NM i stafetter 2017
Norgesmesterskapet i stafetter 2017 var en del av NM i friidrett 2017, men ble arrangert som et eget stevne på Hamar 20. og 21. mai 2017. Arrangør var Hamar IL friidrett og FIK Orion.
Resultater, menn senior
4x100m
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Vebjørn Gilde Øystein Klareng Jonathan Quarcoo Emmanuel Quarcoo | 41,59 |
02 | Sandnes IL | Andres Andersen Joachim Sandberg Peter Efe Rasmussen Osazuwa Tomasz Siemieniuch | 41,91 |
03 | IL Norna-Salhus | Christian Marthinsen Josh-Kevin Ramirez Talm Mohammed Jatta Patrick Bifuko | 42,02 |
4. | Moelven IL | Samuel Gyedu Mauritz Kåshagen Carl Emil Kåshagen Jevis Akvama | 42,35 |
5. | IL i BUL | Mickey Joe Nivethan Panchalingam Riquelvis Rafael Santiago Kristoffer Buhagen | 42,48 |
6. | IL Skjalg | Sergejs Kononovs Mathias Hove Johansen Lars Jøran Storhaug Mike Lubsen | 47,35 |
x. | Tyrving IL | Hallgeir Matinsen Jonas Halonen Kenneth Gulbrandsen Eivind Hvistendahl | DNF |
4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Thomas Myklebust Heggøy Kristoffer Grindedal Torbjørn Lysne Sondre Dingsør | 3:19,90 |
02 | Moelven IL | Carl Emil Kåshagen Magnus Ingvaldsen Samuel Gyedu Mauritz Kåshagen | 3:20,71 |
03 | IL Tyrving | Hallgeir Martinsen Didrik Warlo Carl Valdemar Ebbesen Haavard Lien | 3:23,76 |
4. | Ullensaker/Kisa IL | Jørgen Opaker Andreas Roth Johan S. S. Evensen Sondre Opaker | 3:28,67 |
4x1500m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Vidar Dahle Bjørnar Lillefosse Marius Vedvik Per Svela | 15:41,16 |
02 | FIK Orion | Ole Flatebø Petter Myhr Sigurd Ruud Skjeseth Even Brøndbo Dahl | 16:08,89 |
03 | Ullensaker/Kisa IL | Andreas Roth Markus Lysaker Høgne Thomas Roth Jonas Krossøy | 16:38,07 |
Resultater, kvinner senior
4x100m
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Therese Skyttermoen Ingrid Storlien Tonje Fjellet Kristiansen Rikke Hauan | 48,99 |
x. | Sandnes IL | Emilie Sandberg Hanne Berit Irgens Agathe Holtan Wathne Liv Storhaug | DNF |
4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tyrving IL | Marie Skjæggestad Mina Anglero Constance Løken Dahl Mari Drabløs | 3:51,95 |
02 | Sørild FIK | Anastasia Lunde Ingvild Meinseth Therese Skjølsvik Sara Dorthea Jensen | 3:53,50 |
4x800m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Haugesund IL | Lena Skaatan Vik Vilde Våge Henriksen Regine Dalva Lie Kristine Lande Dommersnes | 9:16,54 |
02 | Ullensaker/Kisa IL | Veronika Undseth Silje Fjørtoft Caroline Foss Høistad Pia Bålsrud | 9:18,82 |
03 | Fredrikstad IF | Anniken Romberg Marlén Aakre Katinka Vaag Prestøy Nora Wold | 9:40,26 |
Resultater, mix senior
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Ingrid Storlien David Arntsen Grøttå Tonje Fjellet Kristiansen Vebjørn Gilde | 46,08 |
02 | IL i BUL | Thaniya Panchalingam Ole-Petter Askim Vatne Rashida Akpana Assa Bereket Geda Wayu | 46,80 |
4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Fredrikstad IF | Marlén Aakre Thomas Svendsen Nora Kollerød Wold Jørgen Jenvin Høiden | 4:00,19 |
Resultater, menn junior
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Thomas Graftås Stephan Skogheim Kyeremeh Luca Thompson Magnus Kringstad | 43,61 |
02 | Fredrikstad IF | Kristoffer Persen Jørgen Jenvin Høiden Thomas Svendsen Tobias Lien | 43,99 |
03 | Sandnes IL | Fredrik Tjemsland Tomasz Siemieniuch Henrik Skulevold Fredrik Selliken | 44,57 |
4. | Ullensaker/Kisa IL | Ole Thomas Moe Oattahawut Panklang Iver Laake Jonas Nødtvedt Wenger | 48,51 |
x. | Hattfjelldal IL | Lars-Thomas Sparrok Larsen Erik Mikkeljord Ståle Hagen Jarmund Atle Skundberg | DNF |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Anders Nikolai Bovolden Bendik Thorbjørnsen Vardnan Sivarajah Luca Thompson | 3:26,73 |
02 | IL Tyrving | Jørgen Mejland Hansen Sander Berrefjord Carl-Waldemar Ebbesen Didrik Warlo | 3:27,29 |
03 | Fredrikstad IF | Thomas Svendsen Nils Christian Christensen Tobias Lien Jørgen Jenvin Høiden | 3:28,19 |
4. | Ås IL | Per Ellef Ryen Aalerud Mads Rognerud Marcus Nordstrand Jo Magnus Ryen Aalerud | 3:39,83 |
4 x 1500 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ullensaker/Kisa IL | Ole-Martin Evensen Sandness Patrick Fossum Sondre Westby Liestad Sondre Opaker Øines | 18:33,89 |
Resultater, kvinner junior
4 x 100 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Therese Skyttermoen Ingrid Storlien Tonje Fjellet Kristiansen Rikke Hauan | 48,10 |
02 | IL i BUL | Thaniya Panchalingam Ingrid Østensen Noss Rashida Akpana Assa Solveig Bustgård Gran | 49,83 |
03 | Sandnes IL | Natalie Johnsen Liv Storhaug Stine Jørgensen Emilie Sandberg | 49,94 |
4. | IK Tjalve | Katinka Li Schumann Kaitesi Auma Ertzgaard Marie Fiedler Amlien Hedda Kvalvåg | 50,36 |
5. | Asker SK 1 | Hanne Solberg Løtveit Sandra Judy Rasch Frida Hjertø Høidahl Synnøve Frantzen | 51,60 |
6. | Asker SK 2 | Susanne Bye Julie Winsnes Astrup Ingeborg Frantzen Nora Woxholth | 53,86 |
x. | IK Tjalve | Maria Aaberg Celina Lundevik Linnea Gateman Marthe Røe | DNF |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Marie Skjæggestad Linnea Gateman Constance Løken Dahl Mari Drabløs | 3:55,47 |
02 | SK Vidar | Emilie Hov Andreassen Sigrid Leseth Føyen Pernille Karlsen Antonsen Frida Røe Tærum | 4:00,38 |
03 | IK Tjalve | Marie Fiedler Amlien Kristin Maltun Helland Line Maltun Helland Kaitesi Auma Ertzgaard | 4:08,04 |
4 x 800 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Haugesund IL | Kristine Alne Kristine Lande Dommersnes Regine Dalva Lie Vilde Våge Henriksen | 9:31,25 |
02 | Hamar IL | Mari Robøle Lien Karen Myklebust Ada Eide Longva Ida Benjaminsen | 10:06,84 |
03 | Ås IL | Ragnhild Bergsholm Hanna Hegstad Johanne Yri Stokke Mina Lilleheier | 10:11,95 |
Resultater, mix junior
4 x 100 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sandnes IL | Lene Alicia Fanebust Fredrik Tjemsland Julie Kvinen Fredrik Selliken | 48,11 |
02 | IL i BUL | Rakel Åfløydal Magnus Kringstad Rachael Velois Vaughns Eide Parwiz Akhtari | 49,23 |
x. | Asker SK | Frida Hjertø Høidahl Peter Svoren Sandra Judy Rasch Tobias Windjusveen | DSQ:R170.7 |
x. | FIK Orion | Therese Skyttermoen David Arntsen Grøttå Rikke Hauan Emmanuel Quarcco | DSQ:R170.7 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Rachael Velois Vaughns Eide Anders Nikolai Bovolden Solveig Bustgård Gran Luca Thompson | 3:44,53 |
02 | Mandal og Halse IL | Mathilde Ruud Gaute Nørve Silje Gjertviksten Jesper Møll Vårdal | 3:49,65 |
x. | Moelven IL | Marte Lier Håvard Ingvaldsen Sigrid Kongssund Lavrants Kongssund | DSQ:R163.3 |
4 x 800 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sarpsborg IL | Karoline Skauen Elias Røyneberg Frida Kullerud Sondre Rishøi | 9:09,22 |
02 | IL i BUL | Kristin Fagerli Kristoffer Kulseth Larsen Helene Berge Mohamed Akli | 9:10,32 |
03 | IL Koll | Marie Fiedler Amlien Armann Saastad Haugan Selma Løchen Engdahl Tobias Lømo | 10:11,95 |
Resultater G15-16
4x100m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Thomas Graftås Stephan Skogheim Kyeremeh Bereket Geda Wayu Anders Nikolai Bovolden | 43,54 |
02 | FIK Orion | Marcus Henriksen Kasper Aune Dahl Morten Pettersen Sindre Østgård | 47,11 |
03 | Hattfjelldal IL | Sondre Mjølkarlid Atle Skundberg Sivert Hagen Jarmund Lars-Thomas Sparrok Larsen | 47,23 |
Resultater J15-16
4 x 100 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Maria Aaberg Julie Von Krogh Linnea Gateman Anna Maria Langeland | 50,28 |
02 | FIK Orion | Helene Kjelstad Futtrup Mia Evensen Maiken Andreassen Oda Edvardsen | 50,50 |
03 | IK Tjalve | Kristin Maltun Helland Line Maltun Helland Selma Løchen Engdahl Lea Leivestad Scharff | 50,60 |
4 x 600 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | SK Vidar | Pernille Karlsen Antonsen Sigrid Leseth Føyen Line Hvamstad Frida Røe Tærum | 6:36,03 |
02 | Sandefjord TIF | Andrea Modin Engesæth Elisabella Hjelpedahl Mari Roligheten Ruud Petronella Tordsdatter Halle | 6:40,50 |
03 | Hamar IL | Karen Myklebust Ada Eide Longva Anna Bårdseng Ida Benjaminsen | 7:28,66 |
Resultater MV35-39
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Moelven IL | Arnulf Sunde Mats Amundsen Tormod Amdahl Dag Kåshagen | 54,27 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Moelven IL | Arnulf Sunde Mats Amundsen Tormod Amdahl Jarle Jacobsen | 4:04,19 |
Resultater MV40-49
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Asle Offerdal Anders Riiber Ole Rydningen Anders Stokvold | 3:49,02 |
Kilder
- Resultatliste