Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 1500 m mężczyzn
Złoty medal | |
---|---|
Srebrny medal | Siergiej Chlebnikow |
Brązowy medal |
Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 | ||
---|---|---|
500 m | kobiety | mężczyźni |
1 000 m | kobiety | mężczyźni |
1 500 m | kobiety | mężczyźni |
3 000 m | kobiety | |
5 000 m | mężczyźni | |
10 000 m | mężczyźni |
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984.
Bieg na 1500 metrów mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 rozegrano 16 lutego na torze Zetra Ice Rink. Mistrzem olimpijskim na tym dystansie został Kanadyjczyk Gaétan Boucher.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas |
---|---|---|---|
01 ! | Gaétan Boucher | Kanada | 1:58,36 |
02 ! | Siergiej Chlebnikow | ZSRR | 1:58,83 |
03 ! | Oleg Bożjew | ZSRR | 1:58,89 |
04 !4 | Hans van Helden | Holandia | 1:59,39 |
05 !5 | Andreas Ehrig | NRD | 1:59,41 |
06 !6 | Andreas Dietel | NRD | 1:59,73 |
07 !7 | Hilbert van der Duim | Holandia | 1:59,77 |
08 !8 | Wiktor Szaszerin | ZSRR | 1:59,81 |
09 !9 | Pertti Niittylä | Finlandia | 2:00,01 |
10 | Frits Schalij | Holandia | 2:00,14 |
11 | André Hoffmann | NRD | 2:00,23 |
12 | Kai Arne Engelstad | Norwegia | 2:00,59 |
12 | Hein Vergeer | Holandia | 2:00,59 |
14 | Nick Thometz | Stany Zjednoczone | 2:00,77 |
15 | Werner Jäger | Austria | 2:01,03 |
16 | Hans Magnusson | Szwecja | 2:01,26 |
17 | Rolf Falk-Larssen | Norwegia | 2:01,65 |
18 | Claes Bengtsson | Szwecja | 2:02,04 |
19 | Bjørn Nyland | Norwegia | 2:02,05 |
20 | Michael Hadschieff | Austria | 2:02,06 |
21 | Erik Henriksen | Stany Zjednoczone | 2:02,20 |
22 | Tibor Kopacz | Rumunia | 2:02,38 |
23 | Lee Yeong-ha | Korea Południowa | 2:02,45 |
24 | Jan Junell | Szwecja | 2:02,55 |
25 | Wolfgang Scharf | RFN | 2:02,64 |
26 | Hansjörg Baltes | RFN | 2:02,68 |
27 | Andreas Lemcke | RFN | 2:03,13 |
28 | Christian Eminger | Austria | 2:03,18 |
29 | Kimihiro Hamaya | Japonia | 2:03,72 |
30 | Na Yun-su | Korea Południowa | 2:03,90 |
31 | Im Ri-bin | Korea Północna | 2:03,93 |
32 | Bae Ki-tae | Korea Południowa | 2:04,18 |
33 | Mark Mitchell | Stany Zjednoczone | 2:04,26 |
34 | Mike Richmond | Australia | 2:04,62 |
35 | Giorgio Paganin | Włochy | 2:04,97 |
36 | Kim Hwang-hyun | Korea Północna | 2:06,80 |
37 | Colin Coates | Australia | 2:08,13 |
38 | Li Wei | Chiny | 2:08,38 |
39 | Bryan Carbis | Wielka Brytania | 2:13,25 |
40 | Behudin Merdović | Jugosławia | 2:19,25 |
Bibliografia
- Wyniki na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-08-29)]. (ang.)