2022–2023 Napredak 32 (2)
2023– FK Mladost Nowy Sad 20 (4)
W sumie: 269 (30)
  1. Aktualne na: 6 czerwca 2021[1]. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.

Bojan Čečarić (cyr. Бојан Чечарић, ur. 18 września 1993 w Novej Pazovie) – serbski piłkarz grający na pozycji napastnika w FK Mladost Nowy Sad[2].

W styczniu 2019 podpisał trzyletnią umowę z Cracovią[3]. Jego transfer ze Spartaka Subotica kosztował klub z Krakowa około 150 tysięcy euro[4]. Zadebiutował w polskiej ekstraklasie 9 lutego, zmieniając Sergiu Hankę w 74. minucie wygranego 2–1 meczu z Piastem Gliwice[5].

W Polsce Čečarić występował w ataku, jako schodzący napastnik albo w roli prawoskrzydłowego. W barwach Cracovii strzelał bramki tylko w meczach o Puchar Polski. 31 stycznia 2020 Cracovia wypożyczyła go na resztę sezonu do Korony Kielce[6].

Po powrocie do Cracovii grał wyłącznie w trzecioligowych rezerwach. 18 grudnia Čečarić rozwiązał kontrakt z Cracovią[7], a niecały miesiąc później przeszedł z wolnego transferu do drużyny serbskiej ekstraklasy, Napredka Kruševac[8].

Sukcesy

Cracovia

Przypisy

1. Bojan Cecaric, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–bilans występów) [dostęp 2019-05-31] .
  3. Bojan Čečarić zasila Pasy! [online], cracovia.pl [dostęp 2021-06-06]  (pol.).
  4. Wirtualna PolskaW.P. Media Wirtualna PolskaW.P., PKO Ekstraklasa. Cracovia pozbywa się zbędnego balastu. Bojan Cecarić rozwiązał umowę - WP SportoweFakty [online], sportowefakty.wp.pl, 19 grudnia 2020 [dostęp 2021-06-06]  (pol.).