Roing under Sommer-OL 2016 – Firer, lettvekt menn
Roing ved Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Singlesculler | menn | kvinner | ||
Toer uten styrmann | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner | ||
Firer uten styrmann | menn | |||
Dobbeltfirer | menn | kvinner | ||
Åtter | menn | kvinner | ||
Firer, lettvekt | menn |
Firer, lettvekt for menn i roing under Sommer-OL 2016 fant sted fra 6. til 11. august 2016 på Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta | Italia | 6:03.26 | SA/B |
2 | Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin | Kina | 6:03.43 | SA/B |
3 | Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | Sveits | 6:03.52 | SA/B |
4 | Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard | Frankrike | 6:07.31 | R |
5 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Tsjekkia | 6:39.95 | R |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | Danmark | 5:58.21 | SA/B |
2 | Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers | Storbritannia | 6:01.27 | SA/B |
3 | Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou | Hellas | 6:05.27 | SA/B |
4 | Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer | Tyskland | 6:14.87 | R |
Heat 3
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter | New Zealand | 6:03.34 | SA/B |
2 | Robin Prendes Anthony Fahden Edward King Tyler Nase | USA | 6:05.61 | SA/B |
3 | Joris Pijs Tim Heijbrock Jort van Gennep Björn van den Ende | Nederland | 6:07.88 | SA/B |
4 | Maxwell Lattimer Brendan Hodge Nicolas Pratt Eric Woelfl | Canada | 6:19.44 | R |
Oppsamling
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard | Frankrike | 6:01.18 | SA/B |
2 | Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer | Tyskland | 6:03.29 | SA/B |
3 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Tsjekkia | 6:04.30 | SA/B |
4 | Maxwell Lattimer Brendan Hodge Nicolas Pratt Eric Woelfl | Canada | 6:05.35 |
Semifinaler
Semifinale 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta | Italia | 6:06.56 | FA |
2 | Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard | Frankrike | 6:07.32 | FA |
3 | James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter | New Zealand | 6:08.96 | FA |
4 | Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers | Storbritannia | 6:10.46 | FB |
5 | Joris Pijs Tim Heijbrock Jort van Gennep Björn van den Ende | Nederland | 6:12.87 | FB |
6 | Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer | Tyskland | 6:18.43 | FB |
Semifinale 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | Sveits | 6:17.85 | FA |
2 | Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | Danmark | 6:19.62 | FA |
3 | Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou | Hellas | 6:23.95 | FA |
4 | Robin Prendes Anthony Fahden Edward King Tyler Nase | USA | 6:26.82 | FB |
5 | Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin | Kina | 6:27.27 | FB |
6 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Tsjekkia | 6:33.43 | FB |
Finaler
Finale B
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers | Storbritannia | 6:31.54 | |
2 | Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin | Kina | 6:32.78 | |
3 | Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer | Tyskland | 6:35.83 | |
4 | Robin Prendes Anthony Fahden Edward King Tyler Nase | USA | 6:36.93 | |
5 | Joris Pijs Tim Heijbrock Jort van Gennep Björn van den Ende | Nederland | 6:37.28 | |
6 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Tsjekkia | 6:43.52 |
Finale A
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
01 | Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | Sveits | 6:20.51 | |
02 | Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | Danmark | 6:21.97 | |
03 | Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard | Frankrike | 6:22.85 | |
4 | Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta | Italia | 6:25.52 | |
5 | James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter | New Zealand | 6:28.14 | |
6 | Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou | Hellas | 6:36.47 |