2018  Słowacja U-20 1 (0)
2019  Słowacja U-21 8 (0)
W sumie: 17 (0)
  1. Aktualne na: 16 września 2023. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.

Martin Adamec (ur. 14 sierpnia 1998 w Levicach) – słowacki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w FC Nõmme United.

Kariera klubowa

Grę w piłkę nożną rozpoczął w wieku 6 lat w akademii FK Senica[1]. W 2014 roku przeniósł się do austriackiego klubu SKN St. Pölten[1]. W 2016 roku rozpoczął występy w zespole rezerw, rywalizującym w Regionallidze Ost[1]. 5 sierpnia 2016 zaliczył pierwszy mecz na poziomie seniorskim w spotkaniu przeciwko SV Schwechat, wygranym 1:0. Przez kolejne 2 lata rozegrał łącznie 40 ligowych spotkań, w których zdobył 3 bramki. W tym okresie dwukrotnie znalazł się w składzie meczowym pierwszej drużyny.

W lutym 2018 roku odbył testy w Jagiellonii Białystok, prowadzonej przez Ireneusza Mamrota, po których podpisał kontrakt na sezon 2018/19[2]. Wkrótce po tym został wypożyczony do Wigier Suwałki (I liga)[3]. W klubie tym grał jako podstawowy ofensywny pomocnik i w 19 spotkaniach zdobył 6 bramek. 16 lutego 2019 w barwach Jagiellonii zadebiutował w Ekstraklasie w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Płock. Dwa tygodnie później przedłużył swoją umowę z klubem do lata 2022 roku[4]. W rundzie wiosennej sezonu 2018/19 zaliczył 8 występów, w tym 2 w podstawowym składzie. W lipcu 2019 roku został wypożyczony na rok do pierwszoligowej Odry Opole, gdzie rozegrał 14 meczów i strzelił 1 gola[5]. W styczniu 2020 roku skrócił swój pobyt w Odrze, aby odbyć testy w Sigmie Ołomuniec[6] i FK Senica[7]. W marcu tego samego roku został ponownie na zasadzie wypożyczenia graczem Wigier Suwałki[8]. Po sezonie 2019/20 rozwiązał polubownie swój kontrakt z Jagiellonią Białystok[9].

W lipcu 2020 roku Adamec został zawodnikiem FC Nitra[10]. 11 sierpnia zadebiutował w Fortuna Lidze w wygranym 2:1 meczu przeciwko MŠK Žilina. Rozegrał dla tego klubu 16 ligowych spotkań, w których zdobył 2 bramki. W grudniu 2020 roku, z powodu zaległości w wynagrodzeniach, opuścił zespół[11][12]. W lutym 2021 roku podpisał umowę z FK Pohronie[13].

W latach 2016–2017 zaliczył 8 spotkań w reprezentacji Słowacji U-19. W 2018 roku rozegrał 1 towarzyski mecz w kadrze U-20. W 2019 roku zanotował 8 występów w reprezentacji Słowacji U-21.

Przypisy

1. a b c Futbalista Martin Adamec: V Senici je skvelá akadémia pre mladých. myzahorie.sme.sk. [dostęp 2021-03-11]. (słow.).
  2. Martin Adamec w Jagiellonii. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  3. Wigry Suwałki po przebudowie. Chcą zaistnieć, mogą namieszać. suwalki24.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  4. Martin Adamec przedłużył kontrakt z Jagiellonią. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  5. Martin Adamec wypożyczony do Odry Opole. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  6. Martin Adamec na testach w Sigmie Ołomuniec. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  7. Martin Adamec na testach w FK Senica. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  8. Martin Adamec wypożyczony do Wigier. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-17]. (pol.).
  9. Martin Adamec, Ołeh Horin i Orest Tkaczuk odeszli z Jagiellonii. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  10. Martin Adamec w FC Nitra. 90minut.pl. [dostęp 2021-03-18]. (pol.).
  11. Tréner Geri kritizoval majiteľa FC Nitra, teraz na vlastnú žiadosť v klube končí. nitraden.sk. [dostęp 2021-03-18]. (słow.).
  12. Zemetrasenie vo futbalovej Nitre dokonal príchod nového trénera. Galáda strieda Čech Ščasný. tvnoviny.sk. [dostęp 2021-03-18]. (słow.).
  13. Pohronie hlási na poslednú chvíľu dve posily. huste.joj.sk. [dostęp 2021-03-24]. (słow.).