Mistrzostwa Świata w Futsalu 2016
| |||
Dyscyplina | futsal | ||
---|---|---|---|
Organizator | FIFA | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Kolumbia | ||
Otwarcie | 10 września 2016, Cali | ||
Zamknięcie (finał) | 1 października 2016, Cali | ||
Liczba drużyn | 24 (z 6 konfederacji) | ||
Liczba aren | 3 (w 3 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 52 | ||
Liczba bramek | 352 (6,77 na mecz) | ||
Oglądalność | 139 307 (2679 na mecz) | ||
Król strzelców | Ricardinho | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Fernando Wilhelm | ||
Strona internetowa |
8. Mistrzostwa Świata w Futsalu odbyły się w dniach 10 września do 1 października 2016 roku w Kolumbii. Gospodarzami turnieju były trzy miasta: Cali, Bucaramanga i Medellin. Tytułu sprzed czterech lat bronili Brazylijczycy. O organizację mistrzostw z Kolumbią walczyły Czechy. Cztery państwa wycofały swoją ofertę: Francja, Iran, Portoryko i Hiszpania.
Zespoły
Kwalifikacje
- Europa (UEFA) – 7 miejsc,
- Ameryka Południowa (CONMEBOL) – 4 miejsca, w tym Kolumbia jako gospodarz
- Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby (CONCACAF) – 4 miejsca,
- Azja (AFC) – 5 miejsc
- Afryka (CAF) – 3 miejsca,
- Oceania (OFC) – 1 miejsce,
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Oceanii w futsalu.
Zakwalifikowane drużyny
Drużyna | Grupa kwalifikacyjna | Strefa kwalifikacyjna | Liczba występów | Najlepszy wynik | Ostatni występ |
---|---|---|---|---|---|
Kolumbia | gospodarz | CONMEBOL | 3 | IV miejsce | 2012 |
Iran | 1 miejsce – Mistrzostwa Azji 2016 | AFC | 6 | 4 miejsce (1992) | 2012 |
Uzbekistan | 2 miejsce – Mistrzostwa Azji 2016 | AFC | debiutant | ||
Tajlandia | 3 miejsce – Mistrzostwa Azji 2016 | AFC | 5 | 1/8 finału | 2012 |
Wietnam | 4 miejsce – Mistrzostwa Azji 2016 | AFC | debiutant | ||
Australia | 5 miejsce – Mistrzostwa Azji 2016 | AFC | 6 | Faza grupowa | 2012 |
Hiszpania | baraż europejski 1 | UEFA | 7 | Mistrzostwo | 2012 |
Ukraina | baraż europejski 2 | UEFA | 4 | 4 miejsce | 2012 |
Kazachstan | baraż europejski 3 | UEFA | 2 | Faza Grupowa | 2000[1] |
Portugalia | baraż europejski 4 | UEFA | 4 | 3 miejsce | 2012 |
Rosja | baraż europejski 5 | UEFA | 5 | 3 miejsce | 2012 |
Azerbejdżan | baraż europejski 6 | UEFA | debiutant | ||
Włochy | baraż europejski 7 | UEFA | 6 | 2 miejsce | 2012 |
Maroko | 1 miejsce – Puchar Narodów Afryki 2016 | CAF | 1 | Faza Grupowa | 2012 |
Egipt | 2 miejsce – Puchar Narodów Afryki 2016 | CAF | 5 | 1/8 finału | 2012 |
Mozambik | 3 miejsce – Puchar Narodów Afryki 2016 | CAF | debiutant | ||
Kostaryka | 1 miejsce – Mistrzostwa Ameryki Północnej 2016 | CONCACAF | 3 | Faza Grupowa | 2012 |
Panama | 2 miejsce – Mistrzostwa Ameryki Północnej 2016 | CONCACAF | 1 | 1/8 finału | 2012 |
Gwatemala | 3 miejsce – Mistrzostwa Ameryki Północnej 2016 | CONCACAF | 3 | Faza Grupowa | 2012 |
Kuba | 4 miejsce – Mistrzostwa Ameryki Północnej 2016 | CONCACAF | 5 | Faza Grupowa | 2008 |
Brazylia | 1 miejsce – turniej kwalifikacyjny | CONMEBOL | 7 | Mistrzostwo | 2012 |
Argentyna | 2 miejsce – turniej kwalifikacyjny | CONMEBOL | 7 | IV miejsce | 2012 |
Paragwaj | 3 miejsce – turniej kwalifikacyjny | CONMEBOL | 5 | 1/8 finału | 2012 |
Wyspy Salomona | 1 miejsce – Mistrzostwa Oceanii | OFC | 3 | 2012 | 2012 |
Hale
Hala | Coliseo del Pueblo | Coliseo Bicentenairo | Coliseo Ivan De Beodut |
---|---|---|---|
Miasto | Cali | Bucaramanga | Medellin |
Pojemność | 12 000 | 7600 | 6000 |
Losowanie
Losowanie grup VIII Mistrzostw Świata odbyło się 19 maja 2016 roku w Medellin. 24 zespoły zostały podzielone na sześć grup po cztery drużyny. Drużyny tej samej konfederacji nie mogły spotkać się w fazie grupowej, poza tym, że była jedna grupa z dwiema drużynami UEFA.
Podział na koszyki:
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Kolumbia | Iran | Wyspy Salomona | Kuba |
Brazylia | Ukraina | Tajlandia | Mozambik |
Hiszpania | Portugalia | Maroko | Kazachstan |
Włochy | Paragwaj | Panama | Azerbejdżan |
Argentyna | Egipt | Gwatemala | Uzbekistan |
Rosja | Kostaryka | Australia | Wietnam |
Sędziowie
Konfederacja | Sędzia |
---|---|
AFC | Nurdin Bukuev |
Vahid Arzpeyma Mohammreh | |
Chris Colley | |
Khamis Hassan Al Shamsi | |
Tomohiro Kozaki | |
Rey Ritaga | |
Trương Quốc Dũng | |
Liu Jianqiao | |
CAF | Wojciech Diouf |
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef | |
José Francisco Katemo Katchingavisa | |
Khalid Hnich | |
CONCACAF | Jorge Flores |
Sergio Cabrera | |
Lance Vanhaitsma | |
Carlos Gonzalez | |
Ronny Castro Zumbado | |
Fransisco Rivera |
Konfederacja | Sędzia |
---|---|
CONMEBOL | Cristian Espindola |
Jurij García | |
José Hernández | |
Gean Telles | |
Daniel Rodriguez | |
Cesar Malaga | |
Elvis Peña | |
Dario Santamaria | |
OFC | Chris Sinclair |
Rex Kamusu | |
UEFA | Marc Birkett |
Eduardo Fernandes | |
Fernando Gutierrez | |
Ondřej Černý | |
Saša Tomić | |
Kamil etin | |
Pascal Lemal | |
Alessandro Malfer | |
Bogdan Sorescu | |
Cedric Pelissier |
Składy
Każda drużyna musi wyznaczyć skład złożony z 14 graczy (z których dwóch musi być bramkarzami) przed upływem terminu FIFA. Oficjalne składy zostały ogłoszone przez FIFA 2 września 2016 r.
Faza Grupowa
Legenda do tabelek:
- Pkt – liczba punktów
- M – liczba meczów
- W – wygrane
- R – remisy
- P – porażki
- Br+ – bramki zdobyte
- Br− – bramki stracone
- +/− – różnica bramek
Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansują do dalszych gier wraz z czterema najlepszymi zespołami z trzecich miejsc. Zespoły klasyfikowane są według:
- liczby punktów zdobytych we wszystkich meczach
- różnicy bramek we wszystkich meczach
- liczby goli strzelonych we wszystkich meczach
Jeśli dalej nie rozstrzygnięto kolejności w tabeli dwóch lub więcej zespołów, decyduje o niej:
- liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy danymi zespołami
- różnica bramek w meczach pomiędzy danymi zespołami
- liczba goli strzelonych we wszystkich meczach grupowych przez klasyfikowane zespoły
- losowanie przeprowadzone przez Komitet Organizacyjny FIFA
Godziny meczów podane według czasu w Kolumbii (UTC-5).
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Portugalia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 15 | 2 | +13 |
Kolumbia | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 8 | 7 | +1 |
Tajlandia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 9 | -1 |
Kostaryka | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 12 | -4 |
10 września 2016 18:00 | Uzbekistan Anorow 39'' | 1:3 (0:1) | Panama Castrellón 16' De León 30' Mena 36' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 7,352 Sędzia: Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef |
10 września 2016 20:00 | Kolumbia Angellot 1' | 1:1 (1:0) | Portugalia Cardinal 40' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 10 084 Sędzia: Fernando Gutiérrez Lumbreras |
13 września 2016 18:00 | Panama | 0:9 (0:8) | Portugalia Ricardinho 1', 8', 11', 17', 17', 22' Cardinal 5', 10' Miguel Ângelo 18' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 2,774 Sędzia: Cédric Pelissier |
13 września 2016 20:00 | Kolumbia Abril 18' Angellot 37', 40' | 3:3 (1:2) | Uzbekistan Anorov 5' Irsaliev 15' Elibaev 28' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 6 610 Sędzia: Ondřej Černý |
16 września 2016 20:00 | Panama Brown 9' Castrellón 28' Mena 37' | 3:4 (1:2) | Kolumbia Angellot 4' Toro 12' Abril 22' C. Reyes 34' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 9 730 Sędzia: Saša Tomić |
16 września 2016 20:00 | Portugalia Ricardinho 10', 14', 22' André Coelho 26' Djô 35' | 5:1 (2:1) | Uzbekistan 18' (sam.) Ricardinho | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 2 032 Sędzia: Daniel Rodríguez |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 19 | 6 | +13 |
Tajlandia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 12 | +2 |
Egipt | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 9 | 0 |
Kuba | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 22 | -15 |
10 września 2016 16:00 | Kuba Marrero 31' | 1:7 (0:4) Raport | Egipt El-Ashwal 1' Eid 8', 31', 33' Mizo 11' Homos 18' Nader 23' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 750 Sędzia: Kamil Cetin |
10 września 2016 18:00 | Tajlandia Suphawut 19' Jirawat 22' Apiwat 22' Jetsada 34' | 4:6 (1:3) | Rosja | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 043 Sędzia: Cristian Espindola |
13 września 2016 18:00 | Egipt Mizo 36' | 1:6 (0:2) | Rosja Davydov 1' Éder Lima 2', 21' Rômulo 6', 31' Niyazov 18' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 457 Sędzia: Nurdin Bukuev |
13 września 2016 20:00 | Tajlandia Wiwat 14' Jirawat 15', 24' Suphawut 20', 33', 40' Jetsada 26' Kritsada 28' | 8:5 (3:3) | Kuba Domínguez 6', 25' Baquero 8' Marrero 12' Marino 19' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 757 Sędzia: Adalbert Diouf |
16 września 2016 18:00 | Egipt El-Ashwal 37' | 1:2 (0:1) | Tajlandia | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 842 Sędzia: Kamil Cetin |
16 września 2016 18:00 | Rosja Davydov 16' Chishkala 18' Niyazov 18' Shayakhmetov 20' Lyskov 32' Milovanov 33' Abramovich 36' | 7:1 (4:0) | Kuba Hernández 30' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 2 141 Sędzia: Khamis Hassan Al Shamsi |
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 3 | +8 |
Paragwaj | 6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 17 | 9 | +8 |
Wietnam | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 11 | -6 |
Gwatemala | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 17 | -10 |
11 września 2016 18:00 | Wietnam Nguyễn Minh Trí 20', 29', 29' Trần Văn Vũ 40' (k.) | 4:2 (1:0) | Gwatemala Wanderley 24' Patrick 31' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 615 Sędzia: Bogdan Sorescu |
11 września 2016 20:00 | Paragwaj J. Salas 8', 19' | 2:4 (2:1) | Włochy Lima 16' Romano 23' C. dos Santos 25' Merlim 32' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 048 Sędzia: Sergio Cabrera |
14 września 2016 18:00 | Gwatemala 18' (sam.)Romano | 1:5 (1:2) | Włochy | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 370 Sędzia: Daniel Rodriguez |
14 września 2016 20:00 | Paragwaj | 7:1 (5:0) | Wietnam Trần Văn Vũ 40' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 370 Sędzia: Saša Tomić |
17 września 2016 18:00 | Gwatemala Arévalo 2' Enríquez 3' Mansilla 34' González 39' | 4:8 (2:3) | Paragwaj E. Ayala 17', 18', 24' Rejala 19' Pedrozo 27' Morel 35' H. Martínez 36' Franco 40' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 370 Sędzia: Pascal Lemal |
17 września 2016 18:00 | Włochy | 2:0 (1:0) | Wietnam | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 1 374 Sędzia: José Francisco Katemo Katchingavisa |
Grupa D
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 29 | 5 | +24 |
Ukraina | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 6 | +2 |
Australia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 16 | -11 |
Mozambik | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 22 | -15 |
11 września 2016 16:00 | Mozambik Calo 32' Dino 35' | 2:3 (0:3) | Australia Barrientos 11' Cooper 18' G. Giovenali 19' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 2 014 Sędzia: Carlos Gonzalez |
11 września 2016 18:00 | Ukraina Grytsyna 26' | 1:3 (0:2) | Brazylia | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 4 443 Sędzia: Nurdin Bukuev |
14 września 2016 18:00 | Australia Giovenali 4' | 1:11 (1:4) | Brazylia | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 2 678 Sędzia: Marc Birkett |
14 września 2016 20:00 | Ukraina Sorokin 1' Mykh. Grytsyna 8' Ovsyannikov 25' Koval 37' | 4:2 (2:2) | Mozambik Dino 19' Calo 19' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 3 464 Sędzia: Rex Kamusu |
17 września 2016 16:00 | Australia Zeballos 38' | 1:3 (0:1) | Ukraina Zhurba 7' Bondar 35' Ovsyannikov 40' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 876 Sędzia: Francisco Rivera |
17 września 2016 16:00 | Brazylia | 15:3 (8:1) | Mozambik Mário 16' (k.) Magu 30' Dino 38' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 3 567 Sędzia: Rex Kamusu |
Grupa E
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 5 | +5 |
Kazachstan | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 2 | +11 |
Kostaryka | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 7 | 0 |
Wyspy Salomona | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 21 | -16 |
12 września 2016 18:00 | Wyspy Salomona | 2:4 (0:1) | Kostaryka Paniagua 19', 33' (k.) Chavés 24' Brenes 37' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 752 Sędzia: Elvis Pena |
12 września 2016 20:00 | Argentyna A. Vaporaki 20' | 1:0 (1:0) | Kazachstan | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 1 794 Sędzia: Chris Colley |
15 września 2016 18:00 | Kostaryka Paniagua 15' | 1:3 (1:2) | Kazachstan Douglas 1' Taku 16' Leo 21' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 903 Sędzia: Cristian Enpindola |
15 września 2016 20:00 | Argentyna Brandi 3' Basile 9' Borruto 11', 20', 28' Taborda 14' A. Vaporaki 31' | 7:3 (4:2) | Wyspy Salomona Bule 6' Makau 12' Ragomo 23' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 2 111 Sędzia: Lance Vanhaitsma |
18 września 2016 16:00 | Kostaryka Cordero 19' Cubillo 30' | 2:2 (1:0) | Argentyna Basile 31' Wilhelm 35' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 1 959 Sędzia: Eduardo Fernandes |
18 września 2016 16:00 | Kazachstan Dovgan 4' Knaub 9', 22' Douglas 16', 29' Leo 18' Taku 28', 30' Mun 29' Pengrin 38' | 10:0 (4:0) | Wyspy Salomona | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 727 Sędzia: Tomohiro Kozaki |
Grupa F
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 6 | +7 |
Azerbejdżan | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 7 | +3 |
Iran | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 11 | -2 |
Maroko | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | 14 | -8 |
12 września 2016 18:00 | Maroko | 0:5 (0:1) | Azerbejdżan Vassoura 15', 18', 33' Gallo 29' Bolinha 31' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 016 Sędzia: Elvis Peña |
12 września 2016 18:00 | Iran Hassanzadeh 28' (k.) | 1:5 (0:3) | Hiszpania | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 980 Sędzia: Cesar Malaga |
15 września 2016 18:00 | Azerbejdżan Vassoura 3' Bolinha 40' | 2:4 (1:2) | Hiszpania | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 221 Sędzia: Alessandro Malfer |
15 września 2016 20:00 | Iran Tayyebi 10' Javid 15' Hassanzadeh 16', 24' Tavakoli 18' | 5:3 (4:2) | Maroko Jouad 16' Adil Habil 19' (k.), 33' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 509 Sędzia: Sergio Cabrera |
18 września 2016 18:00 | Azerbejdżan | 3:3 (1:1) | Iran Esmaeilpour 1' Tavakoli 21' Tayyebi 36' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 1 108 Sędzia: Cesar Malaga |
18 września 2016 18:00 | Hiszpania | 4:3 (3:1) | Maroko Adil Habil 14', 34' El Mazray 24' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 2 986 Sędzia: Yuri Garcia |
Ranking zespołów z 3 miejsc
Grupa | Zespół | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E | Kostaryka | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 11 | −1 | 4 |
F | Iran | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 11 | -2 | 3 |
B | Egipt | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 9 | 0 | 3 |
C | Wietnam | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 11 | -6 | 3 |
A | Tajlandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 9 | -1 | 3 |
D | Australia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 16 | -11 | 3 |
Faza Pucharowa
Faza pucharowa (od 1/8 finału) rozgrywana jest systemem pucharowym, z jednym dodatkowym meczem o trzecie miejsce. W tej fazie w przypadku remisu rozgrywa się dogrywkę trwającą 2 połowy po 5 minut każda, w przypadku dalszego remisu rozgrywane są rzuty karne, lecz w meczu o 3 miejsce nie ma dogrywek i od razu są rzuty karne
Drabinka:
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
20 września – Cali | ||||||||||||||||||
Kolumbia | 0(2) | |||||||||||||||||
24 września – Bucaramanga | ||||||||||||||||||
Paragwaj | 0(3) | |||||||||||||||||
Paragwaj | 3 | |||||||||||||||||
21 września – Bucaramanga | ||||||||||||||||||
Iran (p.d.) | 4 | |||||||||||||||||
Brazylia | 4(2) | |||||||||||||||||
27 września – Medellín | ||||||||||||||||||
Iran | 4(3) | |||||||||||||||||
Iran | 3 | |||||||||||||||||
20 września – Medellín | ||||||||||||||||||
Rosja | 4 | |||||||||||||||||
Rosja | 7 | |||||||||||||||||
24 września – Cali | ||||||||||||||||||
Wietnam | 0 | |||||||||||||||||
Rosja | 6 | |||||||||||||||||
21 września – Medellín | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 2 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 5 | |||||||||||||||||
1 października – Cali | ||||||||||||||||||
Kazachstan | 2 | |||||||||||||||||
Rosja | 4 | |||||||||||||||||
22 września – Bucaramanga | ||||||||||||||||||
Argentyna | 5 | |||||||||||||||||
Argentyna (p.d.) | 1 | |||||||||||||||||
25 września – Medellín | ||||||||||||||||||
Ukraina | 0 | |||||||||||||||||
Argentyna | 5 | |||||||||||||||||
22 września – Cali | ||||||||||||||||||
Egipt | 0 | |||||||||||||||||
Włochy | 3 | |||||||||||||||||
28 września – Cali | ||||||||||||||||||
Egipt (p.d.) | 4 | |||||||||||||||||
Argentyna | 5 | |||||||||||||||||
22 września – Medellín | ||||||||||||||||||
Portugalia | 2 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Tajlandia | 8 | |||||||||||||||||
25 września – Cali | 1 października – Cali | |||||||||||||||||
Azerbejdżan (p.d.) | 13 | |||||||||||||||||
Azerbejdżan | 2 | Iran | 2(4) | |||||||||||||||
21 września – Cali | ||||||||||||||||||
Portugalia | 3 | Portugalia | 2(3) | |||||||||||||||
Portugalia | 4 | |||||||||||||||||
Kostaryka | 0 | |||||||||||||||||
1/8 finału
20 września 2016 17:30 | Rosja Chishkala 3' Abramovich 10', 13' Abramov 18' Niyazov 22' Rômulo 30' Milovanov 37' | 7:0 (4:0) | Wietnam | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 643 Sędzia: Jorge Flores |
20 września 2016 20:00 | Kolumbia | 0:0 po dogrywce k. 2:3 (0:0, 0:0) | Paragwaj | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 5 988 Sędzia: Bogdan Sorescu |
Rzuty karne | ||||
Toro Zúñiga Duque Otero | E. Ayala J. Salas A. Salas G. Ayala |
21 września 2016 17:30 | Brazylia | 4:4 po dogrywce k. 2:3 (3:3, 2:1) | Iran Tayyebi 14' Kazemi 31' Hassanzadeh 37' Keshavarz 48' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 576 Sędzia: Ondřej Černý |
Rzuty karne | ||||
Rodrigo Ari Falcão | Hassanzadeh Sangsefidi Esmaeilpour |
21 września 2016 17:30 | Hiszpania | 5:2 (1:1) | Kazachstan Yesenamanov 5' Nurgozhin 31' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 985 Sędzia: Vahid Arzpeyma Mohammreh |
21 września 2016 20:00 | Portugalia Ricardinho 5', 22' A. Coelho 26' Brito 27' | 4:0 (1:0) | Kostaryka | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 072 Sędzia: Khalid Hnich |
22 września 2016 17:30 | Argentyna Cuzzolino 49' (k.) | 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0) | Ukraina | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 866 Sędzia: Nurdin Bukuev |
22 września 2016 17:30 | Tajlandia Suphawut 9', 13' Kritsada 18', 19', 26' Jirawat 22' Jetsada 37', 45' (k.) | 8:13 po dogrywce (7:7, 4:4) | Uzbekistan Vassoura 4', 44' Fineo 6', 13', 44', 48', 49' Borisov 14' Bolinha 28', 29', 41' Poletto 31' Huseynli 49' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 838 Sędzia: Fernando Gutiérrez |
22 września 2016 20:00 | Włochy Murilo 7', 35' Ercolessi 20' | 3:4 po dogrywce (3:3, 2:2) | Egipt El-Ashwal 7', 19', 48' Essam 34' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 1 125 Sędzia: Carlos González |
Ćwierćfinały
24 września 2016 15:30 | Paragwaj | 3:4 po dogrywce (3:3, 2:1) | Iran Esmaeilpour 16', 50' Javid 23', 36' | Coliseo Bicentenario, Bucaramanga Widzów: 2 155 Sędzia: Marc Birkett |
24 września 2016 18:00 | Rosja | 6:2 (3:2) | Hiszpania Rivillos 3' Miguelín 6' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 3 009 Sędzia: Gean Telles |
25 września 2016 15:30 | Argentyna Taborda 12' Stazzone 14' Basile 28' Cuzzolino 29' Battistoni 34' | 5:0 (2:0) | Uzbekistan | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 2 529 Sędzia: Alessandro Malfe |
25 września 2016 18:00 | Azerbejdżan Bolinha 13' Eduardo 35' | 2:3 (1:2) | Portugalia Djô 8' João Matos 18' Ricardinho 28' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 2 974 Sędzia: Sergio Cabrera |
Półfinały
27 września 2016 19:00 | Iran Esmaeilpour 17' Hassanzadeh 30' Javid 40' | 3:4 (1:1) | Rosja Lyskov 14' Abramov 23' Shayakhmetov 30' Chishkala 40' | Coliseo Iván de Bedout, Medellín Widzów: 2 974 Sędzia: Sergio Carberra |
27 września 2016 19:00 | Argentyna Borruto 5' Stazzone 11' A. Vaporaki 12' Brandi 13' Cuzzolino 36' | 5:2 (1:1) | Portugalia Ré 9' Tiago Brito 37' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 7 610 Sędzia: Ondřej Černý |
Mecz o 3 miejsce
1 października 2016 12:00 | Iran Kazemi 26' Javid 36' (k.) | 2:2 po dogrywce k. 4:3 (2:2, 0:0) | Portugalia Cardinal 21', 21' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 4 018 Sędzia: Alessandro Malfer |
Rzuty karne | ||||
Hassanzadeh Taheri Tayyebi Kazemi Ahmadi Javid | Cardinal Tiago Brito Ricardinho Bruno Coelho André Coelho João Matos |
Finał
1 października 2016 14:30 | Rosja Éder Lima 16', 22', 40' (k.) Lyskov 39' | 4:5 (1:2) | Argentyna A. Vaporaki 16' Cuzzolino 20' (k.) Brandi 22', 23' C. Vaporaki 39' | Coliseo El Pueblo, Cali Widzów: 8 559 Sędzia: Fernando Gutiérrez Lumbreras |
Mistrz Świata 2016
Mistrz Świata 2016 |
---|
Argentyna |
PIERWSZY TYTUŁ |
Nagrody
MVP | Ricardninho |
---|---|
Złoty But | Fernando Wilhelm |
Złote Rękawice | Nicolas Sarmiento |
FIFA Fair Play | Wietnam |
Gol turnieju | Suphawut Thueanklang |
2 gracz | Éder Lima |
3 gracz | Ahmad Esmaeilpour |
2 strzelec | Éder Lima |
3 strzelec | Falcao |
Ostateczny ranking
Miejsce | Reprezentacja | M | Z | R | P | B+ | B- | +/− | Pkt | Federacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 07 | 06 | 01 | 00 | 26 | 11 | 45 | 19 | CONMEBOL | |
Rosja | 07 | 06 | 00 | 01 | 40 | 16 | 24 | 18 | UEFA | |
Iran | 7 | 2 | 3 | 2 | 22 | 24 | -2 | 9 | AFC | |
4. | Portugalia | 7 | 4 | 2 | 1 | 26 | 11 | 45 | 14 | UEFA |
5. | Hiszpania | 5 | 4 | 0 | 1 | 20 | 14 | 6 | 12 | UEFA |
6. | Azerbejdżan | 5 | 2 | 1 | 2 | 25 | 18 | 7 | 7 | UEFA |
7. | Paragwaj | 5 | 2 | 1 | 2 | 20 | 13 | 7 | 7 | CONMEBOL |
8. | Egipt | 5 | 2 | 0 | 3 | 13 | 7 | -4 | 6 | CAF |
9. | Brazylia | 4 | 3 | 1 | 0 | 33 | 9 | 24 | 10 | CONCACAF |
10. | Włochy | 4 | 3 | 0 | 1 | 14 | 7 | 7 | 9 | UEFA |
11. | Kazachstan | 4 | 2 | 0 | 2 | 15 | 7 | 8 | 6 | UEFA |
12. | Kolumbia | 4 | 1 | 3 | 0 | 8 | 7 | 1 | 6 | CONCACAF |
13. | Ukraina | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 7 | 1 | 6 | UEFA |
14. | Tajlandia | 4 | 2 | 0 | 2 | 22 | 25 | -3 | 6 | AFC |
15. | Kostaryka | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 11 | -4 | 4 | CONCACAF |
16. | Wietnam | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 18 | -13 | 3 | AFC |
17. | Panama | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 14 | -8 | 3 | CONCACAF |
18. | Australia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 16 | -11 | 3 | AFC |
19. | Uzbekistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 5 | 11 | -6 | 1 | AFC |
20. | Maroko | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | 14 | -8 | 0 | CAF |
21. | Gwatemala | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 17 | -10 | 0 | CONMEBOL |
22. | Kuba | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 22 | -15 | 0 | CONMEBOL |
23. | Mozambik | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 22 | -15 | 0 | CAF |
24. | Wyspy Salomona | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 21 | -16 | 0 | OFC |
Przypisy
- ↑ Kazachstan był wówczas członkiem AFC.
Bibliografia
- https://www.fifa.com/tournaments/mens/futsalworldcup/colombia2016