Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2021
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarze | Serbia | ||
Otwarcie | 18 sierpnia | ||
Zamknięcie (finał) | 4 września, Belgrad | ||
Liczba drużyn | 24 (z 1 konfederacji) | ||
Liczba aren | 4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 76 | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Paola Egonu | ||
| |||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2021 − XXXII edycja mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet rozgrywanych w dniach od 18 sierpnia do 4 września 2021 roku w 4 krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Tytuł mistrzowski po raz trzeci zdobyły Włoszki.
System rozgrywek
Turniej składał się z dwóch faz:
- Faza grupowa: Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Mecze toczyły się systemem kołowym (każdy z każdym). Z każdej grupy 4 najlepsze zespoły awansowały do 1/8 finału.
- Faza pucharowa: Mecze rozgrywane były systemem pucharowym (tj. jeden mecz, zwycięzca przechodzi dalej, a przegrany odpada z turnieju).
Eliminacje
Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2021 uzyskało 8 najlepszych drużyn poprzednich mistrzostw oraz gospodarze turnieju.
Pozostałych uczestników wyłonił turniej kwalifikacyjny.
Zakwalifikowane zespoły
Reprezentacja | Podstawa kwalifikacyjna | Data kwalifikacji | Liczba występów | Mistrzostwa 2019 | Najlepszy wynik |
---|---|---|---|---|---|
Serbia | Gospodarz | grudzień 2019 | 7 | 1. miejsce | (2011, 2017, 2019)[a] |
Bułgaria | Gospodarz | grudzień 2019 | 29 | 8. miejsce | (1981) |
Chorwacja[1] | Gospodarz | 22 grudnia 2019 | 13 | 11. miejsce | (1995, 1997, 1999) |
Rumunia | Gospodarz | grudzień 2019 | 25 | 13. miejsce | (1963) |
Turcja | 2. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 14 | 2. miejsce | (2003, 2019) |
Włochy | 3. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 25 | 3. miejsce | (2007, 2009) |
Polska | 4. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 30 | 4. miejsce | (2003, 2005) |
Holandia | 5. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 28 | 5. miejsce | (1995) |
Niemcy | 6. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 27 | 6. miejsce | (2011, 2013) |
Rosja | 7. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 15 | 7. miejsce | (1993, 1997, 1999, 2001, 2013, 2015)[b] |
Belgia | 9. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 10 | 9. miejsce | (2013) |
Azerbejdżan | 10. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 | 8 września 2019 | 8 | 10. miejsce | 4. miejsce (2005, 2017) |
Białoruś | zwycięzca grupy A turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 9 | 22. miejsce | 7. miejsce (2017) |
Szwecja | zwycięzca grupy B turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | 3 | brak udziału | 12. miejsce (1983) |
Grecja | zwycięzca grupy C turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 5 | 14. miejsce | 8. miejsce (1991) |
Słowacja | zwycięzca grupy D turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 4 | 12. miejsce | 9. miejsce (2003) |
Francja | zwycięzca grupy E turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | 16 | 21. miejsce | 4. miejsce (1951) |
Czechy | zwycięzca grupy F turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | 10 | brak udziału | (1993)[c] |
Szwajcaria | 2 miejsce w grupie A turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 4 | 19. miejsce | 12. miejsce (1971) |
Ukraina | 2 miejsce w grupie B turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | 8 | 17. miejsce | (1993) |
Hiszpania | 2 miejsce w grupie C turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 6 | 15. miejsce | 9. miejsce (2009) |
Finlandia | 2 miejsce w grupie D turnieju kwalifikacyjnego | 15 maja 2021 | 3 | 18. miejsce | 12. miejsce (1977, 1989) |
Węgry | 2 miejsce w grupie E turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | 17 | 20. miejsce | (1975) |
Bośnia i Hercegowina | 2 miejsce w grupie F turnieju kwalifikacyjnego | 16 maja 2021 | debiutant |
Hale sportowe
Grupa A 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Mecz o 3 miejsce Finał | Grupa B 1/8 finału Ćwierćfinały |
---|---|
Belgrad | Płowdiw |
Štark Arena | Kołodrum |
Pojemność: 18 386 | Pojemność: 6 100 |
Grupa C | Grupa D |
Zadar | Kluż-Napoka |
Dvorana Krešimira Ćosića | BTarena |
Pojemność: 8 500 | Pojemność: 10 000 |
Losowanie grup
Koszyki
Przed losowaniem fazy grupowej zespoły (z pominięciem gospodarzy) zostały przydzielone do 4 koszyków na podstawie rankingu CEV.
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Zasady losowania:
- Reprezentacje gospodarzy (Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii) zostały przydzielone do poszczególnych grup przed losowaniem.
- Drużyny z koszyków 1-4 zostały dolosowane do każdej z czterech grup.
Grupy
W wyniku losowania, które odbyło się 20 maja 2021 roku w stolicy Serbii, w Belgradzie, powstały następujące grupy[2]:
|
|
|
|
Rozgrywki[3]
Faza grupowa
Grupa A
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | Serbia | 14 | 5 | 5 (1) | 0 (0) | 15 | 2 | 7,5 | 405 | 307 | 1,319 |
2 | Rosja | 11 | 5 | 3 (0) | 2 (2) | 13 | 7 | 1,857 | 443 | 399 | 1,11 |
3 | Francja | 9 | 5 | 3 (0) | 2 (0) | 10 | 8 | 1,25 | 392 | 386 | 1,016 |
4 | Belgia | 8 | 5 | 3 (1) | 2 (0) | 10 | 8 | 1,25 | 418 | 374 | 1,118 |
5 | Bośnia i Hercegowina | 3 | 5 | 1 (0) | 4 (0) | 3 | 12 | 0,25 | 283 | 355 | 0,797 |
6 | Azerbejdżan | 0 | 5 | 0 (0) | 5 (0) | 1 | 15 | 0,067 | 282 | 402 | 0,701 |
Źródło: www-old.cev.eu (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do 1/8 finału
odpadnięcie z turnieju
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19.08 | 17:00 | Serbia | 3:0 | Bośnia i Hercegowina | 25:11 | 25:18 | 25:14 | 3500 | Raport | ||
20.08 | 17:00 | Azerbejdżan | 0:3 | Belgia | 13:25 | 24:26 | 13:25 | 100 | Raport | ||
20:00 | Rosja | 3:1 | Francja | 25:19 | 14:25 | 25:20 | 25:18 | 570 | Raport | ||
21.08 | 18:00 | Azerbejdżan | 0:3 | Bośnia i Hercegowina | 14:25 | 23:25 | 17:25 | 520 | Raport | ||
21:00 | Francja | 0:3 | Serbia | 14:25 | 13:25 | 16:25 | 4594 | Raport | |||
22.08 | 17:00 | Rosja | 3:0 | Azerbejdżan | 25:16 | 25:17 | 25:13 | 370 | Raport | ||
20:00 | Serbia | 3:0 | Belgia | 25:21 | 25:21 | 25:21 | 5800 | Raport | |||
23.08 | 17:00 | Belgia | 3:2 | Rosja | 29:31 | 21:25 | 25:13 | 25:22 | 15:11 | 270 | Raport |
20:00 | Bośnia i Hercegowina | 0:3 | Francja | 19:25 | 14:25 | 24:26 | 530 | Raport | |||
24.08 | 17:00 | Bośnia i Hercegowina | 0:3 | Belgia | 23:25 | 19:25 | 15:25 | 610 | Raport | ||
20:00 | Azerbejdżan | 0:3 | Serbia | 17:25 | 20:25 | 19:25 | 4200 | Raport | |||
25.08 | 17:00 | Francja | 3:1 | Azerbejdżan | 25:19 | 26:28 | 25:11 | 25:18 | 571 | Raport | |
20:00 | Serbia | 3:2 | Rosja | 25:22 | 25:19 | 16:25 | 24:26 | 15:10 | 7200 | Raport | |
26.08 | 17:00 | Rosja | 3:0 | Bośnia i Hercegowina | 25:12 | 25:20 | 25:19 | 560 | Raport | ||
20:00 | Belgia | 1:3 | Francja | 25:27 | 25:13 | 19:25 | 20:25 | 470 | Raport |
Grupa B
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | Bułgaria | 13 | 5 | 4 (0) | 1 (1) | 14 | 4 | 3,5 | 423 | 350 | 1,209 |
2 | Polska | 12 | 5 | 4 (0) | 1 (0) | 13 | 5 | 2,6 | 433 | 355 | 1,22 |
3 | Niemcy | 11 | 5 | 4 (1) | 1 (0) | 13 | 6 | 2,167 | 434 | 404 | 1,074 |
4 | Czechy | 6 | 5 | 2 (0) | 3 (0) | 8 | 10 | 0,8 | 402 | 418 | 0,962 |
5 | Hiszpania | 2 | 5 | 1 (1) | 4 (0) | 4 | 14 | 0,286 | 339 | 424 | 0,8 |
6 | Grecja | 1 | 5 | 0 (0) | 5 (1) | 2 | 15 | 0,133 | 335 | 415 | 0,807 |
Źródło: www-old.cev.eu (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do 1/8 finału
odpadnięcie z turnieju
- W nawiasach podano godziny meczów zgodnie z czasem środkowoeuropejskim
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18.08 | 20:30 (19:30) | Bułgaria | 3:0 | Grecja | 25:20 | 25:15 | 25:19 | 2400 | Raport | ||
19.08 | 17:30 (16:30) | Hiszpania | 1:3 | Czechy | 25:22 | 20:25 | 22:25 | 20:25 | 147 | Raport | |
20:30 (19:30) | Niemcy | 1:3 | Polska | 22:25 | 25:23 | 21:25 | 22:25 | 167 | Raport | ||
20.08 | 17:30 (16:30) | Czechy | 1:3 | Niemcy | 23:25 | 25:20 | 23:25 | 21:25 | 150 | Raport | |
20:30 (19:30) | Grecja | 0:3 | Polska | 16:25 | 20:25 | 19:25 | 180 | Raport | |||
21.08 | 17:30 (16:30) | Czechy | 1:3 | Polska | 25:20 | 15:25 | 21:25 | 18:25 | 390 | Raport | |
20:30 (19:30) | Bułgaria | 3:0 | Hiszpania | 25:12 | 25:19 | 25:21 | 2778 | Raport | |||
22.08 | 16:00 (15:00) | Grecja | 2:3 | Hiszpania | 22:25 | 26:24 | 16:25 | 25:22 | 13:15 | 400 | Raport |
19:00 (18:00) | Niemcy | 3:2 | Bułgaria | 25:23 | 16:25 | 25:21 | 18:25 | 15:10 | 2650 | Raport | |
23.08 | 17:30 (16:30) | Grecja | 0:3 | Czechy | 24:26 | 26:28 | 15:25 | 200 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Polska | 3:0 | Hiszpania | 25:15 | 25:15 | 25:8 | 200 | Raport | |||
24.08 | 17:30 (16:30) | Niemcy | 3:0 | Grecja | 25:20 | 25:17 | 25:22 | 240 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Bułgaria | 3:0 | Czechy | 26:24 | 25:12 | 25:19 | 2800 | Raport | |||
25.08 | 17:30 (16:30) | Hiszpania | 0:3 | Niemcy | 13:25 | 17:25 | 21:25 | 350 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Bułgaria | 3:1 | Polska | 18:25 | 25:21 | 25:21 | 25:23 | 3100 | Raport |
Grupa C
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | Włochy | 15 | 5 | 5 (0) | 0 (0) | 15 | 1 | 15 | 402 | 297 | 1,354 |
2 | Chorwacja | 12 | 5 | 4 (0) | 1 (0) | 12 | 4 | 3 | 373 | 322 | 1,158 |
3 | Białoruś | 7 | 5 | 3 (2) | 2 (0) | 9 | 10 | 0,9 | 396 | 417 | 0,95 |
4 | Węgry | 5 | 5 | 1 (0) | 4 (2) | 8 | 13 | 0,615 | 439 | 470 | 0,934 |
5 | Słowacja | 4 | 5 | 1 (0) | 4 (1) | 7 | 13 | 0,538 | 424 | 461 | 0,92 |
6 | Szwajcaria | 2 | 5 | 1 (1) | 4 (0) | 4 | 14 | 0,286 | 367 | 434 | 0,846 |
Źródło: www-old.cev.eu (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do 1/8 finału
odpadnięcie z turnieju
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19.08 | 17:00 | Chorwacja | 3:0 | Szwajcaria | 25:20 | 25:19 | 25:21 | 1000 | Raport | ||
20.08 | 17:15 | Włochy | 3:0 | Białoruś | 25:20 | 25:18 | 25:16 | 350 | Raport | ||
20:15 | Węgry | 3:1 | Słowacja | 25:20 | 25:23 | 20:25 | 25:18 | 400 | Raport | ||
21.08 | 17:00 | Białoruś | 0:3 | Chorwacja | 19:25 | 23:25 | 15:25 | 400 | Raport | ||
20:00 | Węgry | 2:3 | Szwajcaria | 25:22 | 23:25 | 27:29 | 25:23 | 11:15 | 250 | Raport | |
22.08 | 17:00 | Chorwacja | 3:0 | Słowacja | 25:21 | 25:14 | 25:13 | 500 | Raport | ||
20:00 | Włochy | 3:0 | Węgry | 25:16 | 25:15 | 25:19 | 200 | Raport | |||
23.08 | 17:15 | Słowacja | 1:3 | Włochy | 19:25 | 18:25 | 27:25 | 17:25 | 150 | Raport | |
20:15 | Szwajcaria | 0:3 | Białoruś | 23:25 | 15:25 | 15:25 | 150 | Raport | |||
24.08 | 17:00 | Węgry | 1:3 | Chorwacja | 19:25 | 25:21 | 17:25 | 21:25 | 500 | Raport | |
20:00 | Szwajcaria | 1:3 | Słowacja | 25:21 | 14:25 | 19:25 | 22:25 | 200 | Raport | ||
25.08 | 18:00 | Białoruś | 3:2 | Węgry | 20:25 | 14:25 | 25:16 | 25:23 | 15:12 | 100 | Raport |
21:00 | Chorwacja | 0:3 | Włochy | 15:25 | 23:25 | 14:25 | 1000 | Raport | |||
26.08 | 17:00 | Słowacja | 2:3 | Białoruś | 25:18 | 25:23 | 23:25 | 28:30 | 12:15 | 100 | Raport |
20:00 | Włochy | 3:0 | Szwajcaria | 25:17 | 25:18 | 27:25 | 250 | Raport |
Grupa D
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W (3:2) | P (2:3) | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | Turcja | 15 | 5 | 5 (0) | 0 (0) | 15 | 1 | 15 | 405 | 298 | 1,359 |
2 | Holandia | 12 | 5 | 4 (0) | 1 (0) | 12 | 4 | 3 | 387 | 288 | 1,344 |
3 | Ukraina | 9 | 5 | 3 (0) | 2 (0) | 9 | 7 | 1,286 | 359 | 346 | 1,038 |
4 | Szwecja | 5 | 5 | 2 (1) | 3 (0) | 6 | 11 | 0,545 | 358 | 393 | 0,911 |
5 | Finlandia | 4 | 5 | 1 (0) | 4 (1) | 6 | 13 | 0,462 | 377 | 450 | 0,838 |
6 | Rumunia | 0 | 5 | 0 (0) | 5 (0) | 3 | 15 | 0,2 | 330 | 441 | 0,748 |
Źródło: www-old.cev.eu (ang.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do 1/8 finału
odpadnięcie z turnieju
- W nawiasach podano godziny meczów zgodnie z czasem środkowoeuropejskim
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18.08 | 20:30 (19:30) | Rumunia | 1:3 | Turcja | 25:23 | 10:25 | 20:25 | 17:25 | 3500 | Raport | |
19.08 | 16:00 (15:00) | Szwecja | 3:2 | Finlandia | 24:26 | 17:25 | 25:19 | 27:25 | 15:13 | 560 | Raport |
19:00 (18:00) | Holandia | 3:0 | Ukraina | 25:17 | 25:12 | 25:22 | 560 | Raport | |||
20.08 | 17:30 (16:30) | Finlandia | 0:3 | Holandia | 10:25 | 10:25 | 18:25 | 550 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Turcja | 3:0 | Ukraina | 25:14 | 25:19 | 26:24 | 310 | Raport | |||
21.08 | 17:30 (16:30) | Finlandia | 1:3 | Ukraina | 19:25 | 23:25 | 28:26 | 22:25 | 666 | Raport | |
20:30 (19:30) | Rumunia | 0:3 | Szwecja | 21:25 | 17:25 | 16:25 | 3550 | Raport | |||
22.08 | 17:30 (16:30) | Turcja | 3:0 | Szwecja | 31:29 | 25:21 | 25:11 | 850 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Holandia | 3:1 | Rumunia | 25:12 | 25:27 | 25:17 | 25:14 | 2500 | Raport | ||
23.08 | 17:30 (16:30) | Ukraina | 3:0 | Szwecja | 25:23 | 25:17 | 25:20 | 250 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Turcja | 3:0 | Finlandia | 25:19 | 25:12 | 25:15 | 230 | Raport | |||
24.08 | 17:30 (16:30) | Holandia | 0:3 | Turcja | 21:25 | 21:25 | 20:25 | 850 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Rumunia | 1:3 | Finlandia | 25:18 | 22:25 | 22:25 | 22:25 | 3600 | Raport | ||
25.08 | 17:30 (16:30) | Szwecja | 0:3 | Holandia | 21:25 | 20:25 | 13:25 | 350 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Rumunia | 0:3 | Ukraina | 15:25 | 17:25 | 11:25 | 1650 | Raport |
Faza pucharowa
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
Turcja | 3 | |||||||||||||||||
Czechy | 1 | |||||||||||||||||
Turcja | 3 | |||||||||||||||||
Polska | 0 | |||||||||||||||||
Polska | 3 | |||||||||||||||||
Ukraina | 1 | |||||||||||||||||
Turcja | 1 | |||||||||||||||||
Serbia | 3 | |||||||||||||||||
Serbia | 3 | |||||||||||||||||
Węgry | 0 | |||||||||||||||||
Serbia | 3 | |||||||||||||||||
Francja | 1 | |||||||||||||||||
Chorwacja | 2 | |||||||||||||||||
Francja | 3 | |||||||||||||||||
Serbia | 1 | |||||||||||||||||
Włochy | 3 | |||||||||||||||||
Bułgaria | 2 | |||||||||||||||||
Szwecja | 3 | |||||||||||||||||
Szwecja | 0 | |||||||||||||||||
Holandia | 3 | |||||||||||||||||
Holandia | 3 | |||||||||||||||||
Niemcy | 1 | |||||||||||||||||
Holandia | 1 | |||||||||||||||||
Włochy | 3 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Włochy | 3 | |||||||||||||||||
Belgia | 1 | |||||||||||||||||
Włochy | 3 | Turcja | 3 | |||||||||||||||
Rosja | 0 | Holandia | 0 | |||||||||||||||
Rosja | 3 | |||||||||||||||||
Białoruś | 1 | |||||||||||||||||
1/8 finału
- W nawiasach podano godziny meczów zgodnie z czasem środkowoeuropejskim
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Płowdiw (Grupa B i D) | |||||||||||
28.08 | 17:30 (16:30) | Holandia | 3:1 | Niemcy | 25:22 | 23:25 | 25:19 | 25:23 | 670 | Raport | |
20:30 (19:30) | Bułgaria | 2:3 | Szwecja | 25:12 | 21:25 | 22:25 | 25:14 | 17:19 | 3000 | Raport | |
29.08 | 17:30 (16:30) | Turcja | 3:1 | Czechy | 25:13 | 22:25 | 25:14 | 25:13 | 1850 | Raport | |
20:30 (19:30) | Polska | 3:1 | Ukraina | 21:25 | 25:21 | 25:22 | 25:17 | 320 | Raport | ||
Belgrad (Grupa A i C) | |||||||||||
29.08 | 17:00 | Chorwacja | 2:3 | Francja | 25:16 | 21:25 | 25:22 | 22:25 | 12:15 | 820 | Raport |
20:00 | Serbia | 3:0 | Węgry | 25:20 | 25:19 | 25:17 | 6350 | Raport | |||
30.08 | 17:00 | Włochy | 3:1 | Belgia | 25:14 | 23:25 | 25:17 | 25:12 | 380 | Raport | |
20:00 | Rosja | 3:1 | Białoruś | 27:25 | 25:20 | 19:25 | 25:23 | 615 | Raport |
Ćwierćfinały
- W nawiasach podano godziny meczów zgodnie z czasem środkowoeuropejskim
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Płowdiw | |||||||||||
31.08 | 17:30 (16:30) | Szwecja | 0:3 | Holandia | 25:27 | 16:25 | 19:25 | 450 | Raport | ||
20:30 (19:30) | Turcja | 3:0 | Polska | 25:18 | 25:14 | 25:23 | 2300 | Raport | |||
Belgrad | |||||||||||
01.09 | 17:00 | Włochy | 3:0 | Rosja | 25:20 | 25:8 | 25:15 | 1200 | Raport | ||
20:00 | Serbia | 3:1 | Francja | 22:25 | 25:18 | 25:7 | 25:20 | 6750 | Raport |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgrad | |||||||||||
03.09 | 17:00 | Turcja | 1:3 | Serbia | 34:32 | 26:28 | 23:25 | 13:25 | 7300 | Raport | |
20:00 | Holandia | 1:3 | Włochy | 19:25 | 17:25 | 25:16 | 18:25 | 2300 | Raport |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgrad | |||||||||||
04.09 | 17:00 | Turcja | 3:0 | Holandia | 25:20 | 25:19 | 25:23 | 3600 | Raport |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgrad | |||||||||||
04.09 | 20:00 | Serbia | 1:3 | Włochy | 26:24 | 22:25 | 19:25 | 11:25 | 20565 | Raport |
Nagrody indywidualne
MVP | Najlepsze środkowe | Najlepsze przyjmujące | Najlepsza atakująca | Najlepsza rozgrywająca | Najlepsza libero |
---|---|---|---|---|---|
Paola Egonu | Eda Erdem Anna Danesi | Miriam Sylla Elena Pietrini | Tijana Bošković | Alessia Orro | Monica De Gennaro |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | |
---|---|---|
Włochy | ||
Serbia | ||
Turcja | ||
4. | Holandia | |
Wyeliminowani w ćwierćfinale | ||
5. | Polska | |
6. | Rosja | |
7. | Francja | |
8. | Szwecja | |
Wyeliminowani w 1/8 finału | ||
9. | Bułgaria | |
10. | Chorwacja | |
11. | Niemcy | |
12. | Ukraina | |
13. | Belgia | |
14. | Białoruś | |
15. | Czechy | |
16. | Węgry | |
Wyeliminowani w fazie grupowej | ||
17. | Słowacja | |
18. | Finlandia | |
19. | Bośnia i Hercegowina | |
20. | Hiszpania | |
21. | Szwajcaria | |
22. | Grecja | |
23. | Rumunia | |
24. | Azerbejdżan |
Uwagi
- ↑ Nie włączając reprezentacji Serbii i Czarnogóry oraz Jugosławii.
- ↑ Nie włączając reprezentacji Związku Radzieckiego.
- ↑ Nie włączając reprezentacji Czechosłowacji.