Colonial Square Ladies Classic 2012
Colonial Square Ladies Classic 2012 – kobiecy turniej curlingowy, zostanie rozegrano między 9 a 12 listopada 2012 w Saskatoon, na lodowisku Nutana Curling Club. Była to pierwsza edycja zawodów organizowanych od 1981, która wchodziła w skład Wielkiego Szlema.
W rywalizacji potrójnym systemem pucharowym brało udział 48 drużyn. Pula nagród wyniosła 54 000 CAD. Tytułów mistrzowskich z 2011 bronił zespół Crystal Webster. W zawodach triumfowała ekipa Stefanie Lawton, która w finale pokonała 5:4 Chelsea Carey.
Drużyny
Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Miasto |
---|---|---|---|---|
Cathy Auld | Janet Murphy | Stephanie Gray | Melissa Foster | Mississauga Ontario |
Penny Barker | Susan Lang | Melissa Hoffman | Danielle Sicinski | Moose Jaw Saskatchewan |
Cheryl Bernard | Susan O’Connor | Lori Olson-Johns | Jennifer Sadleir | Calgary Alberta |
Erika Brown | Debbie McCormick | Jessica Schultz | Ann Swisshelm | Madison Stany Zjednoczone |
Chelsea Carey | Kristy Jenion | Kristen Foster | Lindsay Titheridge | Morden Manitoba |
Alexandra Carlson | Monica Walker | Kendall Moulton | Jordan Moulton | Minneapolis Stany Zjednoczone |
Candace Chisholm | Cindy Ricci | Natalie Bloomfield | Kristy Johnson | Regina Saskatchewan |
Laura Crocker | Sarah Wilkes | Rebecca Pattison | Jenn Gates | Edmonton Alberta |
Deanna Doig | Kim Schneider | Colleen Ackerman | Michelle McIvor | Kronau Saskatchewan |
Tanilla Doyle | Joelle Horn | Lindsay Amundsen-Meyer | Christina Faulkner | Edmonton Alberta |
Chantelle Eberle | Nancy Inglis | Debbie Lozinski | Susan Hoffart | Regina Saskatchewan |
Kerri Einarson | Sara Van Walleghem | Liz Fyfe | Krysten Karwacki | Winnipeg Manitoba |
Lana Vey | Michelle Englot | Roberta Materi | Sarah Slywka | Regina Saskatchewan |
Lisa Eyamie | Maria Bushell | Jodi Marthaller | Valerie Hamende | High River Alberta |
Rachel Fritzler | Ashley Quick | Amy Merkosky | Natalie Yanko | Saskatchewan |
Amber Holland | Jolene Campbell | Brooklyn Lemon | Dailene Sivertson | Regina Saskatchewan |
Rachel Homan | Emma Miskew | Alison Kreviazuk | Lisa Weagle | Ottawa Ontario |
Tracy Horgan | Jenn Horgan | Jenna Enge | Amanda Gates | Greater Sudbury Ontario |
Michèle Jäggi | Marisa Winkelhausen | Stéphanie Jäggi | Malanie Barbezät | Berno Szwajcaria |
Jessie Kaufman | Nicky Kaufman | Kelly Erickson | Cori Morris | Edmonton Alberta |
Nancy Martin | Kara Kilden | Lindsay Bertschi | Krista White | Regina Saskatchewan |
Shannon Kleibrink | Bronwen Webster | Kalynn Park | Chelsey Matson | Calgary Alberta |
Kaitlyn Lawes1 | Kirsten Wall | Jill Officer | Dawn Askin | Winnipeg Manitoba |
Stefanie Lawton | Sherry Anderson | Sherri Singler | Marliese Kasner | Saskatoon Saskatchewan |
Deanne Miller-Jones | Carla Sawicki | Donna Ell | Carla Anaka | Weyburn Saskatchewan |
Alina Kowalowa | Wiktoria Mojsseewa | Anna Antonowa | Aleksandra Saitowa | Moskwa Rosja |
Kristie Moore | Blaine Richards | Michelle Dykstra | Amber Cheveldave | Grande Prairie Alberta |
Eve Muirhead | Anna Sloan | Vicki Adams | Claire Hamilton | Stirling Szkocja |
Larissa Murray | Amanda Craigie | Leah Mihalicz | Nicole Lang | Regina Saskatchewan |
Heather Nedohin | Beth Iskiw | Jessica Mair | Laine Peters | Edmonton Alberta |
Amy Nixon | Nadine Chyz | Whitney Eckstrand | Tracy Bush | Calgary, Red Deer Alberta |
Mirjam Ott | Carmen Schäfer | Carmen Küng | Janine Greiner | Davos Szwajcaria |
Cathy Overton-Clapham | Jenna Loder | Ashley Howard | Breanne Meakin | Winnipeg Manitoba |
Trish Paulsen | Kari Kennedy | Sarah Collins | Kari Paulsen | Saskatoon Saskatchewan |
Allison Pottinger | Nicole Joraanstad | Natalie Nicholson | Tabitha Peterson | Saint Paul Stany Zjednoczone |
Sarah Rhyno | Jennifer Brine | Christie Lang | Kaitlin Fralic | Halifax Nowa Szkocja |
Darcy Robertson | Tracey Lavery | Venessa Foster | Michelle Kruk | Winnipeg Manitoba |
Leslie Rogers | Suzanne Walker | Jenilee Goertzen | Kelsey Latawiec | Edmonton Alberta |
Kelly Scott | Jeanna Schraeder | Sasha Carter | Sarah Wazney | Kelowna Kolumbia Brytyjska |
Jill Shumay | Kara Johnston | Taryn Holtby | Jinaye Ayrey | Saskatoon Saskatchewan |
Anna Sidorowa | Ludmiła Priwiwkowa | Margarita Fomina | Jekatierina Gałkina | Moskwa Rosja |
Manuela Siegrist | Alina Pätz | Nadine Lehmann | Nicole Dünki | Bazylea Szwajcaria |
Renée Sonnenberg | Lawnie MacDonald | Cary-Anne Sallows | Rona Pasika | Edmonton Alberta |
Ros Stewart | Patty Hersikorn | Brandee Borne | Andrea Rudulier | Saskatoon Saskatchewan |
Valerie Sweeting | Dana Ferguson | Joanne Taylor | Rachelle Pidherny | Edmonton Alberta |
Silvana Tirinzoni | Marlene Albrecht | Esther Neuenschwander | Sandra Gantenbein | Aarau Szwajcaria |
Crystal Webster | Erin Carmody | Geri-Lynn Ramsay | Samantha Preston | Calgary Alberta |
Kelly Wood | Teejay Haichert | Kelsey Dutton | Janelle Tyler | Swift Current Saskatchewan |
- 1 - Lawes przejęła obowiązki Jennifer Jones, która spodziewa się dziecka
Runda A
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q1 | |||||||||||||||
Nedohin | 5 | |||||||||||||||||
Stwart | 7 | |||||||||||||||||
Stwart | 6 | |||||||||||||||||
Englot | 2 | |||||||||||||||||
Englot | 6 | |||||||||||||||||
Doig | 3 | |||||||||||||||||
Stwart | 4 | |||||||||||||||||
Sidorowa | 6 | |||||||||||||||||
Paulsen | 9 | |||||||||||||||||
Kaufman | 6 | |||||||||||||||||
Paulsen | 4 | |||||||||||||||||
Sidorowa | 5 | |||||||||||||||||
Carlson | 1 | |||||||||||||||||
Sidorowa | 10 | |||||||||||||||||
Sidorowa | 6 | |||||||||||||||||
Pottinger | 5 | |||||||||||||||||
Webster | 5 | |||||||||||||||||
Einarson | 3 | |||||||||||||||||
Webster | 7 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 4 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 5 | |||||||||||||||||
Shumay | 2 | |||||||||||||||||
Webster | 5 | |||||||||||||||||
Pottinger | 7 | |||||||||||||||||
Pottinger | 8 | |||||||||||||||||
Auld | 7 | |||||||||||||||||
Pottinger | 8 | |||||||||||||||||
Ott | 5 | |||||||||||||||||
Wood | 2 | |||||||||||||||||
Ott | 5 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q2 | |||||||||||||||
Overton-Clapham | 7 | |||||||||||||||||
Rhyno | 3 | |||||||||||||||||
Overton-Clapham | 2 | |||||||||||||||||
Eberle | 4 | |||||||||||||||||
Sweting | 5 | |||||||||||||||||
Eberle | 6 | |||||||||||||||||
Eberle | 3 | |||||||||||||||||
Carey | 6 | |||||||||||||||||
Carey | 7 | |||||||||||||||||
Barker | 6 | |||||||||||||||||
Carey | 5 | |||||||||||||||||
Homan | 3 | |||||||||||||||||
Homan | 6 | |||||||||||||||||
Siegrist | 3 | |||||||||||||||||
Carey | 5 | |||||||||||||||||
Jeaggi | 1 | |||||||||||||||||
Bernard | 5 | |||||||||||||||||
Chisholm | 1 | |||||||||||||||||
Bernard | 6 | |||||||||||||||||
Holland | 2 | |||||||||||||||||
Brown | 4 | |||||||||||||||||
Holland | 5 | |||||||||||||||||
Bernard | 0 | |||||||||||||||||
Jeaggi | 9 | |||||||||||||||||
Jeaggi | 8 | |||||||||||||||||
Eyamie | 4 | |||||||||||||||||
Jeaggi | 5 | |||||||||||||||||
Muirhead | 4 | |||||||||||||||||
Muirhead | 7 | |||||||||||||||||
Rogers | 6 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q3 | |||||||||||||||
Jones | 5 | |||||||||||||||||
Fritzler | 4 | |||||||||||||||||
Jones | 2 | |||||||||||||||||
Crocker | 6 | |||||||||||||||||
Crocker | 7 | |||||||||||||||||
Miller-Jones | 2 | |||||||||||||||||
Crocker | 6 | |||||||||||||||||
Nixon | 4 | |||||||||||||||||
Tirinzoni | 7 | |||||||||||||||||
Doyle | 6 | |||||||||||||||||
Tirinzoni | 5 | |||||||||||||||||
Nixon | 6 | |||||||||||||||||
Nixon | 2 | |||||||||||||||||
Robertson | 0 | |||||||||||||||||
Crocker | 3 | |||||||||||||||||
Lawton | 5 | |||||||||||||||||
Sonnenberg | 5 | |||||||||||||||||
Murray | 3 | |||||||||||||||||
Sonnenberg | 6 | |||||||||||||||||
Horgan | 7 | |||||||||||||||||
Horgan | 6 | |||||||||||||||||
Moiseewa | 4 | |||||||||||||||||
Horgan | 3 | |||||||||||||||||
Lawton | 5 | |||||||||||||||||
Scott | 2 | |||||||||||||||||
Moore | 0 | |||||||||||||||||
Scott | 5 | |||||||||||||||||
Lawton | 7 | |||||||||||||||||
Lawton | 7 | |||||||||||||||||
Kilden | 5 | |||||||||||||||||
Runda B
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q4 | |||||||||||||||
Englot | 9 | |||||||||||||||||
Shumay | 2 | |||||||||||||||||
Einarson | 5 | |||||||||||||||||
Shumay | 7 | |||||||||||||||||
Englot | 4 | |||||||||||||||||
Auld | 8 | |||||||||||||||||
Paulsen | 2 | |||||||||||||||||
Auld | 7 | |||||||||||||||||
Auld | 8 | |||||||||||||||||
Wood | 7 | |||||||||||||||||
Auld | 4 | |||||||||||||||||
Crocker | 5 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q5 | |||||||||||||||
Kleibrink | 5 | |||||||||||||||||
Doig | 3 | |||||||||||||||||
Nedohin | 3 | |||||||||||||||||
Doig | 8 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 6 | |||||||||||||||||
Bernard | 5 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 6 | |||||||||||||||||
Eberle | 5 | |||||||||||||||||
Ott | 9 | |||||||||||||||||
Kaufman | 8 | |||||||||||||||||
Carlson | 1 | |||||||||||||||||
Kufman | 10 | |||||||||||||||||
Ott | 5 | |||||||||||||||||
Eberle | 6 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q6 | |||||||||||||||
Overton-Clapham | 7 | |||||||||||||||||
Brown | 5 | |||||||||||||||||
Chisholm | 6 | |||||||||||||||||
Brown | 7 | |||||||||||||||||
Overton-Clapham | 4 | |||||||||||||||||
Homan | 5 | |||||||||||||||||
Homan | 5 | |||||||||||||||||
Eyamie | 3 | |||||||||||||||||
Eyamie | 6 | |||||||||||||||||
Rogers | 3 | |||||||||||||||||
Homan | 6 | |||||||||||||||||
Pottinger | 2 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q7 | |||||||||||||||
Holland | 6 | |||||||||||||||||
Sweeting | 5 | |||||||||||||||||
Rhyno | 3 | |||||||||||||||||
Sweeting | 6 | |||||||||||||||||
Holland | 5 | |||||||||||||||||
Horgan | 3 | |||||||||||||||||
Holland | 5 | |||||||||||||||||
Muirhead | 7 | |||||||||||||||||
Muirhead | 8 | |||||||||||||||||
Siegrist | 1 | |||||||||||||||||
Barker | 3 | |||||||||||||||||
Siegrist | 6 | |||||||||||||||||
Muirhead | 6 | |||||||||||||||||
Stewart | 5 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q8 | |||||||||||||||
Jones | 8 | |||||||||||||||||
Murray | 6 | |||||||||||||||||
Murray | 7 | |||||||||||||||||
Moiseewa | 4 | |||||||||||||||||
Jones | 9 | |||||||||||||||||
Tirinzoni | 3 | |||||||||||||||||
Tirinzoni | 5 | |||||||||||||||||
Moore | 2 | |||||||||||||||||
Moore | 7 | |||||||||||||||||
Kilden | 4 | |||||||||||||||||
Jones | 7 | |||||||||||||||||
Jaeggi | 4 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q9 | |||||||||||||||
Sonnenberg | 10 | |||||||||||||||||
Fritzler | 7 | |||||||||||||||||
Fritzler | 6 | |||||||||||||||||
Miller-Jones | 1 | |||||||||||||||||
Sonnenberg | 8 | |||||||||||||||||
Nixon | 1 | |||||||||||||||||
Sonnenberg | 4 | |||||||||||||||||
Webster | 6 | |||||||||||||||||
Scott | 6 | |||||||||||||||||
Robertson | 7 | |||||||||||||||||
Doyle | 6 | |||||||||||||||||
Robertson | 7 | |||||||||||||||||
Robertson | 4 | |||||||||||||||||
Webster | 6 | |||||||||||||||||
Runda C
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q10 | |||||||||||||||
Brown | 6 | |||||||||||||||||
Murray | 7 | |||||||||||||||||
Murray | 2 | |||||||||||||||||
Ott | 9 | |||||||||||||||||
Ott | 7 | |||||||||||||||||
Auld | 1 | |||||||||||||||||
Ott | 5 | |||||||||||||||||
Nedohin | 8 | |||||||||||||||||
Sweeting | 2 | |||||||||||||||||
Nedohin | 7 | |||||||||||||||||
Nedohin | 6 | |||||||||||||||||
Carlson | 4 | |||||||||||||||||
Nedohin | 5 | |||||||||||||||||
Robertson | 4 | |||||||||||||||||
Runda 1 | Runda 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q11 | |||||||||||||||||||
Siegrist | 6 | ||||||||||||||||||||||
Wood | 4 | ||||||||||||||||||||||
Einarson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Wood | 6 | ||||||||||||||||||||||
Siegrist | 6 | ||||||||||||||||||||||
Bernard | 5 | ||||||||||||||||||||||
Siegrist | 3 | ||||||||||||||||||||||
Sonnenberg | 6 | ||||||||||||||||||||||
Sonnenberg | 7 | ||||||||||||||||||||||
Holland | 8 | ||||||||||||||||||||||
Eyamie | 7 | ||||||||||||||||||||||
Scott | 4 | ||||||||||||||||||||||
Eyamie | 2 | ||||||||||||||||||||||
Tirinzoni | 7 | ||||||||||||||||||||||
Tirinzoni | 5 | ||||||||||||||||||||||
Holland | 8 | ||||||||||||||||||||||
Runda 1 | Runda 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q12 | |||||||||||||||||||
Fritzler | 8 | ||||||||||||||||||||||
Rhyno | 6 | ||||||||||||||||||||||
Rhyno | 6 | ||||||||||||||||||||||
Barker | 2 | ||||||||||||||||||||||
Fritzler | 5 | ||||||||||||||||||||||
Horgan | 4 | ||||||||||||||||||||||
Fritzler | 2 | ||||||||||||||||||||||
Pottinger | 6 | ||||||||||||||||||||||
Pottinger | 6 | ||||||||||||||||||||||
Jaeggi | 7 | ||||||||||||||||||||||
Chisholm | 6 | ||||||||||||||||||||||
Rogers | 3 | ||||||||||||||||||||||
Chisholm | 6 | ||||||||||||||||||||||
Moore | 4 | ||||||||||||||||||||||
Chisholm | 5 | ||||||||||||||||||||||
Englot | 6 | ||||||||||||||||||||||
Englot | 3 | ||||||||||||||||||||||
Jaeggi | 6 | ||||||||||||||||||||||
Runda 1 | Runda 2 | Ćwierćfinały | Półfinały | Q13 | |||||||||||||||||||
Paulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kaufman | 5 | ||||||||||||||||||||||
Kaufman | 6 | ||||||||||||||||||||||
Nixon | 4 | ||||||||||||||||||||||
Kaufman | 9 | ||||||||||||||||||||||
Shumay | 6 | ||||||||||||||||||||||
Shumay | 6 | ||||||||||||||||||||||
Miller-Jones | 3 | ||||||||||||||||||||||
Doyle | 5 | ||||||||||||||||||||||
Miller-Jones | 6 | ||||||||||||||||||||||
Shumay | 4 | ||||||||||||||||||||||
Stewart | 3 | ||||||||||||||||||||||
Kaufman | 1 | ||||||||||||||||||||||
Eberle | 7 | ||||||||||||||||||||||
Overton-Clapham | 4 | ||||||||||||||||||||||
Moiseewa | 8 | ||||||||||||||||||||||
Doig | 3 | ||||||||||||||||||||||
Moiseewa | 5 | ||||||||||||||||||||||
Moiseewa | 5 | ||||||||||||||||||||||
Kilden | 3 | ||||||||||||||||||||||
Moiseewa | 2 | ||||||||||||||||||||||
Eberle | 7 | ||||||||||||||||||||||
Runda finałowa
Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
Sidorowa | 6 | |||||||||||||||||
Nedohin | 5 | |||||||||||||||||
Jones | 4 | |||||||||||||||||
Nedohin | 6 | |||||||||||||||||
Sidorowa | 3 | |||||||||||||||||
Lawton | 4 | |||||||||||||||||
Lawton | 5 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 1 | |||||||||||||||||
Kleibrink | 6 | |||||||||||||||||
Holland | 4 | |||||||||||||||||
Lawton | 5 | |||||||||||||||||
Carey | 4 | |||||||||||||||||
Carey | 6 | |||||||||||||||||
Jaeggi | 3 | |||||||||||||||||
Webster | 2 | |||||||||||||||||
Jaeggi | 5 | |||||||||||||||||
Carey | 5 | |||||||||||||||||
Homan | 3 | |||||||||||||||||
Muirhead | 3 | |||||||||||||||||
Eberle | 8 | |||||||||||||||||
Eberle | 2 | |||||||||||||||||
Homan | 8 | |||||||||||||||||
Crocker | 3 | |||||||||||||||||
Homan | 4 | |||||||||||||||||
Zobacz też
Bibliografia
- Oficjalna strona internetowa turnieju (ang.)
- Turniej na stronach World Curling Tour. worldcurl.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-08)]. (ang.).