Mistrzostwa Świata w Skokach na Trampolinie 2009
Mistrzostwa Świata w Skokach na Trampolinie 2009 odbyły się w Petersburgu (Rosja) w dniach od 11 do 14 listopada 2009. Była to 26. edycja mistrzostw.
Reprezentacja Polski
- Łukasz Tomaszewski – 8. (skoki synchroniczne)
- Tomasz Adamczyk – 8. (skoki synchroniczne)
Końcowa tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 6 | 3 | 0 | 9 |
2 | Rosja | 5 | 5 | 2 | 12 |
3 | Portugalia | 2 | 0 | 1 | 3 |
4 | Japonia | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Kanada | 0 | 2 | 5 | 7 |
6 | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Białoruś | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Francja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Uzbekistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Medaliści
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: | |
Kobiety | ||||
skoki indywidualne | Huang Shanshan | He Wenna | Karen Cockburn | |
skoki drużynowo | Chiny Huang Shanshan Li Dan He Wenna Zhong Xingping | Rosja Anastazja Wieliczko Irina Karawajewa Galina Gonczarenko Wiktoria Woronina | Kanada Rosannagh MacLennan Karen Cockburn Kailey McLeod Samantha Sendel | |
skoki synchroniczne | Li Dan Zhong Xingping | Karen Cockburn Rosannagh MacLennan | Anna Sawkina Jekatierina Chiłko | |
double mini | Wiktoria Woronina | Galina Gonczarenko | Corisa Boychuk | |
double mini drużynowo | Rosja Swietłana Bałandina Anastazja Wieliczko Galina Gonczarenko Wiktoria Woronina | Kanada Corisa Boychuk Julie Warnock Gillian Bruce Chelsea Nerpio | Stany Zjednoczone Sarah Gandy Sarah Prosen Aubree Balkan | |
tumbling | Anna Korobejnikowa | Jelena Krasnokuckaja | Ashley Speed | |
tumbling drużynowo | Rosja Anastazja Isupowa Andżelika Sołdatkina Jelena Krasnokuckaja Anna Korebejnikowa | Stany Zjednoczone Amy McDonald Kaitlin Tortorich Leanne Seitzinger Susannah Johnson | Kanada Kylie Petrie Emily Smith Ashley Speed Jordan Sugrim | |
Mężczyźni | ||||
skoki indywidualne | Dong Dong | Lu Chunlong | Yasuhiro Ueyama | |
skoki drużynowo | Chiny Lu Chunlong Ye Shuai Dong Dong Tu Xiao | Białoruś Jakou Rakicki Mikołaj Kazak Jauchen Żakuski Wiaczeslau Modzel | Rosja Aleksander Lewen Dmitrij Fedorowski Dmitrij Uszakow Siergiej Chumak | |
skoki synchroniczne | Tetsuya Sotomura Yasuhiro Ueyama | Sebastien Martiny Gregoire Pennes | Oleksandr Chernonos Jurij Nikitin | |
double mini | André Lico | Tim Lunding | André Fernandes | |
double mini drużynowo | Portugalia André Lico André Fernandes André Pocinho Bruno Nobre | Rosja Siergiej Kowaliew Kirył Iwanow Jewgienij Czernoiwanow Dmitrij Fedorowski | Stany Zjednoczone Stephen Raymond Anthony Doles Austin White Kalon Ludvigson | |
tumbling | Tagir Murtazajew | Yang Song | Michaił Kostianow | |
tumbling drużynowo | Chiny Ma Jie Yang Song Tao Yi Zhang Lingfeng | Rosja Michaił Kostianow Jewgienij Zinukow Tagir Murtazajew Andriej Kryłow | Białoruś Dzmitry Daraszuk Andrej Kabiszau Siarhiej Prymakou Siarhiej Artsemenka |
Strony zewnętrzne
- Oficjalna strona. rus-batut.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-11-12)].
- Wyniki na stronie stpetersburg2009.sportcentric.com. stpetersburg2009.sportcentric.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-11-13)].