Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 – sprint drużynowy mężczyzn
Norwegia
| |
Finlandia
| |
RSF
|
Sprint drużynowy mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021. Zawody zostały rozegrane 28 lutego 2021 roku. Do udziału w zawodach zgłosiło się 37 drużyn.
Wyniki
Półfinały
Z każdego półfinału awansują bezpośrednio cztery najszybsze drużyny. Dwie z najlepszymi czasami z obu biegów awansują jako Lucky Loser.
Półfinał 1.
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Norwegia | Erik Valnes Johannes Høsflot Klæbo | 14:30,19 | — | Q |
2. | 2 | Ros. Fed. Narc. | Aleksandr Bolszunow Gleb Rietiwych | 14:30,31 | +0,12 | Q |
3. | 4 | Szwecja | Karl-Johan Westberg Oskar Svensson | 14:30,62 | +0,43 | Q |
4. | 8 | Kanada | Antoine Cyr Graham Ritchie | 14:30,80 | +0,61 | Q |
5. | 7 | Polska | Maciej Staręga Dominik Bury | 14:31,69 | +1,50 | LL |
6. | 3 | Finlandia | Ristomatti Hakola Joni Mäki | 14:31,71 | +1,52 | LL |
7. | 5 | Wielka Brytania | James Clugnet Andrew Young | 14:32,11 | +1,92 | |
8. | 9 | Estonia | Marko Kilp Martin Himma | 14:38,12 | +7,93 | |
9. | 15 | Australia | Phillip Bellingham Seve de Campo | 14:39,92 | +9,73 | |
10. | 11 | Słowenia | Vili Črv Janez Lampič | 14:40,27 | +10,08 | |
11. | 12 | Ukraina | Dmytro Drahun Rusłan Perechoda | 14:48,81 | +18,62 | |
12. | 10 | Korea Południowa | Kim Eun-ho Jeong Jong-won | 15:13,33 | +43,14 | |
13. | 6 | Rumunia | Raul Mihai Popa Petrică Hogiu | 15:13,86 | +43,67 | |
14. | 17 | Węgry | Ádám Kónya Kristóf Lágler | 16:07,88 | +97,69 !+1:37,69 | |
15. | 19 | Dania | Hjalmar Michelsen Jacob Weel Rosbo | 16:12,54 | +102,35 !+1:42,35 | |
16. | 14 | Grecja | Apostolos Angelis Georgios Anastasiadis | 16:15,58 | +105,39 !+1:45,39 | |
17. | 16 | Brazylia | Manex Silva Victor Santos | 16:29,33 | +119,14 !+1:59,14 | |
18. | 13 | Turcja | Yusuf Emre Fırat Amed Oğlağo | 16:51,10 | +140,91 !+2:20,91 | |
19. | 18 | Mongolia | Zolbayar Otgonlkhagva Batmönkhiin Achbadrakh | 17:15,00 | +164,81 !+2:44,81 |
Półfinał 2.
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 20 | Włochy | Francesco De Fabiani Federico Pellegrino | 14:53,56 | — | Q |
2. | 25 | Czechy | Luděk Šeller Michal Novák | 14:53,85 | +0,29 | Q |
3. | 21 | Francja | Lucas Chanavat Richard Jouve | 14:54,24 | +0,68 | Q |
4. | 22 | Szwajcaria | Jovian Hediger Roman Furger | 14:54,58 | +1,02 | Q |
5. | 26 | Austria | Mika Vermeulen Benjamin Moser | 14:55,44 | +1,88 | |
6. | 24 | Niemcy | Janosch Brugger Sebastian Eisenlauer | 15:08,93 | +15,37 | |
7. | 23 | Stany Zjednoczone | Gus Schumacher Simi Hamilton | 15:09,12 | +15,56 | |
8. | 27 | Kazachstan | Olzhas Klimin Konstantin Bortsov | 15:14,40 | +20,84 | |
9. | 28 | Hiszpania | Ricardo Izquierdo-Bernier Jaume Pueyo | 15:31,74 | +38,18 | |
10. | 29 | Łotwa | Indulis Bikše Raimo Vīgants | 15:38,18 | +44,62 | |
11. | 37 | Belgia | Titouan Serot Thibaut De Marre | 15:38,54 | +44,98 | |
12. | 34 | Chorwacja | Marko Skender Krešimir Crnković | 15:44,26 | +50,70 | |
13. | 35 | Litwa | Modestas Vaičiulis Tautvydas Strolia | 15:44,60 | +51,04 | |
14. | 32 | Islandia | Snorri Einarsson Isak Stianson Pedersen | 15:50,85 | +57,29 | |
15. | 33 | Bułgaria | Simeon Deyanov Daniel Peshkov | 15:53,35 | +59,79 | |
16. | 31 | Bośnia i Hercegowina | Strahinja Erić Miloš Čolić | 16:40,16 | +106,60 !+1:46,60 | |
17 !— | 30 | Białoruś | Yahor Shpuntau Aliaksandr Voranau | DNF | ||
36 | Serbia | Miloš Milosavljević Rejhan Šmrković | DNS |
Finał
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 1 | Norwegia | Erik Valnes Johannes Høsflot Klæbo | 15:01,74 | — |
02 ! | 3 | Finlandia | Ristomatti Hakola Joni Mäki | 15:03,42 | +1,68 |
03 ! | 2 | Ros. Fed. Narc. | Aleksandr Bolszunow Gleb Rietiwych | 15:03,83 | +2,09 |
4. | 21 | Francja | Lucas Chanavat Richard Jouve | 15:15,65 | +13,91 |
5. | 20 | Włochy | Francesco De Fabiani Federico Pellegrino | 15:18,40 | +16,66 |
6. | 4 | Szwecja | Karl-Johan Westberg Oskar Svensson | 15:18,76 | +17,02 |
7. | 8 | Kanada | Antoine Cyr Graham Ritchie | 15:18,80 | +17,06 |
8. | 25 | Czechy | Luděk Šeller Michal Novák | 15:27,15 | +25,41 |
9. | 22 | Szwajcaria | Jovian Hediger Roman Furger | 15:31,38 | +29,64 |
10. | 7 | Polska | Maciej Staręga Dominik Bury | 15:39,14 | +37,40 |
Bibliografia
- Men Team Sprint – Results. data.fis-ski.com, 2021-02-28. [dostęp 2021-02-28]. (ang.).