VM i alpint 2023 – Parallellstorslalåm menn
VM i alpint 2023 – Parallellstorslalåm menn | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Alpint | ||
Vertsby | Méribel | ||
Vertsland | Frankrike | ||
Arena(er) | Méribel | ||
Dato | 14.–15. februar 2023 | ||
Deltakernasjoner | 23 | ||
Deltakere | 46 | ||
Medaljeoversikt | |||
01 | Alexander Schmid | ||
02 | Dominik Raschner | ||
03 | Timon Haugan |
VM i alpint 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
Lagkonkurranse | mikslag | |||
Parallellstorslalåm | menn | kvinner | ||
Slalåm | menn | kvinner | ||
Storslalåm | menn | kvinner | ||
Kombinasjon | menn | kvinner | ||
Super-G | menn | kvinner | ||
Utfor | menn | kvinner |
Parallellstorslalåm for menn under VM i alpint 2023 ble arrangert 14. og 15. februar 2023.[1][2]
Kvalifisering
Kvalifiseringen begynte kl. 18:15 14. februar.[3] Utøvere markert med grønn bakgrunn kvalifiserte seg til finalerunden 15. februar.
Rank | Startnr. | Utøver | Land | Rød bane | Blå bane | Noter |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 23 | Rasmus Windingstad | Norge Norge | 32.68 (1) | Q | |
1 | 1 | Dominik Raschner | Østerrike Østerrike | 32.68 (1) | Q | |
3 | 9 | Alexander Schmid | Tyskland | 32.69 (3) | Q | |
4 | 7 | Linus Straßer | Tyskland | 32.73 (4) | Q | |
5 | 2 | Adrian Pertl | Østerrike Østerrike | 32.74 (1) | Q | |
6 | 29 | Timon Haugan | Norge Norge | 32.75 (5) | Q | |
7 | 27 | Alexander Steen Olsen | Norge Norge | 32.88 (6) | Q | |
8 | 5 | Žan Kranjec | Slovenia | 32.99 (7) | Q | |
9 | 8 | Alex Vinatzer | Italia Italia | 33.05 (2) | Q | |
10 | 20 | Alexis Pinturault | Frankrike Frankrike | 33.07 (3) | Q | |
11 | 34 | Sam Maes | Belgia Belgia | 33.14 (4) | Q | |
12 | 21 | River Radamus | USA USA | 33.16 (8) | Q | |
13 | 13 | Gino Caviezel | Sveits Sveits | 33.17 (9) | ||
14 | 22 | Luca De Aliprandini | Italia Italia | 33.18 (5) | Q | |
15 | 15 | Leif Kristian Nestvold-Haugen | Norge Norge | 33.19 (10) | ||
16 | 38 | Filippo Della Vite | Italia Italia | 33.29 (6) | Q | |
17 | 31 | Livio Simonet | Sveits Sveits | 33.32 (11) | ||
18 | 3 | Erik Read | Canada Canada | 33.32 (11) | ||
19 | 35 | Adam Žampa | Slovakia Slovakia | 33.38 (13) | ||
20 | 25 | Mathieu Faivre | Frankrike Frankrike | 33.38 (13) | ||
21 | 14 | Mattias Rönngren | Sverige Sverige | 33.38 (7) | Q | |
22 | 28 | Joan Verdú | Andorra Andorra | 33.60 (8) | Q | |
23 | 17 | Seigo Kato | Japan Japan | 33.68 (15) | ||
24 | 33 | Sebastian Holzmann | Tyskland | 33.69 (16) | ||
25 | 18 | Giovanni Borsotti | Italia Italia | 33.79 (9) | ||
26 | 45 | Louis Muhlen-Schulte | Australia Australia | 33.84 (17) | ||
27 | 11 | Armand Marchant | Belgia Belgia | 33.98 (18) | ||
28 | 41 | Samu Torsti | Finland Finland | 33.99 (19) | ||
29 | 26 | Luke Winters | USA USA | 34.01 (10) | ||
30 | 37 | Brian McLaughlin | USA USA | 34.03 (20) | ||
31 | 16 | Filip Zubčić | Kroatia Kroatia | 34.06 (11) | ||
32 | 4 | Stefan Hadalin | Slovenia | 34.06 (11) | ||
33 | 43 | Andrej Drukarov | Litauen Litauen | 34.15 (21) | ||
34 | 24 | Fabio Gstrein | Østerrike Østerrike | 34.17 (13) | ||
35 | 44 | Christian Borgnaes | Danmark Danmark | 34.21 (14) | ||
36 | 36 | Maarten Meiners | Nederland Nederland | 34.50 (15) | ||
37 | 42 | Jan Zabystřan | Tsjekkia Tsjekkia | 34.65 (16) | ||
46 | Tiziano Gravier | Argentina Argentina | DNF | |||
40 | Fabian Gratz | Tyskland | DNF | |||
32 | Jeffrey Read | Canada Canada | DNF | |||
30 | Harry Laidlaw | Australia Australia | DNF | |||
19 | Clément Noël | Frankrike Frankrike | DNF | |||
12 | Charlie Raposo | Storbritannia Storbritannia | DNF | |||
10 | Semyel Bissig | Sveits Sveits | DNF | |||
6 | Stefan Brennsteiner | Østerrike Østerrike | DNF | |||
39 | Thomas Tumler | Sveits Sveits | DSQ |
Utslagsrunder
Utslagsrundene begynte kl. 12:00 15. februar.[4]
Åttedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||
1 | Rasmus Windingstad | ||||||||||||||||
16 | Joan Verdú | +0,16 | 1 | Rasmus Windingstad | +0,17 | ||||||||||||
8 | Sam Maes | +0,09 | 9 | Timon Haugan | |||||||||||||
9 | Timon Haugan | 9 | Timon Haugan | +0,06 | |||||||||||||
5 | Alexander Schmid | 5 | Alexander Schmid | ||||||||||||||
12 | Filippo Della Vite | DNF | 5 | Alexander Schmid | |||||||||||||
4 | Alex Vinatzer | +2,13 | 13 | Žan Kranjec | +0,18 | ||||||||||||
13 | Žan Kranjec | 5 | Alexander Schmid | ||||||||||||||
3 | Dominik Raschner | 3 | Dominik Raschner | +0,90 | |||||||||||||
14 | Mattias Rönngren | +0,61 | 3 | Dominik Raschner | |||||||||||||
6 | Alexis Pinturault | +0,21 | 11 | Alexander Steen Olsen | +0,55 | ||||||||||||
11 | Alexander Steen Olsen | 3 | Dominik Raschner | ||||||||||||||
7 | Linus Straßer | DSQ | 2 | Adrian Pertl | +0,08 | ||||||||||||
10 | Luca De Aliprandini | 10 | Luca De Aliprandini | +0,56 | Bronsefinale | ||||||||||||
2 | Adrian Pertl | 2 | Adrian Pertl | 9 | Timon Haugan | ||||||||||||
15 | River Radamus | DNF | 2 | Adrian Pertl | +0,19 |
Se også
Referanser
- ^ «Calendar» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 11. november 2022.
- ^ «Start list» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 13. februar 2022.
- ^ «Qualification results» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 14. februar 2022.
- ^ «Final results» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 15. februar 2022.