Mistrzostwa Świata U-19 w Koszykówce Kobiet 2015
Dyscyplina | |
---|---|
Organizator | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | Rosja |
Otwarcie | 18 lipca |
Zamknięcie (finał) | 26 lipca |
Liczba drużyn | 16 |
Liczba aren | 2 (w 2 miastach) |
I miejsce | |
II miejsce | |
III miejsce | |
Statystyki turnieju | |
Najlepszy zawodnik (MVP) | |
Strona internetowa |
Mistrzostwa świata U-19 w koszykówce kobiet – turniej, który odbył się w dniach 18 lipca–26 lipca 2015 w Rosji. W zawodach wystąpiło 16 drużyn, które uzyskają kwalifikacje podczas mistrzostw swoich kontynentów.
Areny
Mistrzostwa odbywają się na dwóch arenach.
Czechow | Widnoje |
---|---|
Sports Palace Olympiskyi | Vidnoye Sports Centre |
Pojemność: 3 000 | Pojemność: 3 290 |
Kwalifikacje
Turniej | Data | Lokalizacja | Pozycja | Zespoły |
---|---|---|---|---|
Gospodarz | - | – | – | Rosja |
Mistrzostwa Europy U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 | 17–27 lipca 2014 | Portugalia | 5 | Belgia Francja Holandia Serbia Hiszpania |
Mistrzostwa Afryki U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 | 19–28 września 2014 | Egipt | 2 | Egipt Mali |
Mistrzostwa Ameryki U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 | 6–10 sierpnia 2014 | Egipt | 4 | Argentyna Brazylia Kanada Stany Zjednoczone |
Mistrzostwa Azji U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 | 10–17 października 2014 | Jordania | 3 | Chiny Korea Południowa Chińskie Tajpej |
Mistrzostwa Oceanii U-19 w Koszykówce Kobiet 2014 | 27 listopada–6 grudnia 2014 | Fidżi | 1 | Australia |
Faza grupowa
Legenda |
M = mecze rozegrane |
Pkt = punkty |
W = mecze wygrane |
L = mecze przegrane |
PZ = kosze zdobyte |
PS = kosze Stracone |
+/- = różnica koszy |
- Czas podawany w CEST (UTC+2).
Grupa A
Zespół | M | W | L | PZ | PS | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | 3 | 3 | 0 | 233 | 128 | +105 | 6 |
Holandia | 3 | 2 | 1 | 206 | 210 | −4 | 5 |
Chińskie Tajpej | 3 | 1 | 2 | 177 | 225 | −48 | 4 |
Argentyna | 3 | 0 | 3 | 159 | 212 | −53 | 3 |
18 lipca 2015 18:00 | Rosja | 89:43 | Chińskie Tajpej | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Sérgio Silva (POR), Natalia Cuello Cuello (DOM), Robyn Manhire (AUS) |
Pkt: Wadiejewa 16 | (37–11, 17–10, 23–11, 11–11)
| Pkt: Lo Pin 11 Zb: Jhang You-jing, Su Yi-ching 7Ast: Huang Jou-chen 5 | ||
raport |
18 lipca 2015 19:45 | Holandia | 79:65 | Argentyna | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 100 sędzia: Tiffany Bird (USA), Torkild Rodsand (NOR), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: Westerik 21 | (20–8, 18–23, 15–19, 26–15)
| Pkt: Llorente 22 Zb: Llorente 12 Ast: trójka zawodniczek 3 | ||
raport |
19 lipca 2015 18:00 | Argentyna | 38:73 | Rosja | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 800 sędzia: Maripier Malo (CAN), Torkild Rodsand (NOR), Radomir Vojinović (MNE) |
Pkt: Llorente 15 | (9-17 6-20 16-23 7-13)
| Pkt: Kołosowskaja 15 Zb: Musina 13 Ast: Sema 4 | ||
raport |
19 lipca 2015 19:45 | Chińskie Tajpej | 74:80 | Holandia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 80 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Ricardo Hayles (JAM), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
Pkt: Lo Pin 20 | (23-15 16-16 16-28 19-21)
| Pkt: Hof 24 Zb: Hof 16 Ast: Cornelius 9 | ||
raport |
21 lipca 2015 18:00 | Holandia | 47:71 | Rosja | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 600 sędzia: Tiffany Bird (USA), Bakr Al-Kuwari (QAT), Yener Yılmaz (TUR) |
Pkt: Westerik 13 | (11-20 12-12 14-20 10-19)
| Pkt:Wadiejewa 15 Zb: Wadiejewa 14 Ast: Musina, Lewczenko 4 | ||
raport |
21 lipca 2015 18:00 | Chińskie Tajpej | 60:56 | Argentyna | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 120 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Clemens Fritz (GER), Robyn Manhire (AUS) |
Pkt: Hsu Yu-lien 16 | (14-14 23-11 12-21 14-10)
| Pkt:Llorente 25 Zb: Llorente 22 Ast: trzy zawodniczki 2 | ||
raport |
Grupa B
Zespół | M | W | L | PZ | PS | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 3 | 3 | 0 | 264 | 160 | +104 | 6 |
Chiny | 3 | 2 | 1 | 201 | 211 | -10 | 5 |
Hiszpania | 3 | 1 | 2 | 207 | 202 | +5 | 4 |
Egipt | 3 | 0 | 3 | 165 | 264 | −99 | 3 |
18 lipca 2015 17:30 | Chiny | 73:60 | Egipt | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 110 sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Bakr Al-Kuwari (QAT), Naftal Chongo (MOZ) |
Pkt: Xing Jinbo 21 | (19-16 14-15 22-12 18-17)
| Pkt: Elgedawy 20 Zb: Mamdouh 13 Ast: Abdelnabi, Amr 3 | ||
raport |
18 lipca 2015 20:15 | Hiszpania | 57:72 | Stany Zjednoczone | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 180 sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Andrada Csender (ROU), Ioannis Foufis (GRE) |
Pkt: Salvadores 9 | (13-15 11-21 16-23 17-13)
| Pkt: Wilson 18 Zb: Collier 14 Ast: Collier 5 | ||
raport |
19 lipca 2015 17:30 | Egipt | 64:87 | Hiszpania | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 160 sędzia: Christian Wilmore (BAH), Natalia Cuello Cuello (DOM), Aleksiej Dawydow (RUS) |
Pkt: Elgedawy 26 | (16-22 24-14 16-26 8-25)
| Pkt: Salvadores 25 Zb: Lo Sylla, Quevedo 7 Ast: cztery zawodniczki 3 | ||
raport |
19 lipca 2015 20:15 | Stany Zjednoczone | 88:62 | Chiny | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 210 sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Bakr Al-Kuwari (QAT), Sérgio Silva (POR) |
Pkt: Collier, Wilson 17 | (29-17 26-12 21-18 12-15)
| Pkt: Xing Jinbo 14 Zb: Xing Jinbo 5 Ast: Zhang Meiqi, Xing Jinbo 4 | ||
raport |
21 lipca 2015 20:15 | Chiny | 66:63 | Hiszpania | Vidnoye Sports Centre, Widnoje sędzia: Sérgio Silva (POR), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: Sun Lirui 14 | (20-19 16-15 17-14 13-15)
| Pkt: Salvadores 18 Zb: Salvadores 6 Ast: Salvadores 5 | ||
raport |
21 lipca 2015 20:15 | Stany Zjednoczone | 104:41 | Egipt | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 285 sędzia: Sérgio Silva (POR), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: Moore, Thomas 15 | (14-9 38-9 28-23 24-0)
| Pkt: Elgedawy 14 Zb: Elgedawy 10 Ast: Abdelnabi 5 | ||
raport |
Grupa C
Zespół | M | W | L | PZ | PS | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgia | 3 | 3 | 0 | 191 | 153 | +38 | 6 |
Francja | 3 | 2 | 1 | 187 | 168 | +19 | 5 |
Kanada | 3 | 1 | 2 | 177 | 187 | −10 | 4 |
Mali | 3 | 0 | 3 | 153 | 200 | −47 | 3 |
18 lipca 2015 13:00 | Belgia | 64:60 | Francja | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 120 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Arsen Andryushkin (KAZ), Clemens Fritz (GER) |
Pkt: Ramette 17 | (12-7 14-22 19-4 19-27)
| Pkt: Majekodunmi 17 Zb: Dambach 7 Ast: Majekodunmi 3 | ||
raport |
18 lipca 2015 15:15 | Kanada | 71:62 | Mali | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 130 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Ricardo Hayles (JAM), Wang Zebo (CHN) |
(20-13 17-18 21-17 13-14)
| Pkt: N'Diaye 14 Zb: M. Coulibaly 11 Ast: Maiga 3 | |||
raport |
19 lipca 2015 13:00 | Mali | 41:60 | Belgia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 110 sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Arsen Andryushkin (KAZ), Robyn Manhire (AUS) |
Pkt: N'Diaye 9 | (11–9 17-21 11-11 2-19)
| Pkt: Nauwelaers 13 Zb: Allemand 12 Ast: Allemand 7 | ||
raport |
19 lipca 2015 13:00 | Francja | 58:54 | Kanada | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 160 sędzia: Tiffany Bird (USA), Jurgis Laurinavičius (LTU), Wang Zebo (CHN) |
Pkt: Dambach 17 | (17-13 15-15 14-7 12-19)
| Pkt: Yearwood 17 Zb: Corbin 9 Ast: Carleton 4 | ||
raport |
21 lipca 2015 13:30 | Kanada | 52:67 | Belgia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 120 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Andrada Csender (ROU), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Carleton, Creighton 10 | (18-15 16-15 7-16 11-21)
| Pkt: Allemand 19 Zb: Nauwelaers 8 Ast: Allemand 9 | ||
raport |
21 lipca 2015 13:30 | Francja | 69:50 | Mali | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 100 sędzia: Natalia Cuello Cuello (DOM), Aleksiej Dawydow (RUS), Torkild Rodsand (NOR) |
Pkt: Limousin 14 | (17-7 21-11 20-17 11-15)
| Pkt: N'Diaye 19 Zb: A. Coulibaly 7 Ast: cztery zawodniczki 1 | ||
raport |
Grupa D
Zespół | M | W | L | PZ | PS | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Australia | 3 | 3 | 0 | 254 | 148 | +106 | 6 |
Serbia | 3 | 2 | 1 | 216 | 246 | −30 | 5 |
Brazylia | 3 | 1 | 2 | 205 | 193 | +12 | 4 |
Korea Południowa | 3 | 0 | 3 | 155 | 249 | −88 | 3 |
18 lipca 2015 13:00 | Korea Południowa | 51:82 | Brazylia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 100 sędzia: Radomir Vojinović (MNE), Aleksiej Dawydow (RUS), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
Pkt: Park Ji-su 11 | (10-22 10-20 11-18 20-22)
| Pkt: Guimarães 19 Zb: Araujo, Moura 8 Ast: trzy zawodniczki 3 | ||
raport |
18 lipca 2015 15:15 | Australia | 105:62 | Serbia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 1 400 sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Maripier Malo (CAN), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Smith 18 | (22-13 33-18 24-9 26-22)
| Pkt: Nogić 13 Zb: Šubašic 8 Ast: trzy zawodniczki 2 | ||
raport |
19 lipca 2015 13:30 | Brazylia | 48:62 | Australia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 120 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX)) |
Pkt: Da Silva 11 | (15-13 13-10 11-21 9-18)
| Pkt: Scherf, Smith 12 Zb: Maley 10 Ast: trzy zawodniczki 2 | ||
raport |
19 lipca 2015 15:15 | Serbia | 74:66 | Korea Południowa | Vidnoye Sports Centre, Widnoje sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Andrada Csender (ROU), Clemens Fritz (GER) |
Pkt: Stevanović 18 | (17-25 14-5 22-20 21-16)
| Pkt: Park Ji-su 19 Zb: Park Ji-su 14 Ast: Lee Ji-woo, Park Ji-su 5 | ||
raport |
21 lipca 2015 15:45 | Korea Południowa | 38:87 | Australia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Arsen Andryushkin (KAZ), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
Pkt: Eom Da-yeong 7 | (15-20 4-13 7-25 12-29)
| Pkt: Froling, Scherf 13 Zb: Froling 8 Ast: Wallace 6 | ||
raport |
21 lipca 2015 15:45 | Serbia | 80:75 | Brazylia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 130 sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM), Wang Zebo (CHN) |
Pkt: Vojinović 19 | (12-22 19-11 17-19 13-8)
| Pkt: Guimarães 24 Zb: Guimarães 13 Ast: Benedicto 7 | ||
raport |
Faza pucharowa
Drabinka
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
22 lipca 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Rosja | 94 | |||||||||||||||||
24 lipca 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Egipt | 37 | |||||||||||||||||
Rosja | 68 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 13:00 | ||||||||||||||||||
Francja | 48 | |||||||||||||||||
Francja (dogrywka) | 76 | |||||||||||||||||
25 lipca 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Brazylia | 63 | |||||||||||||||||
Rosja | 76 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 20:15 | ||||||||||||||||||
Australia | 57 | |||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 63 | |||||||||||||||||
24 lipca 2015 13:30 | ||||||||||||||||||
Chiny | 89 | |||||||||||||||||
Chiny | 46 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 15:15 | ||||||||||||||||||
Australia | 83 | |||||||||||||||||
Mali | 23 | |||||||||||||||||
26 lipca 2015 18:00 | ||||||||||||||||||
Australia | 91 | |||||||||||||||||
Rosja | 70 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 19:45 | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 78 | |||||||||||||||||
Holandia | 68 | |||||||||||||||||
24 lipca 2015 15:45 | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 73 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 70 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 15:45 | ||||||||||||||||||
Belgia | 66 | |||||||||||||||||
Belgia | 70 | |||||||||||||||||
25 lipca 2015 20:15 | ||||||||||||||||||
Korea Południowa | 37 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 65 | |||||||||||||||||
22 lipca 2015 17:30 | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 80 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Argentyna | 39 | |||||||||||||||||
24 lipca 2015 20:15 | 26 lipca2015 20:15 | |||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 89 | |||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 93 | Australia | 69 | |||||||||||||||
22 lipca 2015 13:30 | ||||||||||||||||||
Kanada | 45 | Hiszpania | 62 | |||||||||||||||
Kanada | 58 | |||||||||||||||||
Serbia | 52 | |||||||||||||||||
1/8 finału
22 lipca 2015 13:00 | Francja | 76:63 | Brazylia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 110 sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
Pkt: Dambach 27 | (16-6 20-20 14-20 10 -14 DOG. 16 -3)
| Pkt: Da Silva 15 Zb: Guimarães 10 Ast: Benedicto 5 | ||
raport |
22 lipca 2015 13:30 | Kanada | 58:52 | Serbia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 60 sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Robyn Manhire (AUS), Sérgio Silva (POR) |
Pkt: Carleton 24 | (11-19 10-9 15-13 22-11)
| Pkt: Arsenić, Nogić 9 Zb: Nogić 7 Ast: Katanić 5 | ||
raport |
22 lipca 2015 15:15 | Mali | 23:91 | Australia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 120 sędzia: Maripier Malo (CAN), Naftal Chongo (MOZ), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: M. Coulibaly 13 | (12-23 8-35 1-18 2-15)
| Pkt: Froling 19 Zb: Smith 9 Ast: Wallace 7 | ||
raport |
22 lipca 2015 15:45 | Belgia | 70:37 | Korea Południowa | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 120 sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Aleksiej Dawydow (RUS), Radomir Vojinović (MNE) |
Pkt: Deviliegher 13 | (17-14 25-6 13-10 15-7)
| Pkt: Jin An, Lee Ji-woo 8 Zb: Kim Yeon-hee 8 Ast: Cha Ji-hyun, Jin An 2 | ||
raport |
22 lipca 2015 17:30 | Argentyna | 39:89 | Stany Zjednoczone | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 150 sędzia: Natalia Cuello Cuello (DOM), Arsen Andryushkin (KAZ), Andrada Csender (ROU) |
Pkt: Albuerne, Llorente 7 | (4-28 14-20 8-21 13-20)
| Pkt: Wilson 18 Zb: Collier, Patberg 9 Ast: Moore, Ortiz 6 | ||
raport |
22 lipca 2015 18:00 | Rosja | 94:37 | Egipt | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 350 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Clemens Fritz (GER), Wang Zebo (CHN) |
(23-14 20-14 21-3 30-6)
| Pkt: Elgedawy 16 Zb: Mamdouh 7 Ast: trzy zawodniczki 2 | |||
raport |
22 lipca 2015 19:45 | Holandia | 68:73 | Hiszpania | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 110 sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Torkild Rodsand (NOR), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Hof 18 | (19-22 15-14 19-20 15-17)
| Pkt: Flores, Salvadores 18 Zb: Martínez 11 Ast: Flores 4 | ||
raport |
22 lipca 2015 20:15 | Chińskie Tajpej | 63:89 | Chiny | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 20 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Bakr Al-Kuwari (QAT), Ricardo Hayles (JAM) |
Pkt: Huang Jou-chen 18 | (15-13 13-25 15-30 20-21)
| Pkt: Zhu Meiqi 22 Zb: Zhu Meiqi 10 Ast: Liu Shuai 7 | ||
raport |
Ćwierćfinały
24 lipca 2015 13:30 | Chiny | 46:83 | Australia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 130 sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Maripier Malo (CAN), Radomir Vojinović (MNE) |
Pkt: Liu Shuai 11 | (13-25 15-23 11-15 7-20)
| Pkt: Smith 14 Zb: Froling 12 Ast: Tupaea 5 | ||
raport |
24 lipca 2015 15:45 | Hiszpania | 70:66 | Belgia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 150 sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Natalia Cuello Cuello (DOM), Clemens Fritz (GER) |
Pkt: Quevedo 23 | (15-12 23-22 19-14 13-18)
| Pkt: Allemand 17 Zb: Geldof 12 Ast: Ramette 4 | ||
raport |
24 lipca 2015 18:00 | Rosja | 68:48 | Francja | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Tiffany Bird (USA), Hortencia Sánchez (MEX) |
(18-13 15-7 23-12 12-16)
| Pkt: Combes 11 Zb: Milapie 7 Ast: pięć zawodniczek 1 | |||
raport |
24 lipca 2015 20:15 | Stany Zjednoczone | 93:45 | Kanada | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
(28-5 27-12 19-10 19-18)
| Pkt: Piggin 8 Zb: Gilles 5 Ast: trzy zawodniczki 3 | |||
raport |
Półfinały
25 lipca 2015 18:00 | Rosja | 76:57 | Australia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 1 500 sędzia: Maripier Malo (CAN), Ioannis Foufis (GRE), Ricardo Hayles (JAM) |
(18-13 21-12 20-19 17-13)
| Pkt: Wallace 15 Zb: Sharp, Wallace 8 Ast: Tupaea 3 | |||
raport |
25 lipca 2015 20:15 | Hiszpania | 65:80 | Stany Zjednoczone | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 250 sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Natalia Cuello Cuello (DOM), Radomir Vojinović (MNE) |
Pkt: Quevedo 17 | (19-21 12-23 19-18 15-18)
| Pkt: Collier 24 Zb: Collier 14 Ast: Moore 4 | ||
raport |
Mecz o brąz
26 lipca 2015 18:00 | Australia | 69:62 | Hiszpania | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 2 000 sędzia: Maripier Malo (CAN), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
(29-13 14-20 14-15 12-14)
| Pkt: Salvadores 22 Zb: López 9 Ast: Salvadores 4 | |||
raport |
Finał
26 lipca 2015 20:00 | Rosja | 70:78 | Stany Zjednoczone | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 2 800 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Natalia Cuello Cuello (DOM), Leandro Lezcano (ARG) |
Pkt: Kołosowskaja 19 | (21-19 13-20 19-18 17-21)
| Pkt: Wilson 30 Zb: Collier 10 Ast: Dangerfield 5 | ||
raport |
Mecze o miejsca 5-8
Półfinały | Finał | |||||||
20 stycznia 2013 20:15 | ||||||||
Francja | 67 | |||||||
20 stycznia 2013 20:15 | ||||||||
Chiny | 61 | |||||||
Francja | 53 | |||||||
21 stycznia 2013 21:30 | ||||||||
Belgia | 40 | |||||||
Belgia | 70 | |||||||
Kanada | 64 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
21 stycznia 2013 19:00 | ||||||||
Chiny | 67 | |||||||
Kanada | 47 | |||||||
mecz o miejsca 5-8
25 lipca 2015 13:30 | Francja | 67-61 | Chiny | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Sérgio Silva (POR), Torkild Rodsand (NOR), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Milapie 17 | (13-16 19-6 16-13 19-16)
| Pkt: Xing Jinbo 19 Zb: Dilana 9 Ast: Xing Jinbo 5 | ||
raport |
25 lipca 2015 15:45 | Belgia | 70:64 | Kanada | Sports Palace Olympiskyi, Czechow widzów: 250 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Naftal Chongo (MOZ), Robyn Manhire (AUS) |
(16-18 22-14 13-12 19-20)
| Pkt: Carleton 20 Zb: Yearwood 13 Ast: Yearwood 5 | |||
raport |
Mecz o 7 miejsce
26 lipca 2015 15:45 | Chiny | 67:47 | Kanada | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Clemens Fritz (GER), Andrada Csender (ROU), Aleksiej Dawydow (RUS) |
Pkt: Xing Jinbo 15 | (25-12 17-7 15-16 10-12)
| Pkt: Carleton 12 Zb: Yearwood 8 Ast: Carleton, Yearwood 3 | ||
raport |
Mecz o 5 miejsce
26 lipca 2015 16:45 | Francja | 53:40 | Belgia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 150 sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Arsen Andryushkin (KAZ), Radomir Vojinović (MNE) |
Pkt: Majekodunmi 17 | (8-10 10-8 11-6 24-16)
| Pkt: Ramette, Ouahabi 11 Zb: Ramette 7 Ast: pięć zawodniczek 1 | ||
raport |
Mecze o miejsca 9-16
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
24 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Egipt | 66 | ||||||||||||
25 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Brazylia | 84 | ||||||||||||
Brazylia | 60 | ||||||||||||
24 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Mali | 49 | ||||||||||||
Chińskie Tajpej | 59 | ||||||||||||
26 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Mali | 77 | ||||||||||||
Brazylia | 72 | ||||||||||||
24 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Serbia | 83 | ||||||||||||
Holandia | 72 | ||||||||||||
25 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Korea Południowa | 41 | ||||||||||||
Holandia | 90 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
24 lipca 2015 20:15 | |||||||||||||
Serbia | 68 | 26 lipca 2015 20:15 | |||||||||||
Argentyna | 59 | ||||||||||||
Mali | 46 | ||||||||||||
Serbia | 66 | ||||||||||||
Serbia | 58 | ||||||||||||
mecz o miejsca 9-16
24 lipca 2015 11:45 | Egipt | 66:84 | Brazylia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 80 sędzia: Sérgio Silva (POR), Wang Zebo (CHN), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Selaawi 20 | (19-22 9-23 20-23 18-16)
| Pkt: Guimarães 16 Zb: Guimarães 10 Ast: trzy zawodniczki 4 | ||
raport |
24 lipca 2015 14:00 | Holandia | 72:41 | Korea Południowa | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 80 sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Arsen Andryushkin (KAZ), Andrada Csender (ROU) |
Pkt: Hof, Westerik 17 | (21-10 20-9 16-11 15-11)
| Pkt: Jin An 12 Zb: Jin An 10 Ast: Kim Hyeong-kyeong, Lee Ji-woo 4 | ||
raport |
24 lipca 2015 16:15 | Chińskie Tajpej | 59:77 | Mali | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Robyn Manhire (AUS), Bakr Al-Kuwari (QAT), Aleksiej Dawydow (RUS) |
Pkt: Li Chia-chieh, Yu Yi-wen 11 | (9-22 17-17 22-20 11-18)
| Pkt: N'Diaye 24 Zb: Traoré 16 Ast: A. Keita 7 | ||
raport |
24 lipca 2015 18:30 | Argentyna | 59:66 | Serbia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Jurgis Laurinavičius (LTU), Naftal Chongo (MOZ), Torkild Rodsand (NOR) |
Pkt: Llorente 18 | (10-9 21-17 12-17 16-23)
| Pkt: Bogićević 18 Zb: Bogićević 12 Ast: Nogić 4 | ||
raport |
mecz o miejsca 9-12
25 lipca 2015 16:15 | Brazylia | 60:49 | Mali | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 80 sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Andrada Csender (ROU), Wang Zebo (CHN) |
Pkt: Silva 11 | (15-7 16-7 12-13 17-22)
| Pkt: M. Coulibaly 19 Zb: M. Coulibaly 18 Ast: M. Coulibaly 3 | ||
raport |
25 lipca 2015 18:30 | Holandia | 90:60 | Serbia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Fernando Calatrava (ESP), Tiffany Bird (USA), Sarty Nghixulifwa (NAM) |
Pkt: Hof 24 | (11-18 17-14 17-13 13-19)
| Pkt: Stevanović 12 Zb: trzy zawodniczki 6 Ast: Nogić 5 | ||
raport |
Mecz o 11 miejsce
26 lipca 2015 13:30 | Mali | 46:58 | Serbia | Sports Palace Olympiskyi, Czechow sędzia: Stanislav Kučera (CZE), Torkild Rodsand (NOR), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: Dakouo 19 | (11-17 6-16 13-12 16-13)
| Pkt: Nogić 13 Zb: trzy zawodniczki 7 Ast: Bogićević 4 | ||
raport |
Mecz o 9 miejsce
26 lipca 2015 09:00 | Brazylia | 72:83 | Holandia | Vidnoye Sports Centre, Widnoje sędzia: Yener Yılmaz (TUR), Wang Zebo (CHN), Christian Wilmore (BAH) |
Pkt: Moura 16 | (11-26 16-21 15-23 30-13)
| Pkt: Hof 23 Zb: trzy zawodniczki 8 Ast: Cornelius 8 | ||
raport |
Mecze o miejsca 13-16
Półfinały | Finał | |||||||
25 lipca 2015 20:15 | ||||||||
Egipt | 59 | |||||||
26 lipca 2015 20:15 | ||||||||
Chińskie Tajpej | 73 | |||||||
Chińskie Tajpej | 67 | |||||||
25 lipca 2015 20:15 | ||||||||
Korea Południowa | 78 | |||||||
Korea Południowa | 63 | |||||||
Argentyna | 57 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
26 lipca 2015 20:15 | ||||||||
Egipt | 43 | |||||||
Argentyna | 50 | |||||||
mecz o miejsca 13-16
25 lipca 2015 11:45 | Egipt | 59:73 | Chińskie Tajpej | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Leandro Lezcano (ARG), Arsen Andryushkin (KAZ), Hortencia Sánchez (MEX) |
Pkt: Selaawi 22 | (16-24 15-15 13-17 15-17)
| Pkt: Hsu Yu-lien 15 Zb: Jhang You-jing 10 Ast: Liu Hui-ju 8 | ||
raport |
25 lipca 2015 14:00 | Korea Południowa | 63:57 | Argentyna | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 80 sędzia: Clemens Fritz (GER), Bakr Al-Kuwari (QAT), Aleksiej Dawydow (RUS)) |
Pkt: Lee Ji-woo 16 | (15-13 15-7 15-14 18-23)
| Pkt: Llorente 15 Zb: Llorente 15 Ast: Albuerne 4 | ||
raport |
Mecz o 15 miejsce
26 lipca 2015 10:00 | Egipt | 43:50 | Argentyna | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Ricardo Hayles (JAM), Naftal Chongo (MOZ), Sérgio Silva (POR)) |
Pkt: Selaawi 17 | (6-10 12-14 15-14 10-23)
| Pkt: Llorente 14 Zb: Llorente 16 Ast: Albuerne 4 | ||
raport |
Mecz o 13 miejsce
26 lipca 2015 12:15 | Chińskie Tajpej | 67:78 | Korea Południowa | Vidnoye Sports Centre, Widnoje widzów: 70 sędzia: Ioannis Foufis (GRE), Bakr Al-Kuwari (QAT), Sergey Mikhaylov (RUS) |
Pkt: Hsu Yu-lien 18 | (13-15 19-23 23-20 12-20)
| Pkt: Lee Ji-woo 21 Zb: Park Ji-su 11 Ast: trzy zawodniczki 3 | ||
raport |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Stany Zjednoczone | |
Rosja | |
Australia | |
4 | Hiszpania |
5 | Francja |
6 | Belgia |
7 | Chiny |
8 | Kanada |
9 | Holandia |
10 | Brazylia |
11 | Serbia |
12 | Mali |
13 | Korea Południowa |
14 | Chińskie Tajpej |
15 | Argentyna |
16 | Egipt |
Statystyki
Punkty
Zawodniczka | PPG |
---|---|
Ángela Salvadores | 18,4 |
A’ja Wilson | 18,3 |
Raneem El-Gedawy | 18 |
Emese Hof Marija Wadiejewa | 16,9 |
Zbiórki
Zawodniczka | RPG |
---|---|
Victoria Llorente | 13,9 |
Marija Wadiejewa | 12,3 |
Park Ji-su | 10,2 |
Mariam Coulibaly Emese Hof | 10 |
Asysty
Zawodniczka | APG |
---|---|
Laura Cornelius | 6,7 |
Julie Allemand | 4,7 |
Kseniia Levchenko | 4,4 |
Ángela Salvadores | 4,3 |
Huang Jou-chen | 4 |
Bloki
Zawodniczka | BPG |
---|---|
Park Ji-su | 4 |
Marija Wadiejewa | 3,7 |
Serena-Lynn Geldof Alanna Smith | 2,7 |
Emese Hof | 2,1 |
Przechwyty
Zawodniczka | SPG |
---|---|
Thayna Silva | 3,3 |
Djenaba N'Diaye | 3 |
Fleur Kuijt | 2,8 |
Ksenija Lewczenko | 2,7 |
Nadine Selaawi | 2,6 |
Nagrody
Najlepsza "piątka" turnieju
- A’ja Wilson
- Napheesa Collier
- Marija Wadiejewa
- Daria Kołosowskaja
- Alanna Smith