Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2007
Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie odbyły się w dniach 9-12 sierpnia 2007 w Duisburgu (Niemcy).
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 9 | 6 | 3 | 18 |
2. | Węgry | 9 | 3 | 6 | 18 |
3. | Słowacja | 1 | 2 | 1 | 4 |
4. | Białoruś | 1 | 2 | 0 | 3 |
5. | Rosja | 1 | 1 | 2 | 4 |
6. | Rumunia | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Wielka Brytania | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Kanada | 1 | 1 | 0 | 2 |
9. | Francja | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Hiszpania | 1 | 0 | 1 | 2 |
11. | Ukraina | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Polska | 0 | 3 | 4 | 7 |
13. | Serbia | 0 | 2 | 2 | 4 |
14. | Finlandia | 0 | 2 | 0 | 2 |
15. | Litwa | 0 | 1 | 2 | 3 |
16. | Chiny | 0 | 1 | 1 | 2 |
17. | Kuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
18. | Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Norwegia | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 27 | 27 | 27 | 81 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Jurij Czeban | 40,323 | Maksim Opalew | 40,407 | Jevgenijus Šuklinas | 40,539 |
C-1 500 m | David Cal Figueroa | 1:47,187 | Andreas Dittmer | 1:47,383 | Wenjung Yang | 1:47,545 |
C-1 1000 m | Attila Vajda | 4:08,563 | Marián Ostrčil | 4:10,685 | David Cal Figueroa | 4:11,057 |
C-2 200 m | Rosja Jewgienij Ignatiew Iwan Sztyl | 36,913 | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 37,191 | Litwa Tomas Gaideikis Raimundas Labuckas | 37,407 |
C-2 500 m | Węgry György Kozmann György Kolonics | 1:40,501 | Rumunia Iosif Chirilă Andrei Cuculici | 1:40,991 | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 1:41,501 |
C-2 1000 m | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:46,627 | Kuba Serguey Torres Karel Aguilar | 3:47,591 | Polska Wojciech Tyszyński Paweł Baraszkiewicz | 3:48,103 |
C-4 200 m | Węgry Gábor Horváth Péter Balázs Márton Joób Pál Sarudi | 34,297 | Rosja Jewgienij Dorochin Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatiew Iwan Sztyl | 34,365 | Białoruś Dzmitri Rabczanka Dzmitri Wajczikin Kanstantin Szczarbak Aliaksandr Wałczeski | 34,533 |
C- 4500 m | Węgry Péter Balázs Gábor Horváth Márton Joób Pál Sarudi | 1:31,265 | Niemcy Robert Nuck Sebastian Brendel Thomas Lück Stefan Holtz | 1:31,497 | Rumunia Loredan Popa Ciprian Popa Nicolae Flocea Florin Mironcic | 1:31,879 |
C-4 1000 m | Rumunia Iosif Chirilă Andrei Cuculici Silviu Simioncencu Loredan Popa | 3:23,325 | Niemcy Robert Nuck Erik Leue Thomas Luck Stefan Holtz | 3:24,619 | Węgry Marton Metka Robert Mike Matyas Safran Gabor Balazs | 3:24,935 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Jonas Ems | 35,275 | Vytautas Vaicikonis | 35,683 | Gergely Gyertyanos | 36,019 |
K-1 500 m | Adam van Koeverden | 1:36,279 | Tim Brabants | 1:36,607 | Marek Twardowski | 1:36,661 |
K-1 1000 m | Tim Brabants | 3:40,113 | Adam van Koeverden | 3:40,675 | Eirik Veraas Larsen | 3:41,645 |
K-2 200 m | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 32,251 | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 32,597 | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić | 32,993 |
K-2 500 m | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:27,709 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 1:27,873 | Węgry Zoltán Kammerer Gabor Kucsera | 1:29,527 |
K-2 1000 m | Francja Philippe Colin Cyrille Carre | 3:24,683 | Polska Adam Seroczyński Mariusz Kujawski | 3:24,891 | Węgry Zoltán Kammerer Gabor Kucsera | 3:26,579 |
K-4 200 m | Węgry Viktor Kadler István Beé Gergely Boros Balázs Babella | 30,715 | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić Bora Sibinkić Milan Djenadić | 30,735 | Rosja Stiepan Szewczuk Anton Wasiliew Konstantin Wiszniakow Siergiej Chowański | 30,913 |
K-4 500 m | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Juraj Tarr Erik Vlček | 1:20,045 | Białoruś Stanislau Strelczanka Dzianis Żyhadła Siarhiej Findziukiewicz Rusłan Biczan | 1:20,733 | Węgry Marton Sik Attila Boros Attila Csamango Gabor Bozsik | 1:21,651 |
K-4 1000 m | Niemcy Lutz Altepost Norman Bröckl Marco Herszel Björn Goldschmidt | 3:04,369 | Polska Marek Twardowski Tomasz Mendelski Paweł Baumann Adam Wysocki | 3:04,719 | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Juraj Tarr Erik Vlček | 3:05,625 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Natasa Janics | 40,835 | Anne Rikala | 41,069 | Špela Ponomarenko | 41,243 |
K-1 500 m | Katalin Kovács | 1:48,663 | Anne Rikala | 1:49,225 | Katrin Wagner-Augustin | 1:49,399 |
K-1 1000 m | Katalin Kovács | 4:06,823 | Frederike Leue | 4:08,937 | Sofia Paldanius | 4:10,901 |
K-2 200 m | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 37,339 | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 37,921 | Polska Marta Walczykiewicz Dorota Kuczkowska | 38,697 |
K-2 500 m | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 1:40,275 | Węgry Tímea Paksy Dalma Benedek | 1:40,963 | Francja Anne Laure Viard Marie Delattre | 1:41,719 |
K-2 1000 m | Niemcy Gesine Ruge Judith Hoermann | 3:45,933 | Polska Ewelina Wojnarowska Małgorzata Chojnacka | 3:47,142 | Węgry Danuta Kozák Gabriella Szabó | 3:49,174 |
K-4 200 m | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner-Augustin Maren Knebel | 35,459 | Węgry Tímea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 35,617 | Serbia Miljana Knežević Antonija Panda Renata Kubik Marta Tibor | 36,569 |
K-4 500 m | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner-Augustin Maren Knebel | 1:37,145 | Węgry Tímea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Dalma Benedek | 1:37,951 | Polska Monika Borowicz Aneta Konieczna Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska | 1:38,103 |
K-4 1000 m | Węgry Tímea Paksy Krisztina Fazekas Alexandra Keresztesi Dalma Benedek | 3:13,625 | Chiny Wang Feng Lamei Yu Yali Yang Jing He | 3:13,971 | Niemcy Gesine Ruge Frederike Leue Martina Schuck Judith Hoermann | 3:15,025 |
Bibliografia
- Kronika Sportu Polskiego internetowa – Kajakarstwo w roku 2007 [online], kronikasportu.pl [dostęp 2012-01-23] (pol.).
- Canoeing – World Championships – Flatwater 2007 [online], the-sports.org [dostęp 2012-01-23] (ang.).