Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2011 – 10 km na otwartym akwenie mężczyzn
Wyścig na 10 km na otwartym akwenie mężczyzn podczas odbywających się w Szanghaju mistrzostw świata w pływaniu został rozegrany 20 lipca 2011 roku.
Na starcie stanęło 68 zawodników[1], z których sklasyfikowanych zostało 62[2].
Tytuł mistrzowski zdobył Grek Spiridon Janiotis wraz z pozostałymi zawodnikami z pierwszej dziesiątki uzyskując awans na londyńskie igrzyska olimpijskie[3].
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Wynik |
---|---|---|---|
Spiridon Janiotis | Grecja | 1:54:24.7 | |
Thomas Lurz | Niemcy | 1:54:27.2 | |
Siergiej Bolszakow | Rosja | 1:54:31.8 | |
4 | Alex Meyer | Stany Zjednoczone | 1:54:33.1 |
5 | Ky Hurst | Australia | 1:54:33.9 |
6 | Francisco Jose Hervas Jodar | Hiszpania | 1:54:34.3 |
7 | Brian Ryckeman | Belgia | 1:54:36.1 |
8 | Julien Sauvage | Francja | 1:54:37.2 |
9 | Władimir Diatczin | Rosja | 1:54:38.7 |
10 | Andreas Waschburger | Niemcy | 1:54:39.8 |
11 | Valerio Cleri | Włochy | 1:54:41.2 |
12 | Tom Vangeneugden | Belgia | 1:54:43.5 |
13 | Yuri Kudinov | Kazachstan | 1:54:45.1 |
14 | Sergey Fesenko | Azerbejdżan | 1:54:45.2 |
15 | Daniel Lee Fogg | Wielka Brytania | 1:54:46.9 |
16 | Sebastien Fraysse | Francja | 1:54:50.2 |
17 | Richard Weinberger | Kanada | 1:54:51.3 |
18 | Guillermo Bertola | Argentyna | 1:54:54.9 |
19 | Igor Snitko | Ukraina | 1:54:55.6 |
20 | Chad Ho | Południowa Afryka | 1:54:58.6 |
21 | Ihor Czerwynśkyj | Ukraina | 1:54:58.7 |
22 | Luis Ricardo Escobar Torrers | Meksyk | 1:54:59.5 |
23 | Antonis Fokaidis | Grecja | 1:55:02.1 |
24 | Zhang Zibin | Chiny | 1:55:20.2 |
25 | Sean Ryan | Stany Zjednoczone | 1:55:35.7 |
26 | Thomas James Allen | Wielka Brytania | 1:55:37.4 |
27 | Petyr Stojczew | Bułgaria | 1:55:39.5 |
28 | Luca Ferretti | Włochy | 1:55:45.2 |
29 | Saleh Mohamed | Syria | 1:55:47.6 |
30 | Rhys Mainstone | Australia | 1:55:51.5 |
31 | Ivan Enderica | Ekwador | 1:55:51.9 |
32 | Jan Posmourny | Czechy | 1:56:50.2 |
33 | Chris Bryan | Irlandia | 1:56:52.8 |
33 | Erwin Maldonado | Wenezuela | 1:56:52.8 |
35 | Csaba Gercsak | Węgry | 1:56:58.9 |
36 | Yasunari Hirai | Japonia | 1:58:19.2 |
37 | Yuval Safra | Izrael | 1:58:48.3 |
38 | Troy Prinsloo | Południowa Afryka | 1:58:48.5 |
39 | Hector Ruis Perez | Hiszpania | 1:59:15.5 |
40 | Damián Blaum | Argentyna | 1:59:44.1 |
41 | Jiang Tiansheng | Chiny | 2:00:45.0 |
42 | Rok Kerin | Słowenia | 2:01:04.7 |
43 | Johndry Segovia | Wenezuela | 2:01:17.2 |
44 | Gergely Kutasi | Węgry | 2:02:17.2 |
44 | Samuel de Bona | Brazylia | 2:02:17.2 |
46 | Alvaro Trewhela | Chile | 2:03:20.4 |
47 | Arseniy Lavrentyev | Portugalia | 2:03:51.9 |
48 | Mazen Mohamed Aziz | Egipt | 2:03:52.4 |
49 | Aimeson King | Kanada | 2:04:00.1 |
50 | Allan do Carmo | Brazylia | 2:05:42.5 |
51 | Josip Soldo | Chorwacja | 2:08:12.9 |
52 | Islam Mohsen | Egipt | 2:11:37.2 |
53 | Mussallam Al Khaduri | Oman | 2:11:41.2 |
54 | Mandar Divase | Indie | 2:12:15.8 |
55 | Yuen Marcus Yat Ho | Hongkong | 2:12:23.9 |
56 | Mohammed Al-Habsi | Oman | 2:12:25.8 |
57 | Tomislav Soldo | Chorwacja | 2:12:30.2 |
58 | Kevin Basquez | Gwatemala | 2:13:19.2 |
59 | Ricky Anggawijaya | Indonezja | 2:13:47.4 |
60 | Arnoczy Kusadewa Pratama | Indonezja | 2:13:48.4 |
61 | Bekshe Zhumagali | Kazachstan | 2:18:29.3 |
62 | Ling Tin Yu | Hongkong | 2:20:13.8 |
– | Jeffry Villalobos | Kostaryka | OTL |
– | Sufyan Shaikh | Indie | OTL |
– | Santiago Enderica | Ekwador | DNF |
– | Ivan de Jesus Lopez Ramos | Meksyk | DNF |
– | Rostislav Vitek | Czechy | DNF |
– | Rodolfo Sanchez | Kostaryka | DNS |
Przypisy
- ↑ 10 km Men’s Start List. omegatiming.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-01-04)]. (ang.).
- ↑ 10 km Men’s Official Results. omegatiming.com. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-01-04)]. (ang.).
- ↑ Spyridon Gianniotis of Greece, a three time Olympian, wins men’s 10km. fina.org. [dostęp 2012-08-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-16)]. (ang.).