Mistrzostwa Ameryki Południowej Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce 2010
20. Mistrzostwa Ameryki Południowej Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców, którzy nie ukończyli 18 lat, które odbyły się w Santiago 9 i 10 października 2010 roku. Organizatorem zawodów była Południowoamerykańska Konfederacja Lekkoatletyczna.
Rezultaty
CR - rekord mistrzostw | AYR - rekord Ameryki Południowej juniorów młodszych | NR - rekord kraju | w – wynik uzyskany przy zbyt korzystnym wietrze |
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Mateo Edward | 10.65w | Rodrigo Rocha | 10.77w | Caio dos Santos | 10.80w |
Bieg na 200 m | António Rodrigues | 21.48 | Mateo Edward | 21.78 | Rodrigo Rocha | 21.90 |
Bieg na 400 m | Leandro De Araújo | 47.87 | Diego Palomeque | 47.89 | Edmundo Díaz | 48.80 |
Bieg na 800 m | Joseilton Cunha | 1:50.6 CR | Maicon Dos Santos | 1:51.1 | Alejandro Peirano | 1:53.8 |
Bieg na 1500 m | Carlos Díaz | 4:12.11 | Vanilso Silva | 4:14.81 | Michael Villanueva | 4:16.87 |
Bieg na 3000 m | Marcos Guamán | 8:52.80 | ||||
Bieg na 110 m przez płotki | Patricio Colarte | 14.08 | Claudinei Oliveira | 14.21 | Lucas Carvalho | 14.26 |
Bieg na 400 m przez płotki | Alfredo Sepúlveda | 53.6 | Wesley Martins | 54.1 | Mauricio Barrios | 54.6 |
Bieg na 2000 m z przeszkodami | Ioran Etchechury | 6:10.21 | William Díaz | 6:12.83 | Luiz Nunes | 6:14.61 |
Sztafeta szwedzka | Brazylia | 1:54.06 | Peru Kevin Centty Marcelo Huaroto Andy Martínez Edmundo Díaz | 1:56.70 | Kolumbia | 1:56.71 |
Chód na 10000 m | Eider Arévalo | 40:27.95 | Marco Antonio Rodríguez | 47:00.84 | Sergio Carrillo | 47:36.92 |
Skok wzwyż | Almir dos Santos | 2.00 | Felipe Hickmann | 1.97 | Eure Ańez | 1.94 |
Skok o tyczce | Thiago da Silva | 5.10 | Heberth Gómez | 5.05 | Giovani Gattei | 4.20 |
Skok w dal | Douglas Selestrino | 7.42 | Jadson Silva | 7.36 | Leandro Monje | 6.90 |
Trójskok | Henrique Da Silva | 15.16 | Paulo Oliveira | 15.13 | Divie Murillo | 14.41 |
Pchnięcie kulą | Joaquín José Ballivian | 20.53 CR AYR | Jhon Zea | 17.86 | Daniel Castillo | 17.26 |
Rzut dyskiem | Felipe Lorenzon | 58.74 CR | Alejandro Copete | 54.23 | Joaquín José Ballivian | 53.99 |
Rzut młotem | Fabian Serna | 71.77 | Jonatan Gras | 67.11 | Hevertt Álvarez | 66.47 |
Rzut oszczepem | Braian Toledo | 85.32 CR | Edgar Landazuri | 68.13 | Paulo da Silva | 67.05 |
Ośmiobój | Lucas Conceiçâo | 5625 pkt. | Sergio Vilchez | 5565 pkt. | Jorge Vergara | 5223 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Isidora Jiménez | 11.92 | Jéssica Carolina dos Reis | 12.00 | Ramona van der Vloot | 12.12 |
Bieg na 200 m | Isidora Jiménez | 24.30 | Selene Cevallos | 24.41 | Ramona van der Vloot | 24.45 |
Bieg na 400 m | Evelis Aguilar | 55.64 | Lorayna Lima | 57.33 | Lourdes Dallazem | 57.83 |
Bieg na 800 m | Ana Funes | 2:10.96 | Rosa Escobar | 2:13.93 | Jennifer Méndez | 2:14.00 |
Bieg na 1500 m | Érika Lima | 4:36.31 | Pamela Méndez | 4:48.48 | Adriely Rodrigues | 4:50.84 |
Bieg na 3000 m | Andrea Torres | 10:01.41 | Jessica Soares | 10:03.63 | Inga Charo | 10:12.65 |
Bieg na 100 m przez płotki | Trinidad León | 14.63 | Natalia Pinzon | 14.64 | Narvelis Rengel | 14.68 |
Bieg na 400 m przez płotki | Natania Habitxreiter | 62.09 | Belen Casetta | 62.48 | Karen Palomeque | 62.67 |
Bieg na 2000 m z przeszkodami | July da Silva | 7:09.16 | Luz Mery Rojas | 7:12.04 | Ana Pacheco | 7:18.07 |
Sztafeta szwedzka | Brazylia | 2:11.98 | Kolumbia | 2:12.47 | Chile | 2:13.58 |
Chód na 5000 m | Yuli Capcha | 22:33.63 CR AYR | Kimberly García | 23:25.76 | Ana Karina Bustos | 23:52.55 |
Skok wzwyż | Betsabée Páez | 1.75 =CR | Mariana da Silva | 1.72 | Mariana Rojas | 1.72 |
Skok o tyczce | Angie Hernández | 3.80 | Isvianky Zerpa | 3.50 | Macarena Fuica | 3.45 |
Skok w dal | Jéssica Carolina dos Reis | 6.01 | Andressa Fidelis | 5.60 | Mayra Chila | 5.56 |
Trójskok | Aline do Nascimento | 12.21 | Miriam Reyes | 12.17 | Mayra Chila | 12.03 |
Rzut dyskiem | Esthefania da Costa | 48.22 CR | Maia Varela | 43.15 | Ivana Gallardo | 39.48 |
Rzut młotem | Paola Miranda | 49.44 NR | Giuliana Piva | 48.97 | Daniela Gómez | 46.61 |
Rzut oszczepem | María Mello | 42.42 NR | Fátima Luján Pavón | 41.66 | Rocio Sabadini | 40.67 |
Siedmiobój | Tamara de Souza | 5347 pkt. AYR | Amanda Tomaz | 4377 pkt. | Alejandra Waidele | 4168 pkt. |
Bibliografia
- EduardoE. Biscayart EduardoE., Toledo, Arévalo and Ballivián shine at South American Youth Championships [online], iaaf.org [dostęp 2010-10-18] [zarchiwizowane z adresu 2012-08-04] (ang.).
- South American Youth Championships 2010. wjah.co.uk. [dostęp 2016-03-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-31)]. (ang.).
- SAmC Santiago de Chile CHI 9 - 10 October 2010 [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-10-29] (ang.).