Mistrzostwa świata teamów open transnational w brydżu sportowym
Mistrzostwa świata teamów open transnational – turniej rozgrywany w czasie półfinałów i finałów Bermuda Bowl, Venice Cup oraz D’Orsi Seniors Bowl. Drużyny mogą składać się zarówno z zawodników z różnych krajów, a nawet takich, którzy nie byli uczestnikami rund eliminacyjnych. W początkowej fazie rozgrywany jest turniej na dochodzenie (barometr, szwajcarski). Następnie 8 najlepszych drużyn rozgrywa mecze systemem pucharowym[1].
Zwycięzcy
Rok | Drużyny | Miejsce | Skład drużyny |
---|---|---|---|
9., 16-29 września 2013, Nosa Dua, Indonezja[2] | |||
2013 | 22 | 1. | Stany Zjednoczone Gordon: David Berkowitz, Mark Gordon, Jacek Pszczoła, Pratap Rajadhyaksha, Michael Seamon, Alan Sontag |
2. | Chiny SAIC VW: Dai Jianming, Hu Maoyuan, Liu Yiqian, Shao Zijian, Yang Lixin, Zhuang Zejun | ||
3. | Holandia White House: Jan Jansma, Gert-Jan Paulissen, Richard Ritmeijer, Magdaléna Tichá | ||
8. 15-29 października 2011, Veldhoven, Holandia[3][4] | |||
2011 | 152 | 1. | Izrael Israel Juniors Allon Birman, Lotan Fiszer, Gal Gerstner, Moshe Meyuchas, Deror Padon |
2. | Australia OZ Open Nabil Edgtto, John Paul Gosney, Hugh Grosvenor, Sartaj Hans, Tony Nunn, George Bilski | ||
3. | Rosja Parimatch Andriej Gromow, Jurij Chiuppenen, Jurij Chochłow, Wadim Chołomiejew, Michaił Krasnosielski, Gieorgij Matuszko | ||
7. 29 sierpnia – 12 września 2009, São Paulo, Brazylia[5][6] | |||
2009 | 68 | 1. | Polska Norwegia Francja Zimmermann Cezary Balicki (POL), Geir Helgemo (NOR), Tor Helness (NOR), Franck Multon (FRA), Pierre Zimmermann (FRA), Adam Żmudziński (POL) |
2. | Polska Stany Zjednoczone Apreo Logistic Poland Krzysztof Buras (POL), Piotr Gawryś (POL), Jacek Kalita (POL), Krzysztof Kotorowicz (POL), Grzegorz Narkiewicz (POL), Jacek Pszczoła (POL) | ||
3. | Niemcy Deutschland Michael Gromoeller, Andreas Kirmse, Josef Piekarek, Alexander Smirnov | ||
6. 29 września – 13 października 2007, Szanghaj, Chiny[7][8] | |||
2007 | 148 | 1. | Francja Włochy Szwajcaria Zimmermann Michel Bessis (FRA), Thomas Bessis (FRA), Fulvio Fantoni (ITA), Franck Multon (FRA), Claudio Nunes (ITA), Pierre Zimmermann (SUI) |
2. | Polska Rosja Russia Cezary Balicki (POL), Aleksandr Dubinin (RUS), Andriej Gromow (RUS), Wiktorija Gromowa (RUS), Tatjana Ponomariowa (RUS), Adam Żmudziński (POL) | ||
3. | Niemcy Polska Germany Open Tomek Gotard (GER), Jacek Leśniczak (POL), Josef Piekarek (GER), Alexander Smirnov (GER) | ||
5. 22 października – 5 listopada 2005, Estoril, Portugalia[9][10] | |||
2005 | 134 | 1. | Stany Zjednoczone Polska Schneider Grant Baze (USA), Piotr Gawryś (POL), Marcin Leśniewski (POL), Peter Schneider (USA) |
2. | Stany Zjednoczone Spector Bart Bramley, Björn Fallenius, Mark Feldman, Chip Martel, Warren Spector, Roy Welland | ||
3. | Rosja 777 Aleksandr Dubinin, Andriej Gromow, Jurij Chochłow, Maksim Chwień | ||
4. 2-15 listopada 2003, Monte Carlo, Monako[11][12] | |||
2003 | 74 | 1. | Włochy Lavazza Andrea Buratti, Leandro Burgay, Mario D'Avossa, Guido Ferraro, Massimo Lanzarotti, Carlo Mariani |
2. | Chiny Zhuang Fu Zhong, Shi Haojun, Wang Weimin, Jack Zhao, Zhuang Zejun | ||
3. | Holandia Jansma Simon de Wijs, Jan Jansma, Bauke Muller, Louk Verhees Jr. | ||
3. 21 października – 3 listopada 2001, Paryż, Francja[13][14] | |||
2001 | 74 | 1. | Brazylia Stany Zjednoczone Brachman Diego Brenner (BRA), Gabriel Chagas (BRA), Geoff Hampson (USA), Mike Passell (USA), Michael Seamon (USA), Eddie Wold (USA) |
2. | Francja Bureau Danièle Gaviard, Cyril Bureau, Vanessa Reess, Philippe Selz, Patrick Sussel | ||
3. | Izrael Grinberg Yoram Aviram, Michael Barel, Ilan Herbst, Ofir Herbst, Doron Jadlin, Jisra’el Jadlin | ||
2. 7-21 stycznia 2000, Southampton Parish, Bermudy[15][16] | |||
2000 | 73 | 1. | Stany Zjednoczone Polska Meltzer Cezary Balicki (POL), Rose Meltzer (USA), Alan Sontag (USA), Peter Weichsel (USA), Adam Żmudziński (POL) |
2. | Kanada Stany Zjednoczone Milner Fred Gitelman (CAN), Marc Jacobus (USA), Bobby Levin (USA), Reese Milner (USA), Brad Moss (USA) | ||
3. | Bułgaria Mihov V. Kalin Karaiwanow, Władimir Michow, Iwan Nanew, Juli Popow, Georgi Stamatow, Rumen Trendafiłow | ||
1. 19 października – 1 listopada 1997, Hammamet, Tunezja[17][18] | |||
1997 | 74 | 1. | Włochy Polska Burgay Leandro Burgay (ITA), Dano De Falco (ITA), Marcin Leśniewski (POL), Carlo Mariani (ITA), Krzysztof Martens (POL) |
2. | Polska Jassem Krzysztof Jassem, Jakub Kowalczyk, Piotr Tuszyński, Marek Witek | ||
3. | Polska Gardynik Grzegorz Gardynik, Michał Kwiecień, Tomasz Przybora, Jacek Pszczoła |
Zobacz też
Przypisy
- ↑ World Bridge Federation: 2011 Supplemental Conditions of Contest. [w:] World Bridge Federation [on-line]. 2011-06. [dostęp 2011-10-31]. (ang.).
- ↑ 41st World Bridge Team Championships. Nusa Dua, Bali, Indonesia • 16 – 29 September 2013. Results. WBF. [dostęp 2013-09-18]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 40th World Team Championships • 8th TRANSNATIONAL KNOCKOUT. 2011. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 40th World Team Championships • Days and Rounds. 2011. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 39th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2009. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 39th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2009. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 38th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2007. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 38th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2007. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 37th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2005. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 37th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2005. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 36th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2003. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 36th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2003. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 35th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2001. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 35th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2001. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 34th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 2000. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 34th ORBIS WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 2000. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 33th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Results & Participants (Transnational Open). 1997. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
- ↑ World Bridge Federation: 33th WORLD TEAM CHAMPIONSHIPS • Days and Rounds. 1997. [dostęp 2011-11-01]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Świata Teamów (po angielsku)