Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów Juniorów w Lekkoatletyce 2010
18. Mistrzostwa Ameryki Środkowej i Karaibów Juniorów w Lekkoatletyce – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbyły się na Estadio Olímpico Félix Sánchez w Santo Domingo na Dominikanie od 2 do 4 lipca 2010.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Bernardo Breads | 10,64 | Jason Rogers | 10,66 | Sabian Cox | 10,68 |
Bieg na 200 m | Moriba Morain | 21.26 | Brandon Tomlinson | 21.58 | Arturo Ramírez | 21.71 |
Bieg na 400 m | Omar Longart | 46.75 | Luguelín Santos | 46.94 | Deon Lendore | 47.16 |
Bieg na 800 m | Shaquille Dill | 1:52.92 | Henry Stevens-Carty | 1:53.74 | Christopher Sandoval | 1:54.23 |
Bieg na 1500 m | Kemoy Campbell | 3:52.13 | Erick Estrada | 3:52.92 | Christopher Sandoval | 3:53.30 |
Bieg na 5000 m | Fernando Román | 15:35.68 | Diego Bautista | 15:43.20 | Delohnni Nicol-Samuel | 16:05.68 |
Bieg na 110 m przez płotki | Greggmar Swift | 13.90 | Stefan Fennell | 14.07 | Raymundo Domínguez | 14.34 |
Bieg na 400 m przez płotki | Jehue Gordon | 50.26 | Leslie Murray | 51.45 | Juan Pablo Martínez | 52.01 |
Sztafeta 4 x 100 m | Trynidad i Tobago Jamol James Sabian Cox Moriba Morain Shermund Allsop | 39.77 | Jamajka Bernado Breads Julian Forte Jeffrey Josephs Brandon Tomlinson | 40.07 | Dominikana Enamnuel Brioso Lewis Gonnel Jorge Ortíz Andimin Santana | 40.36 |
Sztafeta 4 x 400 m | Trynidad i Tobago Kishon Dempster Deon Lendore Osei Alleyne-Forte Jehue Gordon | 3:08.19 | Jamajka Jermaine Gayle Dwayne Extol Naseive Denton Demar Murray | 3:09.18 | Dominikana Luguelín Santos Josue Beltre Juan Pablo Martínez Joel Mejía | 3:10.55 |
Chód na 10 000 m | Cristian Gómez | 45:45.36 | Luis López | 47:09.40 | Gabriel Calvo | 49:33.38 |
Skok wzwyż | Jeffrey Burgos | 2.14 | Raymond Higgs | 2.11 | Troy Bullard | 2.08 |
Skok o tyczce | Roberto Patiño | 4.50 | Emmanuel Rivera | 4.35 | Devon Dobson | 4.00 |
Skok w dal | Kamal Fuller | 7.56 | Jeffrey Burgos | 7.40 | Raymond Higgs | 7.35 |
Trójskok | Elton Walcott | 15.42 | Alberto Álvarez | 15.21 | Jason Castro | 14.87 |
Pchnięcie kulą | Chad Wright | 18.32 | Robert Collingwood | 17.75 | Quincy Wilson | 17.43 |
Rzut dyskiem | Quincy Wilson | 62.93 | Chad Wright | 60.52 | Travis Smikle | 57.20 |
Rzut młotem | Enrique Gaitán | 56.47 | Alexis Figueroa | 56.15 | José Gaticia | 53.97 |
Rzut oszczepem | Keshorn Walcott | 67.01 | David Ocampo | 63.44 | Kenny Méndez | 62.40 |
Dziesięciobój | Gustavo Morua | 6861 pkt. | Ricardo Herrada | 6158 pkt. | Tre Adderley | 5373 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Seidatha Palmer | 11.88 | Fany Chalas | 11.97 | Diandra Gilbert | 12.01 |
Bieg na 200 m | Allison Peter | 23.32 | Kai Selvon | 23.42 | Fany Chalas | 23.94 |
Bieg na 400 m | Chantel Malone | 53.10 | Janieve Russell | 53.68 | Rashan Brown | 53.76 |
Bieg na 800 m | Natoya Goule | 2:07.20 | Alena Brooks | 2:09.29 | Jessica James | 2:09.80 |
Bieg na 1500 m | Sharlene Nickle | 4:44.39 | Maria Mencebo | 4:44.40 | Mackola Joseph | 4:45.80 |
Bieg na 3000 m | Vianney Villanueva | 10:24.38 | Azucena Rodríguez | 10:28.89 | Yordania Díaz | 10:55.10 |
Bieg na 100 m przez płotki | Danielle Williams | 14.11 | Ivanique Kemp | 14.35 | Natshalie Isaac | 14.60 |
Bieg na 400 m przez płotki | Ristananna Tracey | 58.59 | Danielle Dowie | 58.94 | Gabriela Cumberbatch | 59.44 |
Sztafeta 4 x 100 m | Jamajka Seidatha Palmer Danielle Williams Yanique Ellington Diandra Gilbert | 45.03 | Bahamy V'Alonee Robinson Ivanique Kemp Rashan Brown Katrina Seymour | 45.54 | Trynidad i Tobago Breanna Gomes Kai Selvon T'Keyah Dumoy Gabriela Cumberbatch | 45.55 |
Sztafeta 4 x 400 m | Jamajka Jodi-Ann Muir Janieve Russell Danielle Dowie Ristananna Tracey | 3:34.41 | Trynidad i Tobago Sparkle Mc Knight Gabriela Cumberbatch Kai Selvon Alena Brooks | 3:38.49 | Bahamy Katrina Seymour Devinn Cartwright Anthonique Strachan Rashan Brown | 3:38.81 |
Skok wzwyż | Massiel Jiménez | 1.79 | Alysbeth Félix | 1.73 | Peta-Gaye Reid | 1.73 |
Skok w dal | Meruska Eduarda | 6.13 | Chantel Malone | 6.10 | Rochelle Farquharson | 5.86 |
Trójskok | Yudelsy González | 12.52 | Janelle McCleod | 12.44 | Rochelle Farquharson | 12.03 |
Pchnięcie kulą | Cecilia Dzul | 14.84 | Candicea Bernard | 12.73 | Racquel Williams | 12.60 |
Rzut dyskiem | Ashlee Smith | 47.32 | Candicea Bernard | 46.93 | Ana González | 45.58 |
Rzut młotem | Ana Sánchez | 51.90 | Karla Cartagena | 44.74 | Keyshla Luna | 43.79 |
Rzut oszczepem | Betzabet Menéndez | 48.35 | Milagros Montes | 42.43 | Génova Arias | 41.19 |
Siedmiobój | Ana Maria Porras | 4534 pkt. | Milagros Montes | 4302 pkt. | Kanishque Todman | 3548 pkt. |
Bibliografia
- Central American and Caribbean Junior Championships 2010. wjah.co.uk. [dostęp 2016-03-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-31)]. (ang.).
- Javier ClaveloJ.C. Robinson Javier ClaveloJ.C., Juniors ready for Moncton as Jamaica dominates CAC Junior Champs [online], iaaf.org [dostęp 2012-10-02] (ang.).