UEFA Europa Conference League 2024–2025
UEFA Europa Conference League | |||
---|---|---|---|
Stadion Miejski i Wrocław | |||
Arrangement | |||
Dato | 10. juli 2024–28. mai 2025 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
←2023/24 – 2025/26→ |
UEFA Europa Conference League 2024/25 er den fjerde utgaven av UEFA Europa Conference League. Turneringen begynte den 10. juli 2024 med den første kvalifiseringsrunde og avsluttes med finale den 28. mai 2025. Dette vil være den første sesongen som spilles under et nytt format, som erstatter 32-lags gruppespillet med en 36-lags ligaspill.
UEFA-koeffisient
Totalt 164 lag fra 54 av de 55 UEFA-medlemsforbund vil delta i UEFA Europa Conference League 2024–25. Koeffisient rangeringen er basert på UEFA-landskoeffisientene som brukes til å bestemme antall deltagende lag for hvert forbund.
- Forbundene 1–12 har ett lag kvalifisert.
- Forbundene 13–33 (utenom Russland) og 51-55 har to lag kvalifisert.
- Forbundene 34-50 (unntatt Liechtenstein) har tre lag kvalifisert.
- Videre blir 14 lag eliminert fra UEFA Champions League 2024–25 og 41 lag eliminert fra UEFA Europa League 2024–25 overført til Conference League.
Forbundsrangering
For UEFA Europa Conference League 2024–25 tildeles forbundene plasser i henhold til UEFA-landskoeffisientene i 2023, noe som tar hensyn til prestasjonene deres i europeiske konkurranser fra 18-2019 til 2022–23.[1]
Bortsett fra tildelingen basert på landskoeffisientene, kan forbundene ha flere lag som deltar i Champions League, som nevnt nedenfor:
- (UCL) – Flere lag overført fra UEFA Champions League
- (UEL) – Flere lag overført fra UEFA Europa League
Forbunds rangering for UEFA Europa Conference League 2024/25
Rangering | Forbund | Koeff. | Lag | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 | England | 109.570 | 1 | |
2 | Spania | 92.998 | ||
3 | Tyskland | 82.481 | ||
4 | Italia | 81.926 | ||
5 | Frankrike | 61.164 | ||
6 | Nederland | 59.900 | ||
7 | Portugal | 56.216 | ||
8 | Belgia | 42.200 | ||
9 | Skottland | 36.400 | ||
10 | Østerrike | 34.000 | ||
11 | Serbia | 32.375 | ||
12 | Tyrkia | 32.100 | ||
13 | Sveits | 31.675 | 2 | |
14 | Ukraina | 29.500 | ||
15 | Tsjekkia | 29.050 | ||
16 | Norge | 29.000 | ||
17 | Danmark | 27.825 | ||
18 | Russland | 34.482 | 0 | |
19 | Kroatia | 25.400 | 2 |
Rangering | Forbund | Koeff. | Lag | Merknader |
---|---|---|---|---|
20 | Hellas | 25.225 | 2 | –1 (UEL) |
21 | Israel | 25.000 | ||
22 | Kypros | 24.475 | +1 (UEL) | |
23 | Sverige | 23.750 | ||
24 | Polen | 20.750 | ||
25 | Ungarn | 20.625 | +1 (UEL) | |
26 | Romania | 20.500 | ||
27 | Bulgaria | 20.000 | ||
28 | Slovakia | 19.750 | ||
29 | Aserbajdsjan | 16.625 | +1 (UEL) | |
30 | Kasakhstan | 12.625 | +1 (UCL) +1 (UEL) | |
31 | Slovenia | 12.500 | +1 (UEL) | |
32 | Moldova | 12.250 | ||
33 | Kosovo | 11.041 | +1 (UCL) +1 (UEL) | |
34 | Liechtenstein | 11.000 | 1 | |
35 | Latvia | 10.625 | 3 | |
36 | Irland | 10.375 | ||
37 | Finland | 10.200 | +1 (UCL) | |
38 | Litauen | 10.000 |
Rangering | Forbund | Koeff. | Lag | Merknader |
---|---|---|---|---|
39 | Armenia | 9.875 | 3 | +1 (UCL) |
40 | Belarus | 9.875 | ||
41 | Bosnia-Hercegovina | 9.750 | ||
42 | Luxemburg | 9.000 | +1 (UCL) | |
43 | Færøyene | 8.750 | ||
44 | Nord-Irland | 8.583 | +1 (UCL) | |
45 | Malta | 8.250 | +1 (UCL) | |
46 | Georgia | 8.000 | +1 (UCL) | |
47 | Estland | 7.582 | +1 (UCL) | |
48 | Island | 7.250 | +1 (UCL) | |
49 | Albania | 6.250 | +1 (UCL) | |
50 | Wales | 6.166 | ||
51 | Gibraltar | 5.791 | 2 | |
52 | Nord-Makedonia | 5.500 | +1 (UCL) | |
53 | Andorra | 5.165 | ||
54 | Montenegro | 4.750 | +1 (UCL) | |
55 | San Marino | 1.999 | +1 (UCL) |
Fordeling
Følgende er tilgangslisten for denne sesongen.
På grunn av suspensjonen av Russland for den europeiske sesongen 2024–25, er følgende endringer i tilgangslisten gjort:
- Cupvinnere fra forbund 39 til 44 (Armenia, Hviterussland, Bosnia-Hercegovina, Luxembourg, Færøyene og Nord-Irland) går inn i andre kvalifiseringsrunde i stedet for første kvalifiseringsrunde.
Siden Europa Conference League-tittelinnehaverne (Olympiakos) også kvalifisere seg til Europa League via sin hjemlige liga, vil følgende endringer bli gjort i tilgangslisten:
- Cupvinnrerene fra forbund 45 (Malta) og 46 (Georgia) går inn i andre kvalifiseringsrunde i stedet for første kvalifiseringsrunde
Lag som kommer inn i denne runden | Lag som avanserer fra forrige runde | Lag overført fra Champions League | Lag overført fra Europa League | ||
---|---|---|---|---|---|
Første kvalifiseringsrunde (50 lag) |
| ||||
Andre kvalifisieringsrunde (98 lag) | Mesterruten (12 lag) |
| |||
Hovedruten (86 lag) |
|
|
| ||
Tredje kvalifisieringsrunde (60 lag) | Mesterruten (8 lag) |
|
| ||
Hovedruten (52 lag) |
|
| |||
Playoff runden (48 lag) | Mesterruten (10 lag) |
|
| ||
Hovedruten (38 lag) |
|
|
| ||
Ligaspill (36 lag) |
|
|
Lag
Etikettene i parentesene viser hvordan hvert lag kvalifiserte seg til plassen for sin start runde:
- CW: Cup vinnere
- 2, 3, 4, 5, etc.: Ligaposisjon
- UCL: Overført fra Champions League
- Q1: Tapere av første kvalifiseringsrunde
- UEL: Overført fra Europa League
- PO: Tapere fra playoff runden
- CH/MP Q3: Tapere av tredje kvalifiseringsrunde (Champions/Hovedruten)
- MP Q2: Tapere av andre kvalifiseringsrunde (Hovedruten)
- MP Q1: Tapere av første kvalifiseringsrunde (Hovedruten)
Den andre kvalifiseringsrunde, tredje kvalifiseringsrunden og playoff runden er delt inn i Mesterruten (CH) og Hovedruten (MP).
(UEL PO) | {(UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) |
(UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) |
(UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) |
Mesterruten | Hovedruten | ||
---|---|---|---|
(UEL CH Q3) | (UEL CH Q3) | Chelsea (6) | Real Betis (7) |
(UEL CH Q3) | (UEL CH Q3) | Fiorentina (8) | Heidenheim (8) |
(UEL CH Q3) | (UEL CH Q3) | Lens (7) | (UEL MP Q3) |
(UEL MP Q3) | (UEL MP Q3) | ||
(UEL MP Q3) | (UEL MP Q3) | ||
(UEL MP Q3) | (UEL MP Q3) |
Mesterruten | Hovedruten | ||
---|---|---|---|
HJK (UCL Q1) | Larne (UCL Q1) | (UEL MP Q2) | (UEL MP Q2) |
(UEL MP Q2) | (UEL MP Q2) | ||
(UEL MP Q2) | (UEL MP Q2) | ||
(UEL MP Q2) | (UEL MP Q2) | ||
(UEL MP Q2) |
Aqtöbe (3) | Bravo (4) | Milsami Orhei (4) | Malisheva (4) |
Auda (3) | Liepāja (5)[Note LVA] | Derry City (2) | Shelbourne (4) |
KuPS (2) | VPS (PW) | Žalgiris (2) | Šiauliai (3) |
Noah (2) | Urartu (4) | Tarpjeda-BjelAZ (3) | Islatsj (4) |
Velež Mostar (3) | Sarajevo (4) | F91 Dudelange (3) | UNA Strassen (6)[Note LUX] |
Víkingur (2) | B36 Tórshavn (4) | Linfield (2) | Crusaders (PW) |
Floriana (2) | Marsaxlokk (3) | Torpedo Kutaisi (2) | Dinamo Batumi (3) |
Levadia (2) | Tallinna Kalev (3) | Paide Linnameeskond (4) | Valur (2) |
Stjarnan (3) | Breiðablik (4) | Partizani (2) | Vllaznia (4) |
Tirana (5)[Note ALB] | Connah's Quay Nomads (CW) | Bala Town (3) | Caernarfon Town (PW) |
St Joseph's (2) | Bruno's Magpies (3) | Tikvesh (CW) | Shkëndija (2) |
Atlètic Club d'Escaldes (2) | Inter Club d'Escaldes (3) | Budućnost Podgorica (CW) | Mornar (CW]/2) |
La Fiorita (CW) | Tre Penne (PW) |
- Notater
- ^ Albania (ALB): Skënderbeu, som endte på 3.-plass i Kategoria Superiore er for tiden utestengt fra å delta i UEFA-konkurranser. Som et resultat ble køyen deres i konkurransen gitt til det femte plasserte laget, Tirana.
- ^ Georgia (GEO): Cup-vinnerne FC Saburtalo Tbilisi endret navn til FC Iberia 1999 27. februar 2024.
- ^ Hellas (GRE): Olympiakos kvalifiserte seg til Europaligaen i fotball for menn 2024/25 ligaspill ved å vinne UEFA Europa Conference League 2023–2024 så deres tredjeplass er ledig.
- ^ Latvia (LVA): Valmiera, som endte på 4.-plass i Virslīga ble nektet UEFA-lisens. Som et resultat ble deres plass i konkurransen gitt til det femte-plasserte laget, Liepāja.
- ^ Liechtenstein (LIE): De syv lagene tilknyttet Liechtenstein Football Association (LFV) spiller alle i det sveitsiske fotballiga-systemet. Den eneste konkurransen som arrangeres av LFV er Liechtenstein Football Cup - vinnerne av disse kvalifiserer seg til UEFA Conference League for sesongen 2024–25.
- ^ Litauen (LTU): Cupvinnerne Transinvest har fått unntak fra treårsregelen.[2]
- ^ Luxembourg (LUX): Swift Hesperange, som endte på 2.-plass i Nationaldivisioun ble nektet UEFA-lisens. Følgelig ble deres plass i konkurransen gitt videre til det nest høyest rangerte laget som fikk en UEFA-lisens av FLF, UNA Strassen, som endte på sjetteplass.
- ^ Russland (RUS): 28. februar 2022 ble russiske fotballklubber og landslag suspendert fra FIFA- og UEFA-konkurranser på grunn av den russiske invasjonen av Ukraina i 2022.[3] 2. mai 2022 bekreftet UEFA at russiske klubber vil bli ekskludert fra UEFA-konkurransene 2022–23.[4]
Kampoppsett
Tidsplanen for konkurransen er som følger. Kamper er planlagt på torsdager, bortsett fra finalen, som finner sted på en onsdag, men unntaksvis kan finne sted på tirsdager eller onsdager på grunn av planleggings konflikter.
Fase | Runde | Trekning | Kamp 1 | Kamp 2 |
---|---|---|---|---|
Kvalifisering | Første kvalifiseringsrunde | 18. juni 2024 | 11. juli 2024 | 18. juli 2024 |
Andre kvalifiseringsrunde | 19. juni 2024 | 25. juli 2024 | 1. august 2024 | |
Tredje kvalifiseringsrunde | 22. juli 2024 | 8. august 2024 | 15. august 2024 | |
Play-off | 5. august 2024 | 22. august 2024 | 29. august 2024 | |
Ligaspill | Kampdag 1 | 30. august 2024 | 3. oktober 2024 | |
Kampdag 2 | 24. oktober 2024 | |||
Kampdag 3 | 7. november 2024 | |||
Kampdag 4 | 28. november 2024 | |||
Kampdag 5 | 12. desember 2024 | |||
Kampdag 6 | 19. desember 2024 | |||
Utslagsrunder | Innledende utslagsrunder | 20. desember 2024 | 13. februar 2025 | 20. februar 2025 |
8. delsfinaler | 21. februar 2025 | 6. mars 2025 | 13. mars 2025 | |
Kvartfinaler | 10. april 2025 | 17. april 2025 | ||
Semifinaler | 1. mai 2025 | 8. mai 2025 | ||
Finale | 28. mai 2025 |
Kvalifiseringsrunder
Første kvalifiseringsrunde
Trekningen av den første kvalifiseringsrunden ble avholdt 18. juni 2024.[5]
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Velež Mostar | 2–6 | Inter Club d'Escaldes | 1–1 | 1–5 |
Floriana | 4–2 | Tre Penne | 3–1 | 1–1 |
Tarpjeda-BjelAZ | 2–4 | Milsami Orhei | 2–4 | 0–0 |
Šiauliai | 0–2 | Levadia | 0–2 | 0–0 |
Bala Town | 2–3 | Paide Linnameeskond | 1–2 | 1–1 (e.e.o.) |
La Fiorita | 1–1 (4–2 e.str.)[A] | Islatsj | 0–1 | 1–0 (e.e.o.) |
Željezničar | 4–3 | Dinamo Minsk | 2–2 | 2–1 |
La Fiorita | 1–2 | Zimbru Chișinău | 1–1 | 0–1 |
Caernarfon Town | 3–3 (8–7 e.str.) | Crusaders | 2–0 | 1–3 (e.e.o.) |
Tallinna Kalev | 1–4 | Urartu | 1–2 | 0–2 |
Valur | 6–2 | Vllaznia | 2–2 | 4–0 |
Bruno's Magpies | 3–2 | Derry City | 2–0 | 1–2 (e.e.o.) |
Malisheva | 1–3 | Budućnost Podgorica | 1–0 | 0–3 |
Atlètic Club d'Escaldes | 0–3 | F91 Dudelange | 0–1 | 0–2 |
Partizani | 3–2[A] | Marsaxlokk | 1–1 | 2–1 |
Auda | 3–0 | B36 Tórshavn | 2–0 | 1–0 |
Stjarnan | 4–3 | Linfield | 2–0 | 2–3 |
Torpedo Kutaisi | 2–1 | Tirana | 1–1 | 1–0 |
Shelbourne | 3–2 | St Joseph's | 2–1 | 1–1 |
Aqtöbe | 3–3 (3–4 e.str.) | Sarajevo | 0–1 | 3–2 (e.e.o.) |
Bravo | 2–1 | Connah's Quay Nomads | 0–1 | 2–0 (e.e.o.) |
Liepāja | 1–3[A] | Víkingur | 1–1 | 0–2 |
Noah | 4–1 | Shkëndija | 2–0 | 2–1 |
Tikvesh | 4–5 | Breiðablik | 3–2 | 1–3 |
Mornar | 3–2 | Dinamo Tbilisi | 2–1 | 1–1 |
UNA Strassen | 0–5 | KuPS | 0–0 | 0–5 |
VPS | 1–3 | Žalgiris | 1–2 | 0–1 |
- ^ a b c Rekkefølgen på kampene reversert etter opprinnelig trekning.
Andre kvalifiseringsrunde
Trekningen av den andre kvalifiseringsrunden ble avholdt 19. juni 2024.[6]
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
HJK | Bye | N/A | — | — |
Larne | Bye | N/A | — | — |
Differdange 03 | 4–4 (3–4 e.str.) | Ordabasy | 1–0 | 3–4 (e.e.o.) |
Víkingur | 2–1 | Egnatia | 0–1 | 2–0 |
Virtus | 2–5 | Flora | 0–0 | 2–5 (e.e.o.) |
Struga | 3–4 | Pyunik | 2–1 | 1–3 |
Dinamo Batumi | 0–2 | Dečić | 0–2 | 0–0 |
Ballkani | 2–0 | Ħamrun Spartans | 0–0 | 2–0 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Go Ahead Eagles | 1–2 | Brann | 0–0 | 1–2 |
Omonia | 5–2 | Torpedo Kutaisi | 3–1 | 2–1 |
Breiðablik | 1–3 | Drita | 1–2 | 0–1 |
Osijek | 6–1 | Levadia | 5–1 | 1–0 |
Olimpija Ljubljana | 4–1 | Polissya Zjytomyr | 2–0 | 2–1 |
AEK Athen | 8–3 | Inter Club d'Escaldes | 4–3 | 4–0 |
KuPS | 0–2 | Tromsø | 0–1 | 0–1 |
Valur | 1–4 | St. Mirren | 0–0 | 1–4 |
Sumgayit | 1–2 | Fehérvár | 1–2 | 0–0 |
Ilves | 5–5 (5–4 e.str.) | Austria Wien | 2–1 | 3–4 (e.e.o.) |
CSKA 1948 | 2–1 | Budućnost Podgorica | 1–0 | 1–1 (e.e.o.) |
Zira | 6–1 | DAC Dunajská Streda | 4–0 | 2–1 |
Maribor | 4–3 | Universitatea Craiova | 2–0 | 2–3 |
St Patrick’s Athletic | 5–3 | Vaduz | 3–1 | 2–2 |
Bruno's Magpies | 1–8[A] | København | 0–3 | 1–5 |
İstanbul Başakşehir | 10–1 | La Fiorita | 6–1 | 4–0 |
Legia Warszawa | 11–0 | Caernarfon Town | 6–0 | 5–0 |
Dnipro-1 | 0–6 | Puskás Akadémia | 0–3[B] | 0–3[B] |
Žalgiris | 2–4 | Pafos | 2–1 | 0–3 (e.e.o.) |
Djurgården | 3–1 | Progrès Niederkorn | 3–0 | 0–1 |
Gent | 7–1 | Víkingur | 4–1 | 3–0 |
F91 Dudelange | 3–12 | Häcken | 2–6 | 1–6 |
Hapoel Be'er Sheva | 2–1 | Tsjerno More | 0–0 | 2–1 |
Hajduk Split | 2–0 | HB | 2–0 | 2–0 |
Zrinjski Mostar | 3–2 | Bravo | 0–1 | 3–1 |
Riga | 2–3 | Śląsk Wrocław | 1–0 | 1–3 |
Floriana | 0–5[A] | Vitória de Guimarães | 0–1 | 0–4 |
Stjarnan | 2–5 | Paide Linnameeskond | 2–1 | 0–4 |
Cliftonville | 1–4[A] | Auda | 1–2 | 0–2 |
St. Gallen | 5–1 | Tobyl | 4–1 | 1–0 |
Mladá Boleslav | 3–0 | Transinvest | 2–0 | 1–0 |
Noah | 7–0 | Sliema Wanderers | 7–0 | 0–0 |
Baník Ostrava | 7–1 | Urartu | 5–1 | 2–0 |
Zürich | 3–0 | Shelbourne | 3–0 | 0–0 |
Brøndby | 8–2 | Llapi | 6–0 | 2–2 |
Cluj | 5–0 | Njoman | 0–0 | 5–0 |
Zimbru Chișinău | 1–6 | Ararat-Armenia | 0–3 | 1–3 |
Radnički 1923 | 2–2 (3–4 e.str.) | Mornar | 1–0 | 1–2 (e.e.o.) |
Sarajevo | 0–3 | Spartak Trnava | 0–0 | 0–3 |
Maccabi Haifa | 6–6 (2–3 e.str.) | Sabah | 0–3 | 6–3 (e.e.o.) |
Paks | 5–0 | AEK Larnaka | 3–0 | 2–0 |
Iberia 1999 | 2–0 | Partizani | 2–0 | 0–0 |
Milsami Orhei | 1–2 | Astana | 1–1 | 0–1 |
- ^ a b c Rekkefølgen på kampene reversert etter opprinnelig trekning.
- ^ a b Dnipro-1 tapte sine to kamper på grunn av konkurs.[7]
Tredje kvalifiseringsrunde
Trekningen av den tredje kvalifiseringsrunden ble avholdt 22. juli 2024.[8]
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Víkingur | 3–2 | Flora | 1–1 | 2–1 |
Ordabasy | 0–2 | Pyunik | 0–1 | 5–1 |
Ballkani | 1–1 (1–4 e.str.) | Larne | 0–1 | 1–0 (e.e.o.) |
HJK | 2–2 (4–3 e.str.) | Dečić | 1–0 | 1–2 (e.e.o.) |
Playoff
Trekningen av den playoff-runde ble avholdt 5. august 2024.
Ligaspill
Seeding
Pot 1
| Pot 2
| Pot 3
|
Pot 4
| Pot 5
| Pot 6
|
|
Ligatabellen
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chelsea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Videre til åttedelsfinale (seedet) |
2 | København | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | Fiorentina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | LASK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Real Betis | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | İstanbul Başakşehir | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Molde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Legia Warszawa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Videre til play-off (seedet) |
10 | 1. FC Heidenheim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Djurgårdens IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | APOEL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Rapid Wien | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Omonia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | HJK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Vitória de Guimarães | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
17 | Astana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Videre til play-off (useedet) |
18 | Olimpija Ljubljana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
19 | Cercle Brugge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
20 | Shamrock Rovers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
21 | The New Saints | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
22 | Lugano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
23 | Heart of Midlothian | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
24 | Mladá Boleslav | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
25 | Petrocub Hîncești | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
26 | St. Gallen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
27 | Panathinaikos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
28 | TSC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
29 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
30 | Jagiellonia Białystok | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
31 | Celje | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
32 | Larne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
33 | Dinamo Minsk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
34 | Pafos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
35 | Víkingur Reykjavík | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
36 | Noah | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Regler for rangering: Tiebreak-regler
Se også
- Champions League 2024/25
- Europa League 2024/25
- Mesterligaen for kvinner 2024/25
Referanser
- ^ «Country coefficients 2022/23». UEFA. Besøkt 24. juli 2024.
- ^ «„TransINVEST“ klubui – palankios žinios dėl dalyvavimo Konferencijų lygos atrankoje» (litauisk). Lietuvos futbolo federacija. 26. april 2024.
- ^ «Ukraine crisis: Fifa and Uefa suspend all Russian clubs and national teams» (engelsk). BBC Sport. 28. februar 2022.
- ^ «UEFA decisions for upcoming competitions relating to the ongoing suspension of Russian national teams and clubs». UEFA. 2. mai 2022.
- ^ «UEFA Conference League first qualifying round draw» (engelsk). UEFA. 18. juni 2024.
- ^ «UEFA Conference League second qualifying round draw» (engelsk). UEFA. 19. juni 2024.
- ^ «Latest Appeals Body decisions announced» (engelsk). UEFA. 22. juli 2024.
- ^ «UEFA Conference League third qualifying round draw» (engelsk). UEFA. 22. juli 2024.
Eksterne lenker
- (engelsk) UEFA's artikkel om turneringen