Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | ISR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Hanna Knyazyeva-Minenko i Yakov Toumarkin[1] | |||||
Liczba zawodników | 88 w 19 dyscyplinach | |||||
|
Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – występ kadry sportowców reprezentujących Izrael na igrzyskach olimpijskich, które odbyły się w Tokio w Japonii, w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku. Reprezentacja izraelska liczyła 88 zawodników (34 kobiety i 54 mężczyzn), którzy wystąpili w 19 dyscyplinach. To siedemnasty z kolei udział tego kraju w letnich igrzyskach[2].
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Artiom Dołgopiat | Gimnastyka | ćwiczenia wolne mężczyzn | 14,933 pkt | 1 sierpnia |
Złoto | Linoj Aszram | Gimnastyka artystyczna | wielobój indywidualnie kobiet | 107,800 pkt | 7 sierpnia |
Brąz | Avishag Semberg | Taekwondo | 49 kg | Pokonana Turczynka Rukiye Yıldırım: W 27–22 | 24 lipca |
Brąz | Tohar Butbul, Raz Hershko, Li Kochman, Inbar Lanir, Sagi Muki, Timna Nelson-Levy, Peter Paltchik, Shira Rishony, Or Sasson, Gili Sharir, Baruch Shmailov | Judo | drużynowo | W pojedynku o brązowy medal pokonali drużynę ROC | 31 lipca |
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Misha Zilberman | gra pojedyncza (m) | B. Sai Praneeth '2:0 (21:17, 21:15) | Caljouw 1:2 (21:17, 9:21, 10:21) | N\A | 2. | NQ | 15. | [3][4][5] | |||
Ksenia Polikarpowa | gra pojedyncza (k) | Sindhu 0:2 (8:21, 9:21) | Cheung Ngan Yi 1:2 (12:21, 21:15, 16:21) | N\A | . | NQ | 15. | [6][7][8] |
Baseball
- Osobny artykuł: Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Reprezentacja mężczyzn
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Pierwsza runda | Druga runda | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Izrael | mężczyźni | Korea Południowa 5:6 | Stany Zjednoczone 1:8 | 3. | Meksyk 12:5 | Korea Południowa 1:11 | NQ | 5. | [9][10] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Artiom Dołgopiat | ćwiczenia wolne | 15,200 | 1. | 14,933 | [11] | |
Alexander Shatilov | 13,500 | 47. | NQ | [12] | ||
Artiom Dołgopiat | ćwiczenia na koniu z łękami | 12,766 | 56. | NQ | [11] |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrządy | Razem | Pozycja | Przyrządy | Razem | Pozycja | |||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Lihie Raz | wielobój indywidualnie | 14,233 | 11,400 | 12,066 | 12,400 | 50,399 | 59. | NQ | [13] | |||||
ćwiczenia na poręczach | N/A | 11,700 | N/A | 11,700 | 70. | NQ | ||||||||
ćwiczenia na równoważni | N/A | 12,066 | N/A | 12,066 | 64 | NQ | ||||||||
ćwiczenia wolne | N/A | 12,400 | 12,400 | 59 | NQ | |||||||||
skoki | 13,899 | N/A | 13,899 | 15 | NQ |
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Linoj Aszram | wielobój indywidualnie | 23,500 | 28,250 | 27,850 | 23,500 | 103,100 | 27,550 | 28,300 | 28,650 | 23,300 | 107,800 | [14] | |
Nikol Zelikman | 24,350 | 25,500 | 24,950 | 21,100 | 95,900 | 23,700 | 24,150 | 25,600 | 22,150 | 95,600 | 7 | [15] |
Zawodniczki | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | Pozycja | 5 piłek | 3 obręcze, 2 maczugi | Razem | ||||
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | |||||||
Ofir Dajan Jana Kramarenko Natalie Raits Juliana Telegina Karin Vexman | zawody drużynowe | 44,000 | 40,650 | 84,650 | 4 | 44,100 | 39,750 | 83,850 | 6 | [16] |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Łącznie | Pozycja | Kary | Łącznie | |||||||
Przeszkody | Limit czasu | Przeszkody | Limit czasu | ||||||||
Ashlee Bond | indywidualnie | Donatello 141 | 0 | 0 | 0 | 1. | 4 | 1 | 5 | 11. | [17][18] |
Teddy Vlock | Amsterdam 27 | 4 | 2 | 6 | 42. | NQ | 42. | ||||
Alberto Michán | Cosa Nostra | EL | NQ | DNF | |||||||
Ashlee Bond Teddy Vlock Alberto Michán | drużynowo | Donatello 141 Amsterdam 27 Cosa Nostra | WD 12 EL | 0 0 0 | EL | DNF | NQ | DNF | [19][20] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3.miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Baruch Shmailov | -66 kg (m) | Loforte W 11-00 | Katz W 01-00 | Margwelaszwili P 00-10 | NQ | Gomboc W 01-00 | Cargnin P 00-01 | 5. | [21] |
Tohar Butbul | -73 kg (m) | Bye | Sterpu W 10-00 | An Chang-rim P 00-01 | NQ | Margelidon P 00-10 | NQ | 7. | [22] |
Sagi Muki | -81 kg (m) | Santos W 10-00 | Borchashvili P 00-01 | NQ | 9 | [23] | |||
Li Kochman | -90 kg (m) | Klammert W 10-00 | Bekauri P 01-10 | NQ | 9. | [24] | |||
Peter Paltchik | -100 kg (m) | N/A | Otgonbaatar W 01-00 | Wolf P 00-01 | NQ | El Nahas P 00-10 | NQ | 7. | [25] |
Or Sasson | +100 kg (m) | N/A | Riner P 00-01 | NQ | 9. | [26] | |||
Shira Rishony | -48 kg (k) | Álvarez W 10-00 | Figueroa W10-00 | Uranceceg P 00-11 | NQ | Lin Chen-hao W 10-00 | Biłodid P 00-10 | 5. | [27] |
Gili Cohen | -52 kg (k) | Babamuratowa W 00-10 | Van Snick P 00-10 | NQ | 9. | [28] | |||
Timna Nelson-Levy | -57 kg (k) | Bye | Perišić W 10-00 | Yoshida P 00-01 | NQ | Kajzer P 00-10 | NQ | 7. | [29] |
Gili Sharir | -63 kg (k) | Haecker P 00-10 | NQ | 17. | [30] | ||||
Inbar Lanir | -78 kg (k) | Mönkhtsetseg W 10-00 | Aguiar P 00-10 | NQ | 9. | [31] | |||
Raz Hershko | +78 kg (k) | Al-Qahtani W 11-00 | Sone P 00-11 | NQ | 9. | [32] | |||
Baruch Shmailov Tohar Butbul Sagi Muki Li Kochman Peter Paltchik Or Sasson Shira Rishony Gili Cohen Timna Nelson-Levy Gili Sharir Inbar Lanir Raz Hershko | drużynowo | N/A | Włochy W 4-3 | Francja P 3-4 | NQ | Brazylia W 4-2 | Rosyjski Komitet Olimpijski W 4-1 | [33] |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Omer Shapira | wyścig ze startu wspólnego (k) | 33:15,84 | 15. | [34] |
jazda indywidualna na czas (k) | 3:55:23 | 24. |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Shlomi Haimy | cross-country (k) | 1:36:58 | 33. | [35] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Marhu Teferi | maraton (m) | N/A | 2:13:02 | 13. | [36] | |||
Girmaw Amare | N/A | 2:16:17 | 28. | |||||
Haimro Alame | N/A | 2:17:17 | 37. | |||||
Diana Vaisman | 100 m (k) | 11,27 | 4. | NQ | [37] | |||
Selamawit Teferi | 5000 m (k) | 14:53,43 | 8. | N/A | 14:54,39 | 10. | [38] | |
10 000 m (k) | N/A | 32:46,46 | 23. | [39] | ||||
Adva Cohen | 3000 m z przeszkodami (k) | 10:05,95 | 14. | N/A | NQ | [40] | ||
Maor Tiyouri | maraton (k) | N/A | 2:37:52 | 48. | [41] | |||
Lonah Chemtai Salpeter | N/A | 2:48:31 | 66. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Hanna Kniaziewa | trójskok (k) | 14,36 | 8. | 14,60 | 6. | [42] |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Itay Shanny | indywidualnie (m) | 635 | 60. | Muto W 7-3 | Rai W 6-5 | Tang Chih-chun P 5-6 | NQ | 9. | [43][44][45] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Meiron Cheruti | 50 m dowolnym (m) | 22,01 | 17. | NQ | [46] | |||
100 m dowolnym (m) | 49,26 | 29. | NQ | [47] | ||||
Denis Loktev | 200 m dowolnym (m) | 1:47,68 | 27. | NQ | [48] | |||
Michael Laitarovsky | 100 m grzbietowym (m) | 55,34 | 36. | NQ | [49] | |||
Jakow Tumarkin | 54,81 | 31. | NQ | |||||
200 m grzbietowym (m) | 1:59,65 | 28. | NQ | [50] | ||||
Ron Polonsky | 200 m klasycznym (m) | 2:12,71 | 27. | NQ | [51] | |||
Tomer Frankel | 100 m motylkowym (m) | 51,99 | 21. | NQ | [52][53][54] | |||
Gal Cohen Groumi | DNS | |||||||
Ron Polonsky | 200 m zmiennym (m) | 1:58,95 | 26. | NQ | [55] | |||
Gal Cohen Groumi | 1:59,44 | 30. | NQ | |||||
Ron Polonsky | 400 m zmiennym (m) | 4:21,50 | 27. | N/A | NQ | [56] | ||
Matan Roditi | 10 km (m) | N/A | 1:49:24,9 | 4. | [57] | |||
Denis Loktev Daniel Namir Tomer Frankel Gal Cohen Groumi | sztafeta 4 × 200 m dowolnym (m) | 7:08,68 | 10. | N/A | NQ | [58] | ||
Andrea Murez | 50 m dowolnym (k) | 25,48 | 30. | NQ | [59] | |||
100 m dowolnym (k) | 54,06 | 22. | NQ | [60] | ||||
200 m dowolnym (k) | 1:58,97 | 19. | NQ | [61] | ||||
Anastasia Gorbenko | 100 m grzbietowym (k) | 59,90 | 12. | 59,30 | 8. | 59,53 | 8. | [62][63][64] |
Aviv Barzelay | 200 m grzbietowym (k) | 2:11,13 | 15. | 2:12,93 | 15. | NQ | [65][66] | |
Anastasia Gorbenko | 100 m klasycznym (k) | DNS | [67] | |||||
200 m klasycznym (k) | 2:28,41 | 28. | NQ | [68] | ||||
100 m motylkowym (k) | 58,23 | 18. | NQ | [69] | ||||
200 m zmiennym (k) | 2:10,21 | 7. | 2:10,70 | 10. | NQ | [70][71] | ||
Anastasia Gorbenko Itay Goldfaden Gal Cohen Groumi Andrea Murez | sztafeta mieszana 4 × 100 m zmiennym | 3:43,94 | 8. | N/A | 3:44,77 | 8. | [72][73] |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Eden Blecher Shelly Bobritsky | Duety | 84,6333 | 83,8580 | 168,4913 | 15. | NQ | 15. | [74][75][76] |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
David Litvinov | +109 kg mężczyzn | 176 kg | 10. | 205 kg | 11. | 381 kg | 11. | [77] |
Surfing
- Osobny artykuł: Surfing na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/3 miejsce | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | ||||||||||
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Anat Lelior | kobiety | 7,77 | 4. | 8,93 | 4. | NQ | 17. | [78] |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Siergiej Richter | karabin pneumatyczny (m) | 624,5 | 27. | NQ | [79] |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Avishag Semberg | -49 kg kobiet | Stambaugh W 22-2 | Wongpattanakit P 5-29 | NQ | Kim Tuyền W 22-1 | Yıldırım W 27-22 | [80] |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shachar Sagiv | mężczyźni | 18:12 | 0:39 | 56:14 | 0:28 | 31:37 | 1:47:10 | 20. | [81] |
Ran Sagiv | 18:24 | 0:42 | 57:50 | 0:33 | 31:35 | 1:49:04 | 35. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Shai Kakon | Laser Radial | 13 | 38 | 18 | 39 | 32 | 34 | 39 | 2 | 5 | N/A | NQ | 220 | 30. | [82] | ||
Noya Bar Am Shahar Tibi | 470 | 2 | 14 | DSQ | 3 | 10 | 11 | 4 | 11 | 6 | 13 | N/A | 6 | 80 | 8. | [83] | |
Katy Spychakov | RS:X | 3 | 5 | 9 | 7 | 10 | 3 | 13 | 9 | 1 | 4 | 1 | 20 | 85 | 6. | [84] | |
Jo'aw Cohen | RS:X | 12 | 6 | 2 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | 4 | 12 | 2 | 76 | 4. | [85] |
M – Wyścig medalowy
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Israel at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Men’s Olympic Games Baseball 2021 First Round. the-sports.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Men’s Olympic Games Baseball 2021 Final Round. the-sports.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ a b DOLGOPYAT Artem. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ SHATILOV Alexander. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ RAZ Lihie. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ ASHRAM Linoy. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ ZELIKMAN Nicol. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results for Games of the XXXII Olympiad TOKYO (JPN) Rhythmic Group Senior Group All-Around. gymnastics.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Final. fei.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympedia - Team, Open. olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Team Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U66. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U73. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U81. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U90. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U100. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men O100. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U48. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U52. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U57. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U63. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U78. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women O78. judoinside.com. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympedia Team, Mixed. olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Women. the-sport.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Men’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s 100m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s 5000m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s 10,000m. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s 3000mSC. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Women’s Triple Jump. worldathletics.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 100 m Butterfly Final Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 10 km. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Men 4x200 m Freestyle Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results 50 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results 100 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results 200 m Freestyle Women Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Backstroke Final. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Backstroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Medley Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Mixed 4x100 m Medley Relay Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Mixed 4x100 m Medley Relay Final. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Technical Routine. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine final. fina.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Shortboard, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Featherweight (≤49 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ Results Elite Men 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games 470 Women. sailing.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Women. sailing.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Men. sailing.org. [dostęp 2023-11-14]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/all-sports/noc-entries-israel.htm
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio