacja | 6:34,93 | |
4 | Artem Morozow Witalij Krywenko | Ukraina | 6:40,66 | |
5 | Jovan Jovanović Dušan Bogićević | Serbia | 6:43,19 | |
6 | Stanisłau Szczarbaczenia Dzianis Mihal | Białoruś | BUW |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Cédric Berrest Julien Bahain | Francja | 6:12,12 | ||
Allar Raja Kaspar Taimsoo | Estonia | 6:12,90 | ||
Petr Vitásek David Jirka | Czechy | 6:13,57 | ||
4 | Eric Knittel Stephan Krüger | Niemcy | 6:14,16 | |
5 | Michał Słoma Wiktor Chabel | Polska | 6:16,91 | |
6 | Andre Vonarburg Florian Stofer | Szwajcaria | 6:17,05 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki konkurencji podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 (ang.)
- p
- d
- e
mężczyźni | |
---|---|
kobiety |