Padling under Sommer-OL 2004 – K-1 500 meter menn
Padling ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Flatvann | ||||
C-1 500 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 500 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 500 m | menn | kvinner | ||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 500 m | menn | kvinner | ||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn | |||
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner |
K-1 500 meter herrer-konkurransen i Padling under Sommer-OL 2004.
K-1 øvelsen utføres i enmanns-kajakk på flatvann.
Den norske utøveren Eirik Verås Larsen endte som nummer fire i finalen.
Medaljører
Gull | Sølv | Bronse |
Adam van Koeverden, Canada | Nathan Baggaley, Australia | Ian Wynne, Storbritannia |
1.37,919 | 1.38,467 | 1.38,547 |
Heatene
De 28 utøverne padlet i tre heat for plass i en av de tre semifinalene. Da det var 9 baner på anlegget, gikk 27 av 28 padlere videre. Heatene gikk den 24. august.
Heat 1
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Eirik Verås Larsen | Norge | 1.36,905 | Kvalifisert for semifinale |
2 | Nathan Baggaley | Australia | 1.37,997 | Kvalifisert for semifinale |
3 | Bâbak Amir-Tahmasseb | Frankrike | 1.39,401 | Kvalifisert for semifinale |
4 | Michael Kolganov | Israel | 1.39,745 | Kvalifisert for semifinale |
5 | Kimmo Latvamaki | Finland | 1.40,645 | Kvalifisert for semifinale |
6 | Anders Gustafsson | Sverige | 1.40,689 | Kvalifisert for semifinale |
7 | Andrey Shkiotov | Russland | 1.40,809 | Kvalifisert for semifinale |
Heat 2
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Ian Wynne | Storbritannia | 1.37,341 | Kvalifisert for semifinale |
2 | Akos Vereckei | Ungarn | 1.37,589 | Kvalifisert for semifinale |
3 | Petar Merkov | Bulgaria | 1.38,725 | Kvalifisert for semifinale |
4 | Andrea Facchin | Italia | 1.40,025 | Kvalifisert for semifinale |
5 | Carlos Pérez | Spania | 1.40,149 | Kvalifisert for semifinale |
6 | Anton Ryahov | Usbekistan | 1.42,253 | Kvalifisert for semifinale |
7 | Liu Haitao | Kina | 1.43,337 | Kvalifisert for semifinale |
Heat 3
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Adam van Koeverden | Canada | 1.37,591 | Kvalifisert for semifinale |
2 | Javier Correa | Argentina | 1.38,675 | Kvalifisert for semifinale |
3 | Lutz Altepost | Tyskland | 1.38,859 | Kvalifisert for semifinale |
4 | Emanuel Silva | Portugal | 1.40,067 | Kvalifisert for semifinale |
5 | Sebastian Cuattrin | Brasil | 1.40,999 | Kvalifisert for semifinale |
6 | Martin Chorvath | Slovakia | 1.42,383 | Kvalifisert for semifinale |
7 | Simon Faeh | Sveits | 1.42,415 | Kvalifisert for semifinale |
Heat 4
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Alan van Coller | Sør-Afrika | 1.40,089 | Kvalifisert for semifinale |
2 | Rami Zur | USA | 1.40,349 | Kvalifisert for semifinale |
3 | Alvydas Duonėla | Litauen | 1.40,365 | Kvalifisert for semifinale |
4 | Paweł Baumann | Polen | 1.42,581 | Kvalifisert for semifinale |
5 | Apostolos Papandreou | Hellas | 1.44,217 | Kvalifisert for semifinale |
6 | Tony Lespoir | Seychellene | 2.02,669 | Kvalifisert for semifinale |
7 | Steven Ferguson | New Zealand | 2.06,937 |
Semifinaler
De tre beste i hver av semifinalene kvalifiserte seg til finalen. Semifinalene ble padlet den 26. august.
Semifinale 1
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Eirik Verås Larsen | Norge | 1.38,361 | Kvalifisert for finalen |
2 | Akos Vereckei | Ungarn | 1.38,737 | Kvalifisert for finalen |
3 | Javier Correa | Argentina | 1.39,525 | Kvalifisert for finalen |
4 | Alvydas Duonėla | Litauen | 1.40,253 | |
5 | Anton Ryahov | Usbekistan | 1.40,737 | |
6 | Kimmo Latvamaki | Finland | 1.40,753 | |
7 | Andrey Shkiotov | Russland | 1.40,765 | |
8 | Sebastian Cuattrin | Brasil | 1.42,213 | |
9 | Paweł Baumann | Polen | 1.43,125 |
Semifinale 2
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Ian Wynne | Storbritannia | 1.38,911 | Kvalifisert for finalen |
2 | Lutz Altepost | Tyskland | 1.39,643 | Kvalifisert for finalen |
3 | Bâbak Amir-Tahmasseb | Frankrike | 1.40,467 | Kvalifisert for finalen |
4 | Rami Zur | USA | 1.40,727 | |
5 | Simon Faeh | Sveits | 1.41,039 | |
6 | Carlos Pérez | Spania | 1.41,335 | |
7 | Emanuel Silva | Portugal | 1.43,051 | |
8 | Michael Kolganov | Irland | 1.43,411 | |
9 | Tony Lespoir | Seychellene | 2.04,975 |
Semifinale 3
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Adam van Koeverden | Canada | 1.38,907 | Kvalifisert for finalen |
2 | Nathan Baggaley | Australia | 1.39,031 | Kvalifisert for finalen |
3 | Andrea Facchin | Italia | 1.40,387 | Kvalifisert for finalen |
4 | Alan van Coller | Sør-Afrika | 1.41,131 | |
5 | Anders Gustafsson | Sverige | 1.41,291 | |
6 | Petar Merkov | Bulgaria | 1.42,207 | |
7 | Martin Chorvath | Slovakia | 1.43,095 | |
8 | Liu Haitao | Kina | 1.46,179 | |
9 | Apostolos Papandreou | Hellas | 1.46,627 |
Finale
Finalen gikk den 28. august.
PLASSERING | UTØVER | LAND | TID | KOMMENTAR |
---|---|---|---|---|
1 | Adam van Koeverden | Canada | 1.37,919 | |
2 | Nathan Baggaley | Australia | 1.38,467 | |
3 | Ian Wynne | Storbritannia | 1.38,547 | |
4 | Eirik Verås Larsen | Norge | 1.38,667 | |
5 | Akos Vereckei | Ungarn | 1.39,315 | |
6 | Lutz Altepost | Tyskland | 1.39,647 | |
7 | Bâbak Amir-Tahmasseb | Frankrike | 1.40,187 | |
8 | Javier Correa | Argentina | 1.40,639 | |
9 | Andrea Facchin | Italia | 1.41,575 |
Eksterne lenker
- Yahoo! Sports Athens 2004 Summer Olympics Canoe/Kayak Results
- v
- d
- r
OL-vinnere i padling, K-1 500m, menn
- 1976: Vasile Dîba (ROM)
- 1980: Vladimir Parfenovitsj (URS)
- 1984: Ian Ferguson (NZL)
- 1988: Zsolt Gyulay (HUN)
- 1992: Mikko Kolehmainen (FIN)
- 1996: Antonio Rossi (ITA)
- 2000: Knut Holmann (NOR)
- 2004: Adam van Koeverden (CAN)
- 2008: Ken Wallace (NZL)
Autoritetsdata