Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2018
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2018 odbyły się w dniach 8–10 czerwca 2018 roku w stolicy Serbii Belgradzie.
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 6 | 5 | 4 | 15 |
2 | Niemcy | 4 | 5 | 2 | 11 |
3 | Rosja | 3 | 6 | 3 | 12 |
4 | Białoruś | 3 | 5 | 1 | 9 |
5 | Hiszpania | 3 | 1 | 3 | 7 |
6 | Czechy | 3 | 0 | 0 | 3 |
7 | Polska | 2 | 1 | 4 | 7 |
8 | Portugalia | 2 | 1 | 1 | 4 |
9 | Serbia | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Francja | 1 | 1 | 0 | 2 |
Rumunia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
12 | Gruzja | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Ukraina | 0 | 2 | 3 | 5 |
14 | Słowacja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Litwa | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Belgia | 0 | 0 | 2 | 2 |
Włochy | 0 | 0 | 2 | 2 | |
18 | Dania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mołdawia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norwegia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 30 | 31 | 30 | 91 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Zaza Nadiradze | 0:39,200 | Iwan Sztyl | 0:39,224 | Artsem Kozyr | 0:39,468 |
C-1 500 m | Martin Fuksa | 1:47,404 | Sebastian Brendel | 1:47,659 | Oleg Tarnovskyi | 1:48,454 |
C-1 1000 m | Martin Fuksa | 3:46,723 | Sebastian Brendel | 3:46,810 | Carlo Tacchini | 3:51,916 |
C-1 5000 m | ||||||
C-2 200 m | Rosja Alexander Kovalenko Iwan Sztyl | 0:35,919 | Białoruś Hleb Saladukha Dzianis Makhlai | 0:36,139 | Polska Arsen Śliwiński Michał Łubniewski | 0:36,475 |
C-2 500 m | Rumunia Leonid Carp Victor Mihalachi | 1:38,165 | Rosja Pawieł Pietrow Michaił Pawłow | 1:38,945 | Ukraina Dmytro Janczuk Taras Miszczuk | 1:38,985 |
C-2 1000 m | Niemcy Yul Oeltze Peter Kretschmer | 3:25,041 | Rumunia Leonid Carp Victor Mihalachi | 3:25,481 | Hiszpania Sergio Vallejo Adrián Sieiro | 3:27,414 |
C-4 500 m | Rosja Pawieł Pietrow Wiktor Melantiew Michaił Pawłow Iwan Sztyl | 1:29,155 | Ukraina Jurij Wandiuk Ołeh Borowyk Andrij Rybaczok Ołeksandr Siwkow | 1:30,941 | Polska Wiktor Głazunow Michał Łubniewski Arsen Śliwiński Marcin Grzybowski | 1:31,008 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Carlos Garrote | 0:34,655 | Arturas Seja | 0:34,783 | Marko Dragosavljevic | 0:34,801 |
K-1 500 m | Josef Dostál | 1:36,398 | Ołeh Kucharyk | 1:37,333 | Fernando Pimenta | 1:37,393 |
K-1 1000 m | Fernando Pimenta | 3:29,200 | Bálint Kopasz | 3:29,480 | Max Rendschmidt | 3:31,520 |
K-1 5000 m | Max Hoff | 20:27,960 | Fernando Pimenta | 20:38,790 | Eivind Vold | 20:50,610 |
K-2 200 m | Hiszpania Saul Craviotto Rivero Cristian Toro | 0:31,250 | Serbia Nebojsa Grujic Marko Novakovic | 0:31,388 | Węgry Márk Balaska Balazs Birkas | 0:31,600 |
K-2 500 m | Węgry Milán Mozgi Tamas Somoracz | 1:27,500 | Hiszpania Marcus Walz Rodrigo Germade | 1:27,630 | Rosja Jurij Postrygaj Wasilij Pogreban | 1:27,630 |
K-2 1000 m | Serbia Marko Tomićević Milenko Zorić | 3:04,940 | Niemcy Max Hoff Marcus Gross | 3:06,206 | Hiszpania Francisco Cubelos Íñigo Peña | 3:06,750 |
K-4 500 m | Hiszpania Saúl Craviotto Marcus Walz Cristian Toro Rodrigo Germade | 1:18,559 | Niemcy Max Rendschmidt Tom Liebscher Ronald Rauhe Max Lemke | 1:18,573 | Węgry Sándor Tótka Miklós Dudás Péter Molnár István Kuli | 1:19,939 |
K-4 1000 m | Białoruś Kiryl Nikitsin Vitaliy Bialko Ilya Fedarenka Raman Piatruszenka | 2:48,841 | Słowacja Samuel Baláž Gábor Jakubik Milan Frana Tibor Linka | 2:49,491 | Hiszpania Javier Hernanz Aitor Gorrotxategi Pelayo Roza Ruben Millan | 2:49,701 |
Kobiety
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Olesia Romaszenko | 0:45,726 | Dorota Borowska | 0:46,222 | Virág Balla | 0:46,470 |
C-1 500 m | Alena Nazdrova | 2:03,053 | Kseniia Kurach | 2:05,013 | Liudmyla Luzan | 2:07,173 |
C-1 5000 m | ||||||
C-2 200 m | Węgry Virág Balla Kincsö Takács | 0:42,730 | Białoruś Alena Nazdrowa Kamila Bobr | 0:43,247 | Rosja Irina Andrejewa Olesia Romaszenko | 0:43,374 |
C-2 500 m | Węgry Virág Balla Kincső Takács | 1:55,678 | Białoruś Nadzieja Makarczanka Volha Klimava | 1:56,238 | Rosja Irina Andreeva Olesia Romasenko | 1:56,987 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Marta Walczykiewicz | 0:39,697 | Danuta Kozák | 0:40,023 | Emma Jørgensen | 0:40,199 |
K-1 500 m | Danuta Kozák | 1:47,742 | Wolha Chudzienka | 1:48,762 | Anna Puławska | 1:50,518 |
K-1 1000 m | Nina Krankemann | 3:57,229 | Tamara Takács | 3:57,355 | Karin Johansson | 4:02,645 |
K-1 5000 m | ||||||
K-2 200 m | Portugalia Teresa Portela Joana Vasconcelos | 0:37,055 | Rosja Natalia Podolskaja Wiera Sobetowa | 0:37,083 | Polska Dominika Włodarczyk Katarzyna Kołodziejczyk | 0:37,147 |
K-2 500 m | Francja Manon Hostens Sarah Guyot | 1:39,257 | Węgry Erika Medveczky Tamara Csipes | 1:39,447 | Belgia Hermien Peters Lize Broekx | 1:40,412 |
K-2 1000 m | Polska Justyna Iskrzycka Paulina Paszek | 3:31,645 | Niemcy Sarah Brüßler Melanie Gebhardt | 3:31,915 | Węgry Noémi Pupp Tamara Csipes | 3:36,271 |
K-4 500 m | Węgry Anna Kárász Erika Medveczky Danuta Kozák Dóra Bodonyi | 1:28,933 | Białoruś Alina Swita Nadzieja Lapieszka Maryna Litwinczuk Wolha Chudzienka | 1:30,067 | Rosja Kira Stepanova Wiera Sobetowa Swietłana Chernigowskaja Anastazja Panczenko | 1:30,553 |
Bibliografia
- Wyniki mężczyzn the-sports.org (ang.)
- Wyniki kobiet the-sports.org (ang.)