Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 m 2018
| |||
Data | 16-26 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Győr | ||
Organizator | ISSF / ESC |
Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 metrów 2018 – 47. edycja mistrzostw Europy w strzelaniu z 10 metrów, których zawody zostały rozegrane w Győr, w dniach 16-26 lutego 2018 roku.
Klasyfikację medalową wygrała Rosja przed Ukrainą i Szwecją. Polska zajęła 16. pozycję w tej samej klasyfikacji.
Medaliści
- Seniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 10 m | 23 lutego | Władimir Maslennikow | Aleksander Driagin | Petar Gorša |
karabin, 10 m (druż.) | 25 lutego | Rosja Siergiej Kamienskij Władimir Maslennikow Aleksander Driagin | Chorwacja Petar Gorša Marin Čerina Miran Maričić | Węgry István Péni Péter Sidi Péter Somogyi |
pistolet, 10 m | 24 lutego | Yusuf Dikeç | Artiom Czernousow | João Costa |
pistolet, 10 m (druż.) | 25 lutego | Ukraina Pawło Korostylow Ołeh Omelczuk Wiktor Bankin | Serbia Damir Mikec Dimitrije Grgić Dusko Petrov | Niemcy Matthias Holderried Philipp Käfer Michael Schwald |
ruchoma tarcza, 10 m | 20 lutego | Emil Martinsson | Jesper Nyberg | Maksim Stepanow |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 20 lutego | Szwecja Jesper Nyberg Emil Martinsson Niklas Bergström | Rosja Władisław Prianisznikow Maksim Stepanow Władisław Szczepotkin | Finlandia Tomi-Pekka Heikkila Heikki Lahdekorpi Krister Holmberg |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 21 lutego | Władisław Szczepotkin | Maksim Stepanow | László Boros |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 21 lutego | Rosja Władisław Prianisznikow Maksim Stepanow Władisław Szczepotkin | Szwecja Emil Martinsson Jesper Nyberg Niklas Bergström | Węgry László Boros József Sike Tamás Tasi |
KOBIETY | ||||
karabin, 10 m | 23 lutego | Stine Nielsen | Katarzyna Komorowska | Manon Smeets |
karabin, 10 m (druż.) | 25 lutego | Rumunia Laura-Georgeta Coman Roxana-Georgiana Tudose Eliza Alexandra Molnar | Dania Stine Nielsen Rikke Ibsen Line Petermann | Ukraina Anna Ilina Marija Wojcechiwska Olga Zakapko |
pistolet, 10 m | 24 lutego | Céline Goberville | Zorana Arunović | Bobana Momčilović Veličković |
pistolet, 10 m (druż.) | 25 lutego | Rosja Witalina Bacaraszkina Jekaterina Korszunowa Margarita Łomowa | Niemcy Monika Karsch Sandra Reitz Carina Wimmer | Serbia Zorana Arunović Bobana Momčilović Veličković Jelena Tomić |
ruchoma tarcza, 10 m | 20 lutego | Julija Ejdenzon | Wiktorija Rybowałowa | Olga Stepanowa |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 20 lutego | Rosja Olga Stepanowa Julija Ejdenzon Irina Izmałkowa | Ukraina Wiktorija Rybowałowa Galina Awramienko Liudmiła Wasiljuk | Węgry Veronika Major Edit Mathe Gabriella Kortvelyessy |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 21 lutego | Olga Stepanowa | Julija Ejdenzon | Galina Awramienko |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 21 lutego | Rosja Olga Stepanowa Julija Ejdenzon Irina Izmalkowa | Ukraina Galina Awramienko Wiktorija Rybowałowa Liudmiła Wasiljuk | Węgry Veronika Major Edit Mathe Gabriella Kortvelyessy |
KONKURENCJE MIESZANE | ||||
karabin, 10 m (mikst) | 24 lutego | Rosja II Daria Wdowina Władimir Maslennikow | Serbia I Andrea Arsović Milutin Stefanović | Ukraina I Anna Ilina Ołeg Carkow |
pistolet, 10 m (mikst) | 23 lutego | Rosja II Margarita Łomowa Artiom Czernousow | Serbia I Zorana Arunović Damir Mikec | Ukraina I Ołena Kostewycz Ołeh Omelczuk |
ruchoma tarcza, 10 m (mikst) | 21 lutego | Rosja I Maksim Stepanow Olga Stepanowa | Rosja II Władisław Szczepotkin Julija Ejdenzon | Francja Nicolas Tranchant Florence Louis |
- Juniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 10 m | 20 lutego | Ilja Marsow | Filip Nepejchal | Grigorij Szamakow |
karabin, 10 m (druż.) | 22 lutego | Rosja Dmytro Omielianenko Kiriłł Kozjuk Andrij-Ołeg Złonkiewicz | Chorwacja Borna Petanjek Luka Štrbenac Denis Tomašević | Włochy Carmine Formichella Alexandros Chatziplis Marco Suppini |
pistolet, 10 m | 21 lutego | Anton Aristarchow | Aleksander Pietrow | Aleksander Kondraszin |
pistolet, 10 m (druż.) | 22 lutego | Rosja Anton Aristarchow Aleksander Kondraszin Aleksander Pietrow | Ukraina Maksym Horodyniec Bohdan Kirylenko Dmytro Honta | Niemcy Paul Fröhlich Jonathan Mader Robin Walter |
ruchoma tarcza, 10 m | 23 lutego | Denys Babliuk | Espen Teppdalen Nordsveen | Jowannes Margarian |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 23 lutego | Ukraina Denys Babliuk Maksym Babuszok Danyło Danilenko | Rosja Samir Chagi Pawieł Gołubiew Jegor Spieknow | Węgry István Sándor Ferenc Haris Aron Macsek |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 24 lutego | Maksym Babuszok | Danyło Danilenko | Espen Teppdalen Nordsveen |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 24 lutego | Ukraina Maksym Babuszok Danyło Danilenko Denys Babliuk | Rosja Samir Chagi Pawieł Gołubiew Jegor Spieknow | Węgry Istvan Sandor Ferenc Haris Aron Macsek |
KOBIETY | ||||
karabin, 10 m | 20 lutego | Anna Janssen | Anastasija Dierewiagina | Marija Malic |
karabin, 10 m (druż.) | 22 lutego | Niemcy Lisa Haunerdinger Anna Janssen Larissa Weindorf | Finlandia Natalia Kemppi Marianne Palo Henna Viljanen | Rosja Daria Bołdinowa Anastasija Dierewiagina Tatiana Charkowa |
pistolet, 10 m | 21 lutego | Denisa Bezdecna | Mirosława Minczewa | Jana Jenina |
pistolet, 10 m (druż.) | 22 lutego | Rosja Jana Jenina Jekaterina Czikanowa Olga Wieretielnikowa | Włochy Giulia Campostrini Maria Varicchio Margherita Veccaro | Białoruś Liubow Strałczonak Juljana Rohacz Margaryta Ramanczuk |
ruchoma tarcza, 10 m | 23 lutego | Anna Kostina | Ksenija Anufriewa | Darja Rożniatowska |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 23 lutego | Rosja Anna Kostina Ksenija Anufriewa Tatiana Bołtajewa | Ukraina Kristina Hilewycz Darja Rożniatowska Wiktorija Stecjura | Węgry Klaudia Palánki Borbála Csányi Viktória Nagy |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 24 lutego | Anna Kostina | Darja Rożniatowska | Kristina Hilewycz |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 24 lutego | Rosja Anna Kostina Ksenija Anufriewa Tatiana Bołtajewa | Ukraina Darja Rożniatowska Kristina Hilewycz Wiktorija Stecjura | Węgry Klaudia Palánki Borbála Csányi Viktória Nagy |
KONKURENCJE MIESZANE | ||||
karabin, 10 m (mikst) | 21 lutego | Rosja II Tatiana Charkowa Grigorij Szamakow | Rosja I Daria Bołdinowa Ilja Marsow | Norwegia I Jeanette Hegg Duestad Benjamin Tingsrud Karlsen |
pistolet, 10 m (mikst) | 20 lutego | Rosja I Jana Jenina Anton Aristarchow | Bułgaria II Monika Botiewa Kałojan Stamienow | Bułgaria I Mirosława Minczewa Kirił Kirow |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Reprezentacja | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 23 | 12 | 6 | 41 |
2. | Ukraina | 5 | 8 | 6 | 19 |
3. | Szwecja | 2 | 2 | 0 | 4 |
4. | Niemcy | 2 | 1 | 2 | 5 |
5. | Czechy | 1 | 1 | 0 | 2 |
Dania | 1 | 1 | 0 | 2 | |
7. | Francja | 1 | 0 | 1 | 2 |
8. | Rumunia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Turcja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Serbia | 0 | 4 | 3 | 7 |
11. | Bułgaria | 0 | 2 | 1 | 3 |
Chorwacja | 0 | 2 | 1 | 3 | |
13. | Norwegia | 0 | 1 | 2 | 3 |
14. | Finlandia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16. | Polska | 0 | 1 | 0 | 1 |
17. | Węgry | 0 | 0 | 9 | 9 |
18. | Armenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Białoruś | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugalia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Shooting Championships 10 m 2018 Results Book. esc-shooting.org. [dostęp 2021-08-07]. (ang.).