Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 m 2014
| |||
Data | 26 lutego-6 marca 2014 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Moskwa | ||
Organizator | ISSF / ESC |
Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 metrów 2014 – 43. edycja mistrzostw Europy w strzelaniu z 10 metrów, których zawody zostały rozegrane w Moskwie, w dniach 26 lutego-6 marca 2014 roku.
Klasyfikację medalową wygrała Ukraina przed Finlandią i Węgrami. Polska zajęła 6. pozycję w tej samej klasyfikacji. W ramach mistrzostw były rozgrywane również zawody drużyn mieszanych w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i z pistoletu pneumatycznego (zarówno juniorów, jak i seniorów), które nie zostały uwzględnione w klasyfikacji medalowej.
Medaliści
- Seniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 10 m | 4 marca | Ołeh Carkow | Witalij Bubnowicz | Nazar Ługiniec |
karabin, 10 m (druż.) | 4 marca | Białoruś Ilja Czarniejka Witalij Bubnowicz Juryj Szczerbacewicz | Ukraina Ołeh Carkow Siergiej Kasper Serhij Kulisz | Rosja Nazar Ługiniec Siergiej Krugłow Dienis Sokołow |
pistolet, 10 m | 5 marca | Ołeh Omelczuk | Witalij Kudzi | João Costa |
pistolet, 10 m (druż.) | 5 marca | Ukraina Ołeh Omelczuk Wiktor Bankin Dienys Kusznirow | Włochy Dino Briganti Luca Tesconi Mauro Badaracchi | Białoruś Witalij Kudzi Jauhienij Zajczyk Juryj Dauchapolau |
ruchoma tarcza, 10 m | 5 marca | Łukasz Czapla | Władisław Prianisznikow | József Sike |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 4 marca | Węgry József Sike Tamás Tasi László Boros | Rosja Michaił Azarenko Maksim Stepanow Aleksander Blinow | Finlandia Krister Holmberg Tomi-Pekka Heikkila Sami Heikkila |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 3 marca | Krister Holmberg | Władisław Prianisznikow | Emil Martinsson |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 3 marca | Finlandia Krister Holmberg Tomi-Pekka Heikkila Sami Heikkila | Rosja Michaił Azarenko Aleksander Blinow Maksim Stepanow | Węgry László Boros Tamás Tasi József Sike |
KOBIETY | ||||
karabin, 10 m | 5 marca | Julianna Miskolczi | Andrea Arsović | Ivana Maksimović |
karabin, 10 m (druż.) | 5 marca | Serbia Ivana Maksimović Andrea Arsović Dragana Todorović | Niemcy Barbara Engleder Sonja Pfeilschifter Jessica Mager | Włochy Martina Pica Petra Zublasing Sabrina Sena |
pistolet, 10 m | 4 marca | Stefanie Thurmann | Monika Karsch | Wiktorija Czajka |
pistolet, 10 m (druż.) | 4 marca | Rosja Liubow Jaskiewcz Margarita Siemienowa Jekaterina Korszunowa | Niemcy Stefanie Thurmann Monika Karsch Dordżsürengijn Mönchbajar | Francja Céline Goberville Stéphanie Tirode Sandrine Goberville |
- Juniorzy
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
MĘŻCZYŹNI | ||||
karabin, 10 m | 2 marca | Maximilian Dallinger | Władimir Maslennikow | Lorenzo Buffard |
karabin, 10 m (druż.) | 2 marca | Francja Alexis Raynaud Lorenzo Buffard Brian Baudouin | Rosja Władimir Maslennikow Jewgienij Iszczenko Władisław Fietisow | Niemcy Maximilian Dallinger Andre Link Johannes Frueh |
pistolet, 10 m | 3 marca | Pawło Korostylow | Emils Vasermanis | Alexander Kindig |
pistolet, 10 m (druż.) | 3 marca | Ukraina Pawło Korostylow Oleksij Sydorienko Witalij Jewtuszenko | Rosja Ilja Lipkin Jewgienij Borowoj Andriej Poczepko | Łotwa Lauris Strautmanis Emils Vasermanis Gvido Cvetkovs |
ruchoma tarcza, 10 m | 5 marca | Władisław Szczepotkin | Mika Kinisjarvi | Jani Suoranta |
ruchoma tarcza, 10 m (druż.) | 4 marca | Finlandia Jani Suoranta Mika Kinisjarvi Heikki Lahdekorpi | Ukraina Władisław Szczepotkin Ihor Kizyma Oleksandr Kasjanenko | Rosja Arsenij Czefonow Dmitrij Szagalin Walerij Dawydow |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 3 marca | Heikki Lahdekorpi | Mika Kinisjarvi | Jani Suoranta |
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.) | 3 marca | Finlandia Heikki Lahdekorpi Mika Kinisjarvi Jani Suoranta | Ukraina Ihor Kizyma Władisław Szczepotkin Ołeksandr Kasjanenko | Armenia Razmik Minasjan Szant Sargsjan Artur Petrosjan |
KOBIETY | ||||
karabin, 10 m | 3 marca | Vanessa Hofstetter | Tina Grünwedel | Sarah Hornung |
karabin, 10 m (druż.) | 3 marca | Szwajcaria Sarah Hornung Vanessa Hofstetter Nina Christen | Niemcy Tina Grünwedel Nina Laura Kreutzer Charlenn Bänisch | Włochy Maria Schiava Martina Ziviani Andrea Oseguera Riojas |
pistolet, 10 m | 2 marca | Anna Korakaki | Polina Konariewa | Witalina Bacaraszkina |
pistolet, 10 m (druż.) | 2 marca | Polska Klaudia Breś Joanna Tomala Agata Nowak | Rosja Witalina Bacaraszkina Margarita Łomowa Daria Łopatina | Czechy Silvie Získalová Markéta Krykorková Tereza Přibáňová |
ruchoma tarcza, 10 m | 4 marca | Veronika Major | Darja Rożniatowska | Lilit Mykyrtczian |
ruchoma tarcza, 10 m, mix | 2 marca | Veronika Major | Darja Rożniatowska | Nadija Dienhina |
Klasyfikacja medalowa
Poz. | Reprezentacja | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Ukraina | 6 | 8 | 1 | 15 |
2. | Finlandia | 5 | 2 | 3 | 10 |
3. | Węgry | 4 | 0 | 2 | 6 |
4. | Niemcy | 2 | 5 | 2 | 9 |
5. | Szwajcaria | 2 | 0 | 1 | 3 |
6. | Polska | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Rosja | 1 | 6 | 4 | 11 |
8. | Białoruś | 1 | 2 | 2 | 5 |
9. | Serbia | 1 | 1 | 1 | 3 |
10. | Francja | 1 | 0 | 2 | 3 |
11. | Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Włochy | 0 | 1 | 2 | 3 |
13. | Łotwa | 0 | 1 | 1 | 2 |
14. | Armenia | 0 | 0 | 2 | 2 |
15. | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Portugalia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Shooting Championships 10 m 2014 Results Book. esc-shooting.org. [dostęp 2021-09-16]. (ang.).