Mecz lekkoatletyczny młodzieżowców Polska – Niemcy 2010
Mecz lekkoatletyczny młodzieżowców Polska - Niemcy 2010 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w sobotę 12 czerwca 2010. W imprezie uczestniczyły reprezentacje Polski i Niemiec składające się z zawodników do lat 23. W niektórych konkurencjach wystąpili – poza konkursem – zawodnicy z innych państw. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Niemiec 221 do 179.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
Bieg na 100 m | [1] | Felix Göltl | 10.68 | Olaf Paruzel Artur Zaczek | 10.73 10.73 SB | |
Bieg na 200 m | Robert Hering | 21.18 SB | Grzegorz Roszkowski | 21.44 | Jan Quade | 21.47 PB |
Bieg na 400 m | Eric Krüger | 46.39 SB | [2] | Marcin Sobiech | 46.49 PB | |
Bieg na 800 m | Sebastian Keiner | 1:48.23 | Sören Ludolph | 1:48.23 SB | Adam Czerwiński | 1:48.39 PB |
Bieg na 1500 m | Krzysztof Żebrowski | 4:13,53 | Florian Orth | 4:13.64 | Daniel Gruber | 4:13.83 |
Bieg na 3000 m | Arthur Lenz | 8:10.26 PB | Musa Roba-Kinkal | 8:13.44 | Krystian Zalewski | 8:18.03 SB |
Bieg na 110 m przez płotki | Erik Balnuweit | 13.78 | Maciej Wojtkowski | 14.15 SB | Berthold Daubner | 14.29 |
Bieg na 400 m przez płotki | David Gollnow | 50.79 | Georg Fleischhauer | 50.90 | Rafał Omelko | 51.13 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Arkadiusz Ankiel | 8:53.66 | Łukasz Oślizło | 8:53.68 SB | Daniel Götz | 9:03.28 |
Sztafeta 4 x 100 m | Artur Zaczek Grzegorz Roszkowski Olaf Paruzel Paweł Dzikowski | 40,28 | [3] | [4] | ||
Sztafeta 4 x 400 m | Alexander Meisolle Eric Krüger Benjamin Jonas Clemens Hofer | 3:08,12 | Błażej Wilamowski Marcin Sobiech Marcin Grynkiewicz Radosław Czyż | 3:08,33 | [5] | |
Skok w dal | Mario Kral | 7,68 | Krzysztof Uwijała | 7,60 | [6] | |
Trójskok | Michał Lewandowski | 15.88 | Martin Seiler | 15.65 | Manuel Ziegler | 15.29 SB |
Skok wzwyż | Oliver Bräutigam | 2.20 PB | Szymon Kiecana | 2.16 PB | Maciej Lepiato | 2.11 PB |
Skok o tyczce | Łukasz Michalski | 5.65 SB | [7] | Karsten Dilla | 5.50 =PB | |
Pchnięcie kulą | Damian Kusiak | 18.83 | Hendrik Müller | 18.26 | Sylwester Zieliński | 17.33 |
Rzut dyskiem | Christoph Harting | 59.01 | Przemysław Czajkowski | 58.63 | Daniel Jasinski | 58.22 PB |
Rzut młotem | Paweł Fajdek | 72,14 | Wojciech Nowicki | 69,50 PB | Henrik Rittweg | 66.87 |
Rzut oszczepem | Łukasz Grzeszczuk | 75.62 | Maik Dolch | 71.53 | Robert Szpak | 71.08 |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
Bieg na 100 m | Carolyn Moll | 11.86 | [8] | Martyna Świerczyk | 12.10 | |
Bieg na 200 m | Anna Kiełbasińska | 23.55 PB | Sara Jäpel | 24.06 | [9] | |
Bieg na 400 m | Wiebke Ullmann | 52.96 PB | Agata Bednarek | 53.77 | Lena Schmidt | 54.26 SB |
Bieg na 800 m | Sabrina Buchrucker | 2:12.69 | Ewa Jacniak | 2:13.05 | Monika Harasim | 2:13.07 |
Bieg na 1500 m | Katarzyna Broniatowska | 4:23.99 | Diana Sujew | 4:29.34 | Elina Sujew | 4:30.71 |
Bieg na 3000 m | Maren Kock | 9:31.95 SB | Christina Kröckert | 9:32.73 SB | Antonina Behnke | 9:38.50 PB |
Bieg na 100 m przez płotki | Cindy Roleder | 13.47 | Antonia Werner | 13.56 | Zuzanna Leszczyńska | 14.23 |
Bieg na 400 m przez płotki | Christiane Klopsch | 57.00 PB | Laura Hansen | 57.25 PB | Tina Polak | 57.99 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Jana Sussmann | 10:28.97 | Matylda Szlęzak | 10:37.53 | Sarah Cornelsen | 10:48.54 SB |
Sztafeta 4 x 100 m | Jessica Wenzel Ruth Sophia Spelmeyer Carolyn Moll Sara Jäpel | 45,51 | Martyna Świerczyk Milena Pędziwiatr Paulina Klawiter Anna Kiełbasińska | 45,91 | [10] | |
Sztafeta 4 x 400 m | Wiebke Ullmann Lena Schmidt Christine Klopsch Laura Hansen | 3:37,33 | [11] | Tina Polak Joanna Linkiewicz Marzena Kościelniak Ewa Jacniak | 3:39,87 | |
Skok w dal | Nadja Käther | 6.38 | Anna Jagaciak | 6.35 | Sosthene Taroum Moguenara | 6.32 |
Trójskok | Kristin Gierisch | 13.80 SB | Anna Jagaciak | 13.45 | Jenny Elbe | 13.31 |
Skok wzwyż | Urszula Domel | 1.82 | Martyna Nowak | 1.80 PB | Marie-Laurence Jungfleisch | 1.77 |
Skok o tyczce | Lisa Ryzih | 4.30 | [12] | Martina Schultze[13] | 4.00 | |
Pchnięcie kulą | Sophie Kleeberg | 16.29 | Christiane Ruess | 15.43 | Agnieszka Maluśkiewicz | 15.14 |
Rzut dyskiem | Julia Fischer | 54.07 | Anna-Katharina Weller | 52.23 SB | Dominika Jakuła | 44.12 |
Rzut młotem | Joanna Fiodorow | 64.66 PB | Carolin Paesler | 61.19 | Magdalena Szewa | 59.34 |
Rzut oszczepem | [14] | Agnieszka Lewandowska | 51.31 | Sarah Nöh | 49.44 |
Przypisy
- ↑ Bieg wygrał startujący poza konkursem reprezentant Wielkiej Brytanii Nick Smith z czasem 10.50
- ↑ Drugie miejsce zajął startujący poza konkursem reprezentant Wielkiej Brytanii Kris Robertson z czasem 46.44
- ↑ Drugie miejsce (z wynikiem 40,48) zajęła startująca poza konkursem sztafeta Wielkiej Brytanii w składzie: Ryan Oswald, Stuart Benson, Craig Flaming oraz Nick Smith.
- ↑ Trzecia sztafeta uczestnicząca w tym biegu – reprezentująca Niemcy została zdyskwalifikowana.
- ↑ Trzecie miejsce w biegu zajęła (z czasem 3:14,80), startująca poza konkursem, juniorska sztafeta Polski w składzie: Mateusz Zagórski, Filip Przemyski, Piotr Hurman oraz Radosław Cichoń.
- ↑ Trzecie miejsce zajął startujący poza konkursem reprezentant Polski Łukasz Masłowski z wynikiem 7,51
- ↑ Drugie miejsce zajął startujący poza konkursem reprezentant Polski Mateusz Didenkow z wynikiem 5.50
- ↑ Drugie miejsce zajęła startująca poza konkursem zawodniczka Niemiec Jessica Wenzel z czasem 12.09
- ↑ Trzecie miejsce zajęła startująca poza konkursem zawodniczka klubu AZS Poznań Martyna Opoń z czasem 24.11, który to wynik jest rekordem życiowym sprinterki
- ↑ Trzecie miejsce zajęła (z czasem 48,74) startująca poza konkursem juniorska sztafeta SL WKS Zawisza Bydgoszcz.
- ↑ Drugie miejsce zajęła (z czasem 3:38,20) startująca poza konkursem juniorska sztafeta Polski w składzie Justyna Święty, Małgorzata Hołub, Magdalena Gorzkowska oraz Joanna Jóźwik.
- ↑ Drugie miejsce zajęła startująca poza konkursem reprezentantka Norwegii Cathrine Larsåsen z wynikiem 4.10
- ↑ Wraz z Niemką trzecie miejsce zajęła startująca poza konkursem zawodniczka z Danii – Caroline Bonde Holm
- ↑ Pierwsze miejsce zajęła startująca poza konkursem reprezentantka Polski Karolina Mor, która osiągnęła wynik 52.33
Bibliografia
- POL v GER U23 Bydgoszcz POL 12 June [online], tilastopaja.org [dostęp 2010-06-15] (ang.).
- Polska - Niemcy U-23: 179 - 221 [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki [dostęp 2010-06-15] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-12] (pol.).
- International Match U23 POL-GER [online], domtel-sport.pl [dostęp 2010-06-15] (pol.).