Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 1997
Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 1997 odbyły się między 12 a 20 kwietnia 1997 w szwajcarskim Bernie, w Allmend Stadium.
Tytuł mistrzyń świata obroniły Kanadyjki (Sandra Schmirler) pokonując w finale Norweżki (Dordi Nordby) 8:4. W małym finale Dunki (Helena Blach Lavrsen) pokonały 7:6 Japonki (Mayumi Ohkutsu). Były to pierwsze mistrzostwa, na których do fazy play-off zakwalifikowała się drużyna ze strefy Pacyfiku, kolejna taka sytuacja miała miejsce w 2008.
Reprezentacje
Kraj | Miasto | Skip | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
---|---|---|---|---|---|---|
Dania | Hvidovre Hvidovre Curling Club | Helena Blach Lavrsen | Margit Pörtner | Dorthe Holm | Lisa Richardson | Jane Bidstrup |
Finlandia | Hyvinkää Hyvinkää Curling Club | Anne Eerikäinen | Jaana Jokela | Nina Pöllänen | Laura Franssila | Tiina Kautonen |
Japonia | Obihiro Obihiro Curling Club | Mayumi Ohkutsu | Akiko Katō | Yukari Kondō | Yoko Mimura | Akemi Niwa |
Kanada | Regina Caledonian Curling Club | Sandra Schmirler | Jan Betker | Joan McCusker | Marcia Gudereit | Atina Ford |
Niemcy | Garmisch-Partenkirchen SC Riessersee | Andrea Schöpp | Monika Wagner | Natalie Nessler | Carina Meidele | Heike Schwaller |
Norwegia | Snarøya Snarøen Curling Club | Dordi Nordby | Marianne Haslum | Marianne Aspelin | Kristin Løvseth | Hanne Woods |
Stany Zjednoczone | Arlington Arlington Curling Club | Patti Lank | Analissa Johnson | Joni Cotten | Tracy Sachtjen | Allison Darragh |
Szkocja | Lockerbie Lockerbie Curling Club | Carolyn Hutchinson | Heather Crockett | Jan Byers | Lucy Levack | Gillian Barr |
Szwajcaria | Berno Bern Curling Club | Mirjam Ott | Manuela Kormann | Franziska von Känel | Caroline Balz | Marianne Flotron |
Szwecja | Härnösand Härnösands Curlingklubb | Cathrine Norberg | Helena Svensson | Anna Blom | Annika Lööf | Margaretha Lindahl |
Klasyfikacja końcowa
# | Kraj |
---|---|
1 | Kanada |
2 | Norwegia |
3 | Dania |
4 | Japonia |
5 | Szwecja |
6 | Niemcy |
7 | Stany Zjednoczone |
8 | Finlandia |
Szkocja | |
Szwajcaria |
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
Dania | 2 | |||||||
Kanada | 5 | |||||||
Norwegia | 4 | |||||||
Kanada | 8 | |||||||
Japonia | 5 | |||||||
Norwegia | 12 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
Dania | 7 | |||||||
Japonia | 6 | |||||||
Finał
Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Norwegia | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | - | 4 | |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2 | - | 8 |
Mały finał
Dania | 7:6 | Japonia |
Półfinały
Dania | 2:5 | Kanada |
Japonia | 5:12 | Norwegia |
Tie-breaker
Dania | 5:4 | Szwecja |
Round Robin
Klasyfikacja
- Po sesji 9.:
# | Kraj | Wygranych | Przegranych |
---|---|---|---|
1 | Kanada | 8 | 1 |
2 | Norwegia | 7 | 2 |
3 | Japonia | 6 | 3 |
4 | Dania | 5 | 4 |
Szwecja | 5 | 4 | |
6 | Niemcy | 4 | 5 |
7 | Stany Zjednoczone | 4 | 5 |
8 | Finlandia | 2 | 7 |
Szkocja | 2 | 7 | |
Szwajcaria | 2 | 7 |
Sesja 1.
Szkocja | 5:6 | Finlandia |
Dania | 8:5 | Szwajcaria |
Szwecja | 7:5 | Stany Zjednoczone |
Niemcy | 6:7 | Japonia |
Norwegia | 3:5 | Kanada |
Sesja 2.
Norwegia | 7:5 | Szwajcaria |
Kanada | 9:4 | Stany Zjednoczone |
Szkocja | 3:10 | Niemcy |
Szwecja | 7:4 | Finlandia |
Dania | 11:4 | Japonia |
Sesja 3.
Japonia | 4:7 | Kanada |
Niemcy | 3:7 | Finlandia |
Dania | 4:5 | Norwegia |
Stany Zjednoczone | 10:2 | Szkocja |
Szwecja | 4:8 | Szwajcaria |
Sesja 4.
Finlandia | 8:10 | Dania |
Szkocja | 11:3 | Szwecja |
Szwajcaria | 5:7 | Kanada |
Japonia | 6:8 | Norwegia |
Niemcy | 8:5 | Stany Zjednoczone |
Sesja 5.
Szwecja | 9:7 | Norwegia |
Stany Zjednoczone | 9:8 | Dania |
Japonia | 7:4 | Finlandia |
Szwajcaria | 6:7 | Niemcy |
Kanada | 8:4 | Szkocja |
Sesja 6.
Kanada | 5:8 | Niemcy |
Japonia | 8:5 | Szkocja |
Stany Zjednoczone | 10:6 | Szwajcaria |
Dania | 5:8 | Szwecja |
Finlandia | 3:14 | Norwegia |
Sesja 7.
Szwajcaria | 3:12 | Szkocja |
Finlandia | 6:9 | Kanada |
Niemcy | 5:6 | Dania |
Norwegia | 9:5 | Stany Zjednoczone |
Japonia | 5:4 | Szwecja |
Sesja 8.
Stany Zjednoczone | 6:9 | Japonia |
Norwegia | 9:1 | Niemcy |
Kanada | 12:4 | Szwecja |
Finlandia | 3:11 | Szwajcaria |
Szkocja | 1:8 | Dania |
Sesja 9.
Niemcy | 7:10 | Szwecja |
Szwajcaria | 6:10 | Japonia |
Norwegia | 8:5 | Szkocja |
Kanada | 9:3 | Dania |
Stany Zjednoczone | 10:2 | Finlandia |
Bibliografia
- Mistrzostwa na stronach Światowej Federacji Curlingu
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Świat | |
---|---|
Europa | |
Ameryka | |
Azja i Pacyfik | |
Nierozgrywane |
|