Białoruś na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 1996
Kod MKOl | BLR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 1996 Atlanta | ||||||
Liczba zawodników | 15 w 5 dyscyplinach | |||||
|
Białoruś na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 1996 w Atlancie reprezentowało 15 zawodników (11 mężczyzn i 4 kobiety) w 5 dyscyplinach.
Debiutujący na letnich igrzyskach paraolimpijskich Białorusini zdobyli na tych igrzyskach 13 medali, wszystkie wywalczyli lekkoatleci.
Wyniki
Łucznictwo
- Mężczyźni
- Stepan Bougaichuk – indywidualnie stojąc (odpadł w 1/16 finału)
- Kobiety
- Tatiana Grichko – indywidualnie stojąc (odpadła w 1/4 finału)
Kolarstwo
- Kolarstwo szosowe
- Vladimir Groudko, S. Plachtchinski – jazda na tandemach, 100/120 k (4. miejsce)
- Kolarstwo torowe
- Vladimir Groudko, S. Plachtchinski
- wyścig na dochodzenie na tandemach (zdyskwalifikowani)
- jazda na czas na tandemach (21. miejsce)
Lekkotletyka
- Mężczyźni
- Oleg Chepel
- bieg na 400 m T11 (nie pojawił się na starcie w biegu finałowym)
- skok w dal F11 (6. miejsce)
- trójskok F11 (10. miejsce)
- skok wzwyż F10-11 (1. miejsce)
- pięciobój P11 (nie wystartował)
- N. Denissevitch
- pchnięcie kulą F10 (2. miejsce)
- rzut dyskiem F10 (3. miejsce)
- Ihar Fartunau
- bieg na 100 metrów T12 (4. miejsce)
- skok w dal F12 (2. miejsce)
- trójskok F12 (2. miejsce)
- pięciobój P12 (3. miejsce)
- Victor Joukovski
- skok w dal F10 (4. miejsce)
- trójskok F10 (3. miejsce)
- pięciobój P10 (3. miejsce)
- Vladimir Potapenko
- rzut dyskiem F53 (12. miejsce)
- rzut oszczepem F53 (8. miejsce)
- pchnięcie kulą F53 (14. miejsce)
- Kobiety
- Iryna Leantsiuk
- bieg na 100 m T42-46 (4. miejsce)
- bieg na 200 m T42-46 (3. miejsce)
- rzut dyskiem F42-44/46 (4. miejsce)
- rzut oszczepem F42-44/46 (7. miejsce)
- pchnięcie kulą F42-44/46 (14. miejsce)
- skok w dal F42-44/46 (1. miejsce)
- Tamara Sivakova
- rzut dyskiem F12 (3. miejsce)
- pchnięcie kulą F12 (1. miejsce)
- pięciobój P10-12 (nie wystartowała)
- Yadviha Skorabahata
- bieg na 800 m T10-11 (nie ukończyła biegu półfinałowego)
- rzut oszczepem F10-11 (3. miejsce)
- pięciobój P10-12 (7. miejsce)
Podnoszenie ciężarów
- Vladimir Bouben – powyżej 100 kg (10. miejsce)
Pływanie
- Dmitri Kravtsevich
- 50 m stylem dowolnym B3 (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem dowolnym B3 (odpadł w eliminacjach)
- 400 m stylem dowolnym B3 (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem grzbietowym B3 (6. miejsce)
- Igor Proskourin
- 50 m stylem dowolnym S6 (nie wystartował w eliminacjach)
- 100 m stylem dowolnym S6 (odpadł w eliminacjach)
- 200 m stylem dowolnym S6 (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem grzbietowym S6 (odpadł w eliminacjach)
Bibliografia
- Belarus. paralympic.org. [dostęp 2015-04-01]. (ang.).