Svensk mesterskap i friidrett 2016
Svenske mesterskap i friidrett utendørs 2016 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsland | Sverige | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2015 – 2017 |
Svensk mesterskap i friidrett 2016 ble arrangert fra 26. til 28. august 2016, på Sollentunavallen i Sollentuna. Arrangør var Turebergs Friidrottsklubb.
Resultater
Herrer
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 m Vind: +2,9 m/s | Tom Kling-Baptiste 10,27 | Odain Rose 10,37 | Austin Hamilton 10,39 |
200 m Vind: +0,6 m/s | Tom Kling-Baptiste 21,09 | Johan Wissman 21,26 | Henrik Larsson 21,34 |
400 m | Benjamin Mullen 47,12 PB | Erik Martinsson 47,21 | Dennis Forsman 47,41 PB |
800 m | Johan Rogestedt 1:49,92 | Andreas Kramer 1:50,39 | Elmar Engholm 1:50,80 |
1500 m | Kalle Berglund 3:50,24 | Elmar Engholm 3:50,60 | Staffan Ek 3:51,71 |
5000 m | Jonas Leanderson 14:30,04 | Staffan Ek 14:30,95 | Abraham Adhahanom 14:32,20 |
10.000 m | Mustafa Mohammed 29:22,07 | Mikael Ekvall 29:22,08 | Abraham Adhahanom 29:31,55 |
3000 m hinder | Vidar Johansson 8:57,22 | Emil Blomberg 8:57,48 | Napoleon Solomon 8:59,07 |
110 meter hekk Vind: -1,1 m/s | Alexander Brorsson 14,27 | Anton Levin 14,36 | Jonathan Holm 14,43 |
400 meter hekk | Isak Andersson 52,04 | Jonathan Carbe 52,62 | Viktor Nylander 52,74 |
Høydehopp | Andreas Carlsson 2,11 m | Mehdi Katib 2,10 m | Philip Frifelt Lundqvist 2,10 m SB |
Stavsprang | Oscar Janson 5,09 m | Marcus Nilsson 5,00 m SB | Filip Gyllensten 5,00 m |
Lengdehopp | Michel Tornéus 7,74 m (+1,5 m/s) | Andreas Carlsson 7,59 m (+2,5 m/s) | Johan Talèus 7,49 m SB (-1,5 m/s) |
Tresteg | Michel Tornéus 16,10 m PB (-0,9 m/s) | Erik Ehrlin 15,58 m (+1,2 m/s) | Mathias Ström 15,38 m (-0,5 m/s) |
Kulestøt | Daniel Ståhl 19,38 m PB | Niklas Arrhenius 19,15 m | Leif Arrhenius 18,61 m |
Diskos | Daniel Ståhl 68,72 m CR, AR, PB | Axel Härstedt 63,49 m | Benn Harradine 62,20 m BB |
Sleggekast | Oscar Vestlund 70,32 m | Elias Håkansson 68,29 m | Mattias Lindberg 64,93 m |
Spydkast | Kim Amb 83,46 m AR | Jiannis Smalios 79,60 m SB | Gabriel Wallin 76,96 m |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 m Vind: +1,4 m/s | Khaddi Sagnia 11,48 PB | Susanna Kallur 11,53 | Elin Östlund 11,64 PB |
200 m Vind: 0,0 m/s | Gladys Bamane 24,19 | Malin Ström 24,21 | Isabelle Eurenius 24,25 |
400 m | Matilda Hellqvist 54,04 | Lisa Duffy 54,20 SB | Pernilla Tornemark 54,91 |
800 m | Lovisa Lindh 2:01,25 | Anna Silvander 2:02,57 SB | Hanna Hermansson 2:04,28 |
1500 m | Anna Silvander 4:25,27 | Sofia Öberg 4:26,56 | Yolanda Ngarambe 4:28,78 |
5000 m | Sarah Lahti 15:32,46 CR | Maria Larsson 16:19,86 PB | Louise Wiker 16:33,62 SB |
10.000 m | Malin Liljestedt 34:54,59 | Louise Wiker 34:56,95 SB | Cecilia Norrbom 35:03,17 |
3000 m hinder | Maria Larsson 10:04,23 AR | Maria Borglund 10:41,11 | Amélie Svensson 11:15,20 |
100 meter hekk Vind: +0,4 m/s | Elin Vesterlund 13,42 | Amanda Hansson 13,64 | Malin Skogström 13,78 |
400 meter hekk | Hanna Palmqvist 59,07 PB | Sofia Johnsson 59,42 PB | Johanna Holmén Svensson 59,71 SB |
Høydehopp | Sofie Skoog 1,90 m | Emma Green 1,79 m | Ebba Jungmark 1,79 m |
Stavsprang | Angelica Bengtsson 4,35 m | Michaela Meijer 4,19 m | Lisa Gunnarsson 4,07 m |
Lengdehopp | Khaddi Sagnia 6,69 m (+2,2 m/s) | Erica Jarder 6,36 m (+1,2 m/s) | Malin Marmbrandt 6,13 m (-0,7 m/s) |
Tresteg | Malin Marmbrandt 13,11 m PB (+1,4 m/s) | Rebecka Abrahamsson 12,87 m (+0,9 m/s) | Fanny Ernestam 12,84 m (+1,9 m/s) |
Kulestøt | Fanny Roos 16,80 m | Frida Åkerström 15,31 m | Maria Nilsson 14,25 m |
Diskos | Sofia Larsson 50,42 m | Anna Karlsson 47,89 m | Fanny Roos 47,37 m |
Sleggekast | Marinda Petersson 69,22 m CR, AR | Ida Storm 66,79 m | Tracey Andersson 64,50 m |
Spydkast | Anna Wessman 57,76 m CR | Elisabeth Höglund 54,42 m PB | Sofi Flink 54,39 m |
Ungdom og veteran
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
Mix 15 år 4 x 100 m | Hellas FK Draina Kinthu Bilge Kaya Carl af Forselles Elias Sahlin 46,66 | IFK Lidingö Madeleine Aulio Elisabeth Hvalgren Oscar Taha Jonathan Westerberg 48,31 | Turebergs FK Clara Billing Ida Winther Emil Holm Filip Engström 49,12 |
M35-45 100 m | Lion Martinez 11,10 | Mattias Sunneborn 11,37 SB | Anders Logg 11,67 |
M50-65 100 m | Dag Dacke 12,20 | Thomas Jönsson 12,27 | Ingemar Pilgard 12,40 |
K35-45 100 m | Lena Axelson 12,97 | Anna Sunneborn 12,97 | Mikaela Kellner 13,04 |
K50-65 100 m | Eva Krönlein 14,71 PB | Charlotta Kimby 14,77 PB | Tina Trensmar 14,87 PB |
Kilder
- Resultater (arkivert)