Ekaterine Gorgodze
Państwo | Gruzja | ||
---|---|---|---|
Data urodzenia | 3 grudnia 1991 | ||
Gra | leworęczna, oburęczny backhand | ||
Gra pojedyncza | |||
Wygrane turnieje | 0 WTA, 18 ITF | ||
Najwyżej w rankingu | 108 (23 maja 2022) | ||
Australian Open | 2Q (2022) | ||
Roland Garros | 1R (2021) | ||
Wimbledon | 1R (2022) | ||
US Open | 2Q (2018) | ||
Gra podwójna | |||
Wygrane turnieje | 2 WTA, 4 WTA 125, 36 ITF | ||
Najwyżej w rankingu | 43 (15 sierpnia 2022) | ||
Australian Open | 1R (2022) | ||
Roland Garros | 1R (2022) | ||
Wimbledon | 1R (2022) | ||
US Open | 1R (2022) | ||
|
Ekaterine Gorgodze (gru. ეკატერინე გორგოძე; ur. 3 grudnia 1991) – gruzińska tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.
Kariera tenisowa
W grze podwójnej Gorgodze zwyciężyła w dwóch turniejach z cyklu WTA Tour i w czterech turniejach z cyklu WTA 125. Ponadto była finalistką dwóch turniejów (po jednym z cyklu WTA Tour i WTA 125). W ciągu swojej kariery wygrała osiemnaście singlowych oraz trzydzieści sześć deblowych turniejów rangi ITF. Najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na 108. miejscu w singlu (23 maja 2022) oraz na 43. miejscu w deblu (15 sierpnia 2022).
Finały turniejów WTA
Legenda | |
---|---|
Wielki Szlem | |
Igrzyska olimpijskie | |
WTA Tour Championships | |
2009 – 2020 | |
WTA Premier Mandatory | |
WTA Premier 5 | |
WTA Premier | |
WTA International Series | |
WTA 125K series (2012–2020) | |
od 2021 | |
WTA 1000 (obowiązkowe) | |
WTA 1000 (nieobowiązkowe) | |
WTA 500 | |
WTA 250 | |
WTA 125 |
Gra podwójna 3 (2–1)
Końcowy wynik | Nr | Data | Turniej | Nawierzchnia | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik finału |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | 27 lipca 2019 | Palermo | Ceglana | Arantxa Rus | Cornelia Lister Renata Voráčová | 6:7(2), 2:6 |
Zwyciężczyni | 1. | 31 października 2021 | Kluż-Napoka | Twarda (hala) | Irina Bara | Aleksandra Krunić Lesley Pattinama Kerkhove | 4:6, 6:1, 11–9 |
Zwyciężczyni | 2. | 17 lipca 2022 | Budapeszt | Ceglana | Oksana Kalasznikowa | Katarzyna Piter Kimberley Zimmermann | 1:6, 6:4, 10–6 |
Finały turniejów WTA 125
Gra podwójna 5 (4–1)
Końcowy wynik | Nr | Data | Turniej | Nawierzchnia | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik finału |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalistka | 1. | 12 czerwca 2021 | Bol | Ceglana | Tereza Mihalíková | Aliona Bolsova Katarzyna Kawa | 1:6, 6:4, 6–10 |
Zwyciężczyni | 1. | 12 września 2021 | Karlsruhe | Ceglana | Irina Bara | Katarzyna Piter Majar Szarif | 6:3, 2:6, 10–7 |
Zwyciężczyni | 2. | 7 listopada 2021 | Buenos Aires | Ceglana | Irina Bara | María Carlé Despina Papamichail | 5:7, 7:5, 10–4 |
Zwyciężczyni | 3. | 21 listopada 2021 | Montevideo | Ceglana | Irina Bara | Carolina Alves Marina Bassols Ribera | 6:4, 6:3 |
Zwyciężczyni | 4. | 2 kwietnia 2022 | Marbella | Ceglana | Irina Bara | Vivian Heisen Katarzyna Kawa | 6:4, 3:6, 10–6 |
Wygrane turnieje rangi ITF
turnieje z pulą nagród 100 000 $ |
turnieje z pulą nagród 75/80 000 $ |
turnieje z pulą nagród 50/60 000 $ |
turnieje z pulą nagród 25 000 $ |
turnieje z pulą nagród 15 000 $ |
turnieje z pulą nagród 10 000 $ |
Gra pojedyncza
Data | Turniej | Naw. | Przeciwniczka | Wynik | |
1. | 31/01/2011 | Majorka | Ceglana | Sofija Kowałeć | 6:4, 6:2 |
2. | 28/03/2011 | Antalya | Ceglana | Izabełła Szinikowa | 6:1, 6:3 |
3. | 27/08/2012 | Rotterdam | Ceglana | Lesley Kerkhove | 7:6(5), 2:6, 6:4 |
4. | 18/11/2013 | Antalya | Ceglana | Diana Buzean | 4:6, 6:1, 6:4 |
5. | 20/09/2015 | Telawi | Ceglana | Ani Amiraghian | 5:7, 6:2, 6:2 |
6. | 22/11/2015 | Antalya | Ceglana | Jelena Rybakina | 7:5, 6:7(3), 6:3 |
7. | 27/12/2015 | Antalya | Ceglana | Ayla Aksu | 6:4, 6:2 |
8. | 17/01/2016 | Antalya | Ceglana | Wiktorija Tomowa | 6:4, 6:0 |
9. | 09/07/2017 | Stambuł | Ceglana | Sanaz Marand | 6:2, 6:1 |
10. | 16/07/2017 | Telawi | Ceglana | Marqaux Bovy | 6:2, 6:0 |
11. | 06/08/2017 | Stambuł | Ceglana | Gebriela Mihaylova | 6:3, 6:1 |
12. | 02/12/2017 | Castelló de la Plana | Ceglana | Estrella Cabeza Candela | 6:0, 3:6, 6:1 |
13. | 05/05/2018 | Tbilisi | Twarda | Lesley Kerkhove | 6:4, 6:4 |
14. | 22/07/2018 | Astana | Twarda | Sabina Sharipova | 6:4, 6:1 |
15. | 12/08/2018 | Hechingen | Ceglana | Laura Siegemund | 6:2, 6:1 |
16. | 15/09/2019 | Frydek-Mistek | Ceglana | Katharina Gerlach | 6:1, 7:6(6) |
17. | 01/08/2021 | Grodzisk Mazowiecki | Ceglana | Chloé Paquet | 7:6(7), 0:6, 6:4 |
18. | 21/05/2023 | Kachetia | Twarda | Anna Brogan | 6:2, 6:2 |
Gra podwójna
Data | Turniej | Naw. | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik | |
1. | 25/04/2011 | Antalya | Ceglana | Laura Ioana Andrei | Aleksandra Romanowa Marija Żarkowa | 6:1, 7:5 |
2. | 25/04/2011 | Rancho Mirage | Twarda | Sopia Szapatawa | Walerija Sołowjowa Lenka Wienerová | 6:2, 3:6, 10–6 |
3. | 12/03/2012 | Clearwater | Twarda | Alona Sotnikowa | Naomi Broady Heather Watson | 6:3, 6:2 |
4. | 28/05/2012 | Grado | Ceglana | Margalita Czachnaszwili | Claudia Giovine Anastasia Grymalska | 7:6(2), 7:6(1) |
5. | 13/08/2012 | Ratingen | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Kim Grajdek Sylwia Zagórska | 6:3, 6:4 |
6. | 20/08/2012 | Enschede | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Kim Kilsdonk Nicolette van Uitert | 6:4, 1:6, 10–6 |
7. | 17/03/2014 | Antalya | Twarda | Sopia Kwacabaia | Natalija Kostić Chantal Škamlová | 4:6, 6:1, 10–8 |
8. | 17/11/2014 | Antalya | Ceglana | Alona Fomina | Natalija Kostić Chantal Škamlová | walkower |
9. | 24/11/2014 | Antalya | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Réka Luca Jani Julija Stamatowa | 7:6(3), 7:6(7) |
10. | 15/12/2014 | Ankara | Twarda (hala) | Nastja Kolar | Ołeksandra Koraszwili Elica Kostowa | 6:4, 7:6(5) |
11. | 26/01/2015 | Antalya | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Agata Barańska Victoria Muntean | 6:2, 6:2 |
12. | 09/02/2015 | Antalya | Ceglana | Wiktorija Kan | Cornelia Lister Alona Sotnikowa | 6:1, 6:0 |
13. | 20/03/2015 | Sewilla | Ceglana | Wiktorija Kan | Sandra Klemenschits Dinah Pfizenmaier | 6:3, 6:2 |
14. | 23/05/2015 | Caserta | Ceglana | Sopia Szapatawa | Alice Matteucci İpek Soylu | 6:0, 7:6(6) |
15. | 31/05/2015 | Maribor | Ceglana | Nastja Kolar | Petra Krejsová Kateřina Vaňková | 6:2, 6:4 |
16. | 4/07/2015 | Toruń | Ceglana | Sopia Szapatawa | Magdalena Fręch Katharina Lehnert | 6:4, 6:4 |
17. | 25/09/2015 | Bucza | Ceglana | Sopia Szapatawa | Olga Janczuk Anastasija Wasyljewa | 7:5, 6:2 |
18. | 10/10/2015 | Szymkent | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Albina Khabibulina Polina Merenkova | 7:5, 3:6, 10–6 |
19. | 17/10/2015 | Szymkent | Ceglana | Sopia Kwacabaia | Kamiła Kierimbajewa Margarita Łazarewa | 7:5, 6:2 |
20. | 26/02/2017 | Antalya | Ceglana | Ayla Aksu | Başak Eraydın Karin Kennel | 6:3, 6:1 |
21. | 09/07/2017 | Stambuł | Ceglana | Mariam Bolkwadze | Petja Arszinkowa İpek Öz | 6:1, 6:3 |
22. | 18/02/2018 | Antalya | Twarda | Dea Herdželaš | Martina Caregaro Federica Di Sarra | 6:2, 6:4 |
23. | 18/03/2018 | Pula | Ceglana | Sopia Szapatawa | Katharina Gerlach Lena Rüffer | 6:4, 7:6(5) |
24. | 24/06/2018 | Klosters | Ceglana | Akgul Amanmuradova | Lucie Hradecká Yūki Naitō | 6:2, 6:3 |
25. | 22/09/2019 | Saint-Malo | Ceglana | Maryna Zanewśka | Aliona Bolsova Tereza Mrdeža | 6:7(8), 7:5, 10–8 |
26. | 03/11/2019 | Nantes | Twarda (hala) | Akgul Amanmuradova | Jana Sizikowa Vivian Heisen | 7:6(2), 6:3 |
27. | 13/12/2020 | Dubaj | Twarda | Ankita Raina | Aliona Bolsova Kaja Juvan | 6:4, 3:6, 10–6 |
28. | 10/04/2021 | Bellinzona | Ceglana | Anna Danilina | Rebecca Marino Yūki Naitō | 7:5, 6:3 |
29. | 19/09/2021 | Walencja | Ceglana | Ysaline Bonaventure | Ángela Fita Boluda Oksana Sielechmietjewa | 6:2, 2:6, 10–6 |
Bibliografia
- Profil na stronie WTA [online], Women’s Tennis Association [dostęp 2016-07-16] (ang.).
- Profil na stronie ITF [online], International Tennis Federation [dostęp 2016-07-16] (ang.).
- Profil na stronie Pucharu Billie Jean King [online], Billie Jean King Cup [dostęp 2016-07-16] (ang.).