Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2017
| |||
Data | 21 lipca-4 sierpnia | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Baku | ||
Organizator | ISSF / ESC |
Mistrzostwa Europy w Strzelectwie 2017 – 36. edycja mistrzostw Europy w strzelectwie, których zawody zostały rozegrane w Baku (w kompleksie Bakı Atıcılıq Mərkəzi), w dniach 21 lipca-4 sierpnia 2017 roku.
Klasyfikację medalową wygrała Ukraina przed Rosją i Włochami. Polska zajęła 24. pozycję w tej samej klasyfikacji.
Medaliści
Seniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 50 m, 3 pozycje | 26 lipca | Juryj Szczerbacewicz | Serhij Kulisz | Alexander Schmirl |
karabin, 50 m, 3 pozycje (druż.) | 26 lipca | Białoruś Juryj Szczerbacewicz Witalij Bubnowicz Ilja Czarnejka | Norwegia Odd Arne Brekne Oyvind Flatla Simon Claussen | Niemcy Michael Janker André Link Maximilian Dallinger |
karabin, 50 m, pozycja leżąca | 24 lipca | Juryj Szczerbacewicz | Thomas Mathis | Siergiej Kamienskij |
karabin, 50 m, pozycja leżąca (druż.) | 24 lipca | Białoruś Juryj Szczerbacewicz Ilja Czarnejka Witalij Bubnowicz | Austria Stefan Rumpler Thomas Mathis Alexander Schmirl | Francja Valérian Sauveplane Alexis Raynaud Rémi Moreno Flores |
karabin, 300 m, 3 pozycje | 31 lipca | Alexis Raynaud | István Péni | Péter Sidi |
karabin, 300 m, 3 pozycje (druż.) | 31 lipca | Francja Alexis Raynaud Valérian Sauveplane Cyril Graff | Szwajcaria Jan Lochbihler Gilles Defaux Andrea Rossi | Austria Gernot Rumpler Bernhard Pickl Stefan Rumpler |
karabin, 300 m, pozycja leżąca | 30 lipca | Jan Lochbihler | Frank Fleischmann | Rajmond Debevec |
karabin, 300 m, pozycja leżąca (druż.) | 30 lipca | Francja Rémi Moreno Flores Cyril Graff Valérian Sauveplane | Słowenia Rajmond Debevec Robert Markoja Dusan Zisko | Niemcy Frank Fleischmann Matthias Raiber Jörg Niehüser |
karabin standardowy, 300 m | 1 sierpnia | Bernhard Pickl | Juho Kurki | Karl Olsson |
karabin standardowy, 300 m (druż.) | 1 sierpnia | Szwajcaria Gilles Dufaux Jan Lochbihler Andrea Rossi | Austria Bernhard Pickl Gernot Rumpler Alexander Schmirl | Francja Valérian Sauveplane Cyril Graff Alexis Raynaud |
pistolet szybkostrzelny, 25 m | 25 lipca | Nikita Suchanow | Peeter Olesk | Christian Reitz |
pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.) | 24 lipca | Niemcy Christian Reitz Aaron Sauter Oliver Geis | Rosja Nikita Suchanow Aleksiej Klimow Aleksander Alifirenko | Ukraina Pawło Korostylow Wołodymyr Pasternak Denys Kusznirow |
pistolet centralnego zapłonu, 25 m | 31 lipca | Yusuf Dikeç | Christian Reitz | Peeter Olesk |
pistolet centralnego zapłonu, 25 m (druż.) | 31 lipca | Ukraina Pawło Korostylow Roman Bondaruk Wołodymyr Pasternak | Niemcy Christian Reitz Pierre Michel Michael Schleuter | Francja Boris Artaud Clément Bessaguet Franck Kiefer |
pistolet standardowy, 25 m | 30 lipca | Pawło Korostylow | Christian Reitz | Aleksiej Klimow |
pistolet standardowy, 25 m (druż.) | 30 lipca | Ukraina Pawło Korostylow Wołodymyr Pasternak Roman Bondaruk | Francja Clément Bessaguet Franck Kiefer Boris Artaud | Rosja Aleksiej Klimow Nikita Suchanow Aleksander Alifirenko |
pistolet, 50 m | 22 lipca | Pawło Korostylow | Damir Mikec | Lauris Strautmanis |
pistolet, 50 m (druż.) | 22 lipca | Serbia Dimitrije Grgić Damir Mikec Dusko Petrov | Ukraina Pawło Korostylow Ołeh Omelczuk Wiktor Bankin | Rosja Denis Kołłakow Nikołaj Kilin Władimir Gontczarow |
trap | 27 lipca | David Kostelecký | Josip Glasnović | Giovanni Cernogoraz |
trap (druż.) | 26 lipca | Portugalia João Azevedo José Manuel Bruno Faria José Silva | Chorwacja Josip Glasnović Giovanni Cernogoraz Marko Germin | Czechy David Kostelecký Jiří Lipták Vladimír Štěpán |
trap podwójny | 23 lipca | Witalij Fokiejew | Hubert Olejnik | Wasilij Mosin |
trap podwójny (druż.) | 23 lipca | Włochy Daniele Di Spigno Antonino Barilla Marco Innocenti | Rosja Witalij Fokiejew Wasilij Mosin Artem Nekrasow | Malta William Chetcuti Nathan Lee Xuereb Matthew Grech |
skeet | 1 sierpnia | Milos Slavicek | Gabriele Rossetti | Stefan Nilsson |
skeet (druż.) | 31 lipca | Rosja Anton Astachow Aleksander Zemlin Nikołaj Tieplij | Włochy Gabriele Rossetti Riccardo Filippelli Tammaro Cassandro | Szwecja Stefan Nilsson Marcus Svensson Henrik Jansson |
ruchoma tarcza, 50 m | 2 sierpnia | Jesper Nyberg | Emil Martinsson | Bedrich Jonas |
ruchoma tarcza, 50 m (druż.) | 2 sierpnia | Szwecja Jesper Nyberg Emil Martinsson Rickard Johansson | Rosja Michaił Azarenko Maksim Stepanow Dmitrij Romanow | Finlandia Topi Hulkkonen Heikki Lahdekorpi Tomi-Pekka Heikkila |
ruchoma tarcza, 50 m, mix | 3 sierpnia | Emil Martinsson | Michaił Azarenko | Topi Hulkkonen |
ruchoma tarcza, 50 m, mix (druż.) | 3 sierpnia | Rosja Michaił Azarenko Maksim Stepanow Dmitrij Romanow | Szwecja Emil Martinsson Jesper Nyberg Rickard Johansson | Finlandia Topi Hulkkonen Heikki Lahdekorpi Tomi-Pekka Heikkila |
KOBIETY | ||||
karabin, 50 m, 3 pozycje | 27 lipca | Seonaid McIntosh | Franizska Peer | Jolyn Beer |
karabin, 50 m, 3 pozycje (druż.) | 27 lipca | Wielka Brytania Seonaid McIntosh Jennifer McIntosh Katie Gleeson | Ukraina Natalia Kalnys Lessja Leskiw Darija Szaripowa | Francja Romane Matte Laurence Brize Marie Fayolle |
karabin, 50 m, pozycja leżąca | 24 lipca | Jennifer McIntosh | Darija Szaripowa | Marie Enqvist |
karabin, 50 m, pozycja leżąca (druż.) | 24 lipca | Ukraina Darija Szaripowa Natalia Kalnysz Lessja Leskiw | Niemcy Silvia Rachl Beate Köstel Jolyn Beer | Austria Nadine Ungerank Olivia Hofmann Franziska Peer |
karabin, 300 m, 3 pozycje | 30 lipca | Franziska Peer | Lisa Müller | Sina Oleane Busk |
karabin, 300 m, 3 pozycje (druż.) | 30 lipca | Szwajcaria Silvia Guignard Myriam Brühwiler Andrea Brühlmann | Polska Sylwia Bogacka Karolina Kowalczyk Paula Wrońska | Ukraina Lessja Leskiw Natalia Kalnysz Swietłana Bojkowa |
karabin, 300 m, pozycja leżąca | 29 lipca | Elin Ahlin | Olivia Hofmann | Anna Normann |
karabin, 300 m, pozycja leżąca (druż.) | 29 lipca | Szwecja Elin Ahlin Anna Normann Marie Enqvist | Niemcy Eva Rösken Lisa Müller Sandra Georg | Estonia Anzela Voronova Liudmila Kortshagina Tuuli Kübarsepp |
pistolet sportowy, 25 m | 28 lipca | Monika Karsch | Klaudia Breś | Marija Grozdewa |
pistolet sportowy, 25 m (druż.) | 27 lipca | Niemcy Monika Karsch Michelle Skeries Doreen Vennekamp | Bułgaria Marija Grozdewa Antoaneta Boniewa Monika Kostowa | Francja Mathilde Lamolle Stéphanie Tirode Sandrine Goberville |
trap | 25 lipca | Arianna Perilli | Jekaterina Rabaja | Satu Makela-Nummela |
trap (druż.) | 26 lipca | Rosja Jekaterina Rabaja Tatiana Barsuk Julia Tugołukowa | Francja Marina Sauzet Delphine Réau Mélanie Couzy | Słowacja Zuzana Rehak-Stefecekova Jana Špotáková Nina Slamkova |
skeet | 30 lipca | Lucie Anastassiou | Andri Eleftheriou | Christine Wenzel |
skeet (druż.) | 31 lipca | Włochy Diana Bacosi Katiuscia Spada Simona Scocchetti | Ukraina Wiktorija Czerwiakowa Iryna Małowiczko Weronika Milczewa | Cypr Panagiota Andreou Andri Eleftheriou Konstantia Nikolaou |
Juniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 50 m, 3 pozycje | 25 lipca | Filip Nepejchal | Zalán Pekler | Andrej Gołowkow |
karabin, 50 m, 3 pozycje (druż.) | 25 lipca | Rosja Andrej Gołowkow Jewgienij Iszczenko Artem Filippow | Czechy Filip Nepejchal František Smetana Jiří Přívratský | Finlandia Cristian Friman Matias Kiuru Sebastian Langstrom |
karabin, 50 m, pozycja leżąca | 23 lipca | Zalán Pekler | Cameron Pirouet | Borna Petanjek |
karabin, 50 m, pozycja leżąca (druż.) | 23 lipca | Niemcy David Könders Luc Fabian Dingerdissen Kai Dembeck | Norwegia Henrik Larsen Jon-Hermann Hegg Benjamin Tingsrud Karlsen | Węgry Zalán Pekler Peter Vas Csaba Kovács |
pistolet sportowy, 25 m | 29 lipca | Ernests Erbs | Edouard Dortomb | Danił Szichow |
pistolet sportowy, 25 m (druż.) | 29 lipca | Rosja Danił Szichow Jegor Ismakow Aleksnader Petrow | Ukraina Jurij Koliesnik Pawło Krepostniak Maksym Horodynec | Francja Edouard Dortomb Clement Greffier Laurent Cussigh |
pistolet szybkostrzelny, 25 m | 25 lipca | Matej Rampula | Maksym Horodynec | Pawło Krepostniak |
pistolet szybkostrzelny, 25 m (druż.) | 24 lipca | Ukraina Maksym Horodynec Pawło Krepostniak Denys Worona | Niemcy Florian Peter Christoph Lutz Philip Heyer | Rosja Jegor Ismakow Danił Szichow Aleksander Petrow |
pistolet standardowy, 25 m | 30 lipca | Pawło Krepostniak | Danił Szichow | Ernests Erbs |
pistolet standardowy, 25 m (druż.) | 30 lipca | Rosja Danił Szichow Aleksnader Petrow Jegor Ismakow | Ukraina Pawło Krepostniak Jurij Koliesnik Maksym Horodynec | Niemcy Christoph Lutz Florian Peter Philip Heyer |
pistolet, 50 m | 22 lipca | Robin Walter | Anton Aristarkow | Alessio Torracchi |
pistolet, 50 m (druż.) | 22 lipca | Włochy Alessio Torracchi Paolo Monna Franco Caputo | Polska Oskar Miliwek Patrk Sakowski Kacper Jurasz | Rosja Anton Aristarkow Aleksander Petrow Michaił Isakow |
trap | 27 lipca | Vili Kopra | Teo Petroni | Emanuele Buccolieri |
trap (druż.) | 26 lipca | Włochy Emanuele Buccolieri Teo Petroni Matteo Marongiu | Finlandia Vili Kopra Matias Koivu Niko Kopra | Francja Clément Bourgue Jason Picaud Nathan Thuillier |
skeet | 1 sierpnia | Johan Birklykke | Elia Sdruccioli | Emil Kjelgaard Petersen |
skeet (druż.) | 31 lipca | Włochy Elia Sdruccioli Valerio Palmucci Erik Pittini | Dania Johan Birklykke Emil Kjelgaard Petersen Alexander Karlsen | Cypr Nicolas Vasiliou Christodoulos Kokkinou Petros Englezoudis |
ruchoma tarcza, 50 m | 2 sierpnia | Igor Kizyma | Walerij Dawidow | Maksym Babuszok |
ruchoma tarcza, 50 m, mix | 3 sierpnia | Igor Kizyma | Andreas Bergström | Walerij Dawidow |
KOBIETY | ||||
karabin, 50 m, 3 pozycje | 27 lipca | Anna Ilina | Jenny Stene | Milica Babić |
karabin, 50 m, 3 pozycje (druż.) | 27 lipca | Norwegia Jenny Stene Regine Nesheim Jeanette Hegg Duestad | Rosja Tatiana Charkowa Daria Bołdinowa Maria Iwanowa | Austria Sheileen Waibel Verna Zaisberger Rebecca Köck |
karabin, 50 m, pozycja leżąca | 24 lipca | Sára Karasová | Selina Zimmermann | Marianne Palo |
karabin, 50 m, pozycja leżąca (druż.) | 24 lipca | Czechy Sára Karasová Nikola Foistova Kateřina Kolaříková | Norwegia Regine Nesheim Jenny Stene Karina Stette | Niemcy Selina Zimmermann Leah Faust Johanna Tripp |
pistolet sportowy, 25 m | 28 lipca | Mirosława Minczewa | Anna Dedova | Veronika Major |
pistolet sportowy, 25 m (druż.) | 27 lipca | Włochy Rebecca Lesti Giulia Campostrini Maria Varricchio | Węgry Veronika Major Boglarka Forrasi Viktória Egri | Rosja Waleria Bannikowa Nadieżda Kołoda Tatiana Szkried |
trap | 25 lipca | Marie-Louis Meyer | Bettina Valdorf | Greta Luppi |
trap (druż.) | 25 lipca | Niemcy Marie-Louis Meyer Bettina Valdorf Kathrin Murche | Włochy Greta Lupri Diana Ghilarducci Giulia Grassia | Rosja Polina Kniażewa Julija Sawielewa Angelina Rudniewa |
skeet | 30 lipca | Artemis Kefalidou | Jelena Buchonowa | Francesca Del Prete |
skeet (druż.) | 30 lipca | Włochy Francesca Del Prete Giada Longhi Giulia Basso | Rosja Jelena Buchonowa Alina Fazylzjanowa Margarita Geworkian | Niemcy Maria Kalix Eva-Tamara Reichert Valentina Umhöfer |
Konkurencje mieszane
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
karabin, 300 m (mikst) | 30 lipca | Szwajcaria I | Szwecja | Austria II |
trap (mikst) | 28 lipca | Włochy I Giovanni Pellielo Jessica Rossi | Słowenia Tomaz Blazinsek Jasmina Macek | Rosja II Maksim Smykow Tatiana Barsuk |
skeet (mikst) | 2 sierpnia | Francja I Anthony Terras Lucie Anastassiou | Cypr II Dimitris Konstantinou Andri Eleftheriou | Włochy I Gabriele Rossetti Diana Bacosi |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Reprezentacja | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Ukraina | 10 | 8 | 4 | 22 |
2. | Rosja | 8 | 11 | 13 | 32 |
3. | Włochy | 8 | 5 | 5 | 18 |
4. | Niemcy | 7 | 10 | 8 | 25 |
5. | Czechy | 6 | 2 | 2 | 10 |
6. | Szwecja | 5 | 4 | 5 | 14 |
7. | Francja | 5 | 3 | 7 | 15 |
8. | Szwajcaria | 4 | 1 | 0 | 5 |
9. | Białoruś | 4 | 0 | 0 | 4 |
10. | Wielka Brytania | 3 | 0 | 1 | 4 |
11. | Austria | 2 | 5 | 5 | 12 |
12. | Norwegia | 1 | 4 | 1 | 6 |
13. | Węgry | 1 | 3 | 3 | 7 |
14. | Finlandia | 1 | 2 | 6 | 9 |
15. | Bułgaria | 1 | 1 | 1 | 3 |
Dania | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Serbia | 1 | 1 | 1 | 3 | |
18. | Łotwa | 1 | 0 | 2 | 3 |
19. | Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 |
Portugalia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
San Marino | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Turcja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
23. | Chorwacja | 0 | 3 | 1 | 4 |
24. | Polska | 0 | 3 | 0 | 3 |
25. | Cypr | 0 | 2 | 2 | 4 |
26. | Słowenia | 0 | 2 | 1 | 3 |
27. | Estonia | 0 | 1 | 2 | 3 |
28. | Słowacja | 0 | 1 | 1 | 2 |
29. | Malta | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Shooting Championships 2017 Results Book. esc-shooting.org. [dostęp 2021-08-03]. (ang.).