Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym 2009
2009 European Table Tennis Championships
|
Dyscyplina | tenis stołowy |
Organizator | ETTU |
Szczegóły turnieju |
Pierwsze zawody | 13 września 2009 Stuttgart, Niemcy |
Zamknięcie (finał) | 20 września 2009 Stuttgart, Niemcy |
28. Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym odbyły się w dniach 13–20 września 2009 w Stuttgarcie (Niemcy).
Reprezentacja Polski
kobiety - Katarzyna Grzybowska
- Natalia Partyka
- Li Qian
- Magdalena Szczerkowska
- Xu Jie
| mężczyźni |
Klasyfikacja medalowa
Medaliści
Wyniki
Turniej indywidualny mężczyzn
Gra pojedyncza
- finał
- półfinały
- Michael Maze (Dania) – Timo Boll (Niemcy) 4:3 (11:6, 13:11, 11:5, 6:11, 8:11, 7:11, 11:5)
- Werner Schlager (Austria) – Fiodor Kuzmin (Rosja) 4:1 (11:4, 9:11, 11:7, 11:8, 18:16)
- ćwierćfinały
- Timo Boll (Niemcy) – Par Gerell (Szwecja) 4:0 (11:7, 11:7, 11:4, 11:5)
- Fiodor Kuzmin (Rosja) – Ruwen Filus (Niemcy) 4:2 (11:6, 11:6, 6:11, 11:6, 12:14, 11:6)
- Michael Maze (Dania) – Christophe Legoût (Niemcy) 4:2 (11:9, 11:13, 11:4, 8:11, 11:3, 11:5)
- Werner Schlager (Austria) – Uładzimir Samsonau (Białoruś) 4:3 (7:11, 12:10, 8:11, 11:9, 11:8, 5:11, 11:5)
Gra podwójna
- finał
- półfinały
- Wang Zengyi, Lucjan Błaszczyk (Polska) – Damien Eloi, Emmanuel Lebesson (Francja) 4:2 (13:11, 4:11, 14:12, 2:11, 11:7, 11:5)
- Timo Boll, Christian Süß (Niemcy) – Bojan Tokić, Aleksandar Karakašević (Słowenia, Serbia) 4:1 (16:14, 11:8, 6:11, 11:9, 11:8)
Turniej indywidualny kobiet
Gra pojedyncza
- finał
- półfinały
- Wu Jiaduo (Niemcy) – Wiktoria Pawłowicz (Białoruś) 4:3 (8:11, 11:9, 8:11, 11:2, 11:8, 7:11, 11:6)
- Marharyta Pesoćka (Ukraina) – Rūta Paškauskienė (Litwa) 4:2 (13:11, 3:11, 11:9, 11:3, 14:16, 11:9)
- ćwierćfinały
- Wu Jiaduo (Niemcy) – Krisztina Tóth (Węgry) 4:0 (11:6, 11:8, 11:3, 11:4)
- Marharyta Pesoćka (Ukraina) – Liu Jia (Austria) 4:3 (11:6, 13:11, 8:11, 11:8, 7:11, 10:12, 11:6)
- Rūta Paškauskienė (Litwa) – Nikoleta Stefanova (Włochy) 4:2 (11:5, 11:6, 10:12, 11:1, 6:11, 11:6)
- Wiktoria Pawlowicz (Białoruś) – Li Qiangbing (Austria) 4:0 (11:5, 11:8, 11:9, 11:2)
Gra podwójna
- finał
- półfinały
- Wenling Tan Monfardini, Nikoleta Stefanova (Włochy) – Zhenqi Barthel, Kristin Silbereisen (Niemcy) 4:3 (9:11, 8:11, 13:15, 11:6, 11:3, 11:9, 11:6)
- Daniela Dodean, Elizabeta Samara (Rumunia) – Rūta Paškauskienė, Oksana Fadejewa (Litwa, Rosja) 4:2 (6:11, 11:9, 11:7, 11:11, 8:11, 16:14)
Turniej drużynowy kobiet
- Holandia – Białoruś 3 : 0
- Czechy – Rumunia 3 : 0
- Chorwacja – Francja 3 : 1
- Polska – Niemcy 3 : 1
- Holandia – Czechy 3 : 0
- Polska – Chorwacja 3 : 1
- o 1. miejsce: Holandia – Polska 3 : 1 (16.09.2009 15:30)
- Li Qian – Li Jiao 3:1 (11:8, 11:8, 7:11, 11:7)
- Natalia Partyka – Li Jie 1:3 (11:6, 6:11, 7:11, 7:11)
- Xu Jie – Elena Timina 2:3 (6:11, 11:6, 9:11, 11:5, 7:11)
- Natalia Partyka – Li Jiao 0:3 (8:11, 6:11, 1:11)
- o 3. miejsce: nie rozgrywano
- o 5. miejsce: Niemcy – Białoruś 3:1
- o 7. miejsce: Rumunia – Francja 3:1
- o 9. miejsce: Ukraina – Hiszpania 3:2
- o 11. miejsce: Turcja – Węgry 3:1
- o 13. miejsce: Austria – Włochy 3:1
- o 15. miejsce: Rosja – Litwa 3:1
Klasyfikacja końcowa
Turniej drużynowy mężczyzn
- Niemcy – Szwecja 3 : 1
- Rumunia – Chorwacja 3 : 2
- Dania – Czechy 3 : 0
- Austria – Białoruś 3 : 1
- Dania – Austria 3 : 1
- Niemcy – Rumunia 3 : 0
- o 1. miejsce: Niemcy – Dania 3 : 2 (16.09.2009 19:30)
- Christian Süß – Michael Maze 0:3 (9:11, 6:11, 9:11)
- Timo Boll – Finn Tugwell 3:0 (11:5, 11:1, 11:8)
- Dimitrij Ovtcharov – Martin Monrad 3:0 (11:5, 11:5, 11:3)
- Timo Boll – Michael Maze 1:3 (8:11, 4:11, 11:7, 7:11)
- Christian Süß – Finn Tugwell 3:0 (11:5, 11:8, 11:5)
- o 3. miejsce: nie rozgrywano
- o 5. miejsce: Chorwacja – Białoruś 3:2
- o 7. miejsce: Czechy – Szwecja 3:1
- o 9. miejsce: Rosja – Polska 3:1
- o 11. miejsce: Hiszpania – Serbia 3:2
- o 13. miejsce: Francja – Słowenia 3:2
- o 15. miejsce: Belgia – Węgry 3:1
Klasyfikacja końcowa
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Mistrzostw Europy 2009. em2009.tischtennis.de. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-08-22)].
- Budapeszt 1958
- Zagrzeb 1960
- Berlin Zachodni 1962
- Malmö 1964
- Londyn 1966
- Lyon 1968
- Moskwa 1970
- Rotterdam 1972
- Nowy Sad 1974
- Praga 1976
- Duisburg 1978
- Berno 1980
- Budapeszt 1982
- Moskwa 1984
- Praga 1986
- Paryż 1988
- Göteborg 1990
- Stuttgart 1992
- Birmingham 1994
- Bratysława 1996
- Eindhoven 1998
- Brema 2000
- Zagrzeb 2002
- Courmayeur 2003
- Århus 2005
- Belgrad 2007
- Sankt Petersburg 2008
- Stuttgart 2009
- Ostrawa 2010
- Gdańsk/Sopot 2011
- Herning 2012
- Schwechat 2013
- Lizbona 2014
- Jekaterynburg 2015
- Budapeszt 2016
- Luksemburg 2017
- Alicante 2018
- Nantes 2019
Warszawa 2020 - Kluż-Napoka 2021
- Monachium 2022
- Malmö 2023
|