NM i terrengløp 2021 var en del av NM i friidrett 2021, men ble arrangert som to separate konkurranser. NM kort løype og terrengstafett ble arrangert på Storetveitmarken i Bergen 2.–3. oktober. NM lang løype ble arrangert i Frognerparken i Oslo 10. oktober.
Kort løype
Menn senior (3 km)
Kvinner senior (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Ine Bakken | IL Gular | 7.08 |
02 | Christina Toogood | Sandnes IL | 7.10 |
03 | Grethe Tyldum | Steinkjer FIK | 7.11 |
Junior (2 km)
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Jesper Lundin | IL i BUL Tromsø | 6.15 |
02 | Vetle Solbakken | IL Skjalg | 6.20 |
03 | Johannes Dalland | IL Skjalg | 6.21 |
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Ingeborg Eikeland | IL Gneist | 7.36 |
02 | Synne Marie Engebretsen | Fana IL | 7.43 |
Gutter (2 km)
G17
G16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Ole Daniel Prigge | IL Nybrott | 6.23 |
02 | Imre M. Skiftesvik Opdahl | Ask IL | 6.39 |
02 | Johannes Sture | Ask IL | 6.39 |
G15
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Dagfinn Gjerstad | Osterøy | 6.24 |
02 | Johannes Sandvik Bø | Fitjar | 6.39 |
03 | Dennis Bergstrøm-Bendixe | Sørild FIK | 6.52 |
Jenter (2 km)
J17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Thea Charlotte Knutsen | Varegg | 7.13 |
02 | Nora Bergan | Osterøy | 7.18 |
03 | Ida Forsmo | IL Gular | 8.13 |
J16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Amalie Melby Arnesen | Ask IL | 7.57 |
02 | Ingrid Elise Kullerud | Sarpsborg IL | 8.11 |
J15
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Kristiane Teig | Sauda | 8.21 |
02 | Julia Helene Rosenberg | Varegg | 8.27 |
Terrengstafett
Menn senior
Kvinner senior
Lang løype
Menn senior (10 km)
Kvinner senior (6 km)
Junior
Menn (6km)
Kvinner (4 km)
Gutter (4 km)
G17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Sindre Swan Moland | IL i BUL Tromsø | 13.20 |
02 | Vetle Knutsen | Innstranda | 13.29 |
03 | Østen Brovold Midtsunstad | Vaaler IF | 13.33 |
G16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Ole Daniel Prigge | IL Nybrott | 12.52 |
02 | Filip Skari | Nittedal IL | 12.52 |
03 | Lars Horten Jordet | FIK Ren-Eng | 13.20 |
G15
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Kristian Bråthen Børve | Gui | 12.49 |
02 | Nahom Tesfalem Tewelde | IF Sturla | 13.12 |
03 | Dagfinn Gjerstad | Osterøy | 13.17 |
Jenter (4 km)
J17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Anna Marie Nordengen Sirevåg | SK Vidar | 13.57 |
02 | Thea Charlotte Knutsen | Varegg | 14.32 |
03 | Maiken Prøitz | Sarpsborg IL | 15.02 |
J16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
01 | Ingeborg Roll Mosland | Oppsal IF | 15.50 |
02 | Ida Madeleine Fuglset | Nittedal IL | 15.54 |
03 | Marte Garvik | Fagernes | 16.21 |
J15
Kilder
- friidrett.no: Andre NM/UM 2021