Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2004
| |||
Data | 3 – 4 stycznia 2004 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Oberhof | ||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet | Sylke Kraushaar | ||
Jedynki mężczyzn | |||
Dwójki mężczyzn | Steffen Skel | ||
Drużynowo | Niemcy
|
39. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2004 odbyły się w dniach 3 – 4 stycznia w niemieckim Oberhofie. W tym mieście mistrzostwa odbyły się już trzeci raz (wcześniej w 1979 oraz 1998). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej najlepsze były Niemcy.
Wyniki
Jedynki kobiet
Medal | Zawodniczka | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Sylke Kraushaar | Niemcy | 1:22,995 | ||
Tatjana Hüfner | Niemcy | 1:23,161 | +0,166 | |
Sylke Otto | Niemcy | 1:23,376 | +0,381 | |
4. | Barbara Niedernhuber | Niemcy | 1:23,698 | +0,703 |
5. | Sonja Manzenreiter | Austria | 1:23,705 | +0,710 |
6. | Veronika Halder | Austria | 1:23,844 | +0,849 |
7. | Anastasia Oberstolz-Antonowa | Włochy | 1:23,857 | +0,862 |
8. | Nina Reithmayer | Austria | 1:24,102 | +1,107 |
Jedynki mężczyzn
Medal | Zawodnik | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Armin Zöggeler | Włochy | 1:28,779 | ||
David Möller | Niemcy | 1:28,937 | +0,158 | |
Jaroslav Slavik | Słowacja | 1:29,130 | +0,351 | |
4. | Jan Eichhorn | Niemcy | 1:29,169 | +0,390 |
5. | Albert Diemczenko | Rosja | 1:29,329 | +0,550 |
6. | Reinhold Rainer | Włochy | 1:29,332 | +0,553 |
7. | Dennis Geppert | Niemcy | 1:29,441 | +0,662 |
8. | Rainer Margreiter | Austria | 1:29,464 | +0,685 |
Dwójki mężczyzn
Medal | Zawodnicy | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Steffen Skel/Steffen Wöller | Niemcy | 1:22,633 | ||
Christian Oberstolz/Patrick Gruber | Włochy | 1:22,855 | +0,222 | |
Andreas Linger/Wolfgang Linger | Austria | 1:23,101 | +0,468 | |
4. | Markus Schiegl/Tobias Schiegl | Austria | 1:23,153 | +0,520 |
5. | André Florschütz/Torsten Wustlich | Niemcy | 1:23,293 | +0,660 |
6. | Patric Leitner/Alexander Resch | Niemcy | 1:23,792 | +1,159 |
7. | Hans Peter Fischnaller/Klaus Kofler | Włochy | 1:23,816 | +1,183 |
8. | Michaił Kuzmicz/Juri Weselow | Rosja | 1:24,230 | +1,597 |
Drużynowe
Medal | Zawodnicy | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Jan Eichhorn/Sylke Kraushaar/Steffen Skel/Steffen Wöller | Niemcy | 2:08,035 | ||
Armin Zöggeler/Anastasia Oberstolz-Antonowa/Christian Oberstolz/Patrick Gruber | Włochy | 2:08,498 | +0,463 | |
Martin Abentung/Veronika Halder/Andreas Linger/Wolfgang Linger | Austria | 2:08,783 | +0,748 | |
4. | Jaroslav Slavik/Veronika Sabolová/Ľubomír Mick/Walter Marx | Słowacja | 2:09,043 | +1,008 |
5. | Albert Diemczenko/Aleksandra Rodionowa/Michaił Kuzmicz/Juri Weselow | Rosja | 2:09,120 | +1,085 |
6. | Juris Šics/Aiva Aparjode/Andris Šics/Sandris Bērziņš | Łotwa | 2:10,691 | +2,656 |
7. | Przemysław Pochłód/Ewelina Staszulonek/Marcin Piekarski/Krzysztof Lipiński | Polska | 2:12,029 | +3,994 |
8. | Jurij Hajduk/Natalija Jakuszenko/Oleg Żerebeskij/Roman Jazwinskij | Ukraina | 2:20,950 | +12,915 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 3 | 2 | 1 | 6 |
2. | Włochy | 1 | 2 | 0 | 3 |
3. | Austria | 0 | 0 | 2 | 2 |
4. | Słowacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Wyniki jedynek kobiet
- Wyniki jedynek mężczyzn
- Wyniki dwójek mężczyzn
- Wyniki zawodów drużynowych
- p
- d
- e